homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Staty impreuna?-3


#39 2007-08-15 10:16:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

Alexia_me a scris:

M-am hotarat ca nu vreau,am analizat situatia si cu ai lui chiar nu vreau oricat de mult m-ar iubi ei tot se isca discutii.El nu a inteles si ne-am certat,cred ca e definitiv,chiar m-am saturat de ideile lui invechite ,seamana cu taiacasu atat de tare cu idei de pe vremea lu mamaie.Cred ca incep o noua viata treaba lui el a ales....ma simt rau fetele:sad

FORTA Alexia_me ar trebui sa inteleaga smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#40 2007-08-15 10:17:43

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

E foarte greu:((tre sa merg inainte asta este,am trecut printr-un avort cu el,am trecut prin atatea,styu ca ma iubeste dar are principiile lui care nu se potrivesc cu ale mele.Daca vine si se schimba POATE mai dau o sansa dar sa se schimbe nene daca nu ADIO.M-am saturat sa sufar atat mi-ajunge!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#41 2007-08-15 10:18:52

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

sunteti certati pt. ca nu vrei sa te muti cu el?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#42 2007-08-15 10:22:48

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

da,pt ca el vrea familie si eu nu ma simt in stare sa io ofer acum cu adevarat pt ca el gandeste ca tatal lui femeia e femeie are niste idei tampite,am incercat sa-l fac sa inteleaga ca nu mai traim in vremea bunicilOR.M-a intrebat daca ar fi avut casa lui daca as fi stat cu el si i-am zis da fara sa gandesc,nu am nimik cu ai lui cu toate ca tasu e cam cel care comanda in casa.Daca el nu e in stare la 28 ani sa se desprinda asta este eu imi iau concediu de luni si plec undeva oriunde,imi ajunge!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#43 2007-08-15 10:26:30

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Staty impreuna?

inainte de a ne casatori am locuit la iubitul meu aproape un an jumate. Socrii locuiesc in aceeasi casa insa separat, casa fiind impartita in doua apartamente. A fost o perioada foarte frumoasa. Cand sotul meu era plecat din tara gateam des impreuna cu soacra mea, o sasoaica de milioane. Am invatat foarte multe de la ea si desi ca orice om a mai avut si ea scapari pot spune ca ne-am inteles foarte bine. Cu ajutorul ei am invatat limba germana pe care o stapanesc acum perfect. A avut foarte multa rabdare cu mine. Noi locuim acum in münchen, deci imi vad soacra de cateva ori pe an in concediu, insa intodeauna cu placere. Locuitul la socrii va ramane intotdeauna pentru mine o amintire si traire placuta si speciala. As da cu placere timpul inapoi pentru a mai putea trai inca o data ceea ce a fost. Sunt fericita sa am o asemenea soacra.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-08-15 10:26:43

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

aoleu te pomenesti ca vrea sa stai la cratita!!!!!! va cunosteti de ceva ani dar iubiti totusi sunteti de foarte putin timp dupa parerea mea trebuie sa va mai cunoasteti din punctul asta de vedere smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#45 2007-08-15 10:30:09

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

el se grabeste raluca zici ca arde undeva,si numai ai lui il bat la cap: dar sa te insori si tu,tu cand te insori si el cum a fost crescut la sanul mamei zice ca ei.Barem sa nu ma m-ai caute ca oricum am sa-l mai vad ca stam aproape si sor-sa e prietena mea cea mai bun care culmea mi-a zis ca suntem prea diferiti si ca decat sa sufar o viata mai bine sufar acum si-mi trece,primul nu tre sa fie ultimul si are dreptate si sunt 100% ca nu-mi vrea raul.


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#46 2007-08-15 10:31:45

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Staty impreuna?

Alexia_me si eu cred ca ai procedat corect.E greu sa convietuiesti cu viitorii socri, apar multe discutii pe parcurs, chiar daca la inceput totul pare roz.in fond e casa lor, ei comanda acolo, nu tu si nici prietenul tau.mai bine asteptati pana o sa va permiteti sa va inchiriati o garsoniera sau ceva. in schimb e ok sa mai dormi pe la el...1 zi..2...mai degraba propune-i lucrul asta puss

Offline

 

#47 2007-08-15 10:34:12

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

mai domolestel si eu.ii explici frumos ca trebuie sa termini o facultate sa fi pe picioarele tale inainte sa te mariti smile.bine ca nu am probleme de genul asta cu al meu smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#48 2007-08-15 10:50:26

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

eu nu-mi mai bat gura,sa faca ce vrea.O sa fie greu dar asta este,viata merge inainte!


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#49 2007-08-15 12:25:58

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Staty impreuna?

nu tre neaparat s a termini facultatea ca sa te mariti. sau nu e neaparat daca te mariti sa lasi facultatea. chestiile astea eu nu el concep, poti sa fii maritatat si cu facultatea neterminata sau si cu copii. socrela mea a nascut-o pe sorsa lui abbi cnd era in facultate anu 3 parca sua 4 nu mai stiu, si cu toate astea a continuat facultatea. asta este optiunea fiecaruia. eu zik k v-ati certat stupid aiurea si fara rost.si eu zik s  fci ce crezi u nu ce se scrie neaparat aici.daca ma gandesc bine eu una mi-ai schimbat parerea cu lokuitulal socrii..ar fi o experienrta d neuitat chiar si cu mici "imbranceli".o colega de-a mea sta cu socrelii ei si cu prietenul, l-a inceput s-au inteles bine dupa s-au mai ciondanit dar intr-un final a iesit bine. din moment ce aveti camera voastra si nu deranjati pe nimeni nu ar fi pb zik eu, chiar daca se mai isca cateo discutie.daca stai bine s t gandesti discutii sunt si cnd nu stai la el...asa ca...eu zik s nu iei o decizie gen" ne-am certat,cred ac definitiv".


