homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Deodorante-cancer??-2


#20 2007-09-06 03:35:26

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: deodorante-cancer??

eu folosesc lady speed stick de cand ma stiu si n-am facut cancer.. si sincer, prefer sa fac cancer decat sa-mi fie rusine sa stau langa alte persoane big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 



#21 2007-09-06 03:39:04

Deeyutza
Full member
De la: Baia Mare
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 616

Re: deodorante-cancer??

Poi sa fim serioase...dak te dai cu un deodorant care nu te lasa sa transpiri chiar deloc....te intoxici...normal....pt k prin transpiratzie eliminam toxinele......orice deodorant ai folosi...tot transpiri putzin..e imposibil sa nu transpiri.....ar fi intoxicatzie curata....smile....nu?....voi ce parere avetzi?

Offline

 

#22 2007-09-06 12:08:23

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: deodorante-cancer??

eu zik k odata si-odata ot o sa murim... asa ca degeaba ne strofocam aici .


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#23 2007-09-06 12:14:40

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: deodorante-cancer??

da dar pana mori nu e prea placut sa faci cancer sau leucemie ( asta se face de la E-uri ) sau alhzeimer si sa-ti distrugi viata . nu? de ce sa tratezi cand poti sa previi


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#24 2007-09-06 12:16:13

nannasina
Full member
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 165
Site

Re: deodorante-cancer??

dap, deodorantele care te impiedica sa transpiri fac ca toxinele sa ramana in organism, ceea ce face rau. am auzit si eu, aveam mancarimi de la lady speed stick, asa ca am cautat o alternativa si am gasit niste produse FLP. deodorantul e cam 20 de RON, parca, dar e cam dublu fata de ce se gaseste pe piata. n-are miros aproape deloc, e pe baza de aloe vera, si ma pot da si cu parfum fara sa imi fac probleme ca nu se potrivesc mirosurile. de transpirat, transpir, dar fara miros smile, which works fine with me, decat sa fac cine stie ce noduli de la sarurile de aluminiu (sunt sensibila cam la orice crema, deodorant, parfum, orice)

@blue_elf: da, adevarul e ca toti avem o moarte, insa depinde de cum mori...


Did Mohammed really move the mountains/ Or was it just PR?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-06 21:06:01

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: deodorante-cancer??

am citit azi si ingredientele de la crema mea de corp (eu folosesc acum garnier varianta rosie pt piele f uscata) si am vz ca si crema contine aluminiu....(o denumire ciudata, nu o retin). Asta inseamna ca nu trebuie sa ma mai dau cu ea pe sani presupun ca si ea face rau.

Offline

 

#26 2007-09-06 22:29:23

darkblue
New member
Inregistrat: 2007-09-05
Mesaje: 5

Re: deodorante-cancer??

clorhidrat de aluminiu se numeste si este un produs de sinteza, adica obtinut pe cale chimica si sunt foarte multe cosmetice care il contin. din cate am inteles doar produsele naturale sau naturiste nu contin aceasta substanta

Offline

 

#27 2007-09-06 22:53:46

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: deodorante-cancer??

oricum, dar cred ca nu trebuie s ane dam cu crema de genul acesta pe sani, din moment ce si  deodorantele ce contin aluminiu fac rau........ sad Am inceput sa ma uit pe fiecare produs sa vad ce contine.

Offline

 

#28 2007-09-07 02:04:30

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: deodorante-cancer??

Eu am fost azi a supermarket..si am luat majoritatea deodorantelor la rand...pe toate scria aluminiu. Chair si pe cele de la nivea...


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#29 2007-09-07 04:23:36

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: deodorante-cancer??

acum sa fim seriosi... si aerul pe care il respiram e toxic. N-o sa mai respiram? Daca tot isi bate joc cineva de viata mea, macar sa fiu eu aia....


