homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cursuri limbi straine-3


#39 2011-08-02 22:18:18

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

da, multi vin din italia unde nici italienii nu vorbesc prea corect (oameni mai praf la limbi straine n-am vazut lol ) si sar cu gura ca (,) ca ei e mai bine.
nu stiam eu ce viitor o sa aiba limba ca nu ma bagam atunci la ea, ma bagam mai bine la goethe tongue desi pe vremea ai adaca nu aveai pile si recomandari nu te baga nimeni in liceul ala.
asta e tongue recuperez acum


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#40 2011-08-02 22:19:18

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: cursuri limbi straine

Cora, nu vreau sa te descurajez. Crede-ma ca si eu am intrat la facultate cu cele mai mari sperante: ambasada, translator platit cu 2000 de euro (cam asa sunt astea exotice platite), dar am realizat ca nu se compara cu limbile europene. Nu poti invata asa ceva in 3-4-5 ani, cand ei pana termina liceul isi invata alfabetul nustiu

Offline

 

#41 2011-08-02 22:22:05

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: cursuri limbi straine

Pfff, italienii au mai mult orgoliu decat prevede legea lol Nicio limba, niciun popor, nicio mancare nu-s mai bune decat ale lor lol


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#42 2011-08-02 22:23:04

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

ah da clar lol ca ei nimeni, au ramas centrul pamantului d epe vremea imperiului roman lol

taisha macar o daneza, olandeza, germana sa fac acolo tongue sa imi stiu orgoliul hranit ca am facut si asta lol asiaticele...poate cand intru la pensie sa am timp lol ca nu voi avea memorie pe atunci, e partea a doua lol

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-08-02 22:25:11)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#43 2011-08-02 22:25:06

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: cursuri limbi straine

coraline a scris:

da, multi vin din italia unde nici italienii nu vorbesc prea corect (oameni mai praf la limbi straine n-am vazut lol ) si sar cu gura ca (,) ca ei e mai bine.
nu stiam eu ce viitor o sa aiba limba ca nu ma bagam atunci la ea, ma bagam mai bine la goethe tongue desi pe vremea ai adaca nu aveai pile si recomandari nu te baga nimeni in liceul ala.
asta e tongue recuperez acum

Exact de asta n-am putut eu sa intru acolo,din cauza pilelor de le aveau altii  neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-08-02 22:26:22

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: cursuri limbi straine

astea, da.. adica, desi nu cunosc, macar alfabetul e acelasi, cu mici diferente, si macar stii ca inveti niste timpuri conjugate si o gramatica relativ aseamanatoare

Offline

 

#45 2015-01-11 21:11:05

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: cursuri limbi straine

A facut cineva cursuri de germana la centrul Fides? Ma intereseaza cat costa, pe site-ul lor nu e publicat nimic de acest gen.

Offline

 

#46 2015-01-26 10:16:34

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: cursuri limbi straine

Si eu as fi interesata de niste cursuri de germana... intrebarea mea este, cam cate module sunt necesare incat sa poti trece intr-un cv ca stii germana la nivel de incepator-intermediar? Si tot ma intreb cat de folositoare sunt cursurile astea...


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.