homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce ne inseala barbatii-2


#20 2008-10-26 23:38:17

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: de ce ne inseala barbatii

multi inseala pentru ca se plictisesc de bine iar altii pentru ca sunt frustati si vor sa-si demonstreze ca mai sunt in stare sa cucereasca o pasarica. Insa barbatii nu inseala mai des decat femeile. Si mai ales cand inseala barbatii o fac cu organul pe cand femeile o fac cu sufletul si de foarte multe ori din razbunare pentru ca au fost inselate.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#21 2008-10-27 00:03:47

skumpi
Vizitator

Re: de ce ne inseala barbatii

mda...eu cred ca sunt 2 feluri d "inselatori " lol
cei care o fac pt ca pur si simplu nu le pasa d partener...no respect...no love si gasesc o chestie amuzanta in a`si insela parteneru sa`si verifice potenta
si cei care se scapa...
d putzine ori un barbat nesatsfaacut in relatia actuala o sa`si insele iubita...n`am auzit d prea multe ori suza " am inselat k nu era buna la pat "

 

#22 2008-10-27 00:28:42

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: de ce ne inseala barbatii

Si femeile isi inseala barbatii clar numai k ele sunt mai destepte se ascund mai bine in schimb barbatii nu prea. Normal k  barbatul o sa isi insele sotia cand aceasta nu stie decat sa stea cu gura pe el ....si multe alte lipsuri. Dar mai sunt si barbati care inseala din pura curiozitate .... datorita antrurajului dar niciunul din aceste cazuri nu si-ar lasa nevasta pe care o iubesc in felul lor. Am auzit multi barbati care desi mai umbla si cu altele isi iubesc nevestele enorm si nu le-ar lasa pt nimik in lume.logic le lipseste ceva akasa nu se pot departi de pers respectiva pt k o iubesc si asa mai umbla si cu altelle


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#23 2008-10-27 01:07:44

skumpi
Vizitator

Re: de ce ne inseala barbatii

mda...numa iubire nu ii aia neutral
un barbat sau o femeie care iubeste sincer nu se complace in asemenea situatii... cand esti in situatia in care ceva nu merge bine in relatie si vrei sa mearga nu te pui sa inseli ... discutzi despre pb si incerci sa o rezolvi
genu asta d barbati care sustin k isi iubesc si sotia si amanta habar n`au ce e iubirea si nu`si iubesc nici sotia...nici amanta wink ma refer la dragostea pura si adevarata care nu se imparte in 2

 

#24 2008-10-27 08:03:46

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: de ce ne inseala barbatii

Mai greu de definit dragostea asta pura si adevarata... nu stiu ce sa zic.. unii spun ca nu exista deloc.. smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-10-27 08:09:53

hushi
New member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 52

Re: de ce ne inseala barbatii

depinde ce se intelege prin dragoste pura si advarata smile

Offline

 

#26 2008-10-27 08:56:00

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: de ce ne inseala barbatii

asa m-am enervat si eu cand saptamana trecuta un pacient a povestit ca nu-si poate imagina viata fara sotia lui insa nici fara amanta. Idiotul


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#27 2008-10-27 09:01:15

hushi
New member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 52

Re: de ce ne inseala barbatii

eu am citit si am vazut mai peste tot ca.. amanta ii ofera barbatului ceea ce femeia nu-i da.. ca amanta il saruta ca si cum ar fii ultima oara..  nu sta cu gura pe el..ii face toate poftele ..fanteziile si etc.totusi..daca nu-ti mai place felul de a fi al femeii tale, laso.nu mi se pare deloc normal s-o inseli.multi barbati spun ca nu discuta cu ele pentru ca se supara sau ca nu inteleg.eu cred ca nici macar nu au incercat.sa fim sinceri... ce iubita/sotie.. daca barbatul ei i-ar spune ca nu-i convine aia si aia.. ar risca sa-l piarda sau sa fie inselata in loc sa incerce sa se schimbe.suntem si noi vinovate intr-o oarecare masura.dar barbatii...

