homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi-3


#39 2007-10-07 23:39:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

eu cred ca si restul planetelor au avut viatza candva.....si vor avea in viitor.......


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#40 2007-10-07 23:40:35

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Poate asta a fost 'aleasa' big_smile

Offline

 

#41 2007-10-07 23:41:43

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

JanisJoplin a scris:

eu cred ca si restul planetelor au avut viatza candva.....si vor avea in viitor.......

Argumenteaza, janis, te rog. Ce fel de viata? Pe venus, de exemplu, ziua, sunt temperaturi de 460 de grade celsius...

Offline

 

#42 2007-10-07 23:42:00

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Janis ce s-ar fi putut intampla atat de groaznic incat toate planetele sa ramana fara atmosfera ? sau pe cealalta parte cum o sa-si dobandesca atmosfera ? ammm ???tongue

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2007-10-07 23:44:23)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#43 2007-10-07 23:44:08

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

pararea mea e ca or sa iasa certuri pe tema asta.....fiecare are o opinie propie si s-au facut atatea cercetari de oameni de stiinta si nimeni nu are un raspuns concret.....numai ipoteze......pana la urma asa am fost lasati sa nu stim totul......smile........si chestia cu Dumnezeu..io cred pt ca fiecare persoana are novoie sa creada in ceva......altfel ar sta o viata sa isi puna intrebari care chiar nu au raspuns...........cum ar arata un om sau o persoana care sa nu creada in nimic........

Ultima oara a fost editat de adriana18 (2007-10-07 23:47:31)


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-10-07 23:45:37

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Ar fi frumos sa nu iasa certuri.. nu avem de ce sa certam.. fiecare cu parerea lui....
Si bineinteles ca nu avem de unde sa stim exact ce s-a intamplat... d-aia ne si dam cu parerea smile

Offline

 

#45 2007-10-07 23:46:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

as argumenta daca as putea tasta........dau mesaje scurte si la obiect ca'mi doarme nepotul aici si fac o galagie cu tasteleeeeeee
deci o sa ma interesez sa dau argumente atestate..nu asha:P..dar pe scurt ideea mea.....se baza pe faptul ca am vazut in nenumarate documentare cu dovezi ale faptului ca am fi fost colonizati,bine puteau fi aberatii...dar unele din minuniile lumii te baga la banuiala...sau chstii cum ar fi calendarul lui venus...sculptat in piatra...cu date exacte despre planeta venus..de mii de ani pe planeta noastra!!..poate se prindeau ca e de rau si s'au gandit sa vina pe aici pe la noi...who knows:D au fost prevazatori..si zici bine..sunt 460 grade......dar poate nush,soarele nu era asha puternic atunci..or smth!rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#46 2007-10-07 23:48:31

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

da e si asta un scenariu printre miiile de scenarii .

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2007-10-07 23:50:17)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#47 2007-10-07 23:54:16

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Interesant ce zici Janis.. nu am auzit niciodata ipoteza asta... Adica este posibil ca noi sa fim extrem de inapoiati fatza de cum au fost alte civilizatii acum miliarde de ani ? :-?

Offline

 

#48 2007-10-07 23:54:55

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

bineinteles,......cu muuult inapoiati:P si asta ar explica si incredibila precizie matematica a piramidelor:P se presupune ca nu aveau computere sa le faca asha extraordinar de calculate....sau aveau??tongue asta e intrebarea:P(adica sa fi venit aia sa ii ajute)

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2007-10-07 23:56:28)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#49 2007-10-07 23:57:53

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Hmm.. poate ne-au lasat si informatii si nu stim nici macar sa le descifram big_smile
Deja o dam in SF-uri big_smile
Apropo.. ati vazut ca se cumpara teren pe luna si marte? (luna e deja ocupata 100%).
Sper ca nu suntem prea offtopic.

