homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-7


#115 2008-01-30 22:01:00

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

ala e...daca ingrasa nu-mi mai iau,,,bine ca mi-ai zis


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 



#116 2008-01-30 22:03:33

andrutza
Vizitator

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

sampoanele alea de la Avon sunt cele mai proaste.....eu zic sa nu va luati ca ingrasa si parul

 

#117 2008-01-30 22:05:51

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

sampon nu am luat niciodata de la avon, stiu ca-s proaste doar is reprezentant tongue


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#118 2008-01-30 22:07:31

andrutza
Vizitator

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

si eu am fost reprezentant...

 

#119 2008-01-30 23:16:43

hanna.anna
New member
Inregistrat: 2007-12-29
Mesaje: 90

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Alezzone a scris:

iar a reaparut!!! matreatza grater(((((((     si ma dispera, dupa sesiune o sa ajung si la un dermatolog, pana atunci va intreb pe voi ce ati facut sa scapati de ea daca ati avut???   plssssssss, sunt disperata!

stii ce te sfatuiesc?
sa te duci la un salon de cosmetica sa iei un sampon special pt matreata. Este mai scump, dar produsele dintr-un salon sunt de calitate superioara, fata de cele din comert. Altceva...iti apare asa brusc, sau dupa perioade mai stresante?  atunci poate trebuie un   consult la dermatolog si altceva...head$sholders este f puternic...cunosc multe persoane care au avut probleme din cauza lui ....incepuse sa le cada parul. La mine apare numai iarna, cand este frig si se usuca pielea capului. Si inca ceva...incepe sa folosesti numai sampoane anti matreata...pt a prevenii aparitia ei.
In concluze sunt multe cauze...poate ai pielea capului prea uscata sau prea grasa pt ca sunt doua tipuri de matreata...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-01-31 09:41:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

o chestie ieftina, naturala si f buna: tonic capilar de la favisan, cu aloe si argila. costa vreo 7 lei, e un fel de tinctura cu care te ungi dupa spalare (sau zilnic, daca vrei), se gaseste la farmaciile naturiste. e anti-matreata si anti caderea parului. si e placut, miroase a buruieni, a bitter suedez. pe iubi meu l-am scapat de o matreatza urata cu el, dupa ce incercase tot soiul de tratamente...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#121 2008-01-31 19:07:04

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

hanna.anna a scris:

Alezzone a scris:

iar a reaparut!!! matreatza grater(((((((     si ma dispera, dupa sesiune o sa ajung si la un dermatolog, pana atunci va intreb pe voi ce ati facut sa scapati de ea daca ati avut???   plssssssss, sunt disperata!

stii ce te sfatuiesc?
sa te duci la un salon de cosmetica sa iei un sampon special pt matreata. Este mai scump, dar produsele dintr-un salon sunt de calitate superioara, fata de cele din comert. Altceva...iti apare asa brusc, sau dupa perioade mai stresante?  atunci poate trebuie un   consult la dermatolog si altceva...head$sholders este f puternic...cunosc multe persoane care au avut probleme din cauza lui ....incepuse sa le cada parul. La mine apare numai iarna, cand este frig si se usuca pielea capului. Si inca ceva...incepe sa folosesti numai sampoane anti matreata...pt a prevenii aparitia ei.
In concluze sunt multe cauze...poate ai pielea capului prea uscata sau prea grasa pt ca sunt doua tipuri de matreata...

si samponul anti matreata de la vichy este f bun. e cam scump dar se merita banii


later edit: uite cateva detalii despre el din proprie experienta iti spun k e f bun! ma spal bine cu el la radacina, masez bine pielea capului si apoi las cateva min sa actioneze

http://www.cosmeticplant.ro/produs/1581 … A-PAR-GRAS

Ultima oara a fost editat de LoveChocolate (2008-01-31 19:09:25)

Offline

 

#122 2008-01-31 19:10:14

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

vichy i-a nenorocit parul surorii mele...matreata la greu si se imbacsea la 2 zile...si scump al naibii


