homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-66


#1236 2012-04-22 23:44:52

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: vopsea par

Contine amoniac big_smile Am verificat acum.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 



#1237 2012-04-23 01:11:05

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: vopsea par

kdeea, daca te-ai vopsit, chiar si o data, acum 5 ani cu henna poti sa ai o reactie alergica, asta e riscul, nu stiu cum de nu scrie pe prospect...

Ultima oara a fost editat de blackberry (2012-04-23 01:11:39)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1238 2012-04-23 01:12:54

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: vopsea par

kdeea,nu o să prindă peste henna smile henna "Adevărată" ,de produsul pe care l-ai folosit nu ştiu ce să-ţi zic.
Şi e foarte simplu să te faci tu singură acasă...o să vezi c?t de uşor se aplică,mai ales din recipientul ăla. Eu ultima dată am folosit Wellaton spumă şi nu mi-a plăcut recipientul...ăsta de la Palette e f tare smile
Ai făcut o alegere f bună,mie mi s-a părut cea mai bună vopsea spumă + că e şi cea mai ieftină smile
O să vezi că are şi un miros de căpşuni,nu are mirosul ăla naşpa specific vopselelor big_smile

Offline

 

#1239 2012-04-23 10:01:31

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: vopsea par

fetelor eu m-am facut ultima data cu garnier color sensation si m-am spalat de 3 ori pe par si nu prea mai am culoare lol nu stiu ce sa mai iau sa tina macar o luna.daca ar tine o luna as fi cea mai fericita..m-am vopsit acum o saptamana si clar n-o sa pot sta asa inca 3. ma bate gandul sa incerc daca urmatoare wellaton dar nu spuma, varianta normala.e ok?

Offline

 

#1240 2012-04-23 10:32:02

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: vopsea par

blackberry a scris:

kdeea, daca te-ai vopsit, chiar si o data, acum 5 ani cu henna poti sa ai o reactie alergica, asta e riscul, nu stiu cum de nu scrie pe prospect...

Cum adica, adica pot sa am o reactie alergica daca ma vopsesc cu altceva dupa ce m-am vopsit acum cu henna? neutral Nu stiu cat de "adevarata" era, vorba lui Joy, dar scria ca e vopsea semipermanenta care se foloseste intre 2 vopsiri, ca sa nuanteze si sa dea stralucire parului. Intr-adevar, a fost super, m-am vopsit acum aproape o luna si mi-a tinut foarte bine, cu toate ca la radacini nu mi-a prins ca lumea, dar inca e o culoare destul de intensa. Si ma gandesc ca din moment ce scrie ca se foloseste intre 2 vopsiri, n-ar trebui sa am nicio reactie alergica - sper - mai ales ca o cunostinta, care s-a vopsit tot asa, cu vopseaua aia, apoi s-a vopsit cu vopsea permanenta fara probleme ... Nu stiu ce sa zic, nu vreau sa ma trezesc cu ceva naspa neutral


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2012-04-23 10:45:54

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

eu ma vopsesc cu loreal casting creme gloss si ma tine ... pana ma vopsesc eu ca mi au crescut radacinile. Fiind satena destul de inchis nuanta mea de baza si eu vopsindu ma bruneta, nu mi se vad foarte repede radacinile, asa ca ma vopsesc cam o data la 4 luni. Acum au trecut 5 lol . Vopseaua mea este intradevar fara amoniac, despre care se zicea ca tine mai putin.. mie nu mi se duce deloc, repet, eu ma vopsesc din cauza ca imi creste parul, dar  culoarea chiar nu se duce. Dar n am fost vopsita niciodata cu alta vopsea (cu amoniac adica).

