homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As dori si eu o parere-2


#20 2007-07-20 15:47:53

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

Ei na....atunci ar inseamna k in prima luna de carnet sa circiuli doar pe drumuri de tara, pana la 6 luni nu ai voie la orele de varf prin oras si tot asa.....
Daca nenea politistu ti-a dat carnet inseamna k stii sa conduci si cunosti regulile. Acum depinde de fiecare pers daca se simte in stare sa mearga pe autostrada. Eu m-am simtit capabila cand aveam un an si un picut si nu mi s-a intamplat nimic (oricum atunci nu ma infigeam asa tare, eram mai slow) Si tot in acelasi an am condus si in italia si austria, pe autostrada. Sunt oameni care au carnet de 5 ani dar fara experienta....si oameni care invata sa conduca de pe la 10 ani.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 



#21 2007-07-20 16:16:29

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: as dori si eu o parere

scrie in cartea de legislatie ..nu m-am trezit eu acuma sa zic asa...deschide o carte si uita-te dc nu ma crezi

Offline

 

#22 2007-07-20 16:25:30

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: as dori si eu o parere

nicolle_rox a scris:

pai cel mai bine e sa vb sincer cu el...daca se simte in stare, spune-i sa se gandeasca la siguranta ta, daca nu la a lui...si daca e sincer convins ca poate, mergeti cu masina, plecati dimineata, mergeti frumos pe prima banda si il atentionezi tu la viteza...ii spui ca ti-e rau etc...Daca vezi ca ezita, propune-i trenul...dati cateva sute de mii in plus, dar mergeti linistiti si nu cred eu ca nu sunt locuri, ca am vazut ca e tren rapid...Vezi care e feelingul tau, al lui si luati cea mai buna decizie....

chiar crezi ca mergand cu trenul vor cheltui mai multi bani decat cu masina?te inseli!
si probabil nu e vorba de bani!ci de confort!pentru ca ei merg singurei si nu se stie cu cate alte 6 persoane merg in compartiment!poti fi si taranei si mosneguti asa ca..Transpiratie+Caldura+Lpisa intimatatii(nu sex dar pupici,vorbe dulci,cu mancarea cam naspa)!

Offline

 

#23 2007-07-20 16:36:50

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

little_rabbit a scris:

nicolle_rox a scris:

pai cel mai bine e sa vb sincer cu el...daca se simte in stare, spune-i sa se gandeasca la siguranta ta, daca nu la a lui...si daca e sincer convins ca poate, mergeti cu masina, plecati dimineata, mergeti frumos pe prima banda si il atentionezi tu la viteza...ii spui ca ti-e rau etc...Daca vezi ca ezita, propune-i trenul...dati cateva sute de mii in plus, dar mergeti linistiti si nu cred eu ca nu sunt locuri, ca am vazut ca e tren rapid...Vezi care e feelingul tau, al lui si luati cea mai buna decizie....

chiar crezi ca mergand cu trenul vor cheltui mai multi bani decat cu masina?te inseli!
si probabil nu e vorba de bani!ci de confort!pentru ca ei merg singurei si nu se stie cu cate alte 6 persoane merg in compartiment!poti fi si taranei si mosneguti asa ca..Transpiratie+Caldura+Lpisa intimatatii(nu sex dar pupici,vorbe dulci,cu mancarea cam naspa)!

din ce am vazut in mersul trenurilor, ar exista doar un rapid catre mangalia, la 50 ron bilet inreg, 40 cu reducere ..ii ajunge vreo 180 ron dus-intors...cam cat ma costa pe mine benzina dus-intors de la iasi la mare... deci nu vad cum ar fi trenul mai ieftin...Avand in vedere ca e un tren rapid (deci nu sunt 8 persone in compartiment), nu cred sa fie chiar asa de rau...Si, daca te uiti bine, ai sa vezi ca le-am recomandat trenul ca ultima posibilitate, in cazul in care el nu se simte sigur pe el sa conduca pe autostrada...Si pana la urma, cred ca e mai importanta siguranta si linistea decat un asa zis confort dat in plus de masina personala fata de un tren rapid...Mai ales ca sunt numai 3 ore de mers, cel mult...Eu una am mers la mare cu acceleratul, la clasa a 2-a, noaptea, si de la iasi sunt cam 9-10 ore...si a fost ok... Intr-adevar, e mai confortabil sa mergi cu masina personala, dar daca stai cu frica-n san la fiecare curba... nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, or sa faca cum vor crede de cuviinta si eu le urez minivacanta placuta!!! :-*

