homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despartire sau un viitor impreuna?-2


#20 2013-08-23 16:43:44

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Da mi-a zis ca vrea sa fie sotia mea si ca ma vrea numai pe mine cu muuuuult inainte sa se intamplate toate astea...ce mai era de facut e sa asteptam sa termine scoala...

Ultima oara a fost editat de NiNon (2013-09-09 14:50:51)

Offline

 



#21 2013-08-23 16:45:39

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

ti`a si demonstrat ca numai pe tine te vrea ... oricum putin greseala ta a fost cand i`ai povestit fantezia ta cu tine , ea si varul tau eu zic ca de acolo s`a infiripat ceva.pacat.

Offline

 

#22 2013-08-23 16:56:39

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

da ai spus`o unui test si uite unde s`a ajuns sad l`a picat din pacate.

Offline

 

#23 2013-08-23 16:58:58

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Asa a zis si ea...e constienta de ce s-a implat si a zis ca a maturizato mult si..ma rog...astazi eu tre sa merg la o cumatrie ...fara ea ...are prilej sa stea la calculator singura sa faca ce o taie capul...e in mainile ei ce isi doreste...

Offline

 

#24 2013-08-23 17:29:22

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Cred ca in functie de ce face azi iti vei da seama daca are rost sa continuati sau nu...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2013-08-23 17:46:18

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Exact!

Offline

 

#26 2013-08-24 01:02:29

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Pe de o parte sa zicem ca e OARECUM de inteles ca ea s-a simtit neglijata, neiubita etc. chiar daca tu faceai tot posibilul sa nu fie asa si atunci e OARECUM normal si datorita varstei sa isi caute alinarea in alta parte. Okey, pana aici e OARECUM scuzabil, discutabil etc. Insa in momentul in care continua sa il caute si sa vorbeasca cu el nu mai e nimic scuzabil ca nu are 15 ani sa nu inteleaga consecintele faptelor ei. Adica suntem oameni, mai gresim, mai calcam stramb si mai ales la varste tinere dar cand persisti in greseli inseamna deja cu totul si cu totul altceva. Tu ai iertat-o si prea devreme...nu zic ca trebuia sa o ti pe jar dar prea usor ai trecut peste si ea nu cred ca a constientizat gravitatea faptelor. Pentru ea pare un joculet cu Barbi in timp ce tu iti doresti un viitor alaturi de ea. Din ce spui nu stiu daca ea e suficient de matura incat sa fie in stare sa aiba o astfel de relatie, suficient de matura sa inteleaga ce e ala respectul si rusinea...cum poti sa te mai uiti in ochii cuiva dupa ce l-ai mintit cu asa ceva o perioada indelungata ? neutral Adica nush, astea mi se par copilarii de 16-18 ani cand nu iti dai seama si ti se mai pare si amuzant (been there done that) insa de la o varsta ar cam trebui sa stii ce se face si ce nu se face intr-o relatie serioasa si nu iti mai vine atata de usor sa fi duplictar.
Raman la parerea mea ca ai primit-o prea repede inapoi si asta nu a facut-o sa realizez gravitatea situatiei. Acum nu stiu cum vei mai avea tu incredere in ea pentru ca dupa astfel de faze, stiind ce a facut, iti va fi greu si iarasi sa stai mereu sa o verifici...nu e viata.

Offline

 

#27 2013-08-24 02:04:21

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Sunt de acord cu Summer, insa ce nu inteleg eu , este ce legatura au parintii cu toata povestea ? Adica mamele voastre nu ar trebui sa vobeasca de casatorie intre ele, ca nu aveti un mariaj aranjat.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#28 2013-08-24 02:09:59

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

M-am intors de la cumatrie ...iar cel putin  de pe laptop-ul ei nu a incercat deloc sa il caute sau sa ia legatura cu el...de pe telefon ramane de vazut...

