homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Retete beauty.... naturale..-3


#39 2008-07-04 00:40:29

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: Retete beauty.... naturale..

ms pitzi! big_smile


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 



#40 2008-07-04 00:42:15

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

GreenBubbles a scris:

ms pitzi! big_smile

npc.
Apa de roze, care curata si invioreaza tenul se prepara din 200 g de petale lasate la macerat timp de 10-12 ore cu 250 ml de apa. Se strecoara si se amesteca cu o infuzie rece preparata din 250 g de petale si 200 ml de apa. Pentru a ?tine" cateva zile, apa de roze se pastreaza la frigider.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#41 2008-07-04 01:10:10

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: Retete beauty.... naturale..

app de uleiul de ricin ... yo am la spate parul mai scurt ( am facut eu experiment cu decolorant , si mi l-am ars ) . daca dau decat portiunea aia cu ulei de ricin , imi creste parul ala mai repede ? adik o sa ajunga cat celalalt ? si ar trebui sa-mi dau in fiecare zi ? hmm


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 

#42 2008-07-04 01:34:11

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Allecsutsa a scris:

app de uleiul de ricin ... yo am la spate parul mai scurt ( am facut eu experiment cu decolorant , si mi l-am ars ) . hmm

asta inseamna k l-ai si tuns????????
e recomandat d folosit zilnic la sprancere cu masaj. dar pe podoaba capilara se fricţionează la rădăcina părului cu ulei de ricin, seara, ?nainte de culcare, pentru ca uleiul să acţioneze peste noapte. A doua zi dimineaţa, se spală bine părul şi pielea capului, cu apă caldă şi săpun de casă. Tratamentul se face de 3 ori pe săptăm?nă. Pentru ?ntreţinere, se poate aplica tratamentul de două ori pe lună


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#43 2008-07-04 01:48:38

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: Retete beauty.... naturale..

pitzipoank a scris:

Allecsutsa a scris:

app de uleiul de ricin ... yo am la spate parul mai scurt ( am facut eu experiment cu decolorant , si mi l-am ars ) . hmm

asta inseamna k l-ai si tuns????????
e recomandat d folosit zilnic la sprancere cu masaj. dar pe podoaba capilara se fricţionează la rădăcina părului cu ulei de ricin, seara, ?nainte de culcare, pentru ca uleiul să acţioneze peste noapte. A doua zi dimineaţa, se spală bine părul şi pielea capului, cu apă caldă şi săpun de casă. Tratamentul se face de 3 ori pe săptăm?nă. Pentru ?ntreţinere, se poate aplica tratamentul de două ori pe lună

nu , nu l-am tuns ... ala care a mai ramas e cret cret cret , adica e ars ... da mi-e nu stiu cum sa-l tund de tot ... creca ramane de 4-5 cm  neutral
si daca fac asa ( sa zicem ca-l tund ) si dau cu ulei de ricin chiar creste mai repede ? e adevarata faza ?


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-07-04 01:59:58

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Uleiul de ricin are  efect de stimulare a creşterii şi ?ntăririi firului de păr. nu, nu trebuie sa il tunzi in prima faza. ai grija d el. nu folosi placa sau ondulatorul... foloseste o masca din 1 galbenus de ou  si 2 linguri d ulei d ricin sau masline(fct d lumgimea parului tau) .amestecate, le tii cam 30-40min pe par, dand intai rad si apoi lungimile.  se fol pe lungimi la fiecare spalare, fereste-l d soare, k il usuca mai tare saracu. daca vezi k in aprox 2 luni nu da nici un fel d rezultat, foarfeca e singura potrivita... si fol un sampon cu protectie uv.

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-04 02:08:35)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#45 2008-07-04 02:01:12

Allecsutsa
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 1321

Re: Retete beauty.... naturale..

saru'mana mult de tot pusspusspuss


Dragostea si muzica sunt cele doua aripi ale sufletului !

Offline

 

#46 2008-07-04 02:01:34

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

oricum daca zici k e cret cret e varza... dar pana mai creste oleak makr aspectul sa fie ok... sad
npc

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-07-04 02:02:12)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#47 2008-07-04 08:55:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Retete beauty.... naturale..

pitzipoank a scris:

little_rabbit a scris:

rrammonna a scris:

pai aia e sarea mare

oky.de asta am..sa vad de unde fac rost de ulei de masline

sare de mare . nu sare mare( de bucatarie. ) de o bicei la noi sarea mare e d mina.
http://www.studentie.ro/SAREA_DE_MARE-a … 52105.html

va zice o parere geografica ca treaba asta cu sare de mare/sare de mina e o mare (da' mare!!!) TAMPENIE. aia de mina cum credeti ca s-a format... a aparut in pamant, pur si simplu? sarea se formeaza prin precipitare in domeniul marin. chiar daca e vorba de un domeniu marin vechi de nush cate ere geologice (=actuale saline)

deci nu mai dati banii pe prostii, treaba cu sarea de mare e doar comerciala si atat


