homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-67


#1255 2012-04-30 09:43:02

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: vopsea par

hey smile am si eu o intrebare..
m`am vopsit acum...aproape o luna cu negru albastrui de la palette. au inceput sa mi se vada deja radacinile..si am cateva suvite (la breton bang ) care ..ori s`au decolorat, ori nu a prins bine vopseaua si s`a spalat...nu stiu ce`i cu ele, dar se vad destul de 'blonde' pe langa negrul asta si as vrea sa le revopsesc .. mai am o cutie de vopsea, cumparata de rezerva, dar n`as vrea s`o consum pe toata pt cateva suvite (pe varfuri oricum nu mai dau acum cu vopsea, sunt prea deteriorate)...so, intrebarea mea este: as putea sa fac doar jumatate din amestec si sa pastrez restul? cutia are un tub de culoare si doua pliculete de emulsie fixatoare..as putea sa amestec doar jumatate din tub cu un pliculet? sau odata ce il deschid nu mai poate fi folosit peste ceva timp...?
scuze ca m`am lungit atat smile

Ultima oara a fost editat de vanilleeis (2012-04-30 09:43:58)


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 



#1256 2012-04-30 10:20:02

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: vopsea par

zicea cineva mai sus ca o vopsea e valabila 12 luni dupa deschiderea tubului. vezi daca gasesti ceva pe cutie sau pe instructiuni legat de treaba asta. oricum crema aia coloranta ma gandesc ca n-are ce sa se strice la ea din moment ce nu-i amestecata cu emulsia revelatoare nustiu

Offline

 

#1257 2012-04-30 10:24:37

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: vopsea par

nu scrie in instructiuni..
dar mersi mult de raspuns smile oricum n`am s`o las asa ani de zile..cam peste o luna voiam sa stiu daca mai poate fi folosita, cand imi revopsesc radacinile big_smile
mersi din nou puss


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#1258 2012-04-30 10:31:11

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: vopsea par

n-ai pt ce puss eventual sa mai intrebi la vreun salon, alta idee n-am big_smile

Offline

 

#1259 2012-04-30 11:48:50

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: vopsea par

poti sa folosesti jumatate de tub, asa fac si fetele de la saloane, pentru par scurt. Ai 1 an valabilitate dupa ce il desfaci, pentru ca in timp crema din tub se oxideaza si nu mai prinde pe par.
Deci sa inchizi doar bine dopul dupa ce pui jumatate de tub puss


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2012-04-30 12:05:13

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: vopsea par

hai_faiv a scris:

poti sa folosesti jumatate de tub, asa fac si fetele de la saloane, pentru par scurt. Ai 1 an valabilitate dupa ce il desfaci, pentru ca in timp crema din tub se oxideaza si nu mai prinde pe par.
Deci sa inchizi doar bine dopul dupa ce pui jumatate de tub puss

multu kram


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#1261 2012-04-30 13:43:04

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

a incercat cineva pana acum vopseaua de par BIO ?

am fost astazi pana la salon si spunea coafeza ca ea a vopsit pe o tipa cu vopsea BIO si ca e foarte buna,ca nu curge,persista foarte mult,intareste firul de par si nu arde...si cica nici nu provoaca reactii alergice...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1262 2012-05-02 16:23:18

anda980
Membru
Inregistrat: 2012-05-02
Mesaje: 3

Re: vopsea par

buna,am si eu o intrebare,daca ma puteti ajuta.pot sa amestec vopseaua de par cu oxidantul si cu un balsam oarecare,pentru a nu distruge foarte tare parul?va multumesc mult:*

Offline

 

#1263 2012-05-02 16:42:12

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: vopsea par

da anda, poti, dar totusi sa nu pui foarte mult balsam smile e suficient daca pui 1 strop de balsam de dimensiunea unei alune.


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#1264 2012-05-02 16:52:40

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: vopsea par

eu stiam ca daca pui balsam se anuleaza puterea oxidantului.
oxidant = peroxid de hidrogen = apa oxigenata
balsam = contine apa
Amestecate, clar o sa avem de-a face cu o diluare a oxidantului smile si nu o sa se prinda sau o sa iesi in dungi (zic eu)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1265 2012-05-02 22:50:09

anda980
Membru
Inregistrat: 2012-05-02
Mesaje: 3

Re: vopsea par

va multumesc mult pentru sfaturi,eu sunt blonda si voiam sa imi vopsesc radacinile si abia la sfarsit sa aplic restul vopselei pe par cu putin balsam,.va pup

Offline

 

#1266 2012-05-03 16:20:45

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Re: vopsea par

Fetelor se face cineva blond cu Bes ? daca da ce nuanta ...
Am stat 30 min in fata catalogului si nu am stiut ce nuanta sa aleg ... Mi-a placut mult 933 sau 993 (nu mai tin minte chiar cum era) dar am zis mai intai sa intreb daca a folosit cineva ..


