homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dupa o despartire-3


#39 2009-09-07 14:17:20

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: dupa o despartire

lasa visele....tu ghideaza-te dupa realitate dupa ce simti tu in suflet tre sa-ti dai seama cu cine vrei sa fi si langa cine ai putea fi fericita. de asta ziceam ca poate ar tb sa ai un timp al tau in care sa fi singura eventual sa nu mai vb cu ei o perioada sa vezi pe cine doresti mai mult alaturi de tine.

Offline

 



#40 2012-04-09 21:10:24

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: dupa o despartire

Ea e singura care se poate ajuta.
?şi face foarte rău păstr?nd ?ncă legătura cu el...dacă şi-au dat seama că nu au un viitor comun,de ce o mai "ard"aiurea? Sau ?n altă situaţie,ar putea să facă un compromis,să răm?nă ?ntr-o relaţie fără obligaţii,deşi ei ?i poate fi greu.
E foarte greu să laşi ?n urmă o persoană cu care totuşi te vezi zilnic şi există o pseudo-relaţie.
Ea ştie cel mai bine care situaţie o poate accepta:ori să continue,dar fără să vadă ziua de m?ine l?ngă el,ori să ?şi vadă de drumul ei mai departe. Nu se moare dintr-o despărţire p?nă la urma...va suferi,cum probabil toate am suferit după x şi y,dar la un moment dat va trece,chit că va trece ?n cateva luni sau ani  nustiu

Offline

 

#41 2012-04-09 21:26:03

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: dupa o despartire

Nu merge replica "mai sunt şi alţi bărbaţi ?n afară de X". Să fim serioase,nici la noi nu a mers,nici la ea nu are de ce să meargă lol Orice i-ar spune alte persoane,ea tot pe el ?l vede,şi asta pentru că NU VREA să ia puţină distanţă  supa
Dacă el i-a spus că NU! ,ar trebui să plece fără să se uite ?n urmă...

Offline

 

#42 2012-04-09 21:29:27

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: dupa o despartire

sincer? mie imi pare ceva de gen: pe tine te am, pana gasesc alta...adica nu vrea sa stea singur pana ce nu gaseste alta fata. e egoist pt ca, exact cum ai zis "nici nu o lasa, nici nu o ia'. poate gresesc...scuze!


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#43 2012-04-10 11:50:12

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: dupa o despartire

Dar el nu i-a spus cum isi doreste sa fie fata cu care si-ar dori un viitor? Poate prietena ta il iubeste atat de mult incat ar face schimbarile astea pentru el.

Cred ca ar trebui sa aiba o discutie serioasa cu el. Mi se pare un pic aiurea situatia. Daca nu se vede cu ea in viiitor de ce tot tine legatura cu ea de atata timp? E ok sa ramana amici, dar mie mi-ai dat impresia ca ei se poarta ca un cuplu, doar ca oficial nu mai sunt impreuna. Ma rog, si eu sunt intr-o situatie de genul asta, doar ca e un pic mai diferita si in niciun caz n-o s-o lungesc atat. In final va fi ori alba, ori neagra.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-04-10 18:26:29

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

Eu una nu m-as schimba pentru nimeni, mai ales pentru a fi pe placul cuiva. In viata te schimbi intr-adevar, evoluezi sau nu, te maturizezi, dar in fond ramai acelasi si cred ca fiecare e perfect asa cum e, e nevoie de fiecare asa cum e, cu un rost avem temperamente diferite, trasaturi de personalitate diferite, unii sunt buni la stiinte exacte, altii la limbi straine, altii sunt artisti, altii foarte sociabili, altii frumosi, altii inteligenti, exista in univers un echilibru, cine are anumite lipsuri pe un plan probabil ca are mai mult decat altcineva in alta directie. Consider ca este o OBLIGATIE fata de Cel care ne-a creeat sa fim cine suntem si sa incercam sa devenim mai buni, sa ne autodepasim dar sa fim tot noi, nu altcineva, ceea ce nici nu vom reusi vreodata (sa devenim altcineva)...
Mie daca mi s-ar spune ca nu sunt persoana potrivita mi-ar fi mai mult decat limpede ca nici cel care imi spune asta nu e potrivit pentru mine. Fiecare fiinta umana MERITA sa aibe alaturi persoana care sa o iubeasca si accepte asa cum e.

