homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza-2


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

#20 2007-09-03 10:38:06

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

ultimului i-am cerut cateva pauze...  le-am primit, caci in momentele mele de suparare nu era chip sa se inteleaga cu mine... una din pauze a durat maxim o saptamana, ne-am impacat la insistentele lui.  cand, in schimb, a urmat a doua pauza, tot la cererea mea, a fost interpretata ca despartire... si am stat asa despartiti mai bine de doua luni, perioada foarte urata...   asta sper ca m-a facut sa bag la cap ca nu e bine sa ceri o pauza, totusi, mentionez ca la fiecare impacare ne era tot mai bine, parea ca invatasem din greseli si ca ne dadusem seama ca nu putem singuri sau cu altcineva langa noi...   ehh, fara pauze! nu cereti pauze decat in cazul in care va doriti sa scapati de partener si credeti ca asa ati face-o intr-o maniera mai putin dureroasa pt el, in loc sa ii spuneti direct: "nu mai vreau!"


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 



#21 2007-09-03 11:50:02

codynna
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 275

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

bun am inteles...eu sper ca aceastra pauza...sa ne aduca mai aproape ....nu sh vreau sa analieze mai bine urmatoarele zile cum se comporta ca sa stiu daca chiar a vrut sa fim din nou impreuna pt ca tine la mn...sau mi-a facut un favor cum a zis dida....si in leg cu sunatul de catre mama...mai eu il inteleg inr-un fel..suntem si noi ..intr-o discutie intr-o chestie intr-un moment mai asha ma suna mama da ce faci...in primul rand ma simt eu penibila....si in al doilea rand el k is vai fiiica legata d fusta mamei sau invers.Nu sh c sa fac .


Cand e totul trist...kand nu vezi lumnitza d la capatul tunelului...gandeste-te ....k undeva in lume....exista o persoana care tzine la tn.....si ca orice ai face...oricat de mare ar fi distantza spre lumina.....ai vointza...pntr ca e mult mai aproape decat crezi:P

Offline

 

#22 2007-09-03 12:00:23

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

codynna a scris:

bun am inteles...eu sper ca aceastra pauza...sa ne aduca mai aproape ....nu sh vreau sa analieze mai bine urmatoarele zile cum se comporta ca sa stiu daca chiar a vrut sa fim din nou impreuna pt ca tine la mn...sau mi-a facut un favor cum a zis dida....si in leg cu sunatul de catre mama...mai eu il inteleg inr-un fel..suntem si noi ..intr-o discutie intr-o chestie intr-un moment mai asha ma suna mama da ce faci...in primul rand ma simt eu penibila....si in al doilea rand el k is vai fiiica legata d fusta mamei sau invers.Nu sh c sa fac .

eu nu inteleg de ce nu-i spui mamei tale sa o mai rareasca cu telefoanele.. ai si tu o viata a ta, nu?.. trebuie sa inteleaga asta. si kiar dak se supara la inceput...don't worry..cu timpul ii trece.

Offline

 

#23 2007-09-03 12:08:45

codynna
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 275

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

i-am spus chiar aseara ama vut o discutie cu ea....si i-am spus....iar mama mi-a spus ca pe el nu ar trebui sa il deranjeze ca ea s-a prins ca e din cauza lui...(eu mamei nu i-am zis ca am un iubit ptr ca prefer deocamdata sa las asha el are 20..eu 17 ...sar intrepreta total gresit in fatza parintilor)si mi-a mai zis ca sa nu cunva sa calk stramb ca primul venit nu trebuie sa fie primul iesit...cv in genu.....ea intrun fel..prin telefoanele ei vrea sa ma controleze .....nu sh c sa ii mai zik...sa se supere e prb ei....ahai am o viatza si mai e oleak d vacantza si n am de gand sa o pierd din cauza ei..macar atat sa ma lase sa ma distrez...


