homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

JEANINE-6


#96 2007-12-25 22:43:40

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: JEANINE

deci .... eu zic sa o lasati....sa ii raspunda doctoressa, ca sa nu ne mai enervam noi aiurea


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 



#97 2007-12-25 22:53:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

kathya03 a scris:

offf...pe prospectul de la jeanine scrie clar  ca riscul este in prima saptamana in cazul in care uiti o pastila, iar in saptamana 3 scrie doar ca trebuie luata urmatoarea folie fara pauza...fara sa scrie de vreo protectie suplimentara cum scrie pt prima saptamana...
In acest caz, fara suparare, chiar pun la indoiala "cunostiintele" voastre(fara suparare) mai ales ale crys_ty_nei care mi-a dat sfatul sa fac pauza...
Imi pare rau dar la 18-20de ani(atat pari sa ai in pozele de pe forum)...cred ca ar trebui sa te abtii de la niste comentarii aiurea...ai deja peste 6000 de mesaje si mai mult de moderator nu poti sa fii.
Astept raspunsul doctoressei care e singura in masura sa-mi clarifice indoielile...
Sorry inca odata...dar in acest forum se vrea o sinceritate mare...

deci draga mea...in primul rand nu te a pus nimeni sa intri aici sa ne ceri parerea...ar trebui sa ti intrebi medicul...in al doilea rand eu nu vorbesc aiurea...si astea poate sa ti confirme oricine de pe forum...desi ti au confirmat deja destul de multe fetete...cred ca varsta mea e putin relevanta si la fel si nr mesajelor mele...si ar trebui sa te documentezi umpic asupra "functiei" de moderator...nu de alta...da sa sti si tu ce inseamna...oricum nu are rost sa mi mai bat degetele cu raspunsuri pt tine...vb aia...nici o fapta buna nu trece nepedepsita...o seara placuta...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#98 2007-12-25 23:05:57

kathya03
New member
Inregistrat: 2007-12-03
Mesaje: 10

Re: JEANINE

somn usor 'moderatoareo'!

Offline

 

#99 2007-12-25 23:08:45

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: JEANINE

kathya03, chiar nu e frumos din partea ta smile

Offline

 

#100 2007-12-25 23:11:52

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: JEANINE

inca ceva ...si eu am descoperit hibe in prospectul de la anticonceptionale...de ex: la diane 35 zice asa daca i uitat o pastila si nu ai luat-o timp de 12 ore dupa d
ora la care trebuia luata acea pastila nu se mai ia si se trece la urmatoarea timp in care te protejezi...nu scrie cat te protejezi nimic...deci?...noi stim bine ca trebbuie luata imediat ce ti-ai adus aminte chiar daca au trecut 12 ore si te protejezi

si inca ceva...nu conteaza varsta membrilor atat timp cat tu ai intrat sa ceri ajutor nu noi sa iti cerem tie...cum bine ai vazut are peste 6000 de mesaje postate ceea ce inseamna ca are experienta in a da sfaturi, experienta capatatat tot aici pe forum din raspunsurile doctoressei sau ale oricarei fata care stie ce zice sau capatata din alta parte...nu conteaza de unde...sa retii un lucru : aici nu se dau raspunsuri de dragul de a se raspunde ci se dau pt a ajuta oamenii care intradevar au nevoie de ajutor...daca iti convine citesti si nu comentezi daca nu iti convine mergi frumusel la medicul tau si-l intrebi...scurt pe doi.

si dupa parerea mea se cade sa primesti si un warn pt comportament neadecvat fata de membrii forumului...conform regulamentului...zic bine?...si cred ca zic: este Regula 1 : nu punem etichete nu jignim

Ultima oara a fost editat de micanarcisa (2007-12-25 23:16:22)


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2007-12-26 00:30:58

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

micanarcisa a scris:

si dupa parerea mea se cade sa primesti si un warn pt comportament neadecvat fata de membrii forumului...conform regulamentului...zic bine?...si cred ca zic: este Regula 1 : nu punem etichete nu jignim

nu vreau sa par razbunatoare sau ranchinoasa...avand in vedere ca prea putin imi pasa...asa ca voi lasa aceasta decizie la latitudinea anei...dar daca tipul acesta de comentarii vor continua atunci voi lua masuri...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#102 2007-12-26 12:10:17

