homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?-21


#381 2011-02-13 22:35:58

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

@Alina,si ce crezi ca vei realiza in viata singura,daca tu la 21 de ani nu esti in stare sa le spui ca stai cu iubitul?  smile  Nu vreau sa fiu rea(din nou big_smile ) ,dar tu nu poti fii stapana pe viata ta?  dumbom

Offline

 

#382 2011-02-13 22:38:14

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Emm a scris:

Alina97 a scris:

cuppycake a scris:

Ei ti-au zis si ca n-ai voie sa faci sex oral?

Nu,cu ei n-am vorbit nici cand mi-am inceput viata sexuala, daramite despre asta! huh

macar de-ai stii sa minti.... eheheheeee... rotfl

Nu mint.Nu am vorbit niciodata deschis despre sex ,nici macar mama cand eram adolescenta.Mereu au evitat pe cat posibil subiectul...nu sunt genul de parinti care sa abordeze astfel de subiecte.
@:parintii mei au 58 ani,ambii.

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2011-02-13 22:38:54)

Offline

 

#383 2011-02-13 22:43:08

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

CAm nasol asa...atunci c sa spun eu k de la 20 de ani stau cu prietenul meu..adik de 2 ani
Am plecat de pe o clipa p cealalata...si acum totul e linistit...
de cand am plecat d acasa...si cand ma mai duc in vizita...reusim sa discutam mult mai deschis toate probleme vietii
a....ai mei au 52 de ani..


have a nice day wink

Offline

 

#384 2011-02-13 22:46:24

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Alina97 a scris:

Emm a scris:

Alina97 a scris:


Nu,cu ei n-am vorbit nici cand mi-am inceput viata sexuala, daramite despre asta! huh

macar de-ai stii sa minti.... eheheheeee... rotfl

Nu mint.Nu am vorbit niciodata deschis despre sex ,nici macar mama cand eram adolescenta.Mereu au evitat pe cat posibil subiectul...nu sunt genul de parinti care sa abordeze astfel de subiecte.
@:parintii mei au 58 ani,ambii.

vezi ca am nimerit-o? rotfl pun pariu ca sunt si comunisti d-aia inraiti, de inca spera sa invie ceausescu si sa fie iar la conducere! rotfl2 tind sa cred ca nu-i vina ta pt mentalitatea pe care-o ai.. oricum.. se vede ca esti o simpla fetita de la tara, crescuta de parinti carora le-a trecut demult "vremea" si sincer, intr-un fel imi pare rau pt tine.


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#385 2011-02-13 22:49:48

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Emm a scris:

Alina97 a scris:

Emm a scris:


macar de-ai stii sa minti.... eheheheeee... rotfl

Nu mint.Nu am vorbit niciodata deschis despre sex ,nici macar mama cand eram adolescenta.Mereu au evitat pe cat posibil subiectul...nu sunt genul de parinti care sa abordeze astfel de subiecte.
@:parintii mei au 58 ani,ambii.

vezi ca am nimerit-o? rotfl pun pariu ca sunt si comunisti d-aia inraiti, de inca spera sa invie ceausescu si sa fie iar la conducere! rotfl2 tind sa cred ca nu-i vina ta pt mentalitatea pe care-o ai.. oricum.. se vede ca esti o simpla fetita de la tara, crescuta de parinti carora le-a trecut demult "vremea" si sincer, intr-un fel imi pare rau pt tine.

Nu am nevoie de mila nimanui. neutral  In plus, sunt convingerile si parerile mele..asa ca mai usor cu aprecierile! roll

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2011-02-13 22:57:11

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Alina97 a scris:

Emm a scris:

Alina97 a scris:


Nu mint.Nu am vorbit niciodata deschis despre sex ,nici macar mama cand eram adolescenta.Mereu au evitat pe cat posibil subiectul...nu sunt genul de parinti care sa abordeze astfel de subiecte.
@:parintii mei au 58 ani,ambii.

vezi ca am nimerit-o? rotfl pun pariu ca sunt si comunisti d-aia inraiti, de inca spera sa invie ceausescu si sa fie iar la conducere! rotfl2 tind sa cred ca nu-i vina ta pt mentalitatea pe care-o ai.. oricum.. se vede ca esti o simpla fetita de la tara, crescuta de parinti carora le-a trecut demult "vremea" si sincer, intr-un fel imi pare rau pt tine.

