homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati sunt disperata..-3


#39 2008-08-17 23:43:13

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

nu m-am exprimat bine... atunci cand nu ai bani este stres .. cand apare stresul dispare si rabdarea si totul pare mai greu. Eu in primele 2 saptamani dupa ce am nascut nu am dormit decat 6 ore si asta in maternitate .. in ultima zi mi l-au luat moasele ca sa pot dormi.. pentru ca aici stai cu copilul langa tine in salon... plangeam de oboseala .. nu este chiar atat de usor.. Si am experienta .. am crescut 4 copii dintre care si un bebelus.

Offline

 



#40 2008-08-17 23:44:39

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

cate sapt ai mkissu?ati luat o hotarare? puss


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#41 2008-08-17 23:56:17

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Am 9 sapt..maine sper sa fac rost de bani si sa mi fac programare sa fac avort marti.. chiar nu am incotro:((

Offline

 

#42 2008-08-17 23:59:10

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Dak ati mai facut vreuna avort as vrea sa stiu dak e dureros..eu as vrea sa fac anestezie totala..ma va durea dupa ? sper sa ma ierte Dumnezeu..am inteles ca dak botezi ti se iarta pacatul..sper sa fie adevarat si in viitor sa botez un copil..off mi e si greu sa ma mai gandesc ..de cate ori ma gandesc simt ca o sa lesin si ma inteapa inima..

Offline

 

#43 2008-08-18 00:25:43

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

imi pare rau...dar daca asa simti si consideri ca e mai bine..rikum suntem alaturi de tine.eu am facut un chiuretaj anul trecut...nu m`a durut nimik fizik...nu am simtit mai nimik....si a durat f putin,dar mie mi s`a parut mult.de anestezie totala nus ce sa zik,mie nu mi`a facut...am vrut...ar dr mi`a zis daca imi face,ea cu cine mai sta de vb smile tot timpul am vb cu ea cat a durat chiuretajul,dar ce anume i`am zis si mi`a zis nu mai tin minte.ai grija de tine.pooop


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-08-18 01:00:44

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

anca-mihaela a scris:

imi pare rau...dar daca asa simti si consideri ca e mai bine..rikum suntem alaturi de tine.eu am facut un chiuretaj anul trecut...nu m`a durut nimik fizik...nu am simtit mai nimik....si a durat f putin,dar mie mi s`a parut mult.de anestezie totala nus ce sa zik,mie nu mi`a facut...am vrut...ar dr mi`a zis daca imi face,ea cu cine mai sta de vb smile tot timpul am vb cu ea cat a durat chiuretajul,dar ce anume i`am zis si mi`a zis nu mai tin minte.ai grija de tine.pooop

Mersi frumos! cate sapt aveai cand ai facut chiuretajul?am vb mai devreme cu o "prietena",si mi a spus ca doare,incepuse sa ma judece,tocmai ea care facuse mai multe avorturi..aiurea..asta e lumea,intrebasem dak iti face injectie in vagin,si ea imi spune ca dak ti-e frica de o injectie ce sa mai zic de avort..ma rog numai conteaza.Aaa..si iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos si frumos!pup

Offline

 

#45 2008-08-18 01:08:22

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

aproape 2 luni,dar era sarcina fara embrion,nu era nimik acolo...alta solutie nu am avut..decat sa astept...dar pierdeam orikum...asa a vrut Doamne Doamne!in mana mi`a facut injectia...nu in vagin,am fost constienta dar ametita si nu m`a durut(doar sufletul...dar asta nu o zic ca sa te fac sa te simti vinovata de ceea ce ai ales sa faci...nu te judec si nu are nimeni dreptul sa te judece)nu mai pune la suflet ce zic prietenele astea,nu te ajuta cu nimik.Multumesc frumos!ai grija de tine si dupa cand o sa`ti revii sa intri sa ne zici ca esti bine.poop


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#46 2008-08-18 08:24:34

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Mkissu tine-ne la curent sad

Offline

 

#47 2008-08-18 09:47:30

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

Dak ati mai facut vreuna avort as vrea sa stiu dak e dureros..eu as vrea sa fac anestezie totala..ma va durea dupa ? sper sa ma ierte Dumnezeu..am inteles ca dak botezi ti se iarta pacatul..sper sa fie adevarat si in viitor sa botez un copil..off mi e si greu sa ma mai gandesc ..de cate ori ma gandesc simt ca o sa lesin si ma inteapa inima..