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 

#1267 2012-05-03 18:19:38

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: vopsea par

kdeea a scris:

Ufff sad o sa fac asa atunci ... Si in caz ca ma ustura, sa zic, ce sa fac, sa iau alta vopsea sau ... ? N-o sa ma mai pot vopsi de-acuma cu vopsea normala? neutral

scuze big_smile
sper ca nu te-ai vopsit intre timp lol
teoretic, daca te usura si ai reactii alergice, ar trebui sa nu te mai vopsesti niciodata. practic, sa fim seriosi, nu cred ca 20% din femei fac intr-adevar acest test, de parca cand te duci la salon sa te vopsesti te cheama inapoi peste 2 zile
eu nu cred ca o sa ai reactii alergice, sunt cazuri foarte rare. cel putin eu asa ma motivez mereu lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1268 2012-05-03 22:11:58

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: vopsea par

blackberry a scris:

kdeea a scris:

Ufff sad o sa fac asa atunci ... Si in caz ca ma ustura, sa zic, ce sa fac, sa iau alta vopsea sau ... ? N-o sa ma mai pot vopsi de-acuma cu vopsea normala? neutral

scuze big_smile
sper ca nu te-ai vopsit intre timp lol
teoretic, daca te usura si ai reactii alergice, ar trebui sa nu te mai vopsesti niciodata. practic, sa fim seriosi, nu cred ca 20% din femei fac intr-adevar acest test, de parca cand te duci la salon sa te vopsesti te cheama inapoi peste 2 zile
eu nu cred ca o sa ai reactii alergice, sunt cazuri foarte rare. cel putin eu asa ma motivez mereu lol

Stai linistita ! lol M-am vopsit big_smile Sunt ok lol Cred ca nu era henna "adevarata", cum zicea cineva, pentru ca m-am pus pe citit ( recunosc ca nu prea stiam decat vag ce inseamna efectiv henna  rodnar ) si daca nu ma insel - ca tot pe diagonala am citit si printre randuri lol - vopseaua cu care m-am vopsit eu nu seamana deloc cu ce am vazut ca inseamna henna lol Adica era 100 % din plante, avea ceva extract de henna doar, nu stiu exact, in fine, nu prea conteaza, chiar daca ar fi fost altfel, s-a prins vopseaua pe care am luat-o si e ok si nu am avut nicio reactie alergica sau ceva lol In schimb nu imi place culoarea care mi-a iesit ( fara nicio legatura cu "henna" de dinainte, adica am vazut pe cutie ca e un roscat destul de inchis, nici nu stiu de ce mi-am luat nuanta asta, ma rog lol ), ideea e ca eu vreau sa am un roscat cat mai aprins in principiu fara sa il decolorez, n-as vrea sa ajung acolo lol Si ma intreb - oare ce se intampla daca iau o nuanta de roscat si o amestec cu o nuanta de blond ? lol Poate suna stupid, dar mi-a zis o prietena ca ea asa a facut ( ma rog, a amestecat un fel de maro - sau ceva inchis parca - cu blond, ea altceva voia sa obtina, in fine ), dar totusi n-as risca sa iasa o tampenie, ce crezi/credeti? lol par

Ultima oara a fost editat de kdeea (2012-05-03 22:13:33)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1269 2012-05-03 22:44:03

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: vopsea par

De ce nu te duci la salon? big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1270 2012-05-03 22:50:19

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: vopsea par

si blondul ala are fluid revelator, nu se poate fara nustiu . roscatul cu care te-ai vopsit tu cred ca a avut si el fluid revelator. stiu ca in primele zile e posibil sa arate foarte inchis la culoare, dar se mai deschide dupa un timp.

Offline

 

#1271 2012-05-03 23:18:29

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: vopsea par

Pai nu e prima data cand ma vopsesc, de regula se mai deschide, dar foarte putin, in general mi-a iesit doar roscat inchis pana acum, si am folosit doar nuante aprinse ... numai ca na, fiind un roscat destul de inchis dedesubt, asa iese si culoarea noua ... Mai sa stii ca nu m-am gandit la salon, cu toate ca n-ar fi o idee rea, dar parca vad ca tot roscat inchis imi iese lol


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#1272 2012-05-04 00:15:37

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: vopsea par

eu cred ca la salon o sa-ti iasa cum vrei big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#1273 2012-05-04 00:17:47

anda980
Membru
Inregistrat: 2012-05-02
Mesaje: 3

Re: vopsea par

alexandra18 a scris:

Fetelor se face cineva blond cu Bes ? daca da ce nuanta ...
Am stat 30 min in fata catalogului si nu am stiut ce nuanta sa aleg ... Mi-a placut mult 933 sau 993 (nu mai tin minte chiar cum era) dar am zis mai intai sa intreb daca a folosit cineva ..

buna,eu personal nu m-a facut cu bes pentru ca nu am gasit inca un magazin care sa vanda acest produs butter ,desi il caut de mult timp,dar am gasit un blog cu o fata care se vopseste blond numai cu bes si are o culoare superba la par hjarta  hjarta ,daca vrei iti dau adresa.pup

Ultima oara a fost editat de anda980 (2012-05-04 01:31:08)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.