homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Carti interesante


#1 2006-09-21 14:33:06

auricy
Full member
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 150

carti interesante

ciao fetele...stateam astazi si ma gandeam ca pierd o groaza de timp fara sa fac in fond ceva util..si nu am mai citit o carte de foarte mult timp...am vazut la un alt subiect ca multora le place coelho,o sa fac rost si eu..sunt foarte curioasa..nu stiu cat de mult timp aveti sa mai cititi o carte acum cand stam jumatate din zi in fatza calculatorului..dar sunt sigura ca cititul unei carti ramane cva placut si relaxant..Ce carti v-au placut ?astept  sugestiile voastre acum cat mai am chefu asta nebun de a citi:D..

Offline

 



#2 2006-09-21 14:37:58

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: carti interesante

eny. de veronica a cara.
asta ca sa nu zic de 'diavolul si d-ra prym" si 'la raul piedra" ale lui coleho.
si regii blestemati mi-a placut.


Nobody home

Offline

 

#3 2006-09-21 14:44:51

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: carti interesante

hmmm....domeniul meu tongue
pey eu ti'as recomanda "dama cu camelii" - al.dumas fiul (cartea mea favorita - e de'a dreptul superba!!!)
"ascanio" - al.dumas , "destine" - nicolae camalesa , "patul lui procust" - camil petrescu , "idiotul" - dostoievski , "la rascruce de vanturi" - emily bronte....si ar mai fi...dar cred ca ajunge pe moment smile


so in love ...

Offline

 

#4 2006-09-21 14:45:57

nereida
Full member
De la: Neverland
Inregistrat: 2006-07-29
Mesaje: 331

Re: carti interesante

john eowles- colectionarul  max frish-homo faber   jonathan coe-casa somnului   patrik suskind-parfumul   gabriel garcia merquez(cam tot ce prinzi de la el este calumea)-un veac de singuratate,despre dragoste si alti demoni,12 povestiri calatoare    george orwel-1984, ferma animalelor, salman rushdie-rusinea, philip roth-pata umana,complexul lui portnoy,animal pe moarte,   martin amis-nascuti morti,sageata timpului, ian McEwan-ispasire,magaieri straine,gradina de ciment(sunt cam despre deviatii sexuale,dar merita citite),  kurt vonegut-mama noapte,barba albastra,  arturo pasilinna-morarul care urla la luna, elfriede jelinek-pianista, pascal bruckner-luni de fiere, iubirea fata de aproapele, henry miller-sexus,plexus,nexus (eu am citit decat plexus din pacate,nu prea au legatura dar merita citit toate desi sunt cam greu de gasit), toropicul capricornului,


Be happy for this moment cause this moment is your life...take care!

Offline

 

#5 2006-09-21 14:47:56

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: carti interesante

nereida,tu ai citit toate cartile astea?


so in love ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-09-21 14:48:25

nereida
Full member
De la: Neverland
Inregistrat: 2006-07-29
Mesaje: 331

Re: carti interesante

cred ca trebuie erata la ce am scris sad primul este john fowles, kurt vonnegut(mai sus am scris cu un "N") si ultima carte se numeste tropicul capricornului... sad asa se intampl daca nu citesc ce scriu,scuze


Be happy for this moment cause this moment is your life...take care!

Offline

 

#7 2006-09-21 14:49:45

nereida
Full member
De la: Neverland
Inregistrat: 2006-07-29
Mesaje: 331

Re: carti interesante

da,ar mai cateva care mi-au placut dar nu stiu daca sunt pe placul vostru,si mai sunt logic cartile care nu mi-au placut dar le-am citit pana la capat in scarba sad


Be happy for this moment cause this moment is your life...take care!

Offline

 

#8 2006-09-21 14:52:07

auricy
Full member
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 150

Re: carti interesante

wooooow nereida...respectele mele:p..cred ca o sa-mi ia cva timp sa citesc tot ce mi-ai zis tu:D..ms

Offline

 

#9 2006-09-21 14:53:03

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: carti interesante

Carti interesante...interesanta mi s-a parut Ingeri si demoni a lui Dan Brown, am aflat multe despre catolici. Eu am o carte pe care as reciti-o de mii de ori...de fapt, niste carti. Ciclul Harry Potter. Poate radeti de mine, dar cartea asta te face sa uiti de tot...mie imi place. Cum si "Micul Print" a fost considerata carte pt copii si ascunde mult mai mult, asa si asta...


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#10 2006-09-21 14:53:11

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: carti interesante

nerida....ai citit nu gluma!