O prietena foloseste palette deluxe, saten inchis si ii iese brunet intotdeauna. si ei ii tine destul de mult culoarea, se vopseste tot la fel, pt ca incep sa ii creasca radacinile, nu pt ca se duce culoarea. ea se vopseste cam la 2 luni jumate, 3. S-a facut o data cu wellatone si nu i a placut, pt ca dupa cateva spalari, se ducea din culoare, si brunetu ei capata nuante asa de roscat la soare .. lol

Ultima oara a fost editat de cata.cata (2012-04-23 10:46:52)

Offline

 

#1242 2012-04-23 10:52:53

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: vopsea par

eu mi-am luat loreal execellance...si am aflat abia dupa ce m-am vopsit sa are amoniac...mi-am pus cea mai deschisa nuanta de blond,eu fiind bruneta am vrut sa il deschid la culoare...si a iesit un blond/roscat...e frumos.vreau sa aijung la un saten mediu pana in august...

Offline

 

#1243 2012-04-23 11:54:55

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: vopsea par

kdeea a scris:

blackberry a scris:

kdeea, daca te-ai vopsit, chiar si o data, acum 5 ani cu henna poti sa ai o reactie alergica, asta e riscul, nu stiu cum de nu scrie pe prospect...

Cum adica, adica pot sa am o reactie alergica daca ma vopsesc cu altceva dupa ce m-am vopsit acum cu henna? neutral Nu stiu cat de "adevarata" era, vorba lui Joy, dar scria ca e vopsea semipermanenta care se foloseste intre 2 vopsiri, ca sa nuanteze si sa dea stralucire parului. Intr-adevar, a fost super, m-am vopsit acum aproape o luna si mi-a tinut foarte bine, cu toate ca la radacini nu mi-a prins ca lumea, dar inca e o culoare destul de intensa. Si ma gandesc ca din moment ce scrie ca se foloseste intre 2 vopsiri, n-ar trebui sa am nicio reactie alergica - sper - mai ales ca o cunostinta, care s-a vopsit tot asa, cu vopseaua aia, apoi s-a vopsit cu vopsea permanenta fara probleme ... Nu stiu ce sa zic, nu vreau sa ma trezesc cu ceva naspa neutral

Mai, asta scrie pe toate hartiutele alea din vopsea, nu stiu cum de nu scrie la a ta. Fa si tu o proba, pune-ti vopsea pe o suvita de la radacina pana la varf. Daca te mananca/ustura, nu e ok big_smile
aceeasi chestie e valabila si daca ai avut tatuaj cu hanna. bine, eu am avut 2 si recunosc ca nu am nicio reactie alergica dar mai bine verifici, nu e general valabil

Ultima oara a fost editat de blackberry (2012-04-23 11:56:58)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1244 2012-04-23 12:05:34

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: vopsea par

Ufff sad o sa fac asa atunci ... Si in caz ca ma ustura, sa zic, ce sa fac, sa iau alta vopsea sau ... ? N-o sa ma mai pot vopsi de-acuma cu vopsea normala? neutral


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1245 2012-04-23 14:17:35

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: vopsea par

cata.cata a scris:

eu ma vopsesc cu loreal casting creme gloss si ma tine ... pana ma vopsesc eu ca mi au crescut radacinile. Fiind satena destul de inchis nuanta mea de baza si eu vopsindu ma bruneta, nu mi se vad foarte repede radacinile, asa ca ma vopsesc cam o data la 4 luni. Acum au trecut 5 lol . Vopseaua mea este intradevar fara amoniac, despre care se zicea ca tine mai putin.. mie nu mi se duce deloc, repet, eu ma vopsesc din cauza ca imi creste parul, dar  culoarea chiar nu se duce. Dar n am fost vopsita niciodata cu alta vopsea (cu amoniac adica).

O prietena foloseste palette deluxe, saten inchis si ii iese brunet intotdeauna. si ei ii tine destul de mult culoarea, se vopseste tot la fel, pt ca incep sa ii creasca radacinile, nu pt ca se duce culoarea. ea se vopseste cam la 2 luni jumate, 3. S-a facut o data cu wellatone si nu i a placut, pt ca dupa cateva spalari, se ducea din culoare, si brunetu ei capata nuante asa de roscat la soare .. lol

eu m-am facut pana acum numai cu vopsea cu amoniac..deci daca as pune acum ceva fara amoniac presupun ca n-ar tine deloc. hmmm....ma mai gandesc! multumesc.