Problema prietenei tale e alta, EA nu se place asa cum e! Un om care se respecta, se iubeste si se accepta pe sine nu sta sa cerseasca dragostea si acceptarea nimanui din afara, pentru ca stie ca merita mai mult...

Ultima oara a fost editat de my_aa (2012-04-10 18:49:37)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#45 2012-04-10 18:45:57

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: dupa o despartire

eu cred ca un om nu se schimba niciodata. poate se muleaza (daca vreau si reuseste, dupa altii), sau face compromisuri dar de schimbat-mai ales, radical...nu cred. eu nu am cerut si probabil nu voi cere niciodata cuiva asa ceva. ne potrivim, bine-si iti dai seama destul de repede-nu ne potrivim..asta e..ghinion de nesansa smile


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#46 2012-04-10 23:56:21

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

Daca ea a renuntat la ea, a renuntat si el pana la urma, daca ea nu se respecta de asta nu o respecta nici el.
Cum vine asta sa te invinuiesti pentru ce face si gandeste altcineva?


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#47 2012-04-11 00:00:39

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: dupa o despartire

Da normal că el se foloseşte acum de ea ?ntr-un fel sau altul,văz?nd că ea face orice pentru el şi ştie că i-ar accepta orice şi ?n general bărbaţilor nu le pla femeile de genul ăsta,fără pic de personalitate.

Offline

 

#48 2012-04-11 00:16:41

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

Cel mai probabil ea are sau mai bine zis avea o personalitate a ei, la care a renuntat pentru el si a facut o mare gresala...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#49 2012-04-11 00:34:29

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

Daca ea nu realizeaza lucrurile astea i le poate spune oricine si i le va spune degeaba...

Lucrurile bune se intampla atunci cand faci lucruri bune pentru tine si se pare ca ea singura isi face rau. Daca ar incepe sa trateze cu indiferenta tot ce ii face rau, inclusiv pe el, probabil ca s-ar schimba situatia, atunci va vedea si el ce pierde si isi va dorii o relatie cu ea, pentru ca nimanui nu ii place sa aiba in preajma persoane deprimate, tuturor ne plac persoanele optimiste, multumite de ele si viata lor, puternice de la care sa putem lua un exemplu.

Dar trebuie sa faca asta pentru ea, nu pentru el, pentru ca atunci nu se va schimba decat la suprafata si schimbarea nu va dura si nici nu va avea efect.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#50 2012-04-11 00:37:05

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

Atunci inseamna ca nu e persoana potrivita pentru ea si daca intr-adevar nu ar mai vrea nimic cu ea ar trebuii sa o lase in pace sa isi revina, dar are si el partea lui de vina aici. Parerea mea.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#51 2012-04-11 15:00:45

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: dupa o despartire

El profita de toleranta ei si nu o sa isi schimbe niciodata atitudinea daca vede ca ii merge asa.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#52 2013-07-03 20:31:40

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: dupa o despartire

plang de imi ies ochii din cap si ascult melodii triste, parca anume ca sa sufar mai mult neutral ..

Offline

 

#53 2013-07-03 21:15:57

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: dupa o despartire

depinde de despartire. sunt peste care am trecut usor dar si dupa care am suferit (in cazul asta nu-mi place sa socializez prea mult, pana nu imi trece)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#54 2013-07-03 23:44:50

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: dupa o despartire

am suferit dupa fiecare despartire ,au fost relatii de durata ,relatii in care am dat totul ,cred ca e ceva  normal sa te doara


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#55 2013-07-03 23:58:18

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: dupa o despartire

e o perioada de plans ... si eu faceam asta, si parca dupa ma simteam mai bine .. plangeam un pic, melodii triste, ma descarcam, apoi eram ok big_smile

Offline

 

#56 2014-09-20 18:00:56

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: dupa o despartire

la fostul ii doresc "numai de bine" si sa pateasca ce mi-a facut el mie,dupa cum e vorba aia ca  dumnezeu nu doarme,sunt convinsa de asta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.