Offline

 

#28 2008-10-27 09:05:42

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: de ce ne inseala barbatii

eu daca m-as indragosti de alt barbat nu l-as insela pe iubi. Mai bine i-as spune cum stau lucrurile. Orice se poate rezolva in mod civilizat fara inselaciuni si presuri trase de sub picioare.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#29 2008-10-27 10:19:55

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: de ce ne inseala barbatii

Daca barbatul nu gaseste cale de comunicare cu partenera lui, cu siguranta nu va avea cum sa ii explice ca sunt probleme in rai..si va merge la alta. Sunt 100% sigura ca de la femei incepe totul.. Si prietena actuala ca nu stie sa comunice...si amanta...ca devine amantă. Deci tot femeia e de vina.

Offline

 

#30 2008-10-27 10:52:17

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: de ce ne inseala barbatii

Multe vad ca sunteti sigure ca n-ati fost inselate lol
Pai daca TE-A INSELAT, normal ca nu stii... Nici foste prietene de-ale mele nu stiu ca le-am inselat...

De ce inseala? Sunt diferite tipuri de barbati...
Eu insel ca sa ma razbun... Sau cand intervine obisnuinta si nu se poate pune punct. De obicei, incerc sa termin relatia inainte sa apuc sa insel. Pentru ca atunci cand ma vad tentat sa ies/ sa sarut/ sa fac sex c-o alta fata, imi dau seama ca relatia cu cea cu care sunt nu mai e okei. E o "risipa" inselatul... pentru ca daca vreau o fata, n-o vreau doar ca s-o insel pe actuala, ci o vreau ca sa fiu cu ea.
Unii inseala din plictiseala, altii din hazard... se intampla sa fii cu baietii intr-o seara, si sa te invte una la ea.
Unii pentru ca sunt beti la momentul respectiv...
Unii pentru ca prietena pe care o iubeste nu face oral...
Pe una am inselat-o pentru ca mi-a zis "impotent" (cand ea era nimfomana), pentru ca voiam sa termin relatia si ea nu putea accepta chestia asta... I-am si zis c-o s-o insel, ca nu ma mai atrage.
Pe alta am insleat-o ca dupa 15 minute de sex se plictisea... sau nu-i placea... Nu stiu prea bine, ca desi o intrebam, nu voia sa vorbeasca despre asta. Atunci am gasit alta care nu se plictisea nici dupa o ora... Era vorba si de distanta aici... ca ne vedeam 2-3 zile o data la 2 saptamani...

In general, barbatii inseala pentru ca se plictisesc de aceeasi pasare, de aceiasi sani, de aceleasi manifestari.
Daca ai prietena cu sanii mari, te tenteaza o fata cu sanii mai mici... daca are labiile normale, te tenteaza una cu labiile mari... daca se manifesta normal, vrei una care sa tipe din toti plamanii... si tot asa. Vrei ce n-ai. Pentru ca asa-s oamenii... mereu vor ce n-au. Cand ai Audi, vrei Porsche... dar te intorci la Audi pentru ca esti invatat cu ambreiajul, cu cutia de viteze, stii cat s-o turezi, stii cum ia virajele... & stuff like dat.

Offline

 

#31 2008-10-27 16:11:59

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: de ce ne inseala barbatii

barbatii inseala din aceleasi motive din care inseala si femeile...asta e clar...daca esti cat de cat capabila si-l mai si cunosti cat de cat s-ar putea sa-ti dai seama...daca nu esti foarte perspicace, sau nu vrei sa fii...atunci traiesti linistita langa omu' care-si face treaba bine merci ...
io am inselat dintr-un sigur motiv pana acum...pentru ca nu mai eram atrasa de niciun fel de cel cu care eram...fiind evident atrasa de altcineva ....si pana sa apuc sa ma despart (cum mi se pare cel mai corect sa faci in cazul asta) ....se intampla treaba ....la mine e simplu de altfel daca omu ma tute...si ma tute binee lol atunci stau cuminte-n banca mea ....
ca o concluzie .... n-are rost sa stam cu drobu' de sare...ne inseala oareee?!? nu ne inseala .....pentru ca daca vrea, poate s-o faca clar fara sa avem habar... important e sa-i tutem bine si noi pe ei....dar nu la cap lol ...mai mult decat trebuie, pentru ca barbatilor nu le trebuie prea multa filozofie...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#32 2008-10-27 16:29:09

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: de ce ne inseala barbatii

eu l-as cita pe Shaw: Un barbat nu insala o femeie cu o alta femeie pentru ca cea de-a doua ar fi mai tanara, mai frumoasa ori mai destepta decat prima, ci pentru ca e alta.”(George Bernard Shaw)
ce sa mai comentez ?
vorba cuiva de mai sus, pt o clipa de placere arunca la gunoi tot ce au. nu merita sa fie iertati. niciodata.