Offline

 

#1246 2012-04-23 17:06:23

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

kdeea a scris:

Mi-am luat o vopsea spuma Palette si am 2 intrebari:

1. in instructiunile de utilizare scrie ca trebuie aplicata ca un sampon, deci practic pot sa ma vvopsesc si eu singura, sau e indicat sa ma vopseasca cineva? Pur si simplu aplic cate putin pe par si "samponez" asa?

2. tot acolo scrie ca nu e recomandabil sa se aplice dupa o vopsire anterioara cu henna. Eu tocmai cu henna m-am vopsit ultima oara (a fost prima oara cu henna) - sau, ma rog, era o vopsea din catalogul de la Lady's, avea in componenta ceva extract din henna, sau asa ceva, ce se poate intampla daca totusi ma vopsesc acum cu vopseaua asta?

Multumesc big_smile

agiti vopseaua foarte bine,apoi aplici spuma din cutie pe par ca si cand ai sampona....
mie una mi-a prins foarte bine vopseaua,nu mi-a uscat/ars parul si nici nu curge la spalat


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1247 2012-04-23 20:07:54

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

cand va vopsiti.. va puneti vopseaua stati cu ea, va clatiti de ea pana cand apa e limpede.
Va si spalati cu sampon ? sau doar clatiti cu apa pana e limpede si gata va uscati?

Offline

 

#1248 2012-04-23 20:27:13

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: vopsea par

trebuie samponat,eu il samponez de 2 ori,sa fiu sigura ca iese toata vopseaua.

Ultima oara a fost editat de dianah (2012-04-23 20:27:30)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1249 2012-04-23 21:00:39

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: vopsea par

si eu samponez de 2 ori...de fapt la orice spalare fac asa.ar trebui doar sa clatim parul asa cu apa fara sa-l spalam? hmm

Offline

 

#1250 2012-04-23 21:40:04

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

eu am nelamurirea asta de mult timp ... in instructiunile pe care le am citit eu de-a lungul timpului, citeam doar "clatiti pana apa se face limpede"...
Si o data am citit special ceva de genu ca nu trebuie sa te speli ca "aceasta vopsea contine angenti "spalatori" si nu mai este necesar samponarea ..." bla bla , ceva de genu scria lol
Am prietene care se samponeaza, am prietene care nu se samponeaza pt ca zic ca o sa li se duca vopseauna mai repede daca samponeaza imediat dupa ce limpezesc vopseaua.

Eu am facut si asa si asa, si nu am observat nicio diferenta... de aia intrebam si eu aici sa mai vad alte pareri , ceva

Offline

 

#1251 2012-04-23 22:03:09

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: vopsea par

Mda...aia cu testatul vopselei mi se pare că e scris aşa,că se impune,nu că e INDICAT să o faci.
De ce? Simplu:dacă desfaci o vopsea,cum Dumnezeului să o laşi 24h sau 48 p?nă testezi tu minunăţia. Şi mai ales asta spumă,o prepari,pui pe păr şi apoi o laşi o zi aşa spumă p?nă te vopseşti?
Nu,serios acum...mi se pare un clişeu smile

Şi cum să nu şamponezi după spălare?  va  va  va  va

Offline

 

#1252 2012-04-24 09:24:44

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: vopsea par

pai la asta spuma nu prea merge sa faci testul, dar la celelalte da.pui putin din crema coloranta, putin din oxidant si amesteci.apoi inchizi tuburile si nu e nici o problema. o vopsea este valabila inca 12 luni de la deschiderea tuburilor.eu n-am facut niciodata testul, dar n-am patit nimic pana acum big_smile

Offline

 

#1253 2012-04-24 10:12:57

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: vopsea par

pe unele vopsele scrie sa te samponezi, pe altele nu


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1254 2012-04-24 21:53:25

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: vopsea par

Nici eu nu am făcut vreodată un test,mi se pare deranjul prea mare lol
Eu nu aş putea să nu mă şamponez după vopsire...indiferent de ce ar scrie pe instrucţiuni.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.