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#48 2008-07-04 13:01:17

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

katami a scris:

pitzipoank a scris:

little_rabbit a scris:


oky.de asta am..sa vad de unde fac rost de ulei de masline

sare de mare . nu sare mare( de bucatarie. ) de o bicei la noi sarea mare e d mina.
http://www.studentie.ro/SAREA_DE_MARE-a … 52105.html

va zice o parere geografica ca treaba asta cu sare de mare/sare de mina e o mare (da' mare!!!) TAMPENIE. aia de mina cum credeti ca s-a format... a aparut in pamant, pur si simplu? sarea se formeaza prin precipitare in domeniul marin. chiar daca e vorba de un domeniu marin vechi de nush cate ere geologice (=actuale saline)

deci nu mai dati banii pe prostii, treaba cu sarea de mare e doar comerciala si atat

k, poate ai dreptate... dar preturile sunt ff apropiate... diferenta d vreun 1 leu.... wink


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#49 2008-07-04 13:38:12

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Retete beauty.... naturale..

tratament pentru corp care se face in dus....se pregateste o data pe saptamana...si se tine in baie...o cana de zahar brun...si ulei de masline...nu exagerat de mult..ideea e sa se formeze o lotiune asa...nu sa balteasca uleiu'....se amesteca bine bine...si se pune in baie...dupa gelul de dus...se aplica asta si se maseaza tot corpul si dupa aia...clatiree si gata....face super pielea!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#50 2008-07-04 13:40:27

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

o catifeleaza ? big_smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#51 2008-07-04 16:38:39

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Retete beauty.... naturale..

daaaaaa...e super tare...sa vezi dupa vreo saptamana ce diferenta wink


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#52 2008-07-04 17:25:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Retete beauty.... naturale..

pitzipoank a scris:

katami a scris:

pitzipoank a scris:


sare de mare . nu sare mare( de bucatarie. ) de o bicei la noi sarea mare e d mina.
http://www.studentie.ro/SAREA_DE_MARE-a … 52105.html

va zice o parere geografica ca treaba asta cu sare de mare/sare de mina e o mare (da' mare!!!) TAMPENIE. aia de mina cum credeti ca s-a format... a aparut in pamant, pur si simplu? sarea se formeaza prin precipitare in domeniul marin. chiar daca e vorba de un domeniu marin vechi de nush cate ere geologice (=actuale saline)

deci nu mai dati banii pe prostii, treaba cu sarea de mare e doar comerciala si atat

k, poate ai dreptate... dar preturile sunt ff apropiate... diferenta d vreun 1 leu.... wink

numa' atat? nu stiam... oricum, mai bine dai leul ala unui copchil sarac pe strada... pt ca diferente nu exista.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#53 2008-07-05 18:55:27

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

lip gloss natural:
Ingrediente:
- 1 lingura ulei de migdale
- 10 coacaze proaspete
- 1 lingura de miere
Mod de preparare:
Intr-un bol amesteca toate ingredientele si incalzeste compozitia la microunde sau la cuptor pana cand aceasta incepe sa fiarba. Amesteca bine si zdrobeste cu delicatete coacazele. Lasa sa se raceasca timp de 10 minute. Aplica o cantitate mica pe buze. Vei putea observa ca in scurt timp, acestea vor avea un aspect catifelat, luminos si proaspat!


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#54 2008-07-07 18:41:44

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Lapte demachiant cu musetel:
Ingrediente:

    * 1/4 ceasca de smantana lichida
    * 1/4 ceasca lapte
    * 2 linguri flori de musetel, proaspete sau uscate
Preparare:
Amesteca toate ingredientele intr-un vas in asezat intr-o cratita cu apa fierbinte si lasa-l sa se incalzeasca. Lasa-l in acest fel pe foc timp de 30 de minute fara a-l aduce la fierbere. Inchide focul si lasa-l la racit. Strecoara si pastreaza la frigider. Aplica acest produs dimineata si seara cu ajutorul unui tampon de vata.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#55 2008-07-07 19:09:25

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Apa de trandafiri:
Ingrediente:
    * 2 cesti apa distilata
    * 1/4 ceasca vodca
    * 1/2 ceasca petale de trandafi
    * 15 picaturi de ulei esential de trandafiri
Preparare:
Amesteca aceste ingrediente intr-un recipient de sticla si lasa sa stea la soare timp de o zi. Strecoara si foloseste la un interval de 2 saptamani.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#56 2008-07-07 19:31:44

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Retete beauty.... naturale..

offtopic sa curga vodca big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#57 2008-07-07 19:48:42

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Retete beauty.... naturale..

eu asta'vara mi'am facut masca cu caise... am ales o caisa mai moale, am rupt'o in 2 si cu mijlocul m'am frecat pe fatza, am stat asa manjita 15 min max dupa care ma spalam cu apa rece...imi facea un ten de bebelus, super catifelat smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.