homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de descurcat parul


#1 2007-04-02 23:59:15

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Metode de descurcat parul

Fetelor, voi cum evitati sa vi se inurce parul? eu intampin ceva probleme caci e destul de lung (mijlocul spatelui) si placa de intins parul face parte din programul saptamanal. Evit totusi sa il distrug si ii dau cu tot felul de masti, balsamuri, lotiuni. Totusi nu este atat de matasos cum il vreau si se incurca repede mai ales pe dedesubt, pe la spate. In fiecare zi trag de el sa il descurg ori cu pieptenele ori cu mana si se rup o gramada de fire... Ma doare sufletul sincer big_smile.

Voi ati intampinat "beleaua" asta? cum ati procedat?


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 



#2 2007-04-03 00:04:38

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Metode de descurcat parul

da eu am parul ondulat si lung si nu il pieptan decat cand il spal adica de doua trei ori pe saptamana.in rest il "cumintesc" cu spuma in fiecare zi.si descurcatul era o problema f mare, imi cadea f mult par, efectiv il rupeam.am gasit un balsam leave in de al pantene si acu in 5 min il descurc .

Offline

 

#3 2007-04-03 00:32:11

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Metode de descurcat parul

io il am cret, dar nu f lung, si il pieptan tot asa cand ma spal pe cap. problema la mine sunt suvitele de dedesubt unde se fac pur si simplu noduri, drac de el k naiba. in rest mi se mai rupe cand ma pieptan, dar nu f mult, si cred k e normal mai ales k nu ma pieptan in fiecare zi


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-04-03 00:34:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Metode de descurcat parul

il tin prins, si il pieptan doar cand e ud.

Offline

 

#5 2007-04-03 01:06:06

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Metode de descurcat parul

pai dupa  ce ma spal cu sampon, dau cu balsam si aopi ma usuc si il pieptan.a 2a zi este ca si descurcat big_smile. il am lung si drept cu mici onduleuri sau valuri  tongue. mie inainte imi cadea parul cu pumnul... si imi era frica sa nu am ceva, dar cu timpul nu a mai cazut.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-03 09:14:24

andrutza
Vizitator

Re: Metode de descurcat parul

Pai e bine cand te speli dupa ce te-ai dat cu sampon sa folosesti un balsam aplicat de la jumatatea parului pana spre varfuri, nu dai cu el pe radacina, lasi 1 min si clatesti f bine, il poti pieptana cand e ud. Placa distruge parul chiar daca e folosita mai rar si este f performanta, degeaba dai pe par cu toate tratamentele daca iti intinzi parul cu placa....asta au zis-o multi hair-stilisti. Incearca sa folosesti un sampin pt par rebel sau pt par fin si matasos.

 

#7 2007-04-04 21:44:20

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Metode de descurcat parul

aoleu si yo am probleme cu parul destul de rau..ma bazez pe balsam.face miracole..dar imi cam cade..e si lung,noroc k e des si nu se vd.. big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#8 2007-04-04 22:00:15

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Metode de descurcat parul

pe mine ma enerveaza sa folosesc balsam cand il spal pt ca trebuie clatit f bine si ma plictisesc big_smile de asta folosesc balsamurile leave-in si sunt f multumita pt ca dupa pieptanat raman si cu par in cap big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#9 2007-04-04 23:12:29

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Metode de descurcat parul

merci mult fetele.... mi-am luat doua masti de par (una cu miere si una cu ulei de masline) si un alt balsam pt par matasos..... sper sa dea rezultate. si eu il piepten doar cd e ud, dar zilnic cand mai bag mana prin el, se intepeneste pur si simplu in nodurile care se formeaza dedesubt, desi dupa baie totul e in regula, il descurc complet. Nodurile alea ma deranjeaza.... nu stiu de ce se formeaza. Balsamuri leave in am incercat si eu, dar imbacsesc parul si ii iau din stralucire. Nu pot folosi o gama intreaga de la aceeasi firma, pt ca am samponul meu pe care daca il schimb, ma umplu de matreata (dependenta de head & shoulders care de altfel nici nu are balsam in gama).
asa ca nu am decat sa dau cu multe chestii hranitoare in el si sa o las mai moale cu vopsitul (cativa ani buni nu m-am vopsit deloc, eu fiind bruneta natural. Acum imi fac un saten inchis in cap cam o data la 2 luni, cand ma si tund la varfuri ca observ ca se usuca mai repede ca de obicei).
mai astept pareri oricum pe tema asta

va pup


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#10 2007-04-04 23:47:31

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Metode de descurcat parul

pai am luat o masca de la avon cu masline, era o oferta 2 produse la pret de 25 RON si gama aia Planet Spa e chiar ok, iar masca mi-a recomandat-o cineva. Cealalta este de la Kallos, coafeaza mi-a zis sa o incerc, este o cutie de 250ml, care a costat doar 4,5 RON in cora. Aveau mai multe sortimente: pe baza de morcovi, lapte, miere etc. Oricum sunt N firme si produse de ingrijire a parului in magazinele mari, depinde acum ce ti se potriveste. Cat despre L`oreal, eu mi-am luat teapa mare la vopseaua de par si am invatat ca daca e L oreal si e scump, nu e musai si cel mai bun wink


