homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Retete beauty.... naturale..


#1 2008-07-03 21:13:00

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Retete beauty.... naturale..

mie imi plac tare. si consider k sunt cele mai bune.
  am cautat sa vad daca mai este un topic la fel, dar nu am gasit .
ma gandeam sa postam aici tot felul d retete pt frumusete din ingredientele cele mai naturale. fiindca eu am deschis topicul, am sa incep eu.
    un exfoliant natural, pt k e vara si pt k majoritatea dintre noi folosesc ceara sau aparatul pt epilat si mai cresc fire sub piele. deci:
         Totul se rezuma la sare de mare si ulei de masline. Cumparati niste sare de mare, de preferat sa nu fie fina si amestecati 2-3 linguri din aceasta cu 2-3 linguri de ulei de masline... Amestecati si obtineti un super exfoliant.

            Acum tot ce trebuie sa faceti e sa incepeti sa masati bine zonele ce necesita exfoliere. De preferat ar fi sa se foloseasca pe coapse, fese, burtica... stiti voi zonele! Puneti o cantitate bunicica pe zona de intereses si incepeti sa 'frecati'. Nu va fie teama ca se inroseste - pielea de acolo e in general mai 'groasa' si nu e la fel de fina ca in alte parti. Asa ca masati temeinic si cu hotarare.

            Veti vedea ca vergeturile si celulita se evidentiaza si devin foarte rosii. E un semn bun! Apoi clatiti cu apa calda. Pielea va va ramane evident uleioasa dar intr-un mod extrem de placut... va fi catifelata si va fi o placere sa va mangaiati!

          Din experienta va recomand sa faceti operatiunea de masare in cada/ cabina de dus fiindca sarea va cadea si nu vreti sa umpleti toata casa de sare si ulei.

Efectul acestui tratament e o piele fina, reducere a celulitei si vergeturior si poate chiar slabire in acele zone... enjoy!!!

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-03 21:13:31)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 



#2 2008-07-03 21:28:59

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Retete beauty.... naturale..

sare de mare= sare mare?de bucatarie?adica opusul cele fine?

Offline

 

#3 2008-07-03 21:36:18

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Retete beauty.... naturale..

pai aia e sarea mare


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#4 2008-07-03 21:37:01

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Retete beauty.... naturale..

rrammonna a scris:

pai aia e sarea mare

oky.de asta am..sa vad de unde fac rost de ulei de masline

Offline

 

#5 2008-07-03 21:43:27

skumpi
Vizitator

Re: Retete beauty.... naturale..

din magazin iepuras big_smile
mai skump putzin da e bun...ai mei numa ulei d masline folosesc...

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-07-03 21:51:40

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

little_rabbit a scris:

rrammonna a scris:

pai aia e sarea mare

oky.de asta am..sa vad de unde fac rost de ulei de masline

sare de mare . nu sare mare( de bucatarie. ) de o bicei la noi sarea mare e d mina.
http://www.studentie.ro/SAREA_DE_MARE-a … 52105.html


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#7 2008-07-03 21:52:00

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Retete beauty.... naturale..

skumpi a scris:

din magazin iepuras big_smile
mai skump putzin da e bun...ai mei numa ulei d masline folosesc...

stiu..am vazut prin magazine dar..cred ca voi cumpara din grecia.poate la ei e mai ieftin lol

Offline

 

#8 2008-07-03 21:53:50

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Retete beauty.... naturale..

pitzipoank a scris:

sare de mare . nu sare mare( de bucatarie. ) de o bicei la noi sarea mare e d mina.
http://www.studentie.ro/SAREA_DE_MARE-a … 52105.html

si unde se gaseste asta?

Offline

 

#9 2008-07-03 21:56:26

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

la mag naturiste.eu am ulei d masline facut in casa 100 la 100 natural din it, productia unei cunostinte.  big_smile

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-03 21:58:40)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#10 2008-07-03 21:57:04

skumpi
Vizitator

Re: Retete beauty.... naturale..

little_rabbit a scris:

skumpi a scris:

din magazin iepuras big_smile
mai skump putzin da e bun...ai mei numa ulei d masline folosesc...

stiu..am vazut prin magazine dar..cred ca voi cumpara din grecia.poate la ei e mai ieftin lol

si e si muuult mai bun...mai natural big_smile

 

#11 2008-07-03 22:02:31

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

va dau o reteta pe care am fol chiar azi.(prima) contra caderii parului.am mai postat-o pe undeva, dar nu cred k a citit cineva.
   Tratamente naturiste contra caderii parului

- 2 linguri ulei de masline + 1 galbenus de ou + cateva picaturi de lamaie. Adauga si o fiola de vitamina C care sa-ti intareasca parul!.

Amesteca ingredientele de mai sus pana la omogenizare si aplica pe parul curat. Acopera cu o casca de baie si stai 45 min. Dupa aceea speli parul cu sampon si il clatesti bine;

- macereaza 3 bulbi de ceapa in 500 ml de rom. Se curata ceapa si se taie in bucati mici, iar fragmentele obtinute se pun intr-o sticla de un litru. Se toarna romul si se astupa cu un dop. Lasi amestecul la macerat intre 24 si 48 de ore si apoi strecori. Cu extractul obtinut se tamponeaza radacina parului si se maseaza.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#12 2008-07-03 22:30:57

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Retete beauty.... naturale..

off,mai sunt topicuri din astea o gramada,nici nush p kre sa le mai urmaresc sad


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#13 2008-07-03 22:52:34

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Retete beauty.... naturale..


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#15 2008-07-03 23:31:59

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

green, le urmaresti pe care ti se par mai interesante si mai potrivite pt tine. am vazut link-urile care le-ai scos, dar majoritatea sunt in leg cu parul. eu am deschis un topic in care sa scriem pentru tot corpul. d asta am zis k nu am vazut....


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#16 2008-07-03 23:46:14

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Retete beauty.... naturale..

da,stiu k maj is legate de par...dar mai sunt si pt corp cred...adik cel putin am mai vazut undeva faza cu exfolierea.
eu n-am zis-o din rautate,nu de aia am pus linkurile,am zis k poate mai vrei sa citesti si altele smile
numa k nah,sunt asa multe k nu mai stiu kre sa le urmaresc lol


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#17 2008-07-03 23:51:23

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

GreenBubbles a scris:

eu n-am zis-o din rautate

nu-i stress ...   m-am uitat la c ai scos u.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#18 2008-07-03 23:58:46

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Retete beauty.... naturale..

pt fatza..ceva cu castraveti stiti big_smile ?
sau orice altceva...
imi place topicu hjarta


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#19 2008-07-04 00:01:13

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Retete beauty.... naturale..

Eu pun o lingura de otet de mere intr-un lighenush cu apa si ma clatesc pe parul curat cu apa aia...cik e importiva matretii si face parul mai shinny...
    Uleiul de ricin e deja indelung dezbatut pe forum..doar il reamintesc...
     Zeama de lamaie pentru unghii la fel...
    Sa vad ce mai imi amintesc


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.