homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Retete beauty.... naturale..-5


#77 2008-09-08 23:46:24

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Retete beauty.... naturale..

bliss a scris:

am facut si eu astazi scrub cu cafea pe tot corful (inclusiv fata) si e GENIAL. A lasat pielea atat de moale si catifelata cum nu mi-a lasat-o niciun scrub scump cumparat de prin farmacii sau body shop-uri. De acum o sa folosesc doar cafeaua. F f f mult mi-a placut. Iti lasa pielea fina si hidratata, dar fara sa fie uleioasa. tummenupp

Stupid question: scrubul a fost cu zatul de la cafea? sau cu cafea simpla, macinata? sau cum big_smile?

Offline

 



#78 2008-09-08 23:48:39

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Sidoni@ a scris:

bliss a scris:

am facut si eu astazi scrub cu cafea pe tot corful (inclusiv fata) si e GENIAL. A lasat pielea atat de moale si catifelata cum nu mi-a lasat-o niciun scrub scump cumparat de prin farmacii sau body shop-uri. De acum o sa folosesc doar cafeaua. F f f mult mi-a placut. Iti lasa pielea fina si hidratata, dar fara sa fie uleioasa. tummenupp

Stupid question: scrubul a fost cu zatul de la cafea? sau cu cafea simpla, macinata? sau cum big_smile?

de preferat se fol cafea... k e mai ''zgrumturoasa'', dar daca nu vrei sa irosesti cafeaua, faci cu zat


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#79 2008-09-08 23:52:38

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Retete beauty.... naturale..

pitzipoank a scris:

Sidoni@ a scris:

bliss a scris:

am facut si eu astazi scrub cu cafea pe tot corful (inclusiv fata) si e GENIAL. A lasat pielea atat de moale si catifelata cum nu mi-a lasat-o niciun scrub scump cumparat de prin farmacii sau body shop-uri. De acum o sa folosesc doar cafeaua. F f f mult mi-a placut. Iti lasa pielea fina si hidratata, dar fara sa fie uleioasa. tummenupp

Stupid question: scrubul a fost cu zatul de la cafea? sau cu cafea simpla, macinata? sau cum big_smile?

de preferat se fol cafea... k e mai ''zgrumturoasa'', dar daca nu vrei sa irosesti cafeaua, faci cu zat

Cafeaua macinata e "zgrumturoasa"? Hmm... eu fac scrub-uri cu malai big_smile

Offline

 

#80 2008-09-08 23:54:33

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Sidoni@ a scris:

pitzipoank a scris:

Sidoni@ a scris:


Stupid question: scrubul a fost cu zatul de la cafea? sau cu cafea simpla, macinata? sau cum big_smile?

de preferat se fol cafea... k e mai ''zgrumturoasa'', dar daca nu vrei sa irosesti cafeaua, faci cu zat

Cafeaua macinata e "zgrumturoasa"? Hmm... eu fac scrub-uri cu malai big_smile

era vb d c face cafeaua....  malaiul e prea puternic pt unele tenuri....


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#81 2008-09-08 23:57:23

bliss
Full member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 366
Site

Re: Retete beauty.... naturale..

Sidoni@ a scris:

bliss a scris:

am facut si eu astazi scrub cu cafea pe tot corful (inclusiv fata) si e GENIAL. A lasat pielea atat de moale si catifelata cum nu mi-a lasat-o niciun scrub scump cumparat de prin farmacii sau body shop-uri. De acum o sa folosesc doar cafeaua. F f f mult mi-a placut. Iti lasa pielea fina si hidratata, dar fara sa fie uleioasa. tummenupp

Stupid question: scrubul a fost cu zatul de la cafea? sau cu cafea simpla, macinata? sau cum big_smile?

eu am folosit zatul (de la 2 cafele) si ceva cafea (cam 3/4 dintr-o cana) pt ca daca ma dadeam cu zat uscat cred ca ma iritam.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-09-09 10:36:17

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Retete beauty.... naturale..

