homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de epilare-11


#191 2007-04-12 19:52:03

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

da, ia zi-ne.


Nobody home

Offline

 



#192 2007-04-12 23:46:12

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: metode de epilare

daca tot se accepta recomandari poate vedem pentru mai multe orase...

Offline

 

#193 2007-04-13 09:28:11

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: metode de epilare

ivy a scris:

si mie mi se pare muuult mai eficient cu epilatorul sau cu ceara inghinal, dar ce mi se pare chiar nasol e ca trebuie sa lasi parul sa creasca mult sad 3-5 mm mi se pare mult...si in timpul asta ce faci? big_smile ca la cosmeticiana poti sa apari "blanoasa" cum ati zis voi, dar de sex nu prea se mai pune problema dupa ce incepe parul sa creasca, nu?... eu una m-as simti super aiurea tongue

chiar crezi ca l ar deranja?
mie dragul meu mi a spus din start ca pe el nu il deranjeaza nici daca am parul pana la genunchi,daca sunt epilata decat partial,sau daca total.e adevarat ca e mult mai placut cand e defrisata big_smile dar nu cred ca maore cineva intr o saptamana pana ajunge parul sa fie chiar maricel,ca atunci cand sunt doar cateva fire...ei cred ca nici nu le observa big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#194 2007-04-13 09:44:38

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: metode de epilare

sa va spun un secret al barbatilor: atata timp cat o fac nu ii intereseaza si nu observa cum esti tu acolo, decat la sex oral. Asa ca nu va mai ingrijorati degeaba!


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#195 2007-04-13 09:50:30

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: metode de epilare

alexamelin gand la gand cu bucurie lol
si intr adevar big_smile n am auzit pe la nimeni sa zica nu o facem ca ai par rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2007-04-13 10:04:01

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: metode de epilare

pai este normal sa ai par acolo.altfel dumnezeu ne-ar fi facut chele jos big_smile nu? si in plus nu ar avea de ce sa aibe pretentii ca doar ei nu se epileaza mereu.unii chiar deloc

Offline

 

#197 2007-04-13 10:14:31

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: metode de epilare

mie nu imi place ca el sa fie epilat....caaah
sa fie un pic aranjat -a se citi tuns cand e nevoie big_smile.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#198 2007-04-13 10:33:55

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: metode de epilare

pokemon a scris:

mie nu imi place ca el sa fie epilat....caaah
sa fie un pic aranjat -a se citi tuns cand e nevoie big_smile.

de ce nu?smile)bine ca al meu nu e "span"tot timpul..mai si creste"stufu"dar tot se mai aranjeaza de tot o data pe luna..sau la o luna jumate:))si cand face acest lucru imi sopteste"vezi ca nenea e dragutz azi"lollol

Offline

 

#199 2007-04-13 10:41:20

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: metode de epilare

hmm...eu prefer naturalul big_smile
si in afara de asta el s ar face cu lama si grrr...cand creste cunosc eu iritatii...asa ca mai bine sa fie pufos big_smile
si chiar nu stiu de ce dar mi se pare mai dragut asa smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#200 2007-04-13 12:42:30

princess_i
Full member
Inregistrat: 2007-03-04
Mesaje: 180

Re: metode de epilare

eu pe perioada iernii ma fac cu lama peste tot iar cand da putin caldura ma fac cu epilatorul pe picioare si axila.oricum cand ma fac prima data cu epilatorul mooooor de durere,mai ales la axila.si de bagat epilatorul inghinal nici nu poate fi vorba...ca dupa ce m-am facut cateva luni bune cu lama va dati seama cat de tare s-a ingrosat firul de par si imi cresc cate 2-3 fire in aceeasi radacina...si de aceea prefer sa merg la cosmetica pt zona inghinala.nu pot sa va explic cam cat de tare doare prima data cu ceara si plus de asta imi da si sangele pt ca e firul fff gros si e si fff des.dar oricum la mine se vad rezultatele dupa prima epilare tonguee picioare creste foarte putin si nu mai e gros si des,la axila abia daca mai apar cateva fire razlete,iar inghinal se rareste destul de tare.m-am lasat la mana mea cu benzi si ceara incalzita si alte experiente nasoale traite incercand sa scap de parul nedorit (experiente facute de mine,acasa tongue ).cel mai bine merg la un salon ca acasa fac o mizerie daca ma apuc sa ma fac cu nu stiu ce prostii....