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#30 2007-09-07 09:15:39

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: deodorante-cancer??

mai...dintr-un motiv sau altul..toata lumea moare, oameni buni!
decat sa traiesc o viata cu riscul de a fi stinky pentru a recupera vreo 2 ani(de-o fi asa...?!), mai bine una mai scurta si de calitate..wink

Offline

 

#31 2007-09-07 09:24:49

nannasina
Full member
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 165
Site

Re: deodorante-cancer??

smile treaba sta asa: exista si alte cai pentru a-ti impiedica pielea sa fie stinky, in afara de deodorantele cu saruri de aluminiu. si decat sa mor in chinuri, mai bine ma straduiesc si caut mai bine, incerc sa inlocuiesc daunatoarele cu naturale (nu se poate sa nu existe)... cat despre aer, fara el nu poti exista, insa fara deodorant se poate, gasesti cu ce sa il inlocuiesti.


Did Mohammed really move the mountains/ Or was it just PR?

Offline

 

#32 2007-09-07 09:31:23

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: deodorante-cancer??

aerul, deodorantul, bomboanele mentolate si samponul... lucruri indispensabile unei fete...tongue tongue

Offline

 

#33 2007-09-07 11:34:16

nannasina
Full member
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 165
Site

Re: deodorante-cancer??

pai din ce zici tu, eu nu sunt intrutotul fata smile de respirat respir, pap bomboane mentolate, dar cand imi aduc aminte, sampon folosesc, dar pot trai fara el (retete naturiste), cat despre deodorant... hmm... am mai zis ca am gasit inlocuitori pentru astea traditionale...


Did Mohammed really move the mountains/ Or was it just PR?

Offline

 

#34 2007-09-07 11:46:53

darkblue
New member
Inregistrat: 2007-09-05
Mesaje: 5

Re: deodorante-cancer??

am gasit pe net multe site-uri pe care se vand produse pe baza de alaun ( fara clorhidrat de aluminiu) www.crystalspring.co.uk si se pare ca in vest se folosesc deja ca o alternativa la cele cu clorhidrat de aluminiu de peste 15 ani

Offline

 

#35 2007-09-09 03:45:38

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: deodorante-cancer??

DESPRE ALAUN
Cam asta am gasit cautand pe google big_smile

"Alaun de Amoniu (Ammonium Alum) - Compusul mineral Ammonium Alum are o actiune antibacteriana naturala. Atunci cand este aplicat pe piele se formeaza o pelicula microscopica actionand ca un micro-climat care nu este propice producerii bacteriilor."

Alaunul (lat. alumen, franc. alun, engl. alum) este un sulfat dublu al unui metal monovalent şi al unui metal trivalent. În trecut, era considerat alaun numai forma cristalină hidratată a sărurilor duble de potasiu şi aluminiu ( sulfatul dublu de aluminiu şi potasiu KAl(SO4)2*12H2O ) legat de 12 molecule de apă.

Mai nou denumirea de alaun se referă la sărurile de amoniu cu aluminiu, ca şi la toate legăturile duble de sulfaţi de aluminiu, potasiu, şi alte metale dintre care cel mai frecvent este cromul, după formula generală MIMIII (SO4)2 unde MI reprezintă cationii metalelor alcaline monovalente cu excepţia litiului şi taliului, iar MIII reprezintă metalele alcaline trivalente, cele mai frecvente fiind metalele aluminiu, crom şi fier.

Utilizare
Alaunul are o utilizare largă, unde însă accentul este axat pe proprietatea sulfatului de aluminiu. Utilizări mai impotante sunt în:
Industria hârtiei ca adeziv
Industria de prelucrare a pieilor în tăbăcării cu rolul de albire
In tipografii, la procesul de fixare a unor coloranţi extraşi din plante
In industria textilă la prelucrarea ţesăturilor impermeabile
La fixarea uleiului în procesul de curăţire a apei, sau altor fluide
La producerea creioanelor de oprirea sângerării după bărbierit, sau ca deodorant
Folosit ca îngrăşământ al unor flori de grădină (ex. Hortenzii)
In Tailanda e folosit în procesul de epurare a apei, prin legarea elementelor în suspensie.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.