P.S. varianta de mers cu trenul e calculata pentru ruta bucuresti-mangalia, daca mergeti mai departe de constanta...ca pentru constanta am vazut ca sunt si trenuri accelerate

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2007-07-20 16:45:35)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#24 2007-07-20 16:53:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: as dori si eu o parere

nicolle_rox a scris:

din ce am vazut in mersul trenurilor, ar exista doar un rapid catre mangalia, la 50 ron bilet inreg, 40 cu reducere ..ii ajunge vreo 180 ron dus-intors...cam cat ma costa pe mine benzina dus-intors de la iasi la mare... deci nu vad cum ar fi trenul mai ieftin...Avand in vedere ca e un tren rapid (deci nu sunt 8 persone in compartiment), nu cred sa fie chiar asa de rau...Si, daca te uiti bine, ai sa vezi ca le-am recomandat trenul ca ultima posibilitate, in cazul in care el nu se simte sigur pe el sa conduca pe autostrada...Si pana la urma, cred ca e mai importanta siguranta si linistea decat un asa zis confort dat in plus de masina personala fata de un tren rapid...Mai ales ca sunt numai 3 ore de mers, cel mult...Eu una am mers la mare cu acceleratul, la clasa a 2-a, noaptea, si de la iasi sunt cam 9-10 ore...si a fost ok... Intr-adevar, e mai confortabil sa mergi cu masina personala, dar daca stai cu frica-n san la fiecare curba... nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, or sa faca cum vor crede de cuviinta si eu le urez minivacanta placuta!!! :-*

P.S. varianta de mers cu trenul e calculata pentru ruta bucuresti-mangalia, daca mergeti mai departe de constanta...ca pentru constanta am vazut ca sunt si trenuri accelerate

nu stiam ca s-a scumpit in halul asta biletele de tren.eu nu am zis ca e rau sa mergi cu trenul sau cu masina,ci am zis punctul meu de vedere de cum ar fi in tren diferit fata de masina in cazul in care blue-elf nu s-a gandit la asa ceva!poate sa aleaga orice vrea ea,dar numai sa ajunga acolo!adica sa nu zica ai ei ca "vei ca nu te mai las la mare".

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-07-20 16:58:02

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: as dori si eu o parere

pai parintii nu vor sa o lase cu masina, iar varianta tren au luat-o deja in considerare, dar e mai scumpa, a scris mai sus.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#26 2007-07-20 18:01:30

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: as dori si eu o parere

nicolle_rox a scris:

pai parintii nu vor sa o lase cu masina, iar varianta tren au luat-o deja in considerare, dar e mai scumpa, a scris mai sus.

"a zs k ma lasa s merg cu masina dar pe ruta ocolitoare nu pe autostrada pt ca se pot intampla multe si cum el chiar daca a facut 1 an de condus nu are mare experienta."deci pe autostrada poate merge ca a trecut anul de cand are permis deci dupa litera legii nu mai e incepator:))oricum.sa ne anunti ce ati hotarat!si iti dorim week-end foarte frumos!

Offline

 

#27 2007-07-20 18:53:30

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

http://instructorauto.bynet.ro/regulame … er-5-5.php ...din codul rutier. Unde scrie de incepatori???Ori sunt eu chioara si nu vad


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#28 2007-07-20 19:01:01

Nikko
Full member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 407

Re: as dori si eu o parere

ela_is_sweet a scris:

oricum din cate imi aduc eu aminte in primul an de cand ai carnet nu ai voie sa intri pe autostrada big_smile

Nu au voie pe autostrada cei care invata sa conduca, iar cei care au mai putin de un an decand au luat carnetul trebuie sa conduca cu 10 km/h mai putin decat viteza maxima legala.... deci pe autostrada cu 120 km/h.... iar daca conduci foarte incet sunt sanse mari sa ai un accident

Offline

 

