homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum se aplica lotiunea cu autobronzant?-3


#39 2009-05-04 01:23:58

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Nu, nu... tin eu minte ca acum vreo 4-5 ani am luat un spray autobronzant de la L'oreal... vai de capul meu... o culoare atat de urata, cand se ducea bronzul aratam ca un morcov  rotfl  rotfl


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 



#40 2009-05-04 10:21:34

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

da mai,asta imi place mie la dove,ca nu sunt portocalie....

Offline

 

#41 2009-05-04 10:55:57

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

eu am avut de la Garnier ...spray autobronzant...si cu grija asa eu am fost multumita...stateam dezbracata vreo 10 min dupa ce ma dadeam...incercam sa nu ma ating de nimic...si-a fost ok


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#42 2009-05-05 08:20:14

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

iete ce ma laudam eu ca nu ma cojesc si ghici ce....am inceput sa ma cojesc pe maini:))

Offline

 

#43 2012-05-26 16:43:20

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

am incercat si eu recent un autobronzant de la Balea,din DM..m-am exfoliat bine,am hidratat mai bine coatele,genunchii..am aplicat autobronzantul..rezultatele au fost excelente:dupa 2 zile deja aveam o piele bine bronzata,fara pete,fara tonul acela de portocaliu enervant...si chiar cand ma gandeam ca am gasit solutia perfecta pentru bronz avand in vedere ca nu prea ma iubeste soarele..surpriza:| a inceput sa se ia efectiv in unele zone ale corpului de ziceai ca e jeg.m-am chinuit 2 zile cu exfoliante ca sa il iau de tot sa nu arat urat..acum vine intrebarea? am gresit eu undeva cu aplicarea?s-a mai intamplat cuiva asa?sau pur si simplu autobronzantul asta e prost..chiar imi pare rau ca se vedea asa frumos pe piele..


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-05-26 19:14:23

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Nu cred ca ai gresit tu, asa se intampla cu toate mai devreme sau mai tarziu, se duce doar din anumite zone si-ti vine sa nu mai iesi din casa neacoperita lol

Offline

 

#45 2013-11-25 17:28:49

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

autobronzant de la avene a incercat cineva?


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#46 2014-07-23 19:51:27

Dellyutza
Full member
Inregistrat: 2009-10-15
Mesaje: 175

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Buna fetelor. Am si eu o rugaminte sa ma sfatuiti ca sunt novice in datul cu autobronzant lol problema mea e ca duminica am nunta si din neatentie si uitat crema de protectie acasa m-am bronzat pe maini cu urma de tricou. iar rochia mea e cu bretele. asa ca am nevoie sa ma bronzez pe portiunea aia mica de la tricou pana la umar. Cum sunt aproape sigura ca daca ma dau la soare nu ma mai prinde m-am gandit sa imi iau un autobronzant. am gasit doar herbagen asa ca zis si facut. acum am nevoie de sfatul vostru. eu de la cot in sus sunt cam rosie, ca m-a luat soarele prima data. cum sa dau cu crema? sa dau de la roseata in sus, adica strict pe portiunea alba? sa dau si pe roseata? oare o sa se vada delimitarea? nu stiu ce sa fac sa arat cat de cat bine sad si daca ma dau sa ma dau chiar inainte, gen vineri sau sambata? sau sa ma dau de acum? sa vad ce va iesi? (iese la dus pana atunci?)


par

Offline

 

#47 2014-07-24 13:53:55

nicolaila
New member
Inregistrat: 2014-07-09
Mesaje: 14
Site

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Hey,
eu am incercat autobronzantul spray de la Bioderma si sunt multumita de el, desi pana acum am avut tot experiente neplacute cu autobronzantele.
Se aplica pe pielea curata, apoi se intinde pana se uniformizeaza.

Offline

 

#48 2014-07-24 15:17:20

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Delly, eu zic sa iti faci un scrub inainte si apoi sa te dai doar pe portiunile unde esti mai alba. Vezi a doua zi cum se prezinta si, eventual, mai dai o data peste tot, sa uniformizezi. Iti recomand sa folosesti manusi, altfel ti se ingalbenesc palmele de zici ca esti bolnava.

A incercat si eu Bioderma, dar nu s-a vazut mare lucru decat cand am terminat tubul lol E drept, e usor de utilizat, dar cam atat, pe mine nu m-a convins sa-l mai cumpar a doua oara. Acum am unul de la St Moriz si sunt multumita de el.

Offline

 

#49 2014-07-24 16:46:51

Dellyutza
Full member
Inregistrat: 2009-10-15
Mesaje: 175

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Mersi heart. Deci am facut scrub azi de dimineata si ma gandesc sa ma dau acum. si eventual maine seara sau sambata sa dau iar in functie de cum se vede. E in regula asa, nu? Si inca ceva. am tot citit pe net ba ca s-ar folosi crema hidratanta inainte, ba ca nu s-ar folosi ca nu se absoarbe bine si raman urme. cum ma procedez? cu sau fara?


par

Offline

 

#50 2014-07-24 17:51:46

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Da, de 2 ori cred ca e ideal, ca sa uniformizezi nuanta pielii. Cu hidratarea parerile sunt impartite, dar e mai bine sa hidratezi, macar zonele unde ai pielea uscata. Altfel risti sa ramai cu pete mai inchise pe coate, pe genunchi, pe unde mai e pielea uscata. Eu fac asa: scrub cu zat de cafea si ulei de masline, iar uleiul intra in piele, ma mai spal o data cu gel de dush, dar oricum pielea ramane hidratata, insa nu in exces. Eu zic sa-ti dai diseara, cand te bagi la somn, astepti cateva minute sa se absoarba si te culci. Acum poate mai transpiri si se duce. Eu asa am procedat de fiecare data si nu am avut niciodata probleme, desi folosesc un autobronzant f inchis la culoare, nu m-am patat.

Offline

 

#51 2014-07-24 18:01:14

Dellyutza
Full member
Inregistrat: 2009-10-15
Mesaje: 175

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

M-am dat pana la urma acum vro jumatate de ora. smile ca am zis sa aiba timp pana diseara sa se usuce. si asa nu prea fac miscari, stau in casa, aerisita sa nu se duca de pe piele. pana la urma nu am mai dat crema hidratanta ca am o lotiune de la dove care mi se pare ca lasa pielea cam unsuroasa. m-am dat zilele trecute cu ea de vreo cateva ori. oricum deocamdata nu ma dau decat pe portiunea unde am avut manecile la tricou. m-as da si pe decolteu dar inca mi-e frica lol cred ca dau intr-o perioada in care nu am evenimente sa fiu sigura ca nu ma vede lumea daca se intampla ceva big_smile multu heart pt sfaturi puss


par

Offline

 

#52 2014-07-24 21:11:46

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: cum se aplica lotiunea cu autobronzant?

Cu placere. Mi-ai facut pofta, bag si eu o sedinta de self tanning in seara asta, in baie. big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.