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

Am nevoie urgenta de ajutor!Ma simt foarte rau din cauza ca am inceput sa iau de cateva zile anticonceptionale Jeanine,la recomandarea doctorului,am stari de greata si nu pot sa mananc nimic,stare generala proasta,slabiciune,apatie.Nu stiu ce sa fac,sa opresc administrarea lor?Avand in vedere ca nu le iau cu scop contraceptiv ci pentru un chist ovarian...sa trec imediat la alte anticonceptionale?Am mai incercat in trecut Yasmine de la care mi-a fost foarte rau si Mercilon de la care nu am avut stari de greata dar le-am intrerupt pentru ca aveam sangerare continua,adica menstruatia dura foarte mult dupa ele,am avut sangerari circa 2 saptamani.Acum ma gandesc daca sa intrerup jeanine-ul sau sa astept sa se acomodeze corpul meu cu ele?Si sa trec imediat la Mercilon,care cel putin nu imi dadeau stari de greata,dar ma intreb daca ar fi bine sau nu pentru corpul meu si daca Mercilonul e la fel de eficient pentru chist...Nu pot contacta doctorita pentru ca isi deschide cabinetul abia dupa data de 7 ianuarie si nu mi-a dat numarul ei de telefon mobil.Si nu stiu ce sa fac fiindca ma simt foarte rau.


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#103 2007-12-26 12:38:20

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: JEANINE

nu lua AC dupa capul tau;ori astepti pana la sfarsitul foliei, sa vezi cum te vei simti atunci, ori daca te simti asa rau, le intrerupi, si mergi la medic sa ceri sfatul

Offline

 

#104 2007-12-26 12:58:37

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

daca te simti f rau intrerupele si dupa 7 ianuarie mergi la medic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#105 2007-12-26 16:49:10

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

da,atunci o sa le intrerup si o sa merg la medic sa vad ce imi spune,eu ma gandeam ca poate ar trebui sa astept un timp anume sa vad daca se acomodeaza organismul cu ele...dar cum ma simt foarte rau si pentru ca am nevoie de energie pentru micuta mea,o sa le intrerup.


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#106 2007-12-26 19:31:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

teoretic ar fi bine sa termini macar folia asta...dar daca te simti asa rau nu are rost sa te chinui...dar vezi ca iti va veni menstra cand le vei intrerupe...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#107 2007-12-27 12:21:04

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

Le-am intrerupt de aseara si in dimineata asta tot rau ma simt,probabil te simti rau si daca la intrerupi...Ar fi bine sa imi vina si menstra ca eu pentru asta luam anticonceptionalele fiindca nu se mai producea ovulatia din cauza chistului...


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#108 2007-12-27 14:13:57

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

mai andreea...tu sigur de la pilule te simti rau?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#109 2007-12-27 15:07:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: JEANINE

foarte probabil nu....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#110 2007-12-28 12:58:09

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

De la pilule ma simt rau,normal,pentru ca inainte de ele nu aveam nimic,ar fi prea mare coincidenta sa fie de la altceva,nu?.Am mai luat in paralel ovule vaginale macmiror pentru rana de pe col pe care inca le mai iau.Sa fie de la ele?Nu stiu,dar inca ma simt rau in sensul ca nu pot sa mananc nimic,mi se face greata numai cand ma gandesc la mancare si as dormi tot timpul,probabil din cauza ca sunt slabita.


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#111 2007-12-28 13:19:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

ai intrerupt pilulele...deci nu e de la ele...si nici de laovule nu e...altundeva e problema...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#112 2007-12-28 13:59:34

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

crys_ty_na a scris:

ai intrerupt pilulele...deci nu e de la ele...si nici de laovule nu e...altundeva e problema...

Ma gandeam ca poate mi-au facut rau si mi-au afectat ficatul ceva,nu stiu,poate ca nu se duc asa repede efectele pilulei...


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

#113 2007-12-28 14:11:19

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: JEANINE

o sa vdm...desi inclin sa cred ca altceva e...poate ceva ce pilulele au accentuat...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#114 2008-01-02 14:03:46

andreeapopa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 203
Site

Re: JEANINE

Astazi,fiindu-mi la fel de rau,adica ameteala si greturi,am facut un test de sarcina,desi doctorita spusese ca nu sunt insarcinata si imi daduse pilulele contraceptive.Rezultatul a iesit pozitiv.Va dati seama cum a cazut pe mine vestea asta.Am luat timp de 5 zile anticonceptionale.Sa fi afectat copilul?Maine merg la doctor sa vad ce zice.Poate am noroc si am ramas insarcinata aunci cand le-am intrerupt si nu dinainte sa le incep....Ar trebui data in judecata doctorita la care am fost si care a zis ca nu e sarcina.Acum s-ar putea sa fiu nevoita sa fac un avort.Si mi-e groaza.


I can be sweet,I can be tough,I can be an angel,I can be a bi*ch, I can be your friend or your worst enemy.It depends how you treat me.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.