Nu am nevoie de mila nimanui. neutral  In plus, sunt convingerile si parerile mele..asa ca mai usor cu aprecierile! roll

atunci daca sunt convingerile si parerile tale... e naspa rau smile doar o femeie care are in prezent 60-90 de ani gandeste asa... deci gandire de baba  nustiu totusi.. credeam ca lumea asta a cam disparut...  supa


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#387 2011-02-13 22:59:19

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

@Emm ,si eu credeam ca nu mai exista asemenea specimene  happy

Offline

 

#388 2011-02-15 21:21:40

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

din pacate sunt si oameni cu asemenea gandire...nu ai c sa le faci:(


have a nice day wink

Offline

 

#389 2011-02-15 23:01:35

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Fetelor, de unde atata gresivitate, se vede de departe ca antipatia asta are si ceva antecedente pentru ca deobicei fetele de pe forum sunt destul de intelegatoare smile deci...ce e ?tongue Unde vi s-au mai intersectat interesele de faceti aici reglari de conturi ? big_smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#390 2011-02-16 11:18:35

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

dark_beee a scris:

din pacate sunt si oameni cu asemenea gandire...nu ai c sa le faci:(

subscriu


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#391 2011-02-16 11:25:00

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

acu Alina e vazuta cu ochi rai, evident ca la orice posteaza, replicile tre sa fie acide, intepatoare, jignitoare (in special ale lu` Emm). e problema ta "Emm" ce gandire are ea sau altii?

Ultima oara a fost editat de tot_el23 (2011-02-16 11:25:34)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#392 2011-02-16 11:59:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Emm a scris:

Alina97 a scris:

Emm a scris:


macar de-ai stii sa minti.... eheheheeee... rotfl

Nu mint.Nu am vorbit niciodata deschis despre sex ,nici macar mama cand eram adolescenta.Mereu au evitat pe cat posibil subiectul...nu sunt genul de parinti care sa abordeze astfel de subiecte.
@:parintii mei au 58 ani,ambii.

vezi ca am nimerit-o? rotfl pun pariu ca sunt si comunisti d-aia inraiti, de inca spera sa invie ceausescu si sa fie iar la conducere! rotfl2 tind sa cred ca nu-i vina ta pt mentalitatea pe care-o ai.. oricum.. se vede ca esti o simpla fetita de la tara, crescuta de parinti carora le-a trecut demult "vremea" si sincer, intr-un fel imi pare rau pt tine.

Emm ai girja ce vorbesti, incepi sa etichetezi...

Offline

 

#393 2011-02-16 15:23:27

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

camysh...nu are rost sa te iei doar de Emm...pe aici au fost etichetari sau tentative de etichetari cu gramada, deci nu e numai ea vinovata ...pusshjarta


fucking perfect...

Offline

 

#394 2011-02-16 16:13:51

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

luisjota a scris:

camysh...nu are rost sa te iei doar de Emm...pe aici au fost etichetari sau tentative de etichetari cu gramada, deci nu e numai ea vinovata ...pusshjarta

are dreptate luis  tummenupp


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#395 2011-03-06 23:59:58

GeorgianaZW
New member
Inregistrat: 2011-03-06
Mesaje: 9

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

?n primul r?nd, salutare! Şi mulţumesc ?n avans dacă citeşti şi problema mea...