Cand e totul trist...kand nu vezi lumnitza d la capatul tunelului...gandeste-te ....k undeva in lume....exista o persoana care tzine la tn.....si ca orice ai face...oricat de mare ar fi distantza spre lumina.....ai vointza...pntr ca e mult mai aproape decat crezi:P

Offline

 

#24 2007-09-03 12:33:38

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

codynna, pune si tu piciorul in prag dak te simti capabila de a-ti asuma toate responsabilitatile care vin la pachet cu aceasta.."independenta". ai o varsta...si un cap pe umeri...foloseste-le wink..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-03 13:28:57

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

codynna si cu pauza si fara pauza daca el are in gand sa se departeze de tine o va face
si cu parintii..ce sa zic pe mine ma suna mereu si am 20 de ani...da e stresant ,da iubi nu crede ca sunt legata de fusta mamei ca stie cum sunt ai mey...si nu sta cu ei ci sta cu mine.

Offline

 

#26 2007-09-03 13:41:59

cryss26buc
Full member
Inregistrat: 2006-12-28
Mesaje: 479

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

cand un baiat cere o "pauza" inseamna ca ori l ai sufocat de prea multa dragoste sau gelozie ori are pe alcineva dar stiind ca esti geloasa nu ti poate spune pentru a nu te ranii sau supara (subconstient are tendinta de a te apara ) o pauza este ireversibila dar exista si exceptii in care nu persoana de care se simte atras nu corespunde criteriilor lui si revine la vechea...adika la tine ca si cand nik nu s a intamplat.

Offline

 

#27 2007-09-03 17:45:12

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

Eu consider ca orice problema de relatie se rezolva IN 2. Nu de unul singur. Pentru mine pauza este doar cand ne despartim .. pe termen nelimitat. Sunt convinsa ca in unele relatii chestia asta functioneaza, eu nu concep insa un asemenea "sistem"

Offline

 

#28 2007-09-03 17:48:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

asa gindesc si eu...pauzele sunt valabile in filme. in viata reala, pauza=despartire(cel putin din punctul meu de vedere)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#29 2007-09-03 17:56:20

laurik16
Full member
Inregistrat: 2007-04-29
Mesaje: 243

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

si eu am considerat k pauzele sunt o prostie bine si inca consider acest lucru..dar cu actualu acu cva timp ne-am certat f rau si am luat o pauza cik s ne pune in ordine gandurile...vad k ni le-am pus k dupa 3 zile m suna si imi spune k ii e dor de mine si sa continuam relatia..acu ktva zile am facut 8 luni si n merge ff bine...acum sunt si exceptii...fiekre intelege din pauza ceea ce isi doreste si stiu de ce au nevoie intr-o relatie

Offline

 

#30 2007-09-03 18:10:45

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

Ca tot mentionezi asta, Doctoressa, ma apuca zbantul cand ii vad pe astia in movies cu se "pauzeaza' din orice tampenie ... atat de usor se fac si desfac relatiile .. dar asta este filmul big_smile

Offline

 

#31 2007-09-03 18:14:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

sa stii dojo ca asa am crezut si eu...dar adevarul e ca la americani si in realitate tot asa stau lucrurile. ei, daca relatia nu le mai aduce nimic bun, se despart linistiti si isi vad fiecare de viata lui....ramin prieteni, continua sa se vada...nu asteapta sa nu se mai suporte cind maninca la masa. Sincer mie mi se pare mai corect asa decit sa astepti sa iti epuizezi toate resursele de rabdare, intelegere, iubire, etc


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#32 2007-09-03 18:15:36

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

probabil ca pauza ajuta uneori sa ne dam seama cat de mult ne lipseste celalalt,dar in niciun caz nu ne rezolva problemele.ele raman tot acolo undeva si,la un moment dat,tot ies la suprafata si trebuiesc discutate si rezolvate impreuna,nu separat.


