homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Emotii puternice-2


#20 2009-11-23 21:15:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: emotii puternice

adina15 a scris:

dar poate pt unii e atat d important incat nu concep asta.....  d

fara suparare, eu vad ASTA ca fiind problema care ar trebui tratata.... sincer.

emotii am avut si eu la examene si nu numai... chiar sunt o fire care isi stapaneste destul de greu emotiile... dar tot nu inteleg rostul pastilelor....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#21 2009-11-24 00:24:12

dt
Full member
De la: analele moldovei.
Inregistrat: 2007-10-26
Mesaje: 635

Re: emotii puternice

daca sustii acel examen intr-un loc in care n-ai mai fost pana acum, mergi si viziteaza-l cu cateva zile inainte....


cuc.

Offline

 

#22 2009-11-24 00:38:40

skumpi
Vizitator

Re: emotii puternice

katami a scris:

adina15 a scris:

dar poate pt unii e atat d important incat nu concep asta.....  d

fara suparare, eu vad ASTA ca fiind problema care ar trebui tratata.... sincer.

emotii am avut si eu la examene si nu numai... chiar sunt o fire care isi stapaneste destul de greu emotiile... dar tot nu inteleg rostul pastilelor....

oo da ! nimic nu trebuie gandit in termeni absolutisti ! nu iau examenu asta = sunt praf ! NU !
e de preferat sa iau examenu asta dar daca asta nu se intampla nu e sfarsitu lumii ! data viitoare o sa ma pregatesc mai bine si o sa il iau...

eu nu sunt de`acord cu pastilele, ba mai mult sunt anti pastile , decat in situatii in care intr`adevar e nevoie de ele , pentru simplu fapt ca mereu cand o sa ai o problema sau un examen, situatie dificila o sa apelezi la metoda asta... si asta nu e o solutie pentru ca de fapt tu vei ramane aceiasi anxioasa iar intr`o situatie AICI si ACUM o sa te panichezi dublu pt ca tu ai in cap ca nu poti face fata unei situatii dificile decat cu ajutorul unei pastile iar in momentul in care tu nu o ai, automat te gandesti ca nu sunt sanse de reusita, desi situatia poate e penibil de usoara !
e vorba de efecte ale metodei asteia de a depasii situatiile anxioase sau cele pe care le percepi tu ca fiind anxioase cu o pastila , pe termeni lung pt ca e evident ca un xanax nu te face nici dependent si nici nu te omoara...

 

#23 2012-09-25 04:38:20

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: emotii puternice

andresita29 a scris:

stiti vreun medicamenat impotriva emotiilor?am de sustinut un examen si  ca de obicei, o sa am trac.aveti vreu sfat?

exista Bach exam rescue remedy pe baza de esente florale, care cica reduce anxietatea si te ajuta sa te concentrezi la examen. l-am incercat si parca da senzatia pe care ar da-o o gura de tuica. nustiu am auzit ca sunt eficiente astea, dar e adevarat si ca la unele persoane poate functioneaza, la altele nu.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-09-25 04:39:26)

Offline

 

#24 2014-06-30 18:18:36

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: emotii puternice

niste pastilute naturale care m-ar ajuta la emotii? am luat ceva ok in trecut, dar nu-mi amintesc numele

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2014-06-30 18:21:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: emotii puternice

emotii la examen ?
ia de la o farmacie homeopata Gelsemium 30 CH, ia o doza cu o seara inainte si una cam cu o ora inainte de examen

Offline

 

#26 2014-06-30 18:35:38

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: emotii puternice

da, examen big_smile multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.