Te inteleg summer ...stiu ca am trecut mult prea repede cu vederea...tin foarte mult la ea si mie greu sa sterg tot ce a fost ...eu alte relatii nu am mai avut...ea e singura care a a fost si este in viata mea .....ea dupa toata chestia asta si dupa ce am vb cu mama ei de fata cu ea am plecat acasa fiind foarte obosit...in timpul asta nici nu ia mai cerut voie lui maicasa ca s-a suit in autobuzul din sat si a venit la mine...
Si-a cerut scuze si iertare de la ai mei si bocete si plansete si pareri de rau pentru ce a facut...parintii stiu de doar un sarut cu el...
Mi-a zis ca uraste sa fie ignorata si fara sa ii acord atentie...cu toate ca le-a avut ...dar nu cat si-a dorit ea...

Offline

 

#29 2013-08-24 02:16:03

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

QueenOfRoses a scris:

Sunt de acord cu Summer, insa ce nu inteleg eu , este ce legatura au parintii cu toata povestea ? Adica mamele voastre nu ar trebui sa vobeasca de casatorie intre ele, ca nu aveti un mariaj aranjat.

Maicasa o tot batea la cap pe prietena mea...si o tot enerva...cu intrebari de genul "ca daca eu am ceva bani stransi"..."ca daca am ganduri serioase cu ea"...si chestii de viitor...pentru ca eu nu prea le-am dat de inteles chestii de astea , cel putin alor ei si avand 2 ani deja impreuna se tot intrebau...acestia fiind putin materialisti....iar ea ii credea...imi spunea si mie dar pe departe asa...nu vroia sa ma raneasca cu chestiile astea pentru ca nu i se pareau normale nici ei...mi-a si zis..."ca destul de bat eu la cap cu ale mele.....daca iti mai ziceam si cu ce ii freaca grija pe ai mei"...
Iar ai mei tin foarte mult la ea...mai ales mama...si na...vazudu-ma suparat...isi dadu seama ca ne-am certat si ...ma rog...vroia sa stie ce se intampla....

Dupa cum v-am povestit...maicamea a vorbit cu ea la telefon si ia spus ca astea nus motive sa ne despartim si ar fii bine sa ne impacam si ea ii spune ca nu vrea...iar atunci maicamea ii zice ca "atunci inseamna ca ai pe cineva" ea zicea ca nu si se inchie discuta...
A doua zii o sun eu si ma rog de ea sa ne impacam si ii promit ca am sa las jocurile si am sa fiu mai atent cu ea si o sa comunicam ...cu toate astea tot ma refuza si imi zice ca nu vrea as ne impacat...si i-am zis "pai atunci inseaman ca mama mea are dreptate , ca chiar ai pe cineva" iar atunci ea imi spune ca s-a saturat de chestia asta si ca o suna pe maicamea sa ii spuna ce are de zis...
O suna pe maicamea si o face sa isi ceara scuze...mama isi cere scuze si isi iau ramas bun...
Asadar...dati-va seama cum s-a simtit maicamea ...cand i-am zis ca da are pe cineva si e si variul meu vecin de bloc fiind...
NU stiu cum a putut sa o minta cu o asa inima rece....cu toate astea am iertat si am trecut cu vederea...si maicamea la fel...

Deocamdata nu a mai avut contact cu el dar mai ramane de vazut...

Ultima oara a fost editat de NiNon (2013-08-24 02:23:59)

Offline

 

#30 2013-08-24 10:51:21

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

parerea mea e ca tu faci o gresala destul de mare. ar trebui sa o ignori o perioada sa vezi daca intr-adevar sufera sau ca ii pare rau pt ce a facut desi nici asta nu mi se pare o solutie . sincer am cunoscut atatea fete si alea care au inselat, au inselat mereu. alea care au fost cuminti, au fost cuminti pana la capat.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#31 2013-08-24 15:39:12

