homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati sunt disperata..-5


#77 2008-08-20 21:35:23

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Multumesc! dar dak nu am luat vitamine si acid folic nu are nimik?

Offline

 



#78 2008-08-20 21:38:47

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

iei de acum inainte.. nici eu nu am luat in fiecare si pentru ca le vomitam dar macar o data la 2-3 zile poti sa iei ..

Offline

 

#79 2008-08-20 21:40:42

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

vb cu medicul tau. nu lua nic fasra acordu lui


mami de minuni hjarta

Offline

 

#80 2008-08-21 00:50:35

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

uai ce bucurie hjartahjartahjarta
chiar ma gandeam ce mai faci....
kram kram
d-zeu e sus ! hjarta


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#81 2008-08-21 01:27:33

skumpi
Vizitator

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

iui ce ma bucur hjarta
intr`adevar...un semn de la Doamne Doamne...
o sa fie bine...ai sa vezi...peste un an ai sa scri aici si ai sa ne tzi la curent cu tot si muulte poze big_smile
capu sus ...

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-08-21 21:31:25

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Mersi mult fetelor! o sa va tin la curent wink sper sa duc sarcina la capat cu bine si sa fie bebe sanatos.Chiar dak o sa ne chinuim sunt sigura ca nu o sa ne lase Dumnezeu Va pup si multa sanatate!

Offline

 

#83 2008-08-22 09:00:30

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

felicitari pt decizia voastra mkissu kram
chiar au fost ceva semne wink
sarcina usoara si un bebel sanatos puss

s-a marit forumul cu inca o gravidutza applause

Offline

 

#84 2008-08-22 15:30:49

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

un copilul unei mamici este o binecuvantare de la D-zeu. Cu acest copil D-zeu va pune la incercare si pe tine si pe sotul tau! Ai sa vezi cate bucurii ai sa primesti de acum in colo! trebuie doar sa te rogi sa te ajute!
FELICITAR!!!!!! smile smile smile


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#85 2008-08-26 01:50:01

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Ce faceti fetelor? mai ales cele gravide? eu una ma simt ingrozitor:( numai suport greturile,ametelile,pofte,nu am energie deloc imi vine sa stau toata ziua in pat si ma enerveaza orice:(( numai suport nimik,nici pe al meu nu l mai suport nu as vrea sa mai vad pe nimeni.Simt ca inebunesc, imi vine sa ma arunc de la etaj,imi vin numai ganduri dinastea in cap,sa ma omor,cand ma gandesc ca am atatea prob,datorii si mai vine si un copil,numai suport nimik sunt ff suparata,as vrea sa mor si sa scap de toate problemele.

Offline

 

#86 2008-08-26 07:50:57

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

gandeste-te ca bebelul care vine chiar e o minune. si o minune si mai mare e ca sunteti toti sanatosi. asta e cel mai important

Offline

 

#87 2008-08-26 09:40:28

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

Ce faceti fetelor? mai ales cele gravide? eu una ma simt ingrozitor:( numai suport greturile,ametelile,pofte,nu am energie deloc imi vine sa stau toata ziua in pat si ma enerveaza orice:(( numai suport nimik,nici pe al meu nu l mai suport nu as vrea sa mai vad pe nimeni.Simt ca inebunesc, imi vine sa ma arunc de la etaj,imi vin numai ganduri dinastea in cap,sa ma omor,cand ma gandesc ca am atatea prob,datorii si mai vine si un copil,numai suport nimik sunt ff suparata,as vrea sa mor si sa scap de toate problemele.

e ceva normal sa ai ganduri si stari d-astea lol incearca sa nu te mai consumi atat

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-26 09:40:41)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#88 2008-08-26 10:17:20