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#123 2008-01-31 19:52:12

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

la mine a fost f bun... depinde f mult de fiecare persoana in parte. la fel faza cu head&shoulders : unii spun ca a fost bun, altii nu

e bine intai sa incerci, sa faci o proba si daca vezi ca nu se intampla nimic rau dupa prima spalare atunci nu are de ce sa fie rau

Offline

 

#124 2008-01-31 19:57:54

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

iubi foloseste head&shoulders mentol de mai bine de 3 ani si ii prieste.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#125 2008-01-31 20:13:49

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Eu foloseam garnier frctis si eram extrem de multumita de el..nu mai aveam matreata deloc... DUpa vreo luni poc! am facut o matreata de-mi venea sa plang...mi-a fost si rusine sa ma duc la tuns neutral Mi-a zis coafeza k e posibil sa se fi obisnuit parul cu samponul si sa nu-si mai faca efectul... Acum am trecut iar pe garnier...imi place mult..sper sa nu mai faca fitze,k nu mai stiu ce sampon sa-mi iau... Eram curioasa sa-mi iau Clear..k tot i-au facut reclama si am vazut k e destul de scump (la scara preturilor de supermarket)


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#126 2008-01-31 20:20:35

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

multzam inca o data fetele smile puss


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#127 2008-01-31 21:16:12

brut
Hero member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 2545

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

nu mi-am mai facut nicio masca in ultimele doua saptamani si se observa.... varfurile arata groaznic mad
abia astept sa treaca sesiunea si sa am mai mult timp si pt mine smile

Offline

 

#128 2008-02-01 18:19:26

clarixa
New member
Inregistrat: 2007-12-02
Mesaje: 92

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

elseve wink


keep bleeding love hjarta

Offline

 

#129 2008-02-01 23:14:51

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Cu samponul nu am probleme.Prefer in general PANTENE-ul si-mi iau in general pentru Volum (acum am anti rupere) pentru ca doar asa mi se pare k pot parea cu mai mult par in cap tongue si park atunci cand il indrept nu sta asa lipit de cap.
Masca...Am folosit si inca mai folosesc masca de la KALLOS cu placenta,dar ma enerveaza ca trb sa stau 30 de min.si dupa aia sa ma clatesc...in schimb e convenabila si chiar e buna.
Acum mi-am cumparat de la L'Oreal (ELSEVE - rosu)si e super buuunaa...sunt super incantata de ea : imi facea parul fin si trb sa stau doar 1-2 min. hjarta lovely:X
Ah si mai am un ser de la Advence Technique ( nu sh dak se scrie asa) de la Avon si cu ala ma dau cand imi indrept parul hjarta miroase misto si nici nu ingrasha parul.

Ultima oara a fost editat de Andreea89 (2008-02-01 23:15:48)


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#130 2008-02-02 00:06:07

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

sampon si balsam folosesc de obicei Dove,pantene sau elseve.Apoi aplic crema aia de la Sunsilk ptr par cret si ulei de par(ca sa fie moale) de la Elmiplant.Dat cu ulei dau putin ca sa nu se ingrase,dau doar pe varfuri,ptr ca-s uscate de la suvitzele mele decolorate tongue
si uneori mai pun putina spuma..dar nu mereu...ca sta cret si fara spuma

Offline

 

#131 2008-02-02 02:06:59

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

micanarcisa, am gasit ceva pe acest site http://www.beautyproductselite.com/vitality's. nu stiu daca astea sunt produsele despre care vorbesti dar daca sunt, te rog sa-mi spui care sunt cele pe care le folosesti tu deoarece sunt si eu interesata. multumesc mult smile.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

#132 2008-02-02 10:40:45

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

M_M http://www.salonbeauty.ro/Vitality%60s.htm in partea de jos le gasesti ...sunt cele la 250 de ml ...eu iau si la 1 litru cand ajung prin bucuresti


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#133 2008-02-02 11:11:42

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Mi-am luat ultima gama de la Nivea pt par drept si e f misto,chiar daca mai utilizez placa,si fara placa la mine samponul a avut un efect bun...pana atunci eram fana Garnier Repair and Shine..acum m-am dat pe Nivea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.