homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutati-ma va rog !


#1 2010-03-24 09:45:46

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

ajutati-ma va rog !

am o mare problema ! prietena mea are ciclul dereglat ! in vara i s a intamplat sa nu i vina menstruatia timp de 4 luni.......acum si a inceput viata sexuala, bineinteles cu mine. insa din nou are acea problema cu menstruatia.........nu i a mai venit din decembrie........eu nu mai pot dormi bine noaptea........pls.......exista riscul sa ramana insarcinata ? am facut o si protejat si neprotejat, dar nu e prima cu care am facut neprotejat ! am facut o de mai multe ori si nu s a intamplat sa ramana niciuna ! pls.......spuneti mi daca am motive sa ma tem .... !  grater  mad


PS : daca ies cu bine nu cred ca o voi mai face curand neprotejat !

Ultima oara a fost editat de Andrew1kiss (2010-03-24 09:46:53)


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 



#2 2010-03-24 09:46:58

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ajutati-ma va rog !

pai daca ati facut-o neprotejat, normal ca ai motive de ingrijorare... de ce nu va protejati ?
poate sa faca un test de sarcina pana una-alta, daca nu i-a venit de atata timp

Offline

 

#3 2010-03-24 09:49:32

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

Re: ajutati-ma va rog !

pai ea zice ca i s a mai intamplat si ca nu am de ce sa ma sperii si imi zice ca daca era sa fie vomita si se simtea rau ! si i am zis ca nu e neaparat sa se intample asta ! si sa nu se mai bazeze pe faptul ca i s a mai intamplat ! si nu stiu ce are de gand ! sad alte fete mi au zis sa n o mai stresez.......nu vreau sa fiu nici stresant da nici s o las asa nu e bine ! nu ? pls spuneti mi ce sa fac !la test de sarcina ma gandeam si eu !


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

#4 2010-03-24 09:57:23

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: ajutati-ma va rog !

păi ce altceva să faceți, test de sarcină c?t mai cur?nd, e singurul lucru care vă poate liniști. nu e nevoie să facă mai multe pentru a fi sigură, un singur test de sarcină e concludent, căci nu există rezultate fals pozitive
să nu se mai bazeze pe faptul că ?n sarcină ?ți e rău și vomiți, eu n-am avut și nu am nici un simptom specific și sunt ?n 3 luni. există femei care pur și simplu sunt scutite de stresul ăsta și n-au somnolență, amețeli, grețuri, nu vomită, etc

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-03-24 09:58:09)

Offline

 

#5 2010-03-24 10:15:09

Andrew1kiss
New member
De la: Pitesti
Inregistrat: 2009-09-12
Mesaje: 79
Site

Re: ajutati-ma va rog !

ok
ms mult !
da problema e cum sa o conving ? ca nu e de acord !
cica ii e frica !


Un filosof spune : NU EXISTA "NIMIC" ! Daca ar exista nu ar putea fi perceput si chiar daca ar fi perceput (prin absurd), nu ar putea fi comunicat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-03-24 10:17:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ajutati-ma va rog !

Andrew acelasi lucru l-ai intrebat si aici http://forum.anticonceptionale.ro/t2985 … iclul.html
continua te rog acolo

ai warn pt postare multipla.
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.