homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tandrete...limitata?-2


#20 2009-04-18 18:20:12

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: tandrete...limitata?

nu e ok asta hmm


They can because they think they can.

Offline

 

#21 2009-04-20 21:52:45

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

nah...nu stiu. acu ma simt bine eu. dadada. de Pasti, a  din respect pt sarbatorile pascale am stat cumintei. dar m-a vrut si faptul ca nu m-a avut cand m-a vrut sunt sigura il va face sa isi schimbe atitudinea. plus ca am luat o fusta scurta l-a incitat si l-a facut sa fie gelos:x

Offline

 

#22 2009-04-21 18:42:49

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: tandrete...limitata?

Eu nu pot sa numesc o relatie in care sa nu te pupi sa nu fii tandru..Ok nu va gigiuliti in continuu dar nici sa fiti distanti mai mereu.Nu mi se pare normal.Poate asta este genul lui dar asa era si inainte sa faceti sex?atunci va pupati mereu sau tot nu prea avea chef?

Eu cu iubitul ne 'sufocam' mai mereu..ne pupam extrem de des si mereu simtit nevoia sa ne iubarim.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#23 2009-04-22 10:47:59

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

nu...inainte sa se fi intamplat ceva intre noi el vroia sa ne sarutam mereu si ajunsese sa imi placa si mie. acu nu mai e deloc asa

Offline

 

#24 2009-04-22 12:58:34

skumpi
Vizitator

Re: tandrete...limitata?

pai nu mai e asa pt ca s`a schimbat ceva...e evident...
eu n`as putea sta langa cineva si sa`l simt ca ma respinge acklad nici asa sa te umilesti in fata lui...sa tot sari pe el si el sa te dea la o parte... aoleo`

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-04-22 13:06:26

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: tandrete...limitata?

eu ma gandesc la o chestie....daca zici ca inainte sa o faci cu el era mai tandru mai atent etc poate pt ca nu te-a avut si era pt el o provocare sa te faca sa faci sex cu el si acum ca te-ai culcat cu el baiatul si-a ierdut din interes....sunt multi care fac asa in momentul in care nu iubesc o fata...vaneaza doar sexul si cand o au in pat gata nu mai au ce descoperi, asa gandesc ei...prost, dar asa-s unii.
faci cum crezi....
si inca o chestie mie mi se pare ca va intalniti f rar....3 zile pe sapt

Offline

 

#26 2009-04-22 14:10:15

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: tandrete...limitata?

Probabil si-a pierdut interesul odata ce a obtinut ce vroia de la tine... In orice caz, e clar ca ceva s-a intamplat...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#27 2009-04-22 22:15:40

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

nu mai fusese nici el cu nimeni fizic, pana sa fie cu mine si nici multe relatii nu a avut...iar mai des nu avem cum, nu acu. la sf anului exista posibilitatea sa ne mutam in acelasi oras. pana atunci, ori eu la el, ceea ce e extrem de rar, ori el la mine. ma tot gandesc la faza cu portocala, ca odata ce ai dat jos coaja te plictisesti de continut. insa in cazul persoanelor casatorite de zeci de ani, cum de nu apare acest proces?

Offline

 

#28 2009-04-22 22:40:06

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: tandrete...limitata?

La voi este treaba asta ca nimeni nu a mai avut relatii sexuale pana acum.Intreaba'l daca este bine cu tine,daca e mai bine sau mai rau decat s'a asteptat,daca doreste sa vada cum e si cu altcineva de e asa distant..Ceva trebuia sa fie la mijloc si fara sa'ti spuna e cam greu sa'ti dai tu seama ce.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#29 2009-04-22 23:22:08

skumpi
Vizitator

Re: tandrete...limitata?

erna a scris:

nu mai fusese nici el cu nimeni fizic, pana sa fie cu mine si nici multe relatii nu a avut...iar mai des nu avem cum, nu acu. la sf anului exista posibilitatea sa ne mutam in acelasi oras. pana atunci, ori eu la el, ceea ce e extrem de rar, ori el la mine. ma tot gandesc la faza cu portocala, ca odata ce ai dat jos coaja te plictisesti de continut. insa in cazul persoanelor casatorite de zeci de ani, cum de nu apare acest proces?

pai cei care ajung sa se casatoreasca inseamna ca se iubesc enorm...

 

#30 2009-04-22 23:33:52

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: tandrete...limitata?

cand iubesti pe cineva cu adevarat nu cred ca se mai poate pune problema ca te plictisesti...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#31 2009-04-24 00:34:44

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

suntem diferiti de restul lumii
...sper sa fie bine..