Offline

 

#201 2007-04-13 14:50:17

benny
Full member
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 214

Re: metode de epilare

salonul e undeva vis-a-vis de kaufland (de la colentina). se numeste geo-gab,sunati pt programari la 688. 76. 12 si cereti cu doamna oana si daca vreti ii spuneti ca veniti din partea corinei si o sa va si explice cum sa ajungeti. va pup si sper k v-am fost de folos big_smile


"Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul." - W.M. Thackeray

Offline

 

#202 2007-04-13 15:16:13

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: metode de epilare

oooo ce misto zice princess referitor la parul de la axila(dupa folosirea cerii).ce as vrea si eu.vara nu prea poti sa stai nici macar cu cateva firicele(saucrescut un pic pic)pentru ca e anotimpul tricourilor si maiourilor.si ca sa te razi o data la 3 zile e prea de tot(plus ca te si iriti).as vrea si eu sa bag ceara in aceasta parte sau epilatorul.dar am o intrebare.am auzit o multime de persoane care au zis ca dupa ani de folosit ceara(sa spunem ca pe picioare)observa ca nu mai creste atat de mult par sau intr-un timp atat de scurt.eu ma fac cu epilatorul.as putea sa ajung si eu la aceasta afirmatie peste inca,cativa ani?

Offline

 

#203 2007-04-13 19:59:11

benny
Full member
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 214

Re: metode de epilare

little rabbit ,sincer, cred k singura afirmatie la care vei ajunge peste cativa ani, va fi aceea de: muuulte fire crescute sub piele

sincer, azi a fost a 5a oara cd m-am facut de tot inghinal si deja nu am mai simtit..asa e..la inceput o sa doara un pic dar trece..mai ales k doamna oana e super funny si te face sa razi..iti trece orice gand de frica smile (app, vis-a-vis de kaufland e o biserica..si pe de-o parte si de alta a ei sunt doua saloane..aveti grija sa nimeriti la ala corect lol )


"Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul." - W.M. Thackeray

Offline

 

#204 2007-04-13 21:53:03

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

benny, cam ce preturi (aproximative) au?


Nobody home

Offline

 

#205 2007-04-14 00:12:24

princess_i
Full member
Inregistrat: 2007-03-04
Mesaje: 180

Re: metode de epilare

isa20 a scris:

princess - si eu la pussy il am tot gros si negru de la atata lama .... de-aia mi-e frica sa ma fac cu ceara ....

e mai nasol prima data,deja de la a treia oara de epilat cu ceara la inghinal nici nu mai simti pt ca se rareste f tare parul si se subtiaza firul si nici nu mai sangerezi.mie mi se pare mai ok cu ceara decat cu epilatorul (cu epilatorul e tortura curata)si eu trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa merg la epilat (ma gandesc cu groaza la ce dureri o sa am .. sad  dar dupa aia cine o sa fie fetita frumusica?? tongue )

Offline

 

#206 2007-04-14 12:04:17

benny
Full member
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 214

Re: metode de epilare

nu iti curge sange:)) decat daca e firu foarte puternic iti da un pic sangele dar nu curge siroaie lol stati linistite... si te doare doar cd il smulge: adica max 5 sec k dupaia sufla ea si te apasa si te da si cu pudra mai ales dak ii zici k te faci prima oara...si iti zice si unde doare mai mult sau mai putin smile

pret: pai inghinal si pubian (adica scoate tot tot tot e 170 smile )

Ultima oara a fost editat de benny (2007-04-14 12:05:36)


"Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul." - W.M. Thackeray

Offline

 

#207 2007-04-14 12:21:42

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: metode de epilare

aoleo si eu ma fac la pussy cu lama,nu tot timpul ca imi mai cumpar benzi reci si ma doareeeee rauuuu de tot...inrest peste tot ma fac cu ceara la cosmeticiana,si e super bn,chiar azi am prog la cosmetica sa-mi fac nijte masti ca mi-au iesit nijte cosuri 2 la nr:D de la menstruatie si diseara am party si nu ma pot duce asa:((....la pusyy mie rusine sa ma duc sa ma faca la cosmeticiana mai ales ca este prietena cu mama si imi e asa,nuj...:(si nu stiu ce sa mai fac,ca m-am saturat de arici,mai ales ca ma mai fac si la poponetz si va dati seama sa ma duc la aia acolo si sa ridic funduletzul sa ma epileze,mi se rusinos rauu,poate nuj la o cosmeticiana pe care nu o cunosc m-as duce dar asa never...voi cum procedati,va faceti si la poponetz??big_smile


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#208 2007-04-14 20:36:34

benny
Full member
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 214

Re: metode de epilare

si la poponet;  dar VA JUR ca acolo kiar nu doare lol

Ultima oara a fost editat de benny (2007-04-15 11:55:15)


"Iubim sa fim indragostiti, acesta este adevarul." - W.M. Thackeray

Offline

 

#209 2007-04-14 21:30:31

Satina
Full member
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 268

Re: metode de epilare

In urma cu muuuulti ani, 16 la numar, am fost si eu de doua ori la cosmetica si ultima experienta a fost atat de neplacuta (ma cam ars cu ceara) incat de actunci nu mi-a mai trebuit niciodata sa merg. In schimb m-am specializat sa folosesc singura ceara, peste tot. Ca sa nu doara foarte tare in zonele delicate eu pun pe rand fasii foarte subtiri, practic doar un rand sau doua de fire de par pana la maxim un centimetru latime si e ok... Doar ca imi ia ceva mai mult timp.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.