e foarte dureros, chiar cu injectie, mai sunt topicuri pe tema asta.....
la anestezie totala nu simti, dar dupa te doare mijlocul rau in prima zi si cateva dupa, parca esti rupta de mijloc...
pacatul omorului nu se iarta cu un botez......ar fi prea simplu....intreaba preotul...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#48 2008-08-18 10:42:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu eu am facut avorturi...
apeleaza te rog la anestezie totala, sa nu simti absolut nimic. La anestezie locala simti TOT si mai rau te traumatizezi.
Dupa avort nu prea ai cine stie ce dureri, ceva asemanator menstra. N-o sa ai voie o perioada mai lunga sa faci baie in cada, doar dush, o sa iei un tratament cu antibiotice si antiinflamatoare si cu asta basta...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#49 2008-08-18 15:58:41

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

dar cate avorturi ai facut alexutza mama?

Offline

 

#50 2008-08-18 16:55:06

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

3 sad
primul la 20 de ani, cand n-aveam absolut nimic decat un job amarat
al doilea la 23-24 parca din cauza ca m-a obligat my ex
al 3-lea ca imi schimbasem locul de munca si primele 3 luni erau perioada de proba si nu mi-ar fi prelungit contractul asa gravida. ramaneam fara job, ramaneam fara indemnizatie, asigurare etc... neutral

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-18 16:57:36)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#51 2008-08-18 17:05:12

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

alexa sper ca nu te superi ca intreb dar nu ai folosit nici o metoda contraceptiva cat de cat sigura sau ai apelat la coitul intrerupt?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#52 2008-08-18 17:07:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

la primul coitul intrerupt, al doilea copil l-am vrut, la fel si al 3-lea, doar ca ... imprejurarile au facut in asa fel incat abea acum sa pot pana la urma tine sarcina
si da, le regret si acum, si da... am cosmaruri etc... si da... inca plang...

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-18 17:08:27)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#53 2008-08-18 17:08:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

ok am inteles.atunci multa sanatate iti doresc si un bebe sanatos si voinic puss


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#54 2008-08-18 17:13:57

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

alexa bine ca esti ok acum
doamne ajuta!

Offline

 

#55 2008-08-18 17:46:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

dap big_smile acum am un baietel sanatos in burtica si super vioi
dar daca mkissu alege avortul eu o inteleg... la 20 de ani fara job fara nimic nici eu n-as fi pastrat sarcina...
Sunt atatea de facut, si daca nici macar asigurare de sanatate n-are... ce face?
Sunt atatea femei care fac copii si n-au ce sa le dea sa manance...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#56 2008-08-18 22:55:19

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Va multumesc mult fetelor ca mi-ati raspuns,si pt cele insarcinate le doresc o nastere usoara si un bebe sanatos si frumos!Mi-am facut pt maine programare la marie stops sper sa trec cu bine peste asta..desi nu as fi vrut sa fac asta,nu am incotro,m-am tot gandit,am luat o pe toate partile ,dar degeaba,asta e ..nu am ce face,sper sa ma ierte Dumnezeu.Si sa stiti ca niciodata nu e bine sa judecati pe altul,nu zic de mine..nu mi-e teama ca m-ar judeca cineva,ca toti avem pacate..mi-e teama de Dumnezeu care sper sa ma ierte,dar acum mi-am adus aminte de aceea fata care mi-a spus ca sunt atatea metode de contraceptie,este adevarat,dar faptul e consumat,si am folosit contraceptive,dar a trebuit sa le opresc, a fost o greseala..toti facem greseli e important sa nu le repetam,si cum ziceam de aceea fata..ma judeca,si cand am intrebat o despre avort mi-a spus ca a facut 5 avorturi..deci tocmai ea se gasise sa ma judece...Asta  e lumea..numai conteaza ..Oricum voua va multumesc mult celor care mi-ati raspuns, toate raspunsurile mi-au fost de ajutor.Va pup si va doresc multa sanatate!

Offline

 

#57 2008-08-19 09:47:52

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

bafta si ai grija de tine!
parerea mea: este mai mare pacatul sa aduci pe lume un copil si sa n-ai ce sa-i dai sa manance, sa imbrace etc., decat sa faci un avort... parerea mea...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.