homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Piercing.... unde?cum?-2


#20 2008-09-05 16:21:47

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: piercing.... unde?cum?

iony a scris:

ane_mona a scris:

de anestezie nu stiu nimic, din cate am inteles este un spray cu lydocaina, parca asa se cheama substanta activa, pe care il poti cumpara si tu din farmacie, costa in jur de 200 de mii lei vechi, se mai foloseste si in stomatologie in anesteziile minore....

si e bun? mi-as reface gaura in nas, dar nu am mai scos cercelul de f mult tp si o sa ma doara k naiba

iony, doare in nas?

Offline

 



#21 2008-09-05 16:22:04

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

ank_antoniac a scris:

am avut piercing in buric de 3 ori. nu mi`a rezistat. se macina pielea, se subtia si mi`l dadea afara. am avut si in nas, l`am pierdut prin pat. am renuntat.

cum sa se macine pielea????? yikes


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#22 2008-09-05 16:29:42

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: piercing.... unde?cum?

big_smile Daca stiti un cabinet de incredere si in Bucuresti, nu ezitati sa-mi spuneti si mie big_smile Si eu vreau sa imi pun, dar tot astept sa se intample ceva anume lol si am zis ca daca nu o sa am restante dupa primul semestru, atunci e semn sigur ca trebuie sa imi pun. [prietenul zice ca dupa conditia asta, nu o sa-mi pun niciodata mad dar nu stie el ce vorbeste tongue]

Acum sa va intreb si pe voi. V-ati facut piercing in buric si ati lasat cercelul la vedere? Adica va place sa vada lumea ca aveti? Eu ma gandeam sa mi-l pun asa pt mine si pentru ca mi se pare foarte sexxy, cred ca i-ar placea si prietenului meu smile


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

#23 2008-09-05 17:04:21

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: piercing.... unde?cum?

In Bucuresti sunt destule... Il stiu pe ala din Mall Vitan... cauta si pe net cate ceva


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#24 2008-09-05 17:14:39

Aryanne
Sr. member
Inregistrat: 2007-11-26
Mesaje: 1131

Re: piercing.... unde?cum?

Pe net am gasit destule, insa eu vroiam sa stiu daca imi poate recomanda unul de incredere, unde au fost si au incercat tongue


A venit, a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva, cu umbra unui copac sau mai bine, mai bine cu umbra ta.
Ma tem ca n-am sa te mai vad, uneori, ca or sa-mi creasca aripi ascutite pan' la nori,
Ca ai sa te ascunzi intr-un ochi strain, si el o sa se-nchida cu-o frunza de pelin...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-09-05 17:23:37

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: piercing.... unde?cum?

am si eu 2 colege care si-au facut in buric. procedeul este asemator cu ce a zis ada2910... tipele astea au dat 1 mil pe tot.. adica gaura 400 de mii si cercelul 600 cica din aur alb...(desi eu stiam ca nu e bine sa fie aur cel putin pana nu se cicatrizeaza rana)...
eu am vrut in limba timp de 3 ani, dar mi se parea ca sunt prea mica... acum cand am mai crescut nu prea ma mai incanta ideea, dar cine stie ce ma mai apuca... acum parca mi-ar placea in buric (dar tre sa dau burtica jos pt asta k nu arata bine cu burtica) sau in buza

Ultima oara a fost editat de deyacrs (2008-09-05 17:23:59)

Offline

 

#26 2008-09-05 17:26:21

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: piercing.... unde?cum?

ideea e sa nu scoti cercelu si o sa fie bine,in buric nu doare asa rau.Eu mi'am dat in limba si anestezia a fost cu xilina si nu mi'a prins calumea si tot nu am murit
in buric e repede,usor si frumos big_smile


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#27 2008-09-05 17:38:51

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: piercing.... unde?cum?

amaria , il mai ai pe cel din limba?

Offline

 

#28 2008-09-05 17:41:06

Amaria
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 2011

Re: piercing.... unde?cum?

nup..l'am dat jos ca ma enerva rotfl
nu prea m'a durut cand mi'a dat insa 6 zile mam chinuit 6 din 7,insa n'am mai rezistat pana in a 7 ca sa se vindece..la mine totu pana la mancare,si cum el imi afecta viata alimentara..mi l'am scos cu lacrimi in ochi ca s apot manca un big mac rotfl2
pitzi dabia astept sa pui poze cu abdomenu tau cu cercel :>


At the top of the world there’s an island.A place where the sun never shines,but the people don’t care.
Because the snow over there is so bright they nearly go blind.