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Eu cred ca ai facut o gresala foarte mare cand i-ai acordat o a doua sansa.
Asta nu e o gresala peste care sa se treaca. Iar parintii tai si ai ei normal ca sunt de parere sa nu va despartiti. Ei nu stiu adevarul... E una sa se sarute cu altcineva, nu e motiv de despartire zic eu, si cu totul altceva sa isi puna poalele-n cap, pardon de expresie.
Ai o varsta la care ar trebui sa te gandesti FOARTE FOARTE BINE la viitorul tau. Si daca asta e viitorul pe care il visezi, desi nu cred, foarte bine, mergi inainte, munceste sa repari relatia cat se poate, daca nu, ar cam trebui sa iti dai sansa sa gasesti o fata care sa nu te insele si sa te respecte mai mult decat o face ea...
Totul depinde de tine. Numai tu poti hotari ce e de facut in situatia in care te afli. Dar ia hotararea cea mai buna pentru tine, pentru ca o viata ai si anii tineretii trec cel mai repede...
Eu o compatimesc pentru felul in care vede o relatie ( sa accepte sa o inseli si tu si ea sa insele cu atat de multa usurinta si nu cu oricine, cu varul tau!!! ) Mie una mi se pare inacceptabil.
Plus ca te-a mintit si dupa intamplarea cu pricina... A mintit-o si pe mama ta, a facut-o sa isi ceara scuze cand femeia spusese adevarul... Gandeste-te bine la toate astea. Lasa ce a fost si cum a fost. Trecutul e trecut, prezentul e tot ce ai acum. Raporteaza-te la realitate nu la ce iti place tie sa crezi si ce nu....
Sper ca nu te-ai suparat pentru ce ti-am spus, stiu ca nu de asta aveai nevoie acum, dar totusi, gandeste-te bine.... Daca asta e tot ce meriti sau nu?

Ultima oara a fost editat de my_aa (2013-08-24 16:02:32)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#32 2013-08-25 12:04:26

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Nu am de ce sa ma supar...nu sunt suparacios din fire si stiu toate lucrurile astea si m-am gandit la ele...a fost si o decizie atunci pe moment , dupa cum v-am spus...abia.. a doua zi mi-am dat seama dupa ce am reusit sa ma odihnesc tot ce s-a intamplat...
Deocamdata ma simt ok nu simt ca pierd timp/bani sau mai stiu eu ce in momentul de fata...imi mai amintesc din cand in cand de ce a facut ma mai supar dar ea vede si ma imbratiseaza imi zice vorbe dulci si simt ca simte asta ca si acele momente de la inceputul relatiei...
Vreu sa imi cer scuze pentru o greseala facuta fata de voi, deci Varul meu nu e var de sange dar eu asa l-am cosiderat , parintii lui mau miruit iar cu el am fost prieten de cand aveam 5 ani am dormit-mancat-muncit-distrat impreuna cu o oarecare invidie din partea lui pentru mine pentru ca nu a avut ce am avut eu...asadar imi cer scuze fata de voi...
Deocamdata ea dupa o convorbire cu el asta fiind marti de fata cu mine nu l-a mai contactat deloc si nici el pe ea...conversatia s-a cam terminat urat asa zicadui definitiv ca sa no mai caute ca a mintito si el zicand ca a renuntat si la mine si la a lui si ca a ramas singur si il doare si bla bla...
Daca ar fii sa fac pasul final cu ea asta ar fi  peste 2 ani oricum...se mai pot intampla multe pana atunci...in timpul asta pot vedea cum se mai comporta ..ii mai pot testa sinceritatea-fidelitatea si restul...

   E cu doua taiusuri stiu...daca ea ar fi deacord ca eu sa o fac cu alta just once nu stiu ce sa zic..mas simti achitat care asta ne-ar putea apropia mai mult sau ar rupe din nou esarva aia rosie de matase ce ne leaga acu cu un nod...un nod facut de ei doi in care ii vad vina ei cam 40% restul la el...
   
Si eu am o parte din vina nu zic nu...eu i-am bagat in cap fantezia cu el...eu m-am indertat de ea cu sentimentele...la voi fetele instintul asta spre autoaparare e foarte dezvoltat tin sa cred...sa cauti mereu siguranta-confort-iubre din partea unui barbat cea ce el ia oferit si profitat din plin de ce nu i-am oferit eu...

