homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help! Dati-mi si mie o parere :-S


#1 2007-09-16 15:33:46

Dragutik
New member
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 97

Help! Dati-mi si mie o parere :-S

Sunt cu prietenul meu de 2 ani si jumatate.Totul bine si frumos pana knd a aparut monotonia si la noi, iar el s-a indepartat din ce in ce mai mult,sta aproape numai cu baietii si i se pare normal. De curand si-a facut o amik pe care eu o stiu doar din vedere si despre care nu se aude de bine. Initial am vazut un comm pe hi5 de la el catre ea care suna ceva de genul k e o pers f speciala. Ok ,nu e mare lucru. Knd am plecat la mare ea a facut parte din grupul cu care am fost. Noi ne-am certat in perioada aia si am auzit k ar fi stat cu ea si k s-ar fi sarutat. Am vb cu el si mi-a zis k nu e nimic k e doar amik si am avut incredere in el. Aseara insa eram in discoteca..el la o onomastica,iar eu n-am stat cu el k era doar cu baietii si am stat cu fetele mele. Insa la un mom dat  a chemat-o afara desi stia f bine k sunt geloasa pe ea. Din cate se vede ea ar vrea ceva cu el,iar el spune k e doar amica. Dar pe langa asta mai e si faptul k el nu mai e acelasi,s-a indepartat treptat si dak eu nu trag de el sa ne vedem nu zice nimic. Aseara mi-a zis sa cred k vreau si dak ma astept k el sa traga de mine sa astept in continuare. Nu stiu ce sa fac vreau o parere.Ce sa fac? Sunt eu prea geloasa pe  amik lui degeaba?

Offline

 



#2 2007-09-16 15:45:19

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

tocmai ti-a raspuns, daca astepti k el sa traga de tine o sa astepti in continuare. cu alte cuvinte el s-a cam saturat, dar nu vrea sa faca el primu pas

a fost primu pt tine?


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#3 2007-09-16 15:49:15

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

ela avrut cumva sati dea de inteles sal lasi ...ca lui banuiesc cai naspa sati zica... sa cam saturat si asta se vede ... nu prea ai ce face el a ales alt drum ... si tu nu esti pe acolo


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#4 2007-09-16 15:50:30

mada_ly_na
New member
De la: Vinatori VN
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 51

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

e mai bn sa decizi dak vrei sa mai ramai cu el.dak intr-adevar s-a saturat de tine nu mai ai c face oricat ar fi d dureros.e bn sa va despartiti cat timp va mai intelegeti bn,altfel veti ajunge sa va dispretuiti


Nu sunt c par a fi Nu sunt nimic din ce-as fi vrut sa fiu... Dar pt k m-am nascut fara sa stiu... Sau prea curand, Sau poate prea tarziu... M-am resemnat ca orice bun crestin Si n-am ramas... Decat ceea ce sunt... big_smile

Offline

 

#5 2007-09-16 15:50:57

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

mi se pare ca nu prea ii pasa de tine.eu as renunta la el chiar daca ma doare.pur si simplu nu i-as mai da nici un semn.de cit timp sunteti impreuna?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-09-16 15:51:28

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

eu as lasa-o balta sad

Offline

 

#7 2007-09-16 15:52:57

mada_ly_na
New member
De la: Vinatori VN
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 51

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

am o prietena kre a patit l fel ca tine,numa k la ea s-a ajuns si l bataie si vorbe jignitoare.si e pakt dupa o rel asa lunga


Nu sunt c par a fi Nu sunt nimic din ce-as fi vrut sa fiu... Dar pt k m-am nascut fara sa stiu... Sau prea curand, Sau poate prea tarziu... M-am resemnat ca orice bun crestin Si n-am ramas... Decat ceea ce sunt... big_smile

Offline

 

#8 2007-09-16 15:53:28

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

acu vad ca de 2 anu jumate impreuna.citi ani aveti?stii ce sa faci?nu mai da nici un semn si nu mai raspunde la nici un semn daca iti da.e crud cu tine dupa o rel asa lunga.ma doare pe mine cind aud.nu ar trebui sa fie asa.
incearca sa iesi,sa nu auda ca il plingi.distreaza-te.nu iti face pe nimeni inca,dar incearca sa te simti bine si chiar sa te prefaci.rupe orice leg cu el,daca tine la tine,il va pune pe ginduri si te va cauta.daca nu,nu.