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#50 2007-08-15 12:37:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

eu fara facultate terminata si un loc de munca stabil nu ma marit ,nu vreau sa fiu intretinuta de el ca mai devreme sau mai tarziu tot ies discutii iar la nervi spune omul multe smile.iar cu socrii nu as sta niciodata trebuie sa avem si noi intimitatea nostra .daca ma cert cu el vreau sa ramana intrenoi nu sa stie si soct=rii ca suntem certati smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#51 2007-08-15 12:42:54

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Staty impreuna?

Alexia tu ai luat hotararea dupa ceea ce simti. Si daca el nu intelege ca tu nu te simti inca pregatita ptr o viata in doi c socrii pe cap problema lui, inseamna ca nu te merita.Si al meu ma freca sa ne mutam impreuna dupa ce o sa intru la fac, dar dupa ce am stat si am analizat problema la rece (culmea, impreuna cu mama lui) am ajuns la concluzia ca trebui sa ne mai coacem putin la minte, mai ales eu big_smile Si lui nici nu i-am spus, ma vede acum ca imi caut unde sa stau in buc si nu comenteaza. De ce la o adica sa fac un pas care sa ne duca la despartire? Pana la urma sunt prea multe lucruri noi pentru mine:facultatea, un oras nou, a locui singura...si nu stiu cum o sa ne afecteze chestia asta pe amandoi


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#52 2007-08-15 12:52:02

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Staty impreuna?

de exemplu sora mea sta de 2 ani cam asa cva cu preitenul ei si ink nu avea fac. terminata is are un serviciu f bun, amn2 au un job.si nu o intretine nimeni. crede-ma kpoti fi maritata si cufacultate si cu un job bun wink.sorrmea ink nu este maritata, pt ac ei deja si-au luat apartament.au pus man2 bani si si-au fct imprumut la banca si c i-a mai ajutat ai mei.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#53 2007-08-15 12:56:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

mai eu zic ca daca nu as avea unde sa lucrez nu ma mut sau marit .dupa ce imi gasesc ceva ca sa contribul si eu la cheltuielile casei as face si pasul asta(doar mutat nu si maritat)  ca facultate poti sa faci si sa lucrezi normal.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#54 2007-08-15 13:02:52

dropsi
New member
De la: bacau-momentan
Inregistrat: 2007-08-14
Mesaje: 31

Re: Staty impreuna?

ralucaelena a scris:

eu fara facultate terminata si un loc de munca stabil nu ma marit ,nu vreau sa fiu intretinuta de el ca mai devreme sau mai tarziu tot ies discutii iar la nervi spune omul multe smile.iar cu socrii nu as sta niciodata trebuie sa avem si noi intimitatea nostra .daca ma cert cu el vreau sa ramana intrenoi nu sa stie si soct=rii ca suntem certati smile

sunt de acord cu tine ralucaelena....d c sa ma puna soacra sa pun lingura intoarsa ca asa vrea ea ..poate lu ubitu meu ii place invers....asa k fiecare cu casa lui si e mai bine.....eu sunt cu prietenul meu de 1an si jumate si ne intelegem super ok knd suntem impreuna in aceeasi casa....nu stam in acelasi oras si d asta knd ne vedem stam amandoi.....acum ne-am intors din vacanta si am realizat k si aceste zile state impreuna ne-au apropiat si mai mult....la noi in cuplu somnoroasa sunt eu si el ma rasfata cu mic dejun si alte alea wink ....sunt norocoasa:P


Sarutul este un lucru ciudat. Inutil pentru unii, extaziant pentru altii. Baietelul il primeste pe degeaba, adolescentul trebuie sa minta pentru el, iar cel batran trebuie sa-l cumpere. El este dreptul copilului, privilegiul indragostitului si masca celui ipocrit. Pentru o fata, el este nadejde, pentru mireasa, confirmare, iar pentru femeia casatorita, reafirmare.

Offline

 

#55 2007-08-15 13:31:39

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

El are si o gandire mai aiurea,taicasu a "taiat si a spanzurat" ca sa zic asa in casa si il vor langa ei,ma enerveaza ca nu gandeste el gandesc ei pt el nu am nimik cu ei repet dar....nu ma vad inca la casa mea cu ei,poate daca era singur era altceva,daca vroiam gateam daca nu nu,puteam sa mai chem prietene era altceva.Asta este...


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#56 2007-08-16 09:46:59

Alexia_me
Full member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 435

Re: Staty impreuna?

Nu a dat nimik,sad  cat de trist si totusi cred ca e mai bine pentru mine si pt viitorul meu.As vrea sa uit mai repede ce sa fac???Doamne Ajuta!sad


Unul langa altul pentru totdeauna...

Offline

 

#57 2007-08-16 09:55:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Staty impreuna?

sa astepti sa vezi daca te cauta smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.