Offline

 

#29 2008-09-05 18:19:00

control_freak
Hero member
De la: A la Z
Inregistrat: 2008-03-05
Mesaje: 2437

Re: piercing.... unde?cum?

Amaria a scris:

nup..l'am dat jos ca ma enerva rotfl
nu prea m'a durut cand mi'a dat insa 6 zile mam chinuit 6 din 7,insa n'am mai rezistat pana in a 7 ca sa se vindece..la mine totu pana la mancare,si cum el imi afecta viata alimentara..mi l'am scos cu lacrimi in ochi ca s apot manca un big mac rotfl2
pitzi dabia astept sa pui poze cu abdomenu tau cu cercel :>

vai fumeie .. tu si cu mancarea ta , ce draga imi esti ... hapsana lu' mama  kram

eu mi-am facut singura in barbie .. cand m-a vazut mama cu acu de'un cot pe afara , era sa lesine nu alta ,da i-o trecut , si mi-a trecut si mie cu timpu .. ohhh... ce vremuri big_smile


Better to remain silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt...

Offline

 

#30 2008-09-05 21:51:52

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

eu unde imi pun??? grater


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#31 2008-09-05 21:56:05

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

ancutsa a scris:

unde te tenteaza mai tare? ;wink..in buric il poti ascunde foarte usor si stii numa u si cel care tre sa mai stie..wink tongue

in buric clar... dar c salon... asta e bubusa


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#32 2008-09-05 22:13:52

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

ms.. dar pana la sv...
mi-a dat persi ceva big_smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#33 2008-09-05 22:13:58

algocalmin
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 170

Re: piercing.... unde?cum?

eu am in nas si mi l-am facut singura in urma cu 4 ani. nu am avut niciodata nicio problema cu el, pentru ca am avut grija sa-l fac cu un ac steril si sa-l ingrijesc in primele zile. e foarte mic, abia se vede, dar pana la urma nici nu ma intereseaza, pentru ca l-am facut pt. mine si nu pt. altcineva. imi place si ma reprezinta.


“if you want something in life, reach out and grab it...”

Offline

 

#34 2008-09-05 22:14:12

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: piercing.... unde?cum?

eu mi-a, dat singura gaura lol acum vreo 5 -6 ani, aveam 15 ani...il am de-atunci...m-am dat cu spirt, am furat un ac gros sterilizat de la matusimea (care e asistenta) mi-am facut curaj si am rezolvat....deh cand n-ai minte...lol si mie mi s-a mai subtiat pielea, dar n-a picat...bafta pitzi! o sa fi sexoasa rau!!

Offline

 

#35 2008-09-05 23:20:09

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

cinthya a scris:

eu mi-a, dat singura gaura lol acum vreo 5 -6 ani, aveam 15 ani...il am de-atunci...m-am dat cu spirt, am furat un ac gros sterilizat de la matusimea (care e asistenta) mi-am facut curaj si am rezolvat....deh cand n-ai minte...lol si mie mi s-a mai subtiat pielea, dar n-a picat...bafta pitzi! o sa fi sexoasa rau!!

eu? singura? nuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!
ms.... big_smile e o chestie care vreau sa o fac pt mine.... sa ma simt eu bine big_smile


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#36 2008-09-07 14:25:28

ada2910
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 299

Re: piercing.... unde?cum?

sincer pana acum nu am auzit de chestia cu subtiatul pielii...si cunosc o gramada de tipe care au in buric. Daca e bine facuta gaura si acolo unde trebuie (mai tine si de forma buricului) atunci nu o sa fie probleme de genul asta. Eu nu am facut coaja, nu am facut infectie...dar nici nu am schimbat cercelul vreo 3 luni...


Infrange-ti deci durerea
Fii vesel de se poate
Caci tot la zi ajunge
Si cea mai lunga noapte!

Offline

 

#37 2008-09-07 14:30:54

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: piercing.... unde?cum?

eu mi-am facut gauri singura cand eram la liceu ,in clasa a 10a deci teribilismul varstei..in buric cu ac de perfuzie( l-am facut adanc si nu am nici o pb...) fara anestezie,fara nimik..in nas direct u cercelul,in ureche diret cu cercelul..in spranceana cu un ac de siguranta ..si in unghii cu ac incalzit tongue
nu il mai am decat pe ala din buric..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#38 2008-09-07 14:48:28

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: piercing.... unde?cum?

omg!!!!,mikutza,mie mi sa face rau numa citind...tre sa ai cv curaj smile
eu imi pun in buric,da nush d kre tre sa fie
din titan?sau ag?in sparanceana am din titan

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.