Ultima oara a fost editat de rayuela (2007-09-16 15:55:25)


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#9 2007-09-16 15:55:57

Dragutik
New member
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 97

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

da,m-am gandit si eu la faptul k lui ii e frica sa faca primul pas si nuj cred k nici eu nu am tupeul sa fac ceva pt k a fost primul pt me si ink mai tin extrem de mult la el si totusi ma amagesc k mai tine la mine dar il afecteaza monotonia ..off sad

Offline

 

#10 2007-09-16 16:06:12

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

Aici problema e "amica", nu monotonia sad ... sincer mai mult cred ca vei suferi si iti vei roade unghiile daca continui asa. Comportamentul lui da de inteles ca nu mai vrea ... iar tu trebuie sa decizi cum vrei sa fii tratata. Si nu cred ca iti place sa fii ignorata ...

Ultima oara a fost editat de milana (2007-09-16 16:07:20)

Offline

 

#11 2007-09-16 16:13:52

andrutza
Vizitator

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

Cel mai bine e sa-l lasi in pace si sa-i dai papucii u....e clar ca nu va merge si el e interesat de tipa aia, ce daca a fost primul? si la mine cam tot la fel s-a intamplat a pus ochii pe alta si tot la despartire s-a ajuns, el fiind primul pt mine, iar noi am avut o relatie de 4 ani si 9 luni, pana acum ar fi tb sa inebunesc de atata suferinta, dar ma doare in dos acum chiar ma simt ma eliberata si mai linistita decat cand eram cu el. ma saturasem sa-mi fac atatea griji.

 

#12 2007-09-16 16:16:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

foarte bine andrutza..f bine zici.....ce'mi place evolutia ta! puss


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#13 2007-09-16 16:17:23

Dragutik
New member
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 97

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

ms rayuela de sfat..probabil k problema mea e k nu vreau sa accept ceea ce e vizibil...si totusi sa fie unul din motivul indiferentei lui "amik" lui?

Offline

 

#14 2007-09-16 17:13:51

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

da.este.dar nu ai ce sa faci.trateaza-l cu indiferenta.daca te iubeste o sa il doara si o sa te recucereasca. daca nu il doare,e clar ca nu prea mai simte si e indragostit de amica. fii  tare si nu-i da semne.bucura-te de prietene,de viata,cumpara-ti ceva nou,sexi,mergi la coafor,la discoteca daca iti place.trebuie sa incerci sa te simti bine fara el.daca ii dai atentie,el o sa te trateze tot asa.fa-l curios.sa se intrebe ce e cu tine de nu ii dai nici un semn.daca e iubire va veni la tine.daca nu,nu are rost.tu incearca sa te rasfeti mult.fii sexy.ajuta sa te simti bine cu tine!


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#15 2007-09-16 17:51:02

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

stiu pe cineva care a fost in situatia ta Dragutika dar ea s-a luptat sa il recucereasca. Si acum e tot cu el. Cred ca tu simti ce e cel mai bine sa faci.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#16 2007-09-16 18:12:32

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

cel mai bine sa l recucereasca e cred  eu sa il trateze macar o perioada cu indiferenta.sau sa fie foarte sexi sa vada daca are vreo reactie.dar fara sa ii spui ca ai facut-o special pt el.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#17 2007-09-16 18:16:32

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

si eu cred ca ar trebuii sa o lasi moarta..si fa tu orimul pas  de a nu mai trage de el
suna dureros dar te va durea mai putin acum decat sa te trezesti dupa ink 2-3 luni in fata unui fapt implinit

Offline

 

#18 2007-09-16 20:21:47

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

sa ne zici ce se mai intimpla.bafta si fii tare! indiferenta si sa te faci sexy pt tine e solutia pe moment,chiar daca ti-e greu.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#19 2007-09-16 20:34:18

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Help! Dati-mi si mie o parere :-S

dragutik cati ani aveti?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.