homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Second hand...-5


#77 2009-10-16 19:03:42

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

cu siguranta cei care prefera sa-si cumpere de pe la standuri in loc de sh nu au habar cam ce marfa se gaseste in astfel de magazine. Bineinteles, nu in toate, in general in cele cu haine import Anglia se gasesc lucruri foarte tari, H&M, Marks&Spencer, Dorothy Perkins, Zara eeeeeetc. Sunt genul de persoana care investeste extrem de mult in aspectul exterior, in haine mai ales, dar asta nu inseamna ca sunt snoaba si ma impopotzonez numai de la mall, ca asa-i trendu`. Am foarte multe lucruri si din mall, si din strainatate, dar si din sh-uri.

Offline

 



#78 2009-10-16 19:09:45

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Second hand...

La Femme a scris:

corii a scris:

in afara de incaltaminte si lenjerie intima cumpar absolut totul de la second. nu mie rusine, ba dimpotriva. preturi bune si calitate. iar clujul e plin de magazine second faine

exact ca mine, doar ca eu sunt in Bucuresti:) mi-am luat si geanta lacoste originala dintr-un SH, am dat cam 150mii:) intru cand se baga marfa noua sau la 2-3 zile dupa marfa noua, ca fac reduceri de 30%-50% din pretul afisat pe eticheta. asta se intampla la SH-urile alea cu copertina rosie ( de langa cimitirul evreiesc din apropierea Ptei Ion Mihalache, de ex.). Mai e un SH ok la Pta Chibrit, la capatul autobuzului 300 ( punct de reper statia de metrou 1 Mai ) pentru cine e din Bucuresti.
Referitor la Meli Melo si mie mi se pare aiurea sa fiu agatata de cum deschid usa, chiar daca mai sunt multe persoane inauntru si e spatiul ingust....eu imi cumpar de ceva ani margele, pandantive, bratari, inele, cercei din pietre semipretioase ( ametist, turcoaz, peridot, citrin, cuart transparent, cuart roz, etc.) la preturi destul de mici de la expozitiile cu vanzare din cadrul muzeelor ( Antipa, Geologie ).
Apropos, pentru cine vrea- mergeti la Antipa zilele astea pana duminica inclusiv, e intrare libera pentru expozitia cu cristale si veti gasi suuuuper multe bijuterii superbe:)
Pup
O zi frumoasa

c`mon, stii ce inseamna geanta lacoste originala ? forgetit


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#79 2009-10-16 19:11:14

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Second hand...

mika a scris:

eu sunt sigura care nu intru si nu cumpar? hmmm...cred ca am fite big_smile
am intrat mai demult...dar am iesit in 2 sec ca mirosea urat...si nici nu stiu nici un astfel de magazin asa mai de doamne-ajuta

la fel si eu lol


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#80 2009-10-16 19:12:17

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

intr-adevar, nu cred ca era chiar o geanta lacoste originala:)) numai un tricou la ei e cateva zeci bune de euro forgetit

Offline

 

#81 2009-10-16 19:14:00

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Second hand...

nici eu.. da nu e vorba de fitze, nu ma incanta sa port ceva purtat de altcineva.. se pot lua boli de piele f usor.. eu d-abia probez si hainele din magazin, ca si alea sunt purtate de "n" persoane


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-10-16 19:15:28

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Second hand...

piie a scris:

intr-adevar, nu cred ca era chiar o geanta lacoste originala:)) numai un tricou la ei e cateva zeci bune de euro forgetit

no way forgetit bine, acum si cocalarii de pe strada au haine originale; sa fim seriosi, de ce n-ar exista la sh si o geanta lacoste originala? tongue


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#83 2009-10-16 19:17:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Second hand...

au si vuittoane ? lol

Offline

 

#84 2009-10-16 19:18:08

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

se pot spala, nu? lol Eu spal chiar si hainele abia luate din magazin, bineinteles, apai cele de la sh chiar de mai multe ori inainte de a fi purtate. Oricum, si eu eram asa acum o vreme, insa cand o persoana pe care o admir pt un stil extrem de original mi-a zis de unde isi ia mare majoritate a lucrurilor mi-am zis sa incerc big_smile

Offline

 