Offline

 

#32 2009-04-24 00:46:19

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: tandrete...limitata?

nu conteaza daca a mai fost cu cineva inaintea ta sau nu...daca tu te plangi ca nu-ti acorda atentie cum se cuvine e o pb...dupa parerea mea faptul ca te tine asa in stand-by nu e ok si nu e tandru, zici ca s-a schimbat ca inainte nu era asa...eu inclin sa cred ca e o legatura ca te-a avut si acum se poate sa-si fi pierdut interesul...sa se culce pe urechea dreapta ca esti a lui te-a cucerit etc...trebuie sa discutati in orice caz

Offline

 

#33 2009-04-24 01:16:08

skumpi
Vizitator

Re: tandrete...limitata?

erna a scris:

suntem diferiti de restul lumii
...sper sa fie bine..

asta tzi`a zis el sau asa te consolezi tu ? smile

speram si noi sa va fie bine...

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-04-24 01:18:19)

 

#34 2009-04-25 22:25:31

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

skumpi, oarecum. oricum, fuste scurte de acu, voi remarca baietii din jur. sa vad daca se simte bine. si da, asa e, stie ca sunt a lui si nu se mai complica. adineaori i-am zis ca daca aflu ca ma inseala si dupa 70 de ani de casnicie intentez divort. a zis ca vreau sa il amenint, de fapt, doar l-am informat. voi merge wee urmator la el, sunt extrem de curioasa ce va fi, caci aici a zis ca se comporta asa din cauza mamei, care vine din cand in cand la noi.

Offline

 

#35 2009-04-29 22:00:55

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: tandrete...limitata?

Pai atunci poate asta e motivul, poate ii e rusine de mama ta, si ii e frica sa nu va prinda in vreo ipostaza mai jenanta... Asta ar fi valabil daca se poarta asa doar cand sunteti la tine acasa...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#36 2009-04-30 00:10:35

ButterfliesInMyStomach
Full member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 231

Re: tandrete...limitata?

e greu de crezut ca ai fost doar un moft, sau o tinta pentru el, din moment ce sunteti impreuna de ... 1 an ai zis? Eu cred ca daca ar fi vrut doar sex de la tine, ar fi renuntat mai devreme, dar cine stie... sunt oameni si oameni.
Primul lucru pe care ai putea sa il faci ar fi sa vorbesti cu el despre problemele pe care le are(in familie parca ai zis) si sa il intelegi, sa ii oferi incredere si sprijin, ca sa te apropii de el.
Daca nu merge asa, poate ar trebui sa faceti o pauza(chiar daca ti-ar fi extrem de greu) - astfel tu detii controlul relatiei- ... sa nu va mai vedeti un timp, sa vezi cum se comporta, daca ii este dor de tine... si daca tanjeste dupa tine, e un lucru bun. Daca nu, eu zic ca exista totusi cineva care sa ii ia mintea de la tine si cred ca nu merita sa tii la el.
Eu personal asa as face.
Succes puss


Signs of hope...

Offline

 

#37 2009-04-30 15:42:09

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: tandrete...limitata?

mai nu stiu cum ai sa iei ceea ce am sa iti spun, sper sa nu te supere si sper sa nu am dreptate! dar uite eu sunt cu prietenul meu de 1 an de zile si ne iubim enorm, ne adoram chiar lol oricum faza e ca el mi-a spus clar ca daca eu as fi fost prima, el 100% ar fi cautat sa o faca si cu altele pt ca ar fi fost curios sa vada cum e... deci daca ar fi fost si el virgin cand am facut-o prima data, evident eu as fi avut acum niste cornite de toata frumuseatea...deci eu sincer ma bucur ca nu am fost prima din viata lui, in primul rand pt ca evident a capatat experienta si in al doilea rand acum nu cauta sex si in alta parte. Ceea ce vreau eu sa iti spun este ca poate prietenul tau cauta ceva nou...sper totusi sa fie alta cauza! wink

Offline

 

#38 2009-04-30 22:21:48

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

multumesc pt sfaturi! butterflies, am pus in practica zilele trecute ce ai zis, adica am parut mai indiferenta si cand ne-am certat i-am zis ca s-a terminat. i-a venit greu sa se controleze (cearta era pt ca el a zis ca prefera sa predomine ratiunea, iar eu sustineam ca daca nu te lasi purtat de ceea ce simti nu se numeste iubire). ieri iarasi ne alintam, apoi el mi-a zis ca nu mai suporta pt ca ai mei sunt de moda veche si accepta doar el sa vina la mine si ne-am despartit. nu inteleg cum, pt ca la culcare ne-am zis ca ne iubim...
puffball, a mai pus cineva aceasta problema si l-am intrebat daca simte nevoia sa experimenteze, sa vada cum e si cu altcineva si a zis ca nu. apoi, el nu a fost cu nimeni pana la 19 ani nu pt ca nu ar fi avut ocazia (sunt multe fete ...usoare) ci pt ca a vrut cu cine e sa fie toata viata si il scarbesc pers care cauta doar sex. maine vine...maine dimineata...chiar simt din modul in care imi vb ca imi simte lipsa. sper sa se fi terminat criza pt noi si sa fie folositor acest topic pt oricine are probl asemanatoare.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.