homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de epilare-13


#229 2007-06-08 19:51:31

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

pai firele de sub piele nu-ti vor trece in veci daca te faci cu aparatul.....si plus ca te faci si cam des la o sapt nu toate firele de par ies de sub piele. Ar fi bine sa te faci cu ceara de unica folosinta la un salon si in timp ai sa vezi diferenta - nu o sa mai ai acele fire sub piele. Ca sa le scoti e cam greu....depinde cat de adanc sunt crescute sub piele, dar in general inainte de epilare e bine sa te freci cu malai pe piele umeda destul de insistent ca sa iasa, adica faci un pelling al pielii si dc cu malai? pt ca e cel mai bun scrub

 



#230 2007-06-08 19:54:12

girly
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 384

Re: metode de epilare

si eu ma fac pe maini oana_ big_smile mi se pare inestetic total la o femeie parul de pe maini sad

Offline

 

#231 2007-06-08 19:56:38

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

mie nu mi se pare inestetic deloc, mai inestetic mi se pare pe picioare si inginal sau interfesier, ce sa mai zicem de mustata smile eu una ma umplu de bube pe maini daca ma fac si nici nu am cine stie ce asa ca n-are rost sa umblu unde nu e claie de par

 

#232 2007-06-08 19:59:04

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: metode de epilare

si eu ma fac pe maini smile e pielea mai fina, cand o dai cu o crema se vede si se simte mult mai "soft".


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#233 2007-06-08 20:00:51

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

da e frumos stiu....dar pt cine nu se irita eu sunt f sensibila si mi-ar iesi numai cosulete, dar personal nu mi se pare inestetic parul de pe maini in cantitate normala bineinteles smile

 

 Publicitate


loading...

#234 2007-06-08 20:05:18

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: metode de epilare

colega mea se face cu aparatu de ras p maini si se vede super najpa..si cand mai mergem la sc cu tramvaiul si se mai atinge cu minile de mainile mele simt cum inteapa...p manute nu ma fac k nu am dc.. am pufulete eu  si oricum e blond si nici nu se vede...asa ca nu fc prostia sa ma fac.. doar din curiozitatea de a avea pilea fina fina ca dupa creste de nu-l my opresc asa ca stau la lokul meu k stau bine.bba da si pe maini e instetic sa vezi parul crescut asa de mult si negru arata najpa rau de tooot.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#235 2007-06-08 20:13:20

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

pai da dar mult si negru....daca e deschis la culoare si nu e mult nu mi se pare inestetic...eu am vazut la plaja fete care aveau tanga si se vedea super naspa la fund...bleah

 

#236 2007-06-08 20:53:50

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: metode de epilare

yyyuuu ce scherbosooooo rauu...;la poponeata si la plaja si tanga pe deasupra..


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#237 2007-06-08 20:59:38

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

da...

 

#238 2007-06-09 01:46:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: metode de epilare

TipuDinCluj a scris:

eu is curios daca ma duc la un ... salon de cosmetica, si le zic la alea sa ma epileze total... ce fac?

oare cum ma epileaza pe mine pe ... bilutze... si mai ales ca am intre buci niste par groaznic... si sincer de unul singur e destul de naspa cu lama.

so.. care stiti cum se procedeaza, si cum tre` sa ma pregatesc, si ce tre` sa le zic la gagicile alea... sa imi ziceti si mie. sa stiu la ce sa ma astept

incearca cu crema...n-ai nici o durere

Offline

 

#239 2007-06-09 01:55:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: metode de epilare

oana_ a scris:

maini yikes

si eu ma epilez pe maini,ca am un par...mai ceva ca pe picioare si nu pot sta asa!in rest,cu lama,ca n-am rabdare sa creasca ca sa ma iau cu aparatul,plus ca am incercat odata inghinal si mi-a dat sangele.m-am jurat ca nu-mi mai trebuie.pe mana e ok,doare un pic la inceput...dupa aia amorteste si trece!

Offline

 

#240 2007-06-09 12:13:09

miss_dolce
Vizitator

Re: metode de epilare

Sal all...sunt noua pe aici.Eu inainte ma faceam doar cu ceara,acum de 1 an m-am prostit cu lama,dar creste mai mult si mai rezistent.Acum am mers din nou la salon si am de gand sa renunt la aparatul de ras,chiar daca va trebui sa astept sa creasca putin ca sa ma pot face cu ceara.

 

#241 2007-06-09 13:47:05

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: metode de epilare

wow..deci e o adevarata binecuvantare topicul asta:D credeam k eu sunt singura cu probleme 'mai paroase' k sa zic asa;))  eu folosesc epilatorul pentru maini si e bine....p picioare lama si epilatorul cand mai am chef iar in zona inghinala si axiala lama din nou:( si m-am saturat d parul ala negru si urat si firele crescute p sub piele si bubite!grater acum cateva zile am incercat sa ma fac acasa cu ceara ( e o ceara in ambalaj cu aplicator dak stiti, ceea c mi s pare foarte bine) in zona inghinala...si c pot spune spune nu este asa dureros p cum credeam..adik e destul d suportabil....insa p picior mai sus aproape d pussy mi-au aparut niste vanatai urate:(( si e deja d 3 zile si n-a trecut....probabil pt k n-am stiut eu cum sa trag....in rest s imte asa moale si bine...chiar dak locul ramasese sensibil si o zi dupa....dak imi trece vanataia o sa mai incerc cu ceara k la salon ink imi e tare rusine sa ma duc :-S  iar la axile o sa folosesc tot sfantul bic desi nu il mai suport:((

Offline

 

#242 2007-06-09 13:52:01

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: metode de epilare

A.W., ce ceara ai folosit inghinal? poti sa-i spui marca?
ca si eu am incercat o data c u ceara si m-am lecuit de atunci, ca abia abia am reusit s-o desprind pe toata sad si nici firele nu mi le-a scos toate...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#243 2007-06-09 14:47:52

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

vanatai ti-au aparut pt ca nu ai tras cum tb cu banda.....tb sa stii sa tragi ca sa nu te invinetesti si de fiecare data tb sa tii pielea cu o palma in sus adica sa tragi spre tine piele in momentul cand cu cealalta mana smulgi parul....cea mai buna ceara de unica folosinta este aceea din tubul special cu o rola deasupra care sunt si in saloane si e 50 de mii o chestie din aia si aparatul de incalzit in care bagi ceara e un mil si ceva, eu asa mi-am cumparat

 

#244 2007-06-09 14:51:12

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: metode de epilare

marfa de unde ai gasit sa-ti cumperi???si benzi dintr-alea albe care le pui sa tragi ai gasit?

Offline

 

#245 2007-06-09 14:52:12

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

da le-am cumparat pe toate de la un salon de la trocadero....roxy se numeste salonul

 

#246 2007-06-09 14:55:43

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: metode de epilare

sar`na ptr informatie o sa merg si eu sa vad...si daca gasesc sigur imi iau m=-ar scuti sa mai merg la cosmetica...si asa nu-mi place.As ramane doar cu pensatu

Offline

 

#247 2007-06-09 14:56:53

andrutza
Vizitator

Re: metode de epilare

np....eu ma duc inca la cosmetica pt pensat, inghinal si interfesier....nu ma pot face singura si e destul de complicat in zona aia sa te faci cu ceara de unica folosinta.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.