homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cursuri limbi straine


#1 2008-03-04 14:44:01

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

cursuri limbi straine

nu are cineva sa-mi dea cursuri de spaniola sau portugheza? sau teste.....


Cu zambetul pe buze...

Offline

 



#2 2008-03-04 18:25:18

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: cursuri limbi straine

ce fel de cursuri? te-as putea ajuta cu spaniola, dar am numai carti... cursurile mele nu cred ca te-ar ajuta cu ceva... big_smile


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#3 2008-03-04 18:25:55

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cursuri limbi straine

sunt pe net...si teste si cursuri.... http://www.learnspanishcourses.com/Span … essons.php  de exemplu

Offline

 

#4 2008-03-04 18:26:24

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: cursuri limbi straine

unde? si eu caut pt italiana big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#5 2008-03-04 18:31:41

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cursuri limbi straine

http://80.69.83.61/digibook/index.php
username : digibook
password:  cartionline



ce vreti voi gasiti aici

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-04 20:24:37

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: cursuri limbi straine

mara21 a scris:

ce fel de cursuri? te-as putea ajuta cu spaniola, dar am numai carti... cursurile mele nu cred ca te-ar ajuta cu ceva... big_smile

eu am nevoie in format electronic....


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#7 2008-03-05 22:28:38

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: cursuri limbi straine

mno... din pacate n-am nimic in format electronic...  hmm


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#8 2008-03-06 07:46:25

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: cursuri limbi straine

daca intri pe adresa data de mine gasesti ghid de conversatie si ceva cursuri...in format electronic, of course

Offline

 

#9 2011-08-02 20:55:49

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

reinvii topicul lol pentru ca vreau sa ma apuc de cursuri big_smile

stiu 2 limbi straine, italiana si engleza, si le stiu ff bine. insa am impresia ca stiu prea putine. imi place tare mult sa invat, mereu mi-am dorit sa stiu cel putin 5. asa ca vreau sa ma bag la cursuri.
as vrea in primul ranbd:
- franceza
- spaniola
- germana
apoi sa trec la mai grele ca araba, japoneza, olandeza, nordicele etc tongue

Sunt asa multe si vreau atatea, insa nu le pot face in paralel, mi-as face o varza in cap.

As fi vrut sa incep cu franceza pentru ca este usoara, sigur o prind mai usor si termin cursurile mai rapid si apoi sa ma bag pe germana care este grea, ma gandeam sa fac vreun an de cursuri (cam toate modulele pana la avanzat inclusiv).

Voi ce ziceti? pe piata muncii e mai apreciata germana ca franceza sau na, din d-astea latine usoare. insa am asa un imbold catre franceza momentan.

Stiti vreun centru unde se fac cursuri ok? la institutul francez am vazut ca se fac numai de la avansat in sus, la goethe nici nu ma gandesc ca sigur e scump si greu.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#10 2011-08-02 21:00:10

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cursuri limbi straine

Germana si franceza din punctul meu de vedere sunt pe aceeasi treapta... dar din cate am auzit si mi-au fost spuse, germana e mai apreciata, poate si pentru ca putina lume o stapaneste ca lumea. Daca te apuci de limba asta, inarmeaza-te cu rabdare smile eu in 6 ani am ajuns doar la performanta de a intelege perfect ce citesc, ce aud, dar nu pot lega mai mult de 2-3 vorbe fara sa fac o greseala; si nu din cauza ca n-as sti, ci pt ca in capul meu, ceva nu face "click" cand si unde trebuie lol nu-mi nici place ce-i drept big_smile

Despre centre nu stiu ce sa-ti zic nustiu in locul tau mi-as cumpara cursuri cu cd, tot acolo iesi.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#11 2011-08-02 21:02:25

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

aia stiam si eu, ca fiind grea putini o stiu, nu e ca italiana pe care am studiat-o 8 ani insa multi rivalizeaza cu mine pentru ca au fost plecati in italia si au prins-o.
mama asa grea sa fie ? cesafac am 2 fete care o fac la munca si azi cand m-am uitat pe carte ma cruceam.

