homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

STERILETUL MIRENA-3


#39 2018-08-25 23:22:15

cotubatura88
Membru
Inregistrat: 2018-08-25
Mesaje: 2

Re: STERILETUL MIRENA

Bună seara, ași dori și eu ceva păreri, sfaturi despre Mirena. Mi-a recomandat medicul, dar nu știu ce sa fac pentru că am început sa iau anticoncepționale desorelle , și am început să mă îngraș de la ele, am făcut și candidoză tot din cauza lor, și mi-e cam frică să mai iau alte anticoncepționale, copii nu mai vreau să fac, am deja doi îngerași. Nu știu dacă s-ar putea să mă îngraș de la sterilet, o să fac iarăși candidoză. Voi ce părere aveți? Vă rog un răspuns!

Offline

 



#40 2020-11-26 23:46:57

cotubatura88
Membru
Inregistrat: 2018-08-25
Mesaje: 2

Re: STERILETUL MIRENA

Buna seara, am si eu o intrebare despre Mirena, este posibil ca si reactie adversa sa reactiveze candidoza? Mentionez ca l-am pus de 3 zile,  nu mai am dureri, doar asa un disconfort din cand in cand, ca si cum as fi la menstra, dar de 2 zile am inceput sa am mancarimi vaginale si vaginita cred. Inainte am folosit anticonceptionale Midiana zilnic dar dupa o perioda de timp, cam dupa 1 an de administrare,  a reaparut candidoza, le-am schimbat cu Karissa, in prima luna nu am avut nimic iar din  a 2 a a reaparut candidoza. Este posibil sa patesc asa si cu steriletul? Sau o sa fie doar ceva timp pana la acomodare, 3-6 luni? Medicul nu stiu cand o sa mai fie la cabinet, avand in vedere ca suntem un oras in carantina plus ca in 30 si 1  Decembrie sunt inchise cabinetele. O seara frumosa si sanatate tuturor!!!

Offline

 

#41 2020-11-27 09:36:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: STERILETUL MIRENA

nu prea vad legatura, steriletul e in uter, cel mai probabil e doar o coincidenta

Offline

 

#42 2020-12-07 18:49:12

cotubatura88
Membru
Inregistrat: 2018-08-25
Mesaje: 2

Re: STERILETUL MIRENA

Buna seara,  revin cu alte intrebari legate de Mirena, este ceva normal sa am dureri ingrozitoare de burta? Mai exact sub burta, cred ca ovare, parca am contractii de nascut. Si la primul contact sexul sotul zicea ca simpte ceva, si a 2a zi am avut usoare sangerari si de azi am avut sangerari moderate, de ex. am schimbat 2 absorbante zilnice, si de azi am dureri foarte mari de ovare. Cu usturimea si mancarimea am rezolvat, nu ma mai deranjeaza.

Offline

 

#43 2020-12-07 19:29:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: STERILETUL MIRENA

Nu cred ca e normal, mergi la medic mai bine
Nu ar trebui sa simta nimic sotul, steriletul e in uter

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2020-12-07 22:51:04

cotubatura88
Membru
Inregistrat: 2018-08-25
Mesaje: 2

Re: STERILETUL MIRENA

Multumesc, dimineata o sa sun sa imi fac o programare, o seara plăcuta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.