Părinţii mă ameninţă cu datul afară din casă sau ?mi spun că o să fiu moartă pentru ei dacă fac sex ?nainte de căsătorie.
Am 17 ani, merg pe 18 anul ăsta, ?n decembrie, şi sunt ?ncă virgină. Doresc, ca după v?rsta de 18 ani să-mi ?ncep viaţă sexuală, ?nsă nu ştiu cum s-o scot la capăt cu ai mei.
Mereu c?nd ?ncerc să discut cu ei pe tema asta primesc replici de genul "e ruşine ?n familia noastră", "dacă faci asta nu mai eşti fiică noastră", "te duci la uşa ăluia cu care ai făcut-o!". Ştiu că mulţi dintre voi ?mi vor spune să ?ncerc să vorbesc cu ei, varianta asta cade, deci vă spun de pe acum să nu va mai obosiţi să ?mi daţi sfaturi de genul. NU se poate discuta cu ei. ?n ochii lor, virginitatea e deasupra tuturor, mă mir că nu se ?nchină la ea... 8-|. Sunt foarte tristă să ştiu că valoarea mea ?n ochii părinţilor mei pe care ?i iubesc at?t de mult stă ?ntr-o amăr?tă de membrană. Şocant e că sunt, cel puţin mama, destul de deschişi la mine, ?nsă continuă ?ntr-o ?ncăpăţ?nare rău de tot c?nd vine vorba de chestia asta. Ar fi at?t de patetici ?nc?t să mă ducă la control (deşi, din c?te ştiu, medicul nu are voie să spună da sau ba, av?nd ?n vedere că voi fi majoră pe vremea aceea? Sau mă ?nşel? Corectaţi-mă dacă da).
Oricum, ce pot face? Ajutaţi-mă că sunt ?n impas rău. NU pot discuta cu ei, au ideea asta fixată ?n cap şi mi-e frică de cum ar putea reacţiona.
Cum s-o scot la capăt? Pur şi simplu s-o fac şi să le ascund asta? Sunt o fiinţă foarte deschisă şi sociabilă dar pur şi simplu nu găsesc o soluţie. Repet, varianta să ?i iau şi să discut cu ei cade... vă spun, ?i cunosc. Singura soluţie pe care o văd e să le ascund totul; deşi mi-ar fi plăcut să am nişte părinţi deschişi la minte (pe tema asta) cu care să pot discuta lucruri legate de sex.
Eu sunt ?n relaţii foarte bune cu ei, mi-e imposibil să cred că sunt aceiaşi oameni c?nd vine vorba de asta deoarece personalitatea lor ?n general e foarte ?n antiteză cu g?ndirea lor privind sexul ?nainte de căsătorie.
Sunt informată foarte bine ?n ceea ce priveşte sexul şi responsabilităţile care vin cu el. Mă simt pregătită din toate punctele de vedere, doar că ai mei m-au ameninţat/mi-au spus de at?tea ori că o să scad ?n ochii lor/o să mă dea afară din casă/alte bălării de genul ?nc?t... mi-e puţin frică.
Ce mă sfătuiţi? Ce aţi face ?n locul meu?

Offline

 

#396 2011-03-07 00:25:25

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

eu zic sa iti incepi viata sexuala in momentul in care te simti pregatita, pana la urma e o chestiune personala si nu ai de ce sa le dai parintilor tai raportul! controlul ginecologic este confidential!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#397 2011-03-07 00:30:15

GeorgianaZW
New member
Inregistrat: 2011-03-06
Mesaje: 9

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

Sincera sa fiu ma simt pregatita si acum... dar din respect pentru ei astept sa fiu cel putin majora... ma rog, cei cu parinti ca ai mei probabil stiu unde bat.

Offline

 

#398 2011-03-07 00:31:43

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

daca asta simti fa'o...si eu zic sa nu mai disucti cu ei despre asta daca vezi ca altfel nu se poate... si tine pentru tine lucrul asta....nu trebuie sa le zici lor daca ai facut'o sau nu...nu au decat sa creada ce vor ei ...daca vor sa fii fetita cuminte fa'o pe ingerasu' si gata, daca vezi ca altfel nu se poate...si tu vezi'ti de al tale .. stii cum e "nu trebuie sa stie stanga ce face dreapta"

Offline

 

#399 2011-03-07 00:32:09

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: cum le-ai spus parintilor ca ti-ai inceput viata sexuala?

daca tu crezi ca asa e mai bine, asteapta pana faci 18 ani smile ...sincer si eu as face la fel in locul tau!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.