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#11 2007-04-05 11:07:07

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Metode de descurcat parul

e ff buna aia de la avon cu masline.si eu o folosesc smile

Offline

 

#12 2007-04-05 17:13:47

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

fetelor, parul trebuie pieptanat in fiecare zi, chiar daca e cret, deoarece in fiecare zi ne cad cateva fire de par, iar daca nu il pieptanam ca sa le inlaturam, parul se sufoca si de aceea se incurca.pentru cele care aveti parul cret va recomand sa folositi unul dintre sampoanele ( balsam),care au aparut acum, cu casmir(sunt mai multe firme) si macar de 2 ori pe luna o masca cu placenta pe care o puteti lua si de la plafar( nu e scumpa si va ajunge f mult timp ).pentru cele cu parul drept, dar care se incalceste folositi un luciu pentru descurcarea parului, care se aplica pe parul ud inainte de uscare(fara a se clati si se poate folosi si pe parul uscat cand este foarte incalcit).acest luciu este foarte bun si pentru par rebel

Ultima oara a fost editat de amelia (2007-04-05 17:16:54)


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#13 2007-04-05 17:41:25

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

masca cu placenta se gaseste si la magazinele unde se vand cosmetice si este pentru mai multe tipuri de par( gras, uscat, normal)


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#14 2007-04-05 19:54:23

andrutza
Vizitator

Re: Metode de descurcat parul

mie de la masca aia cu placenta mi-a cazut parul....si mi l-a facut nasol

 

#15 2007-04-06 09:42:42

amelia
Full member
Inregistrat: 2007-01-14
Mesaje: 133

Re: Metode de descurcat parul

sunt mai multe tipuri de masti cu placenta, nu numai cea de la Kallos.si daca nu e folosita cum trebuie normal ca iti face parul nasol.aceste masti trebuie folosite in cantitati mici la radacina si mai mult la varfuri, cam de 2 ori pe luna, timp de 30 de minute, dupa care se clateste bine bine, prima data cu apa calda si apoi treptat,cu apa din ce in ce mai rece, casa isi pastreze parul luciu.daca puneti foarte multa masca la radacina si nu o clatiti bine,parul o sa ramana gras sau o sa se ingrase mai repede.la primele utilizari este normal sa cada in cantitati mai mari decat de obicei deoarece masca arunca afara firele bolnave

Ultima oara a fost editat de amelia (2007-04-06 09:50:11)


Dragostea este decizia de a face din problemele tale, problemele mele.

Offline

 

#16 2007-04-07 12:31:07

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: Metode de descurcat parul

masca cu placenta am folosit-o si eu cea de la kalos si e groaznica...face paru sarba..chiar nu-mi place...am dat pe un borcanel de200 ml 6 lei...exista si alte marci de masti pe baza de placenta,poate restul sunt bune....insa mastile de par de la fructis si elseve mi se par cele mai bune


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#17 2007-04-07 12:34:35

andrutza
Vizitator

Re: Metode de descurcat parul

cred ca si cea de la gliss e misto...n-am incercat dar as vrea sa-mi iau

 

#18 2007-04-07 19:32:44

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Metode de descurcat parul

am vazut ca ati mentionat masca de par cu masline de le Planet Spa-Avon.Intrebarea mea este cat trebuie sa stau cu ea pe par-10 minute e suficient?si de cate ori pe saptamana ar trebui sa o folosesc


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#19 2007-04-07 19:54:06

andrutza
Vizitator

Re: Metode de descurcat parul

- pentru hidratare si stalucire: ulei de masline+2 galbenusuri de ou+ vit A+vit E+ un strop alcool+un strop lapte
- pentru par matasos : 1/2 cana d faina+1 cana apa+ 1 lingura otet ( e reteta feng shui!)
iar pentru evele ce prefera produsele din comert:
- nivea brilliant blonde pentru tratament
- nivea repair
ambele fac parul matasos, redau culoare paruui vospit sau decolorat, si ingrijesc varfurile...

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.