homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum se aplica lotiunea cu autobronzant?-2


#20 2008-05-29 11:29:01

Cami84
New member
Inregistrat: 2008-03-12
Mesaje: 88

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

ok....va multumesc mult pt raspunsuri si sfaturi....cred ca voi alege dove pana la urma.


Dragostea invinge totul. ( Vergilius  )

hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#21 2008-06-10 11:30:05

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Cami84 a scris:

am pielea alba si ma inrosesc la soare, de aceea nu imi place sa stau la plaja. cu solarul nu prea sunt de acord si mi-e frica pt. ca am si multe alunite. singura solutie ca sa nu fiu alba toata vara ar fi o lotiune de corp cu autobronzant. am cautat pe net si m-am gandit sa imi iau Dove Summer Glow pt piele deschisa. problema este ca nu stiu cum sa o aplic corect pentru a nu aparea pete, ca am auzit multe povesti pe tema asta. se ia pe haine? se duce la dus? voi ce parere aveti?

TOTUL DEPINDE DE PIELE...in primul rand trebuie sa va spalati foarte bine si sa va dati cu o crema abraziva sa se duca celulele moarte,apoi va uscati foarte bine si va dati cu lotiune de corp,pe urma aplicati lotiunea autobronzanta dar puneti in mana o cantitate egala de autobronzant cu una de lotiune de corp,amestecati-le si apoi aplicati,credeti-ma ca nu vor fii probleme de nici un fel,el se aseaza uniform fara pete la dus si daca stati 5-10 min se absoarbe si nici nu lasa urme,si acum una din experientele mele ...cu lotiunea de 450 de mii am avut probleme si cu una de 60 de mii am fost foarte multumita

Offline

 

#22 2008-08-16 16:10:31

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

buna fetelor smile . Stie cineva care sunt efectle negative ale utilizarii cremelor autobronzante. Am pielea f sensibila si nu as vrea sa risc nimic. Pe de alta parte vreau sa ma bronzez si eu cumva, soarele ma arde de fiecare data indiferent cu ce ma ung.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#23 2008-08-16 16:34:20

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

hmmm, poate ca trebuia sa deschid alt topic. Nu am gasit nicaieri care sunt riscurile utilizarii cremelor autobronzate. Mi-am luat dove si mi se pare super. totusi... pentru ca sunt alba ca branza big_smile sa ma dauuu .... sa nu ma dauuuu... Aceasta-i intrebarea. Multumesc


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#24 2008-08-16 16:43:21

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

nu sunt riscuri smile ar fi culmea
atata k dupa cateva zile se vede f aiureah cum faci dush...o sa se duca si o sa ramana asa d parca ai fi murdara !
cel putzin eu asa am patit
aia d la Dove n`am incercat`o dar cu restu

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-08-16 16:45:19

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

da, eu aveam de la Garnier ... era marfa la inceput, apoi ramanea pe prosop dupa dush sad si pielea era putin patata, ca si cum ar fi fost murdara sad

Offline

 

#26 2008-08-16 17:08:22

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

multumesc fetelor, deci nu e pericol. Acum, ce sa fac? Cu pete sau fara e musai sa arat si eu in ton cu vara smile . Deci am sa merg inainte si peste cateva zile va spun daca am avut necazuri sau nu.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#27 2008-08-16 18:04:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu mi-am luat autobronzant de la avene si nu am iesit dalmatian   sa vad cand nu mai dau daca ma curat cu pete

Offline

 

#28 2008-08-16 18:14:57

c@t
Sr. member
De la: mine de acasa
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 1679

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu am dove summer glow pt piele deschisa si nu mi se pare ca ar fi o crema autobronzanta. adica, intr-adevar inchide putin nuanta pielii, dar e departe de a fi o crema autobronzanta. eu ma dau cu ea la fel cum ma dau cu orice alta lotiune de corp, in fiecare seara, o folosesc deja de vreo sapt si un pic, si nu se ia pe haine, nu am pete pe mine, doar ca nuanta pielii mele e putin mai inchisa.

Offline

 

#29 2008-08-16 18:24:18

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

c@t a scris:

eu am dove summer glow pt piele deschisa si nu mi se pare ca ar fi o crema autobronzanta. adica, intr-adevar inchide putin nuanta pielii, dar e departe de a fi o crema autobronzanta. eu ma dau cu ea la fel cum ma dau cu orice alta lotiune de corp, in fiecare seara, o folosesc deja de vreo sapt si un pic, si nu se ia pe haine, nu am pete pe mine, doar ca nuanta pielii mele e putin mai inchisa.

nu ii vorba d aceiasi crema...
cea d care vb tominca e cu putzin autobronzant !
si eu am summer glow hjarta

 

#30 2008-08-16 18:54:51

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

ia'tzi dove
e buna big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#31 2009-05-03 13:39:54

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

fetelor mi-am luat o lotiune autobronzanta step by step de la dove.E f bun,nu miroase,nu ies portocalie,ies chiar maro.singura mea problema e ca nu stiu cum sa procedez cu talpile picioarelor si palmele.Ma dau cu autobronzant pana la glezne sau cobor pana pe degete?pe calcaie?de dosul palmei ma dau?! cum sa fac?

Offline

 

#32 2009-05-03 18:09:33

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

nu stie nimeni?!

Offline

 

#33 2009-05-03 18:24:09

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

dar nu te faci in talpa lol si nici in palme.....
cobori cu autobronzantu pana la degete ... iar in spate pana la calcaie.... iar la maini la fel te dai si pe degete pe deasupra...
ca sa nu iasa cu pete sau intr`un loc sa fie mai accentuat.... te speli cu gel de dush cu scrub dak ai iar cand iesi de la dush...te faci cu o crema d corp mai grasa dak ai... ca sa poti intinde mai ushor autobronzantu big_smile

dar inainte sa te faci...te intreb...esti sigura ? lol
eu m`am lecuit cu ele...primele 3-4 zile arata super... da dupa aia incepe sa se duca jos...si faza ii ca nus e duce uniform..se duce ici colo si arata ca si cum ai fi nespalata neutral
eu am incercat si de la Jhonson`s... Dove...Nivea...  toate au facut la fel neutral la mine stau si acum tuburile mai pline in baie lol

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-05-03 18:26:17)

 

#34 2009-05-03 19:21:47

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Pai m-am facut deja de vreo 2 saptamani,doar ca am laba piciorului si palmele albe,in rest,nici urma de pete,dar ma dau zilnic si mi-am facut un super scrub inainte...

Offline

 

#35 2009-05-03 19:23:21

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

da ? yikes
super atunci big_smile

 

#36 2009-05-03 22:57:37

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Vad si pe alte forumuri ca lauda domnitele Dove summer glow. Am sa-mi iau si eu big_smile Sper numai sa nu arat ca o zebra or somethin` neutral



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

#37 2009-05-03 23:35:01

monibv
Full member
Inregistrat: 2007-05-03
Mesaje: 344

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu am de la johnson's si la fel si eu m-am lecuit. nu s-a luat pe haine, miroase bine (spre deosebire de aia de la nivea de la care mi se face rau acklad ) dar aratam de parca as fi avut hepatita. a iesit un galben foarte urat si nenatural, nu stiu daca tine de culoarea pielii mele. si ca sa fie mai distractiv, s-a dus greu si cu pete. eu nu ma mai dau niciodata cu asa ceva. prefer sa fiu alba.

Offline

 

#38 2009-05-04 01:00:36

skumpi
Vizitator

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

aia de la jhonson`s a fost penala rau d tot...cred ca a fost prima aparuta...si apoi nivea...apoi Dove...

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.