#29 2007-07-20 23:51:52

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

pai  fetelor noi ne-am sfatuit azi..si cred ca vom merge pe ruta ocolitoare, ne-au sfatuit mai multe persoane inclusiv mama si sora lui. din cate am vaz azi la tv, la stiri au aratat cum i s-a spar unuia  cauciuciul de la masina, la una din roti(cred ca din zc caldurii) si a intrat in parapet, el norok k s-a dat jos din masina ca daca nu exploda cu tot cu ea. pai pe la vreo 3:30  dim o sa fie la mine si daca mergem pe ruta ocolitoare nu va fi mai nimeni  si nici p autostrada. si in tren exista posibilitatea de a se dilata sinele si atunci se va circula cu viteza redusa, mai ales acum cu caldura asta.o sa-i mai zic si maine  si sunt sigura ca si bunicul lui tot optiunea ruta ocolitoare o va alege.am inteles ca vor fi curbe multe pe partea ailalta.ms nicolle pt urare wink. ca un offtopic asa, adineauri cand m-a adus cu masina imi zicea k ma vrea da tot tacamul lol si a zis k nu se referea doar la sex.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#30 2007-07-20 23:56:08

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: as dori si eu o parere

Cu un Grande-Punto ( din cate am observat ) nu ar trebui sa va faceti probleme . Pe autostrada sunt 2 benzi ( cel putin ) .. ca incepator doar una-i apartine .

Offline

 

#31 2007-07-21 00:04:58

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

da grandelu a scos 5 stele  si nu ar trebuii sa ne facem pb, dar ca oricine luam orice posibilitate in calcul.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#32 2007-07-21 13:57:55

blackeyes
New member
Inregistrat: 2007-05-02
Mesaje: 39

Re: as dori si eu o parere

blue_elf parerea mea este ca daca ,doamne fereste, e sa se intample ceva se intampla si mergand pe strada sau stand in casa.
asa k nu iti mai face atatea ganduri negre. asa sunt mamele... se agita la orice eveniment rutier in care sunt implicati mai ales tineri.
dak aveti masina, mergeti frumos cu masina, pe autostrada, roaga-l sa mearga mai incet k sa nu stai cu stres si gata.
si eu eram panicata de viteza, dar de aproape un an am mers numai cu viteze mari si nu conduc eu. de exemplu bucuresti-ploiesti in 20 de minute (ce-i drept pe timp de noapte)

Offline

 

#33 2007-07-21 21:22:16

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

am vb azi si a ramas ca mergem pe ruta ocolitoare. joi o sa dorm la el ca sa plkm  direct. si dk gasim bungalow stam acolo  daca nu punem cortu.apropos s-a riscat careva sa faca nebunii in cort ?big_smile


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#34 2007-07-21 23:44:19

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: as dori si eu o parere

blue_elf, eu in seara asta am venit de la mare, pe autostrada.Probleme de cei din jur nu ai de ce sa iti faci griji, pt k pe autostrada nu se circula bara la bara ca de aia e autostrada, asa ca daca stie sa conduca, nu are de ce sa intre in cineva sau altcineva in voi.Faza cu tiru caruia i'au explodat cauciucurile, e intradevar naspa, si mie mi'a fost frik, cand am plecat azi, dar asta pt k noi am plecat la 5 dupa masa, cand era caldura mai mare.daca pleci la 4 dim, nu e nici o problema(la dus, noi am plecat la 5 si nu au fost probleme)
Bineinteles, daca pe el nu il deranjeaza ruta ocolitoare,care o sa fie mult mai obositoare decat autostrada, luati'o pe acolo, in fond important e sa ajungeti teferi si nevatamati, nu sa ajungeti repede.Distractie placuta!


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#35 2007-07-22 01:27:18

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: as dori si eu o parere

have fun blue elf:D


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#36 2007-07-22 19:44:39

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: as dori si eu o parere

ms ms smile


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#37 2007-07-23 22:54:05

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: as dori si eu o parere

fetelor voua cum vi se pare normal k eu sunt plina de draci. Noi suntem 6 (3 cupluri) si pana acum mergeam cu trenu und era de mers acu s-au trezit k vor cu masini,la mare. Si ar trebui sa fim 4 intr-o masina si 2 intr-una. Mie normal mi se pare sa adunam banii de benzina si sa-i impartim la 6. Dar surpriza cei din masina cu 4 o sa dea cam 30-35 de lei si noi in masina cu 2 o sa dam 60-70.....cica mergem cu prietenii nostri. Iar in masina de 4 sunt prietena mea din liceu si fina mea...vb aia ruda cu mine.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#38 2007-07-24 13:58:51

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: as dori si eu o parere

de ce nu 3 si 3?
iar in ceea ce priveste varianta ocolitoare...e mai lunga, mai obositoare si mai scumpa....am venit si eu duminica pe ea...am injurat non stop


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.