homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Piercing.... unde?cum?-3


#39 2008-09-07 15:19:59

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: piercing.... unde?cum?

mi faceam singura..sin bratari rupte etc...nuj cum sa explic big_smile
da mi se pare k se gasesc in comert


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 



#40 2008-09-07 15:25:33

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: piercing.... unde?cum?

da vezi k e naspa..adica vezi sa nu aiba colturi..sa nu fie stea,etc k se agata si se rupe..si neaparat sa faci gaura cu ceva incins k altefl crapa unghia si tb taiata big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#41 2008-09-07 16:52:00

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: piercing.... unde?cum?

pitzi dac vrei cercel in buric am eu un prieten care face gauri. mi-a facut si mie acu 2 veri si nu am avut probleme.a facut gaura asa direct, fara xilina, nu m-a durut tare.m-au luat insa ceva ameteli usoare de la frica big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#42 2008-09-07 19:19:25

leeah
Full member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 756

Re: piercing.... unde?cum?

eu am pierce in buza, i partea dreapta. mi l-a facut un coleg de clasa cu o branula, sterilizata. el isi facuse cu putin timp inainte, singur. nu m-a durut deloc, a piscat doar putin, nefiind anesteziata. mi-am dat cu kanamicina, la inceput. curatam primele zile si cu apa oxigenata. dupa cam o sapt nu am mai pus nimic pe el si e bine, sanatos. am ales la inceput unul cu tija mai mare, iar dupa 2 sapt l-am schimbat cu unul cu o tija mai scurta.

aaa.. cat despre cercei in urechi, am avut o gramada, toti facuti de mine, direct cu cercelul lol

Ultima oara a fost editat de leeah (2008-09-07 19:20:59)

Offline

 

#43 2008-09-07 19:28:23

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: piercing.... unde?cum?

eu nu am nimic impotriva celor care opteaza pentru piercing insa ma intreb cum pot manca cei cu piercing in limba sau buza? Iar cei care au in nas cum se simt cand sunt raciti si le curg mucii siroaie? Iar sa traiesti cu un peircing pe organul genital chiar ca nu-mi pot imagina, ma depaseste insa daca voua va place................ Parerea mea in legatura cu cei care poarta un peircing sau tatuaj este ca undeva in adancul sufletului lor sunt nemultumiti, prin piercing sau tatuaj dorind sa se deosebeasca de lumea care ii inconjoara. Sincer nu ma deranjeaza persoanele care poarta piercing si le accept ( cunosc si eu destule) insa eu una nu as putea sa imi imaginez asa ceva.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-09-07 19:32:03

leeah
Full member
Inregistrat: 2008-05-02
Mesaje: 756

Re: piercing.... unde?cum?

baciu, se mananca la fel cu pierce in buza sau fara smile nu sunt de acord cu tine ca persoanele care poarta pierce sunt nemultumite, asta fiindca pierceu' este un accesoriu, ca o agrafa, un inel sau o bratara.. si nu cred ca toti cei care isi pun o agrafa in par, un inel pe deget sau o bratara pe mana sunt nemultumiti  wink

Offline

 

#45 2008-09-07 19:54:01

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: piercing.... unde?cum?

Eu am avut in spranceana cam 2 ani de zile..am fost la un salon mi a fost o anestezie locala a facut gaura si gata:P..nu doare deloc doar la anestezie simti o intepatura.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#46 2008-09-07 21:07:33

Alina7
Full member
Inregistrat: 2007-01-17
Mesaje: 142

Re: piercing.... unde?cum?

eu am avut pierce in limba ...am avut 1 an jumatate
cateodata si uitam ca il am smile . am ajuns de nu-l mai simteam pe limba.
a fost un moft...
in prima saptamana e mai greu cu mancatu pt ca e umflata limba si nu prea poti mesteca. cu o ciorba. o supa ceva nu sunt probleme.
in curs de 2 sapt se desumfla de tot.
de mancat se poate manaca f bine dupa ceva timp dupa ce te obisnuiesti cu el
... la inceput este riscul sa musti una dintre bile cu dintii si stiu cazuri in care s-a lasat cu dintzi sparti si masele..yikes

iarasi cu vorbitul e mai greu la inceput pt k nu prea se poate pronuntza r si s`ul corect . sunt curioasa cum ar vorbi cei care de obicei nu pot pronuntza big_smile ...

tb schimbate pierce`rile din cand in cand, curatzate...

Ultima oara a fost editat de Alina7 (2008-09-14 21:17:41)


Can you hear my thoughts?hjartahjarta

Offline

 

#47 2008-09-08 09:57:33

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

animalutza a scris:

pitzi dac vrei cercel in buric am eu un prieten care face gauri. mi-a facut si mie acu 2 veri si nu am avut probleme.a facut gaura asa direct, fara xilina, nu m-a durut tare.m-au luat insa ceva ameteli usoare de la frica big_smile

eu vreau sa fac la  un salon specializat... mi-e frik sa fac la prietenul lu prietenul preietenului.....
merg dupa-amiaza sa vad la salonul unde mi-a dat persi link


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#48 2008-09-08 10:07:10

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: piercing.... unde?cum?

pitzi da-mi si mie linku' pls


mami de minuni hjarta

Offline

 

#49 2008-09-08 10:08:54

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

vrei si u piercing???? rotfl
sau pt beba? http://www.hardcore-tattoo.com/


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#50 2008-09-08 10:14:32

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: piercing.... unde?cum?