gasisem curs de franceza 3 luni nivel A1 (incepator 100%) cu 550 de lei, manuale incluse. poate sunt eu boema, dar suna romantic sa invat franceza cand e toamna si cad frunzele afara chicot e clar, m-am dilit tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#12 2011-08-02 21:08:55

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: cursuri limbi straine

la goethe tot cam in jur de 500 de lei e un curs.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#13 2011-08-02 21:10:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cursuri limbi straine

pai franceza e o limba boema prin definitie lol iar daca o inveti cu drag si tragere de inima, poate fi si usoara smile
si eu as vrea sa mai invat inca o limba... engleza e lege:)) spaniola vorbesc binisor, si intr-o vreme ma apucasem si de gramatica, dar am renuntat din lipsa de timp; cu germana, am explicat mai devreme forgetit daca as sti sa vb fluent, ar fi un mare plus pt mine la actualul loc de munca smile dar mna... asta este, ne descurcam cu ce avem big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#14 2011-08-02 21:18:40

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: cursuri limbi straine

Eu zic sa te axezi pe germana hjarta. Da mult mai bine intr-un CV limba germana, intrucat e mai greuta decat limbile latine.
Franceza am facut 12 ani, adica din clasa intai pana intr-a 12, si iti spun ca daca inveti timpurile verbale si citesti in franceza, iar apoi traduci cu dictionarul o inveti destul de usor.
Germana pe de alta parte, nu poate fi invatata fara ajutor considerabil. Totul e sa iti placa limba respectiva, restul curge de la sine hjarta


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#15 2011-08-02 21:24:26

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

lala sa stii ca la asta ma gandeam si eu. eu am facut inc ls 3 si 4, acum muuult timp lol si inca mai stiu sa conjug un verb sau 2-3 cuvinte acolo, daca citesc pricep ce vrea sa zica textul. asa ca ma gandeam ca ma bag la incepatori 2-3 luni, invat verbele, pronumele, articole etc si apoi gata, ma descurc singura. mai vorbesc cu mama, cu colegele de munca de pe franceza si rezolv problema.
si apoi ma apuc de germana, e grea, putini o stiu bine.

germana stiu clar ca nu se prea poate, insa franceza nu ar merge invatata de una singura? carti manuale etc?

as face orice limba straina cu tragere de inima, de mica am vazut ce frumos este sa stii una si chiar am invatat mereu de placere hjarta


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#16 2011-08-02 21:28:32

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cursuri limbi straine

eu zic ca mai degraba germana o inveti singura... e o tona de teorie care la fel de bine (rau) o intelegi fie ca iti este predata, fie ca o citesti tu... iar pronuntia e simpla smile ai 2-3 reguli de baza, si in rest nu-i mare branza lol e o limba destul de rigida, de aia zic ca nu e prea mare diferenta intre a invata singura sau a-ti preda cineva, nu ai spatiu de manevra.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#17 2011-08-02 21:31:44

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

simpla?? lol azi a fost vai de mina dupa o fraza lol tocmai ca din cate imi ziceau fetele (la mine la munca se organizeaza cursuri de germana, insa te obliga sa ramai un an in firma daca le faci asa ca nu vreau sa fac la ei, dar am colege care fac) mi-au zis ca le suna a chineza, li se pare oribil de grea si nu sunt in stare dupa 4 luni sa faca nici o fraza cesafac  poate iau de la ele manualul si le mai intreb pe ele regulile de baza, sa vad ce s-o lipi de mine

yoyo vrei sa te sun sa iti fac conversatie daca o invat? lol asa poate prinzi si tu si eu lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#18 2011-08-02 21:32:45

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cursuri limbi straine

oooo, sa ajung eu la performanta de a palavragi in germana rotfl2 atunci cred ca o sa ma simt cu adevarat implinita lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#19 2011-08-02 21:34:10

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: cursuri limbi straine

lol tu ai cu cine discuta? cu cine sa exersezi macar palavrageala? tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.