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

Ce faceti fetelor? mai ales cele gravide? eu una ma simt ingrozitor:( numai suport greturile,ametelile,pofte,nu am energie deloc imi vine sa stau toata ziua in pat si ma enerveaza orice:(( numai suport nimik,nici pe al meu nu l mai suport nu as vrea sa mai vad pe nimeni.Simt ca inebunesc, imi vine sa ma arunc de la etaj,imi vin numai ganduri dinastea in cap,sa ma omor,cand ma gandesc ca am atatea prob,datorii si mai vine si un copil,numai suport nimik sunt ff suparata,as vrea sa mor si sa scap de toate problemele.

si eu am trecut prin toate astea in primele 4 luni jumate, nu exagerez deloc, crede-ma. dar trebuie sa te gindesti ca starile astea ingrozitoare nu vor tine la nesfirsit. totul trece si intr-un final va fi bine. dar, in pofida tuturor starilor prin care treci, trebuie sa ai grija de tine si de bebelul care creste in burtica ta si sa te gindesti ce minune se petrece acolo hjartahjartahjarta noi sintem alaturi de tine, te sustinem cit putem si te intelegem puss

Offline

 

#89 2008-08-26 18:26:32

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

eu am intrat in a 5 luna de sarcina, si eu m-am simtit la fel. Nu puteam sta 2 minute fara sa ma screm. Acum dupa ce a inceput sa miste este tot mai usor de trecut peste greutati, si incepi sa te gandesti cat de mandra ai sa fi ca esti mamica si copilul tau este cel mai frumos din lume. Nu exista mai frumos ingeras.smile Trebuie doar sa te odihnesti foarte mult sau sa stai la aer undeva prin parc. Te ajuta foarte mult sa mai vorbesti cu cineva care te intelege foarte bine. Cu putina rabdare vei fi cea mai fericita mamica din lume!
Ai incredere! smile


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 

#90 2008-08-28 15:36:13

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Mersi fetelor! faza e ca uneori parca simt ca nu sunt pregatita pt copil..asta e ..sper sa mi revin cu moralu.va pup!

Offline

 

#91 2008-08-28 18:02:52

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

nu esti singura care nu se simte pregatita uneori pt un copil, mkissu! cred ca absolut toate femeile trec macar o data printr-o stare din asta de nesiguranta. este ceva normal si fluctuatiile hormonale din timpul sarcinii nu fac decit sa accentueze uneori starile astea confuze. trebuie sa luam totul pas cu pas si sa avem incredere ca totul se invata rind pe rind si ca vom fi niste mame bune.....o prietena buna, mama a 2 baieti mi-o spus ca daca imi pun atitea intrebari inca de pe acum (asta era inainte de a ramine gravida) inseamna c-o sa fiu o mama buna smile si asa vei fi si tu, cu siguranta :k?ra:

Offline

 

#92 2008-08-28 18:30:10

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Mersi Rh:*!

Offline

 

#93 2008-08-28 19:41:13

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

Chiar fetelor vroiam sa va intreb..am luat zilele trecute o pastila de amoxacilina,antibiotic ca numai suportam durerea de masea,ca am infectie credeti ca afecteaza cu ceva bebele? o singura pastila?

Offline

 

#94 2008-08-28 21:53:07

anca-mihaela
Full member
Inregistrat: 2007-11-06
Mesaje: 212

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

ar fi mai bine sa eviti pastilele mkissu.eu pt dureri de masele si dinti folosesc tinctura de propolis,solutie,pun pe un betisor dintr`ala de ureche si pun acolo pe masea..si trece.pastile,mai ales antibiotice zik sa nu iei.nu fac bine.vb si cu medicul tau. puss


Minunea vietii noastre!smile

Offline

 

#95 2008-08-28 22:03:35

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Va rog sa ma ajutati sunt disperata..

mkissu a scris:

Chiar fetelor vroiam sa va intreb..am luat zilele trecute o pastila de amoxacilina,antibiotic ca numai suportam durerea de masea,ca am infectie credeti ca afecteaza cu ceva bebele? o singura pastila?

O singura pastila de antibiotic nu are nici un efect la dinte, ca nu e calmant, antibioticele se iau ca tratament, sa se traga puroiul etc. Mai bine pt durere luai un nurofen, antinevralgic, ketonal io stiu, asa ceva.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.