Offline

 

#33 2008-10-27 17:51:02

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: de ce ne inseala barbatii

Leo a scris:

Multe vad ca sunteti sigure ca n-ati fost inselate lol
Pai daca TE-A INSELAT, normal ca nu stii... Nici foste prietene de-ale mele nu stiu ca le-am inselat...

EU sunt 100% sigura ca nu m-a inselat in aproape 1 an de relatie pentru ca relatia noastra nu se bazeaza strict pe "Hai sa ne tutem pana ne sar creierii din cap"  box  butter  rock


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#34 2008-10-27 18:04:35

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: de ce ne inseala barbatii

Motive ar fi multe pt care un barbat ajunge sa-si insele partenera
Nu te mai iubeste
Nu-l mai exciti
Iubita e prea cicalitoare
Femeile le permit sa le insele
Nu poate spune nu unei provocari
a fost inselat si vrea sa se razbune
sexul a ajuns rutina
nu sunt satisfacuti de iubita lor

Offline

 

#35 2008-10-27 19:42:28

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: de ce ne inseala barbatii

barbatii inseala din aceleasi motive din care si femeile inseala.... intr-adevar ca barbatii inseala intr-o proportie mai ridicata decat femeile, dar motivele sunt de multe ori cam aceleasi

singurele exceptii ar fi gelozia atunci cand apare un bebe in familie, iar toata atentia femeii se rasfrange asupra copilului

Offline

 

#36 2008-10-27 20:23:27

Raluka28
New member
Inregistrat: 2008-10-18
Mesaje: 46

Re: de ce ne inseala barbatii

Barbatii inseala ca pur si simplu e "alta". Si in lumea in care traim in care se pune mult accent pe aspectul fizic..lume in care dc treci pe langa un liceu vezi fete foarte sumar imbracate...care isi etaleaza formele...care exact asta spun:sex. Si hai sa recunoastem fetelor ne uitam noi uneori pe strada dupa o fata care arata bine,ne atrage noua atentia,dar mai unui barbat.Ma uitam la o emisune p un anumit canal cu prietenul, la care ti se aduce ispita.Si l-am intrebat el ce ar face?Raspunsul a fost "poi daca mi-o aduci u si la cum arata u ce crezi ca as face?". Asta e pana la urma barbatul...vorba aceea "daca pisica nu ridica coada...

Offline

 

#37 2008-10-27 20:32:32

Just_CriSSa
New member
De la: Italia
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 9

Re: de ce ne inseala barbatii

Postul lui Leo mi-am placut foarte mult,a fost foarte direct...si ii dau multa dreptate...
La fel cu s-a mai spus,sunt de parere ca barbatii inseala pentru ca in relatia cu iubita lipseste ceva,dar totusi o relatie este bazata pe incredere,comunicare si respect...cand ceva scartaie si nu se mai poate rezolva,este mai bine sa punem punct relatiei,pentru a evita dezamagirea de a fi inselat...atat femeile cat si barbatii inseala...doar ca unii barbatii gandesc cu organul genital cand inseala...iar apoi sunt unii care regreta aceea clipa de placere...


LOVE is a war...

Offline

 

#38 2008-10-27 20:36:53

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: de ce ne inseala barbatii

ispita ca ispita, dar acum nu cred ca barbatii sunt ca animalele..cel putin nu toti lol
intr-o relatie serioasa femeile inseala din cauza ca se simt neglijate de partener, ca nu primesc destula afectiune, sau nu sunt satisfacute din punct de vedere sexual
barbatii inseala pt ca vor ceva nou sau ceva ce nu le ofera partenera sau pur si simplu pentru ca li s-a oferit ocazia
oricum,motivele pot fi multe dar in ambele cazuri cred ca e vorba de niste frustari care daca nu sunt comunicate la timp vor duce la destramarea relatiei

si in legatura cu ce zicea leo..sunt fete care pot afirma cu siguranata ca prietenii lor nu le-au inselat wink
si eu sunt convinsa de acest lucru si pot sa bag mana in foc ca nu ma ard lol

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.