homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-9


#153 2008-02-07 00:16:05

hanna.anna
New member
Inregistrat: 2007-12-29
Mesaje: 90

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

kimy_adina a scris:

oana_ a scris:

kimy_adina a scris:

Mi-am luat ultima gama de la Nivea pt par drept si e f misto,chiar daca mai utilizez placa,si fara placa la mine samponul a avut un efect bun...pana atunci eram fana Garnier Repair and Shine..acum m-am dat pe Nivea

si ce folosesti sampon si balsam?sau te dai si cu crema pt indreptare?as vrea sa incerc si eu.

Am samponul si crema de par ...balsamul nu l-am luat pt k am unul de la Elseve neinceput pt par vopsit si nu avea rost sa mai imi cumpar.Dar sunt multumita de sampon si crema..ti le recomand... wink

si eu folosesc elseve pt par vopsit, dar fara crema tratament...folosesc de la avon cu masline si este f buna...pt mine...oricum eu folosesc  numai elseve...mi-am luat o spuma de par de la l'oreal ..este minunata...nu lipeste firele de par..nu-l ingrasa...are volum ...nu mai folosisem asa spuma...

Offline

 



#154 2008-02-07 00:18:42

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

kimy_adina a scris:

oana_ a scris:

kimy_adina a scris:

Mi-am luat ultima gama de la Nivea pt par drept si e f misto,chiar daca mai utilizez placa,si fara placa la mine samponul a avut un efect bun...pana atunci eram fana Garnier Repair and Shine..acum m-am dat pe Nivea

si ce folosesti sampon si balsam?sau te dai si cu crema pt indreptare?as vrea sa incerc si eu.

Am samponul si crema de par ...balsamul nu l-am luat pt k am unul de la Elseve neinceput pt par vopsit si nu avea rost sa mai imi cumpar.Dar sunt multumita de sampon si crema..ti le recomand... wink

crema cat costa?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#155 2008-02-07 00:33:28

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

micanarcisa a scris:

azi primesc samponul si masca Vitality's...uraaa e sora mea la bucuresti si imi cumpara sa-mi fac provizii...de abia astept smile

nu se gasesc in magazine produsele?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#156 2008-02-22 17:58:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

dupa ce mi-am vazut in poza parul imi vine sa grater ce sa fac sa nu mai stea in toate directile si sa nu se mai incalceasca si sa stea drept?ondulat nu e da de cand ma stiu a avut o voita proprie rotfl.matasos e ca am descoperit un sampon bun.ma gandesc sa incerc de la nivea ca u astia un balsam pt. paruldrept.ce ziceti ca eu sunt hmm


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#157 2008-02-22 18:01:46

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu mi-am luat azi masca de par nutri gloss de la loreal. e buna de ceva?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2008-02-22 18:02:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

mie sampoanele Nivea mi se par foarte nasoale... un balsam bun poate sa ti-l faca foarte drept si neincalcit... poate prea drept si docil smile
eu folosesc balsamul sau mastile de la Kallos, dar eu am parul prea moale si cu astea sta saracul atat de lins...

Offline

 

#159 2008-02-22 18:03:07

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Eu folosesc Clear 2 in 1....si sunt foarte multumita!wink

Offline

 

#160 2008-02-22 18:04:53

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

camysh eu am samponul si sunt multumita.heimdall si al meu e drept dar moale de la mama natura nu e il fac eu cu sampon cat despre balsam nu am gasiy unul care sa ma multumeasca


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#161 2008-02-22 18:07:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Ramona_gl a scris:

Eu folosesc Clear 2 in 1....si sunt foarte multumita!wink

si eu il laudam acum ceva posturi tongue. mi-a disparut matreata de la prima spalare. dar nu am apucat sa termin prima sticla de Clear ca a reaparut lol . sper sa nu fie si cazul tau wink

Offline

 

#162 2008-02-22 18:17:08

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Mie mi-a disparut si nu mi-a mai aparut...si il folosesc de vreo 4 luni + ca copiii aveau niste cojite galbene in cap cum fac bebelusii....si nu le-am mai luat sampon pentru copii,ii spal si pe ei tot cu Clear and guess what?Le-au disparut cojitele....