da ce-ar fi asa de ras? big_smile

vroiam sa vad daca nu as putea sa ii pun cercei lu' baby da' cred ca ma duc la coriolan. insa f bine ca acum am aflat si de nea asta ca ma bate gandul de fooooarte mult timp sa ma duc sa imi mai fac un tatuaj big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#51 2008-09-08 12:52:21

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: piercing.... unde?cum?

eu_vreau a scris:

da ce-ar fi asa de ras? big_smile

vroiam sa vad daca nu as putea sa ii pun cercei lu' baby da' cred ca ma duc la coriolan. insa f bine ca acum am aflat si de nea asta ca ma bate gandul de fooooarte mult timp sa ma duc sa imi mai fac un tatuaj big_smile

Uuu tatuaj..si eu vreau de ceva timp unu big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#52 2008-09-09 15:38:38

cristina1988
Full member
Inregistrat: 2008-09-08
Mesaje: 178

Re: piercing.... unde?cum?

eu am de aproape 2 ani in buric.mi l-a facut un tip in camin in iasi(t17).mi-a facut anestezie locala,cu manusi,dezinfectat.cercelul mi l-am luat singura din mall,o floricica.a fost putin rosu la inceput dar a trecut,nu am facut infectie.mi-am cumparat o crema tetraciclina cu care ma dadeam de mai multe ori pe zi si aveam mare grija cand ma spalam.mi-am mai luat unul cu fluturasi dar nu-mi explic cum s-a a cazut biluta aceea.nu-i problema,o folosesc de la cel cu floare.


Ma urasti?Problema ta!Te-am insultat?Foarte bine,meritai!Ma invidiezi?Incearca sa fii mai bun!Rea?Cu cine merita!Bunul meu simt?Depinde de al tau!Copilaroasa?Da!Pentru ca asa vreau eu! diablo

Offline

 

#53 2008-09-09 15:40:21

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

cristina1988 a scris:

eu am de aproape 2 ani in buric.mi l-a facut un tip in camin in iasi(t17).mi-a facut anestezie locala,cu manusi,dezinfectat.cercelul mi l-am luat singura din mall,o floricica.a fost putin rosu la inceput dar a trecut,nu am facut infectie.mi-am cumparat o crema tetraciclina cu care ma dadeam de mai multe ori pe zi si aveam mare grija cand ma spalam.mi-am mai luat unul cu fluturasi dar nu-mi explic cum s-a a cazut biluta aceea.nu-i problema,o folosesc de la cel cu floare.

c material e cercelul??


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#54 2008-09-09 16:57:57

cristina1988
Full member
Inregistrat: 2008-09-08
Mesaje: 178

Re: piercing.... unde?cum?

e otel chirurgical.e cel mai recomandat din cate stiu.am vrut la inceput din aur dar mi s-a spus ca face rana.


Ma urasti?Problema ta!Te-am insultat?Foarte bine,meritai!Ma invidiezi?Incearca sa fii mai bun!Rea?Cu cine merita!Bunul meu simt?Depinde de al tau!Copilaroasa?Da!Pentru ca asa vreau eu! diablo

Offline

 

#55 2008-09-09 17:31:12

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

cristina1988 a scris:

e otel chirurgical.e cel mai recomandat din cate stiu.am vrut la inceput din aur dar mi s-a spus ca face rana.

d unde l-ai cump?


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#56 2008-09-09 21:52:29

cristina1988
Full member
Inregistrat: 2008-09-08
Mesaje: 178

Re: piercing.... unde?cum?

l-am luat din iulius mall,la et 1,langa be you.e magazinul unde are mai multe accesorii.cand mi-am luat eu,acum 2 ani nu erau multe modele,tu poate ai mai mult noroc.


Ma urasti?Problema ta!Te-am insultat?Foarte bine,meritai!Ma invidiezi?Incearca sa fii mai bun!Rea?Cu cine merita!Bunul meu simt?Depinde de al tau!Copilaroasa?Da!Pentru ca asa vreau eu! diablo

Offline

 

#57 2008-09-09 22:20:58

algocalmin
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 170

Re: piercing.... unde?cum?

baciu a scris:

eu nu am nimic impotriva celor care opteaza pentru piercing insa ma intreb cum pot manca cei cu piercing in limba sau buza? Iar cei care au in nas cum se simt cand sunt raciti si le curg mucii siroaie? Iar sa traiesti cu un peircing pe organul genital chiar ca nu-mi pot imagina, ma depaseste insa daca voua va place................ Parerea mea in legatura cu cei care poarta un peircing sau tatuaj este ca undeva in adancul sufletului lor sunt nemultumiti, prin piercing sau tatuaj dorind sa se deosebeasca de lumea care ii inconjoara. Sincer nu ma deranjeaza persoanele care poarta piercing si le accept ( cunosc si eu destule) insa eu una nu as putea sa imi imaginez asa ceva.

am piercing in nas si momentan sunt racita praf. nu te deranjeaza in absolut niciun fel. tija aia e f. mica, poti strange de nas cat vrei. in ceea ce priveste tatuajele, eu ma pregatesc sa-mi fac unul pe spate in curand. nu sunt nemultumita, nu sunt frustrata, nu mi-l fac intr-un loc expus ca sa ?impresionez?. e pur si simplu o optiune. la urma urmei, un tatuaj este un fel de ?podoaba? cu care iti decorezi propriul corp, la fel ca si cerceii, machiajul, inelele, vopseaua de par. eu inteleg ca tu doar ti-ai spus parerea referitor la lucrurile astea, dar sincer, poate fi si altfel decat crezi tu ca e.


“if you want something in life, reach out and grab it...”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.