Offline

 

#50 2007-10-08 00:02:24

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

tu hotarasti cat de offtopic suntem:P si nu's discutii diverse?deci...putem sa o dam pe langa:P


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#51 2007-10-08 00:03:26

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Nu hotarasc eu aici big_smile Ideea era sa nu deranjam persoana care a deschis topicul tongue

Offline

 

#52 2007-10-08 11:17:00

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

nu ma deranjeaza nimeni pink cineva a zis candva soarele nu avea puterea care o are acum si se estimeaza ca in nustu cate miii de ani sau milioane pamantul va ajunge ca VENUS.......cercetatori spun ca planeta VENUS candva a fost colonizata si a avut viata proprie dar find m`ai aproape de soare sa intamplat cea ce cred  uni ca o sa se intample si cu noi....acum eu am o ipoteza noua canva de mult fff demult mercury si venus au fost planete locuibile si earth nu a fost find ff departe de soare......si asa cica oameni sau mutat de pe o planeta pe alta si asta se crede ca se va face si cu noi poate pamantu a fost coloniza chiar de oameni......sunt ffff multe ipoteze da adevarat suntem singura planeta locuibila la momentul actual.....ganditiva daca pamantul siar mari putin intensitatea marte ar deveni locuibila findca ar fi la distanta perfecta de soare.......multe si multe ipoteze.....NU STI CE SA MAI CREZI

Ultima oara a fost editat de yoo_bogdan89 (2007-10-08 11:18:08)

Offline

 

#53 2007-10-08 11:29:58

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

pai bine bogdan... sa zicem ca asa e.. ca ne-am mutat de pe o planeta pe alta si asta o sa patim si acum.. dar cu atmosfera necesara organismului uman ce facem? Se adapteaza oare organismul la alte conditii de viata sau se adapteaza marte si isi "face" atmosfera cu oxigen, azot si toate cele? :-?

Offline

 

#54 2007-10-08 11:39:01

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

Eu nu cred ca trebuie ales intre stiinta si religie...de fapt stiinta nu a facut pana acum decat sa demonstrze cum s-au intamplat unele lucruri, insa nu a putut dovedi existenta sau inexistenta lui Dumnezeu...pana la urma, cum spunea cineva, in Biblie sunt mai mult metafore, cand se spune ca lumea s-a creat in 7 zile, in nici un caz nu ma gandesc la 7 zile decate 24 de ore... e doar o metafora. Din cate tin eu minte despre aparitia vietii pe pamant - varianta stiintifica- aceasta a avut loc prin sincronizarea perfecta intr-un anumit moment si loc a unor elemente chimice...cine a decis acest lucru? a fost pur coincidenta? ce legatura au de fapt toate demonstratiile stiintifice cu existenta sau nu a unei entitati superioare? nu o sa cred niciodata ca toate lucrurile din universul asta se intampla haotic, ca perfectiunea care exista in natura, complexitatea si minunea pe care o reprezinta o fiinta vie sunt la intamplare...a reusit omul pana acum sa creeze un oragnism care sa functioneze atat de perfect ca si corpul uman?  nu stiu, eu zic ca limitarea puterii noastre de cunoastere are un rol si cred ca, daca intr-adevar lumea s-a format asa cum spune stiinta, s-a intamplat pentru ca CINEVA a vrut asta la un moment dat. Una nu exclude pe alta...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#55 2007-10-08 11:41:09

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

subscriu la tot ce a zis nicolle_rox.

Offline

 

#56 2007-10-08 11:46:24

skumpi
Vizitator

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

in loc sa ne tot gandim cum s`a cread lumea..dak exista Dumnezeu sau nu...nu mai bine ne`am bucura d viata fara sa tot punem intrebari la care cu siguranta nu vom afla un raspuns cert...iar ceea ce vom afla ne va baga in mai mare ceatza big_smile

 

#57 2007-10-08 12:48:38

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: haideti sa mai vb si alceva cum ar fi crearea lumi

mie una mi se pare tare interesanta discutia asta . chiar am aflat multe lucruri si nu stiam k exista atatea ipoteze privind existenta noastra pe pamant


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.