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#11 2006-09-21 14:54:14

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: carti interesante

wow nereida...ai citit nu gluma!...si mie imi placea f mult sa citesc,dar am inceput a 12-a si n'am mai avut timp,iar aku m'am dezobisnuit tongue


so in love ...

Offline

 

#12 2006-09-21 14:55:16

orchid_girl
Full member
De la: cloud no.9
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 445

Re: carti interesante

smile...deadrose am scris la indigo tongue


so in love ...

Offline

 

#13 2006-09-21 15:08:30

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: carti interesante

eu am citi mult pana prin anul 2 de faculta...apoi am inceput "datul pe net" zilnic si am cam lasat lectura. De fapt am ami citit dar carti de specialitate pt examene smile
Uite care sunt titlurile ce mi-au placut mie cel mai mult (p unele le-am citit chiar d 2 ori)
Paul Coelho-Alchimistul; 11minute
Pascal Bruckner-Copilul divin
Hermann Hesse-Narcis si Gura de Aur
George Orwell-Ferma animalelor (s-a facut si film d animatzie dupa)
Balzac-Eugenie Grandet;Comedia umana
Am mai rasfoit de Freud ceva carti, doar ca astea nu-s d beletristica si am auzit ca sunt ok si volumele lui Garcia Marquez...probabil cand voi avea timp pe el il voi citi smile
p.s.1: prin liceu citeam carti siropoase, gen Sandra Brown, dar m-am lasat d ele dupa vreo 3 cartzi de genul
p.s.2: lectura placuta big_smile

Offline

 

#14 2006-09-21 15:13:01

auricy
Full member
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 150

Re: carti interesante

milana a scris:

eu am citi mult pana prin anul 2 de faculta...apoi am inceput "datul pe net" zilnic si am cam lasat lectura.

eu am terminat cu bacu si am avut o pauza luuuuuuuunga de vreo 2 luni asha de stat pe net..mi-am propus sa recuperez:D..ms

Offline

 

#15 2006-09-21 15:34:33

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: carti interesante

orchid_girl chiar k la indigo wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#16 2006-09-21 17:36:22

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: carti interesante

domeniul meu preferat,carti care mi-au marcat mai putin sau mai mult existenta,incep cu autorul: haruki murakami-padurea norvegiana,La sud de granita,la nord de soare,In cautarea oii fantastice;jeffry eugenides-Sinuciderea fecioarelor;balzac-Femeia parasita;iris murdoch-Marea,marea;nietzsche-Asa grait-a Zarathustra,Anticristul;anatole france-La umbra ulmului,Manechinul de nuiele;emil cioran-Antropologie filosoficaa........etc, si din literatura romana recomand fffffffffff mult: marin preda-Cel mai iubit dintre pamanteni; liviu rebreanu:Adam si Eva;ionel teodoreanu-Lorelei,cred ca deocamdata ajung


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#17 2006-09-21 18:16:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: carti interesante

Subscriu pentru Marin Preda-Cel mai iubit dintre paminteni, si adaug: Ionel Teodoreanu-La Medeleni, Dan Brown-Codul lui DaVinci, Rodica Oslog-Brasoveanu-tot ce puteti gasi, dar in principal "Grasa si proasta", Karl May-Winetou....si ma mai gindesc


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#18 2006-09-21 20:02:10

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: carti interesante

Printre cartile care mi-au placut mie in mod special se numara:
La rascruce de vanturi  -Emily Bronte
Pasarea spin - Colleen McCullough
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell 
Jane Eyre - Charlotte Bronte
Doctor Jivago- Boris Pasternak
Danseaza cat mai poti - Susan Lewis
Pentru cateva cuvinte - Nora Roberts
Doamna Bovary- Flaubert
Viata in inalta societate - John Braine
Codul lui DaVinci - Dan Brown
Talida - Ion Grecea
Veronica se hotaraste sa moara - Paulo Coelho
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Dama cu Camelii- Alexandre Dumas fiul
Mai sunt si altele, dar pe moment atat mi-a trecut prin cap smile

Ultima oara a fost editat de Infinity (2006-09-21 20:03:00)

Offline

 

#19 2006-09-21 20:34:46

eakarina
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-12
Mesaje: 789

Re: carti interesante

cap de lista"Mizerabilii".apoi:
Maitreyi
Enigma Otiliei
Ion
De ce iubim femeile
Delirul
Ultima nopate de dragoste,intaia noapte de razboi
Ciuma
Nadja
Cei trei muschetari
Legaturi primejdioase
Coelhu(cam tot imi place)
Bulgare de seu
....si lista mai poate continua


A gandi e cea mai dificila munca, probabil de aceea o fac atat de putini.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.