Va multumesc inca odata pentru sfaturile acordate chiar simteam neovie sa vorbesc cu cineva si am primit asta...
Va tin la curent cu ce se mai intampla si va doresc o zi minunata!
Va pup.

Neo

Offline

 

#33 2013-08-25 16:18:20

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

succes! sa ne zici cum iti merge si pe viitor tongue ca sa aiba si altii ce invata din povestea ta

Offline

 

#34 2013-08-25 17:22:42

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

E de admirat intelepciunea si maturitatea de care dai dovada. Eu nu as fi capabila de asa ceva, nu as putea trece peste si nici nu as putea gandi cu atat de mult calm intr-o situatie de genul.
Nu te cunosc, nu stiu cum esti in general, dar din ce ai impartasit cu noi aici, lasi de inteles ca ai multe calitati si ar fi pacat sa profite de bunavointa si intelegerea de care dispui, o persoana care nu te apreciaza si nu te respecta, nu spun ca stiu eu sigur ca ea nu face lucrurile astea, dar din ce am vazut in jurul meu, nu insala nimeni si nu minte din prea multa iubire... Si indiferent care ar fi sursa problemelor intr-o relatie, indiferent cat de mult s-ar fi simtit neglijata, felul in care a ales sa reactioneze ii apartine in totalitate. Deci tu nu ai cum sa te faci vinovat pentru ce a ales ea sa faca. Poate ai neglijat-o sau stiu eu ce, dar ea e responsabila pentru ce a facut.
Iar varul tau, chiar daca nu e ruda de sange cu tine, pentru ca in final nu asta e important, atata timp cat a mancat, a dormit si a copilarit cu tine, prin ce a facut dovedeste ca e un om fara valoare, daca da cu piciorul la prietenia voastra pentru ca cineva ii face ochi dulci, fiindca din ce ai scris reiese ca ea a initiat flirtul cu el, ea se ducea dupa el la magazin, la bucatarie, etc...

Ceea ce ar fi fost mai bine sa faci atunci cand te-ai prins de jocul lor era sa nu te indepartezi de ea sa vezi ce urmeaza sa faca, pentru ca tu practic le-ai lasat cale libera, ci sa ii fi spus ca stii adevarul, ca ai auzit cand isi dadeau mesaje, ca ai vazut cum se privesc, etc... fara sa ii dai de inteles ca i-ai citit convorbirile si sa te arati foarte deranjat de ce se intampla. Macar stiai ca ti-ai spus punctul de vedere in situatia respectiva si ai incercat sa faci ceva, era drepul tau de altfel.

Iti urez succes si numai bine. Sper din tot sufletul sa fie decizia corecta cea pe care ai luat-o si sa te bucuri in continuare de relatia ta! smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#35 2014-05-23 11:55:12

Eu Vali
New member
Inregistrat: 2014-05-16
Mesaje: 12

Re: Despartire sau un viitor impreuna?

Ia aminte de la Summer cum se mananca rahat pana  dai cu ochii cu cei mintiti , ai iertat ?   priveste viitorul cum se desfasoara , mare greseala face si i mai rau pe ascuns cand te taie bunatatea sa crezi ca oameni se schimba . omul ieftin tot ieftin ramane , cel care te insala te insala si a  doua oara  si mai murdar ,verificat . Eu una nu mai ofer a doua sansa , stiu ca am gresit ca nu i-am ars doua perechi de palme fetei cu marea in priviri ,  Nu ma interesat de persoana ei pana nu am inteles ca fiindu-mi mila asta ma musca de mana , insala in stil mare  ! Jesus femeie tie nu ti-e Jena nici de propii parinti , la ce draq mi-ai trimis mail sa te vad in plina splendoare cum nu am ce imvidia , nu stiu ! . Noroc ca traiesti viata altuia , ca intotdeauna . Personalitatea slaba e cea care insala , ei traiesc iubiri bolnave , nici la scoala nu ai fost si nici realitatea nu o vezi ever .

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.