homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopseaua de par-6


#96 2007-10-09 14:12:43

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: Vopseaua de par

Buna.. smile

Eu sunt roscata de vreo 5 ani, diverse nuante de roscat, inainte am fost blonda, dar nu mai vreau - desi nu ma deolorasem niciodata, doar cu vopsea m-am facut, parul meu era tot timpul degradat, despicat, lipsit de luciu, etc... Bine, am un par f fraier, tre sa recunosc, dar de cand sunt roscata e ceva mai bine...

Problema e ca acuma as vrea sa ma fac castaniu, doar ca imi iese tot roscat... Probabil ca tre sa incerc de multe ori, pana se acopera nuanta de rosu din par.
Ultima oara mi-am luat L'Oreal Casting - din ala fara amoniac - si intra-devar parul a reactionat binisor.. Oricum imi cade in draci, dar de cand m-am vopsit cu Casting, s-a redus drastic numarul de fire care imi cad... :-S Ciudat, nu?

Data trecuta cand m-am facut, imi luasem L'oreal Preference Recital, am dat o gramada de bani si cand am ajuns acasa, una din cutii nu avea vopseaua... Era duminica noaptea si vroiam sa ma vopsesc neaparat, asa ca m-am facut cu ingredientele de la doua cutii, dar vospeaua de la una singura.. tongue Am iesit in loc de castaniu, un foarte sters roscat lol


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 



#97 2007-10-09 16:04:06

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Vopseaua de par

Multumesc mull fetelor, mi-ati fost de ajutor, si eu cam aceeasi manie, mi se pare ca parul altor fete e mai negru decat al meu, o colega mi-a zis ca mi se pare, asta unde eu nu pot sa-mi vad bine parul, uitandu-ma la parul celorlalte fete. V-am pupat, acum sa vad ce vopsea imi iau din cate mi-ati spus voi.

Offline

 

#98 2007-10-28 20:16:27

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: Vopseaua de par

eu am parul saten inchis...nu extrem de inchis dar km asta e culoarea..si cum am fost vopsita intr-o nuanta mai deschisa am zis sa revin la culoarea mea si sa nu ma mai vopsesc un timp...si mi-am luat saten inchis de la garnier...si mi-a iesit negru! grater imi vine sa mor! stiam k o sa iasa ceva mai inchis decat nuanta mea naturala dar nu negruu!!! grater m-am spalata pana acum de 5 ori pana a iesit apa perfect curata si tot asa e...am vreo sansa sa scap? adik sa se mai decoloreze si sa nu mai arate a negru? eu voiam maro inchis! grater si de vopsit iar nu vreau sa ma mai vopsesc..ce pot sa fac..am vreo sansa? sad

Offline

 

#99 2007-10-28 20:34:43

girly
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 384

Re: Vopseaua de par

fetelor poate ma puteti ajuta inainte sa ajung la un stilist smile eu sunt saten deschis si mi s-a pus si mie pata pe blond ! big_smile insa problema e urmatoarea : sunt brunetzica tare (nu ceva trecator... nu bronzata smile ) si nu stiu daca ar fi chiar potrivita schimbarea asta. voi ce parere aveti?

Offline

 

#100 2007-10-28 20:36:26

skumpi
Vizitator

Re: Vopseaua de par

f tare...ce n`as da si eu sa fiu asa...mai ales ca anu asta nu prea mi`a rezistat bronzu...
nu vad dc nu ti`ar sta bine...saten deschis..b;lond nu e asa mare diferenta smile

 

 Publicitate


loading...

#101 2007-10-28 20:40:35

girly
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 384

Re: Vopseaua de par

da dar oare n-ar fi prea mult contrast? :)) uof imi doresc asa d mult. si cu sprancenele ce fac? ca sunt negre :">

Ultima oara a fost editat de girly (2007-10-28 20:45:23)

Offline

 

#102 2007-10-28 21:59:47

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: Vopseaua de par

sprancenele se pot vpsi si ele, insa tre sa ai mare grija la ce salon mergi ca sa nu ramai fara ele:) multa bafta!


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#103 2007-11-15 18:42:49

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: Vopseaua de par

fetele... voi va umeziti parul cum zic astia cand va vopsiti?sau aplicati amestecul pe parul uscat ?