Offline

 

#163 2008-02-22 18:18:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

deci un balsam bun care sa netezeasca parul stiti?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#164 2008-02-22 18:34:28

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

masti pt par wink

pt par uscat si lipsit de stralucire - 1 galbenus de ou + o lg de miere + 1/2 lg ulei de masline + 1 lg iaurt se tine 10 min si se clateste cu apa calduta.

sau ... 2 oua intregi + 4 lg ulei masline se tine 10 min si se clateste cu apa calduta

asta trebuie sa fie super (o incerc si eu smile ) 1/2 banana + 1/4 avocado + 1/4 cantalup + 1 lg ulei germeni de grau + 1 lg iaurt + 1 capsula vitamina e se tine 15 min in par si se clateste cu apa calduta (nu stiu ce e cantalup)

pt par obosit - 1 lg miere + 2 lg migdale macinate + 1/2 lg suc de lamaie (10 min)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#165 2008-02-22 18:34:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

incerca-l pe ala despre care ti-am zis eu, daca nu-ti place macar nu e scump, pana in 10 lei ditamai sticla de juma' de litru
sau masti la borcanele mici, ca fac si la 1kg

super mastile, dar mie mi-e cam frica sa-mi pun alimente in cap rotfl

Ultima oara a fost editat de heimdall (2008-02-22 18:35:26)

Offline

 

#166 2008-02-22 18:35:56

Ramona_gl
Sr. member
De la: Galati
Inregistrat: 2007-08-29
Mesaje: 1270

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Parului meu nu-i place decat samponul 2 in 1!Samponul simplu imi lasa parul prea aspru iar daca folosesc balsam separat devine prea pisicos si foarte greu de aranjat!

Offline

 

#167 2008-02-22 18:37:22

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

sarumana heimdall flrramona.eu cu mastile de par astea facute in casa nu prea le am ca nu am rabdare sa le fac.acum folosesc un sampon foarte bun care il lasa moale si matasos doar ca vreau sa il mai si imblanzesc


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#168 2008-02-22 20:40:46

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

Ahh v`am zis eu cu ce`mi ingrijesc parul?

1. Sampon Pantenne Anti Rupere
2.Masca pentru par vopsit sau suvite de la ELseve L'oreal [rosu]
3. Ser pentru varfuri deteriorate [AVON]

de Masca sunt cea mai incantata.E micutza,e 18 RON dar se merita.Inainte imi puneam Kallos dar nici macar nu se compara;si Kallos e buna dar asta de la Elseve e de 10 ori mai buna.


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#169 2008-02-22 21:16:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

dap masca asta o am si eu si sunt multumita


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#170 2008-02-22 21:27:33

b_oana
Hero member
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 2737

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu folosesc de ceva timp gama fructis long&strong-sampon si balsam..iar masca de la avon cu ulei de masline. sunt foarte multumita de toate...avand in vedere k parul meu e cam aspru si dupa ce ma spal asa e de moale big_smile..iar knd il intind asa de fain straluceste tongue acuma mi-am comandat tot de la avon tratament leave-in si masca pt par deteriorat...am auzit k sunt f bune tongue  de abia astept sa le primesc big_smile o sa va informez dak sunt bune de ceva tongue


Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti!!
..."ai nevoie de cineva ca sa suferi si mai apoi sa te vindeci"...

Offline

 

#171 2008-02-22 21:52:28

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

isa20 a scris:

eu m-am axat pe ulei de masline si galbenus de ou ..m-a convins cineva k asta folosesc actorii ... smile chiar dau rezultate daca sunt folosite mereu...

si la mine functioneaza, straluceste f tare parul si parca e mai sanatos de cand imi pun masca asta (nu mai cade asa mult) big_smile


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.