dati si mie a beauty recipe de curatat fata pt puncte negre si cosulete si zona t ..please ..as prefera ceva de curatat/spalat nu neparat masca
danke smile
aa sa zic sie u ceva ..am citit in revista ca daca ai cosuri inaintea unui eveniment ..taie feliute un catel de usturoi si aplica feliutele pe cosurile respective sio apoi aplica o discheta de machiaj peste pe timpul noptii...propritetile antiseptice ale usturoiului vor retrage cosul dimineata


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#83 2008-09-09 10:46:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Retete beauty.... naturale..

pai si naturala sa fie, Delia ? stai cu fata pe abur si apoi freci bine cu tarate / malai, cum suporti, amestecate cu putin iaurt, sau miere sau ce mai ai prin casa
sau eterna argila

Offline

 

#84 2008-09-09 10:47:45

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Retete beauty.... naturale..

heimdall a scris:

pai si naturala sa fie, Delia ? stai cu fata pe abur si apoi freci bine cu tarate / malai, cum suporti, amestecate cu putin iaurt, sau miere sau ce mai ai prin casa
sau eterna argila

:k?ra:


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#85 2008-09-09 10:52:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Retete beauty.... naturale..

puss
rosiile sunt iar bune pentru puncte negre si curatat tenul... tai o rosie, te dai cu ea pe fata si astepti sa se usuce, apoi clatesti
ma mai gandesc...

Offline

 

#86 2008-09-09 19:39:13

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Retete beauty.... naturale..

heimdall a scris:

pai si naturala sa fie, Delia ? stai cu fata pe abur si apoi freci bine cu tarate / malai, cum suporti, amestecate cu putin iaurt, sau miere sau ce mai ai prin casa
sau eterna argila

Facm asta de ani de zile si tot nu am scapat de punctele negre :f?rbannad: Din pacate altceva nu stiu nici eu... ma tot chinui asa, dar degeaba :f?rbannad:

Offline

 

#87 2009-05-12 16:25:53

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Retete beauty.... naturale..

as vrea si eu o masca nutritiva pentru fata.Ma dau cu autobronzant si mi s-a cam uscat fata.In week-end mi-am facut scrub si am pus crema la maxim si acum e iar uscata.....

Offline

 

#88 2009-05-12 19:04:23

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Retete beauty.... naturale..

offtopic
cat tine efectul autobronzantului ?
de care folositi?


They can because they think they can.

Offline

 

#89 2009-05-12 19:38:30

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: Retete beauty.... naturale..

Chick a scris:

as vrea si eu o masca nutritiva pentru fata.Ma dau cu autobronzant si mi s-a cam uscat fata.In week-end mi-am facut scrub si am pus crema la maxim si acum e iar uscata.....

vit a uleioasa
sau ulei de masline uns asa intr-un strat subtire
sau miere de albine


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#90 2009-05-12 22:22:52

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Retete beauty.... naturale..

mersi mult pitzi

pai m-a tinut ok,fara pete vreo 3 sapt,dupa mi-am facut un scurb pe fata si pe corp si am luat-o de la capat:)

Offline

 

#91 2009-05-13 15:00:30

Britney
Full member
De la: Somewhere
Inregistrat: 2007-03-16
Mesaje: 388

Re: Retete beauty.... naturale..

pentru a reduce petele rosii de la cosuri stiti ceva ?by the way mi-au iesit ca un fel de zgrabuntele( ca cele de la soare) sub ochiul stang .. ce sa fac ?
thanks big_smile

Offline

 

#92 2009-05-13 15:15:21

skumpi
Vizitator

Re: Retete beauty.... naturale..

nik...lasa`le acolo nu le bazai....dak nu trec in cateva zile da o fuga la derma....

 

#93 2009-05-13 16:57:43

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Retete beauty.... naturale..

pot sa aplic o masca cu argila chiar daca am cosulete infectate? mi-e sa nu le irit sa fac mai rau sad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#94 2009-05-13 16:59:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Retete beauty.... naturale..

poti, Soleil, dupa mintea mea nu are cum sa faca rau, dimpotriva... o sa le usuce

Offline

 

#95 2009-05-13 17:53:10

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Retete beauty.... naturale..

Sau poti sa'ti faci tu singurica acasa o masca .. eventual cu fructe sau ou .. smile

Ultima oara a fost editat de pc_cutsa (2009-05-13 18:08:53)


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.