homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Griji dupa avort


#1 2011-04-28 23:58:27

Georgivlas
New member
Inregistrat: 2009-01-06
Mesaje: 92

griji dupa avort

Buna seara! Am reusit,in sfarsit, sa intru. Iata care este problema mea: in urma cu 2 saptamani si ceva am facut un avort. Dupa calculatoarele de pe net sarcina mea avea atunci 5 saptamani. Medicul mi-a spus ca daca se vede la ecografie abdominala poate fi facut, daca nu trebuie s mai astept. La ecograf s-a vazut si mi-a facut avortul cu anestezie locala siprin aspiratie cred (un aparat electric facea un zgomot destul de mare). Nu am sangerat decat un pic dupa.La vreo 2zile au inceput sa apara scurgeri maronii mici cantitativ. daca nu as avea tampon , nu ar trece prin lenjeria intima. Ele continua si astazi. Mentionez ca nu am avut niciun fel de dureri. Mediculnu mi-a prescris niciunmedicament si nu m-a chemat la control. E posibil sa mai fiu insarcinata? O parte din semnele de sarcina se mai simt. La cat timp dispar (tensiune in sani, pofta crescuta de mancare)? Tocmai am vazut la TV ca un medic di Targoviste i-a facut in urma cu cateva luni un avort unei paciente si ea s-a trezit acum gravida in 8 luni. Un test de sarcina lamuri aceasta parte a problemei?

Offline

 



#2 2011-04-30 11:38:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: griji dupa avort

as zice ca decat sa faci un test de sarcina mai bine mergi la un control.
mi se pare ciudat ca nu ti-a dat niciun medicament. din cate stiu se prescriu ceva antibiotice pt a elimina riscul unei infectii.

Offline

 

#3 2011-04-30 19:02:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: griji dupa avort

scurgerile nu ar trebui sa dureze mai mult de 5-7 zile, ar fi trebuit sa iti recomande un antibiotic pe care sa il iei preventiv sa nu faci vreo infectie post partum si categoric ar fi trebuit sa te cheme la control la 2 saptamani. iti sugerez sa mergi la un alt medic pt control.

Offline

 

#4 2011-05-08 16:22:13

Georgivlas
New member
Inregistrat: 2009-01-06
Mesaje: 92

Re: griji dupa avort

fetelor, am revenit! Cu noi intrebari. In urma cu o saptamana mi-a venit CM. Primul dupa avort. E drept ca de la avort nu trecusera decat aproape 3 saptamani. Uneori, mai ales daca fac efort fizic seara imi vine foarte mult si cu cheaguri. Are culoarea fireasca  a sangelui, dar, dupa  efort fizic vinefoarte mult si are consistenta sangelui care curge de la un deget . Asa este primul CM dupa avort? Trebuie sa va spun ca la doctor nu pot ajunge prea repede, deoarece ar trebui sa merg in alt oras si e destul de dificil si din cauza programului de la serviciu. Va rog, deci, sa-mi dati un sfat. Ce ar putea fi? Ce ar trebui sa iau? I s-a mai intamplat cuive asemanator?

Offline

 

#5 2011-05-08 18:54:00

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: griji dupa avort

nu mai posta peste tot ca iti iei warn. Nu iti ajunge un topic ?


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-05-08 19:03:38

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: griji dupa avort

avand in vedere ca acest topic exista si aici http://forum.anticonceptionale.ro/p2137 … l#p2137262 aproximativ identic care din ele va fi inchis?

Offline

 

#7 2011-05-08 19:22:06

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: griji dupa avort

Cred ca asta. Ca in celalalt s-a discutat mai mult


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#8 2011-05-08 20:14:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: griji dupa avort

Georgivlas, ai warn pentru postare multipla. te rog sa citesti regulamentul.

topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.