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#104 2007-11-15 19:11:21

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Vopseaua de par

eu pana acum am pus pe parul uscat. asa scria pe cutie


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#105 2007-11-15 19:13:38

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Vopseaua de par

cine a spus ca se aplica vopseaua pe parul umed? din cata cultura generala am eu stiu ca doar pe parul uscat.este ceva nou de care eu n-am nabar?


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#106 2007-11-15 19:15:32

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Vopseaua de par

se aplica pe parul uscat, ca sa prinda mai bine vopseaua. asta cu parul ud n-am mai auzit-o...
probabil se procedeaza asa la vopselele alea profesionale, utilizate in saloanele "de fitze"... desi ma indoiesc!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#107 2007-11-15 19:18:48

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Vopseaua de par

eu mi-l vopsesc la coafor....si imi aplica vopseaua pe parul uscat....probabil stiu ele de ce. smile
Apropo...m-am vopsit acum nici o luna cu wellaton....noua varianta...si...nu mai e la fel de buna cum era. sad Daca inainte negrul nu mi se ducea deloc la spalat...acum mi se mai vede la fiecare spalare...mai iese din negru...si deja parul incepe sa semene a saten nu a brunet. sad Si eu mi-am luat 2 cutii....si nu mi-au ajuns (am parul lung lung smile ), si mi-au mai dat ei de la coafor o vopsea de la wella, cica profesionista...dar tot le fel de proasta este...adica si in fata unde m-a vopsit cu din aia tot iese culoare si acum e mai mult saten.
Mamei mele i-a zis coafeza ca orice vopsea de abia aparuta pe piata e buna la inceput....ca sa-si castige "clientii" apoi nu o mai fac la fel de buna si culoare se duce mult mai usor. Deci...cea mai buna vopsea e cea de abia aparuta.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#108 2008-04-14 16:36:47

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Vopseaua de par

fetele ce ziceti de vopseaua hena??


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#109 2008-04-14 16:40:56

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Vopseaua de par

cica e buna,n-am incercat-o,ca m-am vopsit o singura data in viata mea si atunci cu palete

Offline

 

#110 2008-04-14 16:42:41

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Vopseaua de par

eu as vrewa saincer
ca cu toate m-am facut in afar de asta


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#111 2008-04-14 16:47:57

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopseaua de par

henna ruuuuuuuuuulz!!!!!!!! e cea mai buna vopsea!nu contine amoniac,e naturala,hraneste parul,ii da luciu,vindeca bolile scalpului (matreata de exemplu) si dupa ce se duce din par,ai iar culoarea NATURALA. si te poti vopsi si de 1/saptamana k e naturala big_smile
dezavantajul e ca prinde cel mai bine p parul natural sad cea de la Sipa merge si p cel vopsit/decolorat dar abia dupa o luna de la procedeul chimic...cik. la unele nu prinde neutral

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-04-14 16:51:38)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#112 2008-04-14 16:49:01

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Vopseaua de par

ah ms mult
ma duk sapt asta saacut sa ma vopsesc
dar cat dureaza pe par?


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

#113 2008-04-14 16:54:18

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Vopseaua de par

unele fete erau vopsite de 2 luni si arata ca in prima zi,deci e super cica...
p ambalaj scrie k o amesteci cu apa fierbinte,dar eu as amesteca-o cu ulei d masline (pt parul uscat/ars) ,cu zeama d lamaie (pt stralucire,dar nu se recomanda pt parul uscat deloc,il usuca mai rau),cu un galbenush de ou k da stralucire... dak vrei rosu mai intens pune paprika (boia) si dak vrei nuanta mai inchisa pune o cafea neagra,tare de tot. si o lingurita din balsamul preferat. eu nu as pune doar apa,ci un ceai hranitor sau ceva d genul.
pentru mai multa stralucire,dupa ce ai dat-o pe par usuc-o cu uscatorul. si trebuie sa stai max 8 ore cu ea...intre 3 si 8 ore...dar merita,dak iti prinde.

Ultima oara a fost editat de GreenBubbles (2008-04-14 16:55:31)


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#114 2008-04-14 16:55:26

brunetzik
Insomniac member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 7332

Re: Vopseaua de par

aha
eu brunet vreau


dragostea este ceea ce tine doi oameni impreuna.......dragostea este o boala fara de care nu poti fi sanatos

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.