#85 2009-10-16 19:20:19

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

heim, parca esti din iasi nu? Pai nu stii tonetele alea din podu ros cu muuuuuulte genti? Pana si acolo au 'vuittoane' rotfl

Offline

 

#86 2009-10-16 19:21:36

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Second hand...

nu, nu sunt... dar cred ca nu e greu sa gasesti asa ceva, daca exista cerere, exista si oferta lol

Offline

 

#87 2009-10-16 19:22:13

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

aaah my bad :">

Offline

 

#88 2009-10-16 19:24:14

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Second hand...

piie a scris:

se pot spala, nu? lol Eu spal chiar si hainele abia luate din magazin, bineinteles, apai cele de la sh chiar de mai multe ori inainte de a fi purtate. Oricum, si eu eram asa acum o vreme, insa cand o persoana pe care o admir pt un stil extrem de original mi-a zis de unde isi ia mare majoritate a lucrurilor mi-am zis sa incerc big_smile

si daca se spala ce, crezi ca cele de la sh se fac ca noi? lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#89 2009-10-16 19:28:52

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

Ne contrazicem aici pana maine lol, sunt si lucruri noi in sh-uri. Si cu preturi pe masura, gen cateva sute bune de mii, sau gen 2 mil/kg. Bun, si vei zice de ce cu banii astia nu pot lua direct din magazin. Da, dar noi cum traim in Romania, si nu avem H&M de ex sau Topshop, unde lucrurile sunt la o calitate superioara that is

Offline

 

#90 2009-10-16 19:32:45

skumpi
Vizitator

Re: Second hand...

piie a scris:

intr-adevar, nu cred ca era chiar o geanta lacoste originala:)) numai un tricou la ei e cateva zeci bune de euro forgetit

voi nu stiti ce vorbiti smile
in primul rand ca nu prea se baga in seconduri haine fake  spranceana pt ca sunt aduse de dincolo nu sunt cumparate din bazar si `nare nici o logica;  eu cel putin n`am vazut niciodata o chestie fake intr`un second...
eu aveam un second langa mine, pfoai ce haine aduceau hjarta , mereu imi luam chestii de firma la preturi bune , din pacate s`a inchis si n`am inteles de ce pt ca aveau o gramada de clienti si treceau toate ca painea calda  supa

 

#91 2009-10-16 19:36:03

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Second hand...

ba chiar se aduc, la unele, desigur. Acum cativa ani, mama unei colege avea un magazin, si probabil inca are, si imi povestea ca aduce compleuri simple, pe care coase semnul de la adidas + dungile. Si na, ce sens avea sa minta? lol

Offline

 

#92 2009-10-16 19:40:08

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Second hand...

piie a scris:

Ne contrazicem aici pana maine lol, sunt si lucruri noi in sh-uri. Si cu preturi pe masura, gen cateva sute bune de mii, sau gen 2 mil/kg. Bun, si vei zice de ce cu banii astia nu pot lua direct din magazin. Da, dar noi cum traim in Romania, si nu avem H&M de ex sau Topshop, unde lucrurile sunt la o calitate superioara that is

n-am zis ca nu sunt frumoase sau de calitate (desi, daca n-am intrat niciodata, nu stiu), am zis doar ca nu e bine sa porti haine second. o prietena a luat o boala de piele de la probatul in magazin.. nu vreau sa-mi imaginez daca purta haine second roll


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#93 2009-10-16 19:40:13

Moonsh
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 341

Re: Second hand...

locatii de  sh-uri din Bucuresti?stau de 2 ani aici insa nu cunosc prea multe locuri .. supa

Offline

 

#94 2009-10-16 19:42:10

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Second hand...

eu zic ce am mai zis pe aici : am haine luate de la sh acum mai bine de 10 ani (cand eram in liceu si gaseam tot soiul de chestii cool pe acolo) si spalate de zeci de ori cu toti detergentii si balsamurile posibile si tot au mirosul ala ! nu ma intrebati cum e posibil
am inteles ca sunt si sh-uri unde hainele nu miros asa, eu nu cunosc niciunul

Offline

 

#95 2009-10-16 19:45:00

Moonsh
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 341

Re: Second hand...

haine nush daca mi-as lua ..insa vreau sa caut niste genti...
stiu o tipa care si-a luat o geanta suuper :-x

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.