homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??-2


#20 2007-09-17 19:51:08

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely ... in primul rand, foloseste gramatica limbii romane. Ma dor ochii si m-am chinuit sa-ti citesc mesajul.
Nu stiu ce pareri astepti... E clar ca baiatul are probleme si tre sa-l lasi in plata lui, sa-si vada de furtisagurile lui. Chiar ti-a trecut prin cap sa te impaci cu o asemenea persoana?

Offline

 



#21 2007-09-17 19:52:54

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

eh bine,ai mey nu-l accepta ca nu-l plac..adica nu le place fata lui..asa din senin si ca nu are aceiasi pozitie sociala ca mine,

Offline

 

#22 2007-09-17 19:56:06

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

si ai mei fac la fel...ca nu are bani,ca nu e integralist...ma enerveaza


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#23 2007-09-17 19:59:31

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

Offf.. Se pare ca parintii nu au toate raspunsurile...
Eu sunt fericita detinatoare a 2 parinti pt care conteaza sa fiu eu fericita cu baiatul de langa mine, indiferent care ar fi el si cum ar fi smile .

Offline

 

#24 2007-09-17 20:01:14

Fadette
Full member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 548

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

off ely...e super complicata povestea. Chiar nu stiu ce sa zic, nu te cunosc, nu il cunosc nici pe el...dar din ce ai scris aici, mi se pare ca e un neserios. Cum adica sa spuna minciuni despre tine? Si faza cu tabara...mi se pare ca baiatul asta chiar nu te merita. Chiar dc va impacati, n-o sa ai niciodata liniste sufleteasca si incredere deplina in el. Nu pare genul capabil de o relatie serioasa, sa te protejeze, sa-ti fie alaturi in fiecare zi.
Dar, cum am mai zis, nu pot sa-ti dau nici un sfat...este parerea mea pur si simplu. Si faza cu furtul...
Nu cred ca vrei o astfel de viata, plina cu minciuni, cu suspiciuni, cu lacrimi...pariez ca el nu se consuma atat de mult.
Sper ca vei fi puternica si o sa-ti dai seama ce trebuie sa faci. Eu imi tin pumnii pt tine smile


I'm just a dreamer, I dream my life away
I'm just a dreamer who dreames a better day...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-09-17 20:01:57

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

alexia a scris:

Offf.. Se pare ca parintii nu au toate raspunsurile...
Eu sunt fericita detinatoare a 2 parinti pt care conteaza sa fiu eu fericita cu baiatul de langa mine, indiferent care ar fi el si cum ar fi smile .

subscriu...mai ales ca acuma cat am stat la el m am apropiata mai mult  de ai lui..e bine in privinta asta..nu inteleg de ce se baga painti...or vrea binele copiilor..dar pana nu te lovesri nu stii cum e...ar trebui sa stea deoparte


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#26 2007-09-17 20:04:14

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

alexia...imi pare rau..dar din repezeala scriu ff des cu "k" si " sh"..imi pare rau...am sa rescriu pov..am postat povestea mea aici pt ca si din cauza parintilor s a intamplat sa ne despartim.si voiam un sfat de la voi toate..si ai mei au aceeasi idee butterfly20...ca nu are aceeasi pozitie sociala cu mn..serios...ce ma sfatuiti fetelor..se poate sa fie asa cum spune el..si anume ca s a schimbat?:-S


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#27 2007-09-17 20:05:33

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely nu stiu dar la tine-s mai multe si mai complicata situatia..esti atat de sigura ca a renuntat??

Offline

 

#28 2007-09-17 20:07:23

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely, eu nu cred in schimbarile miraculoase ale oamenilor....
Sunt total de acord cu Fadette. Si sunt de parere ca in situatia asta, parintii tai au dreptate... Nu ai fi fericita cu o astfel de viata .. stii si tu asta!
Renunta la el si asteapta sa intalnesti un baiat care sa te merite, un baiat serios, cu caracter.

Ultima oara a fost editat de alexia (2007-09-17 20:07:41)

Offline

 

#29 2007-09-17 20:11:28

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely poate au o parte din vina si parintii dar el a gresit detasat fata de tine,combinandu-se cu alta.eu una ,trec foarte greu peste lucrurile de genul asta.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#30 2007-09-17 20:17:24

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

alexia imi pare rau ca am scris asa..dar din repeaela imi scapa "k" si "sh" in cuvinte....deci voi fetelor ziceti ca nu...sa nu ma impac cu el...a?


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#31 2007-09-17 20:30:12

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

dupa mine,nu..una e pozitia sociala si alta ce este el si ce comportament are

Offline

 

#32 2007-09-17 21:03:00

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

dar dupa el au mai venit vreo 3 tentative..niciunuia nu i am spus de diabet si toti au aflat pana la urma de la cunostiinte comune si ..ma rog...au aflat..in fine...toate cele 3 tentative de relatie s au sfarsit brusc si a venit din partea lor care imi spuneau ceva de genul" esti frumoasa si desteapta dar ai nevoie de altcineva superior mie..de cineva mai bun ca mine..eu te as face sa suferi si  nu meriti asta pt ka esti o fata delicata..si sa nu crezi ca e din cauza diabetului" fetelor ca jur ca asa mi s a intamplat de 3 ori in 3 luni..sa mai astept..??imi vine rau...sad


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#33 2007-09-17 21:15:59

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

salut


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#34 2007-09-17 21:24:17

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

salut sweet_di


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#35 2007-09-17 21:59:53

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely.. nu-ti face probleme pentru felul in care ai scris, doar sa nu mai scrii si pe viitor smile
Sa inteleg ca tu vrei sa fii cu el pt ca e singurul care te-a acceptat in ciudat bolii de care suferi? Eu cred ca te grabesti.. nu esti in scaun cu rotile...Sigur vei gasi pe cineva care te va aprecia cu adevarat si te va iubi si iti va sta alaturi si la bine si la greu...

Am avut un coleg in liceu care are diabet insulino dependent, are pompa care alimenteaza organismul cu insulina cand are nevoie... si e cu o fata de 4 ani si se inteleg foarte bine si boala lui nu e un impediment...

Si sincer acum... decat cu tipul ala mai bine singura...

Offline

 

#36 2007-09-17 23:17:00

ely
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-03-25
Mesaje: 577

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

si eu am pompa de insulina...nsuh..nu ma impac cu el...cred...va mai povestesc eu fetelor..ca acu ma lua cu somnic....mersi mult alexia ....:*noapte buna..


To stop me is not easy, can't keep a lion from hunting...I'm focused, I won't miss, there's no control of some things>>in dragoste nu trebuie sa suferi!!<<

Offline

 

#37 2007-09-17 23:22:55

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

Somn usor ely.. si in general.. invata sa ceri mai mult de la viata. Nu trebuie sa te simti marginalizata doar pt ca anumiti baieti te-au facut sa te simti asa...

Offline

 

#38 2007-09-18 00:03:21

fluturasul
New member
De la: Arad
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 25

Re: Cum sa ii faci p parintii iubitului tau sa t accepte??

ely..in viata trebuie sa ai pretentii..iar baiatul ala nu o sa iti ofere nimic sigur!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.