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#33 2007-09-03 18:17:36

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

e posibil ca dupa acea pauza sa urmeaze cateva zile de lapte si miere iar apoi sa revina vechile. probleme


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#34 2007-09-04 01:12:59

codynna
Full member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 275

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

nu sh ce sa cred...azi s-a purtat putin distrant...sa inteleg vremea...proasta dispozitie....si kand spre sfarsit la un suc...langa mn...apare mama care din senin ..ma cauta sa ma ia la o aniversare spontana organizata d nana din canada...sincer sa va zik fetelor am inlemnit cand am vauzt-o nu am stiut cumn sa reactionez..mama s-a purat k o dulce super moderna...am facu7t cunostintza cu uby...nu a fost prb si-a cerut sczue  k a trebuit sa ma ia de urgentza....dar stiti care a este si a fost prb mea..inainte il deranjau si ink il deranjeza telefonelor mamei..acuma kand a cunoscuto si comportanduse oki...nu sh....mie frik sa nu se schimbe sa imi zik ''pa gagika...nu vreau o copila'' nu sh....is nedumerita toata petrecerea m-am gandit numai la reactia lui dupa c am plekat si....la c va fii maine.Pauza nea prins bine cred cel putin pt mn...dar nu suport cand la inceput e distant..si dupaia e oki..in fn....mi sj c sa mai cred si sa ma zik....ps ps scz daca sunt greseli in acest msg...dar ma baut si eu cv sampanie si...chestiii va rog sa ma iertati:D...si sa imi poata raspunde cineva pana maine kand cred ca am sa ma int cu el....oare c reactie va avea el in leg cu ce s-a int in seara asta..si cum sa procedez eu va rogggg!!


Cand e totul trist...kand nu vezi lumnitza d la capatul tunelului...gandeste-te ....k undeva in lume....exista o persoana care tzine la tn.....si ca orice ai face...oricat de mare ar fi distantza spre lumina.....ai vointza...pntr ca e mult mai aproape decat crezi:P

Offline

 

#35 2007-09-04 01:17:29

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

oana_ a scris:

e posibil ca dupa acea pauza sa urmeaze cateva zile de lapte si miere iar apoi sa revina vechile. probleme

subscriu

Offline

 

#36 2007-09-04 01:20:58

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

nici eu nu cred in pauze...ori sunt ori nu mai sunt, ce-i aia pauza...?
codynna: daca e destul de matur o sa isi dea seama ca a fost o situatie mai speciala...si daca el ar fi in stare sa isi schimbe atitudinea doar din cauza ca mama ta a avut nevoie de tine la un moment dat inseamna ca el e cel copil, nu tu.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#37 2007-09-04 01:23:19

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

Pentru unii baieti pauza e si o scuza ca sa poata face ce vor cu alte fete...apoi sa se intoarca la prietena de parca nimic nu s-a intamplat...nah...nu a inselat-o...doar erau in pauza (pentru cine a vazut Friends era ce s-a intamplat cu Ross si Rachel si celebra replica "We were on a brake").
Desigur...probabil exista si cazuri in care dupa 2 zile departe de ea isi da seama cat de mult o iubeste...si ca nu poate trai fara ea...si vorbesc, se clarifica situatia si totul e ok...dar cazurile astea sunt mai rare.
Nici eu nu cred ca pauza aduce ceva bun. De cele mai multe ori dupa pauza urmeaza despartirea.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#38 2007-09-04 02:16:23

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

asha cred si eu.mai bine ramai cu el si rezolvi totul IMPREUNA....adica..cum ar fi ca tata sa ia pauza de la mama?
ganditzi asha..la viatza de dupa casatorie...ce fac...ma duc la mama sa dorm, ca am luat pauza?adultii isi rezolva problml cu maturitate,si o proba de maturitate este sa ramai impreuna cand e rau si sa analizezi la rece(in doi)..nu sa fugi ca un las....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-09-04 02:16:39)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Discutii diverse
  •  » Relatia ramane aceiasi dupa o PAUZA?Si ce inceamna ptr baieti o Pauza

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.