homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Locuitul cu parintii/socrii-3


#39 2009-01-26 16:16:07

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Locuitul cu parintii/socrii

io m-am ars ....asa k total impotriva ....singuri singurei ..vreau


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 



#40 2009-01-26 16:19:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Locuitul cu parintii/socrii

dar te-ai ars pt ca ai locui cu ai lui, nu? daca ar fi invers?

Offline

 

#41 2009-01-26 16:30:40

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Locuitul cu parintii/socrii

lol ...nu ...am locuit cu ai mei ... big_smile ...dar nu  zik din cauza fam mele ...din cauza lui ..k el a astricat tot ... wink

Ultima oara a fost editat de valy_creata2000 (2009-01-26 16:31:24)


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#42 2009-01-26 16:33:31

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Locuitul cu parintii/socrii

sad el s-a lasat usor convins sa stea cu ai tai?

Offline

 

#43 2009-01-26 16:38:29

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Locuitul cu parintii/socrii

pai lui ii convenea normal pt k avea probl cu parintii lui ...si na ....dar n-a fost in stare sa ma aprecieze pe mn si familia mea ....asta e ..oricum la el n-as fi sta niciodata pt k nu ne intelegem si nici nu-mi placea la el ...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-07-16 15:08:46

Deeyutza
Full member
De la: Baia Mare
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 616

Re: Locuitul cu parintii/socrii

Vroiam sa deschid un topic unde sa ne "laudam"shi noi cu soacrele noastre dar vad k acest topic este perfect shi nu e nevoie sa fac altul.
Poi eu locuiesc cu socrii mei,dar pot sa zic k mi-e foarte bine.Discutii nu am avut shi nu avem.OK....Am o soacra de nota 10*big_smile...ii sunt asa de draga shi ea mie la fel.....cand face de mancare shi ma duc shi eu in bucatarie k sa o ajut tot timpul imi zice k sa ma duc sa ma pun in pat sa ma odihnesc,sa ma uit la tv,sa ma pun la klc,,,k doar face ea shi eu o sa fac destul knd o sa fiu la casa mea.Mergeam la liceu pe knd veneam aks...in camera mea:aspirat,pat facut(k dimineatza nu apucam sa il fac),ce lucruri mai lasam eu de seara pe birou....erau aranjate la locul lor...etc.Deci pot sa zic k mi-e foarte bine,si nu simpt diferentza dintre acasa la parintii mei si acasa la socrii.Cand ma mai ciondranesc cu sotzu bine inteles k ea tine cu mine:)....In schimb su socrul nu prea ma intalnesc....dimineatza pleaca la lucru vine seara trz.doar ce  vine dupamasa sa manance,dar ma inteleg foarte bine si cu el...deci la urma urmei...cu amandoi:).....shi le zic mami shi tati nu soacra shi socru...asa e cel mai bine:)

Offline

 

#45 2009-07-16 20:46:40

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Locuitul cu parintii/socrii

ai mei sunt plecati din tara sa ma tina pe mine la facultate si sa stranga niste bani sa isi faca o casa...si mama tot imi batea apropouri sa faca o casa mai mare sa stam si noi cu ei...si nu stiu cum sa ii spun ca eu prefer in primul rand apartament nu casa si ca vrem sa stam singuri ma gandesc sa nu o ranesc neutral


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#46 2009-07-16 20:59:29

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Locuitul cu parintii/socrii

Ai mei au stat si inca stau toata viata cu bunica dar dupa multi ani de la casatorie, dupa ce a murit bunicul, si m-am nascut eu. Asa a putut bunica sa ma creasca cat ei erau la munca, si nici ea nu mai era deprimata (pt ca am inteles ca a facut o depresie puternica si le era frica sa nu faca un gest extrem).

Eu una nu as sta cu nici un parinte decat temporar., si doar daca s-ar intampla ceva rau cu unul dintre parinti si ar avea nevoie de ajutor. Dar parerea mea e ca pt unii functioneaza. Bunica il considera pe tata ca pe copilul ei dupa atatia ani, si toti se inteleg foarte bine, iar pentru mine faptul ca a fost tot timpul cineva care sa rasfete, ce pot zice, mi-a convenit lol

Offline

 

#47 2009-07-16 21:57:18

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Locuitul cu parintii/socrii

bravo deeyutza.. ma bucur ca iti e asa bine..

eu as vrea sa locuim singuri, dar momentan stam cu fratele si cu cumnata lui.. cu parintii lui am stat doar cateva zile in aceeasi casa, ne intelegem super bine, dar mult mai mult imi place sa stam singuri

Offline

 

#48 2009-07-16 22:02:49

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Locuitul cu parintii/socrii

da' eu ce ma fac k trebuie sa stau cu socrii!?!!! grater ....chiar nu-mi place ideea dar alta posibilitate nu avem deocamdata...poate ne ajuta D-zeu sa avem niste servicii bune k sa putem face un credit, cu ce ne-or mai ajuta si ai nostrii...sper si eu sad

Offline

 

#49 2009-07-16 22:41:58

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Locuitul cu parintii/socrii

cu socrii nu indiferent de cat de bine m-as intelege , eu am stat 1 luna la ei si imi venea sa imi iau campii ....si deasemenea nici cu parintii ....

Offline

 

#50 2009-07-16 22:44:00

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Locuitul cu parintii/socrii

eu imi iubesc mult si tatal si socrii, insa cand a fost vorba de locuit...nu numai ca nu am fi putut sta cu niciunii in casa, dar am preferat sa ne facem un viitor cat mai departe de ei toti, sa platim chirie in timp ce un apartament de 3 camere statea gol in orasul natal si ne astepta sa ne intorcem candva acasa. no way!
oricata dragoste, oricat respect si intelegere ar exista de toate partile, fiecare trebuie sa traiasca pe propriile picioare si sa-si pastreze pana la urma independenta si mai ales intimitatea
si uite asa toti avem o viata frumoasa si implinita, cu vorbit la telefon si vizite de sarbatori si uneori in timpul anului, vara.

Offline

 

#51 2009-07-17 12:45:07

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Locuitul cu parintii/socrii

offf subiectul asta ma framanta mai nou:( ideea e ca as sta cu ai mei, doar  1-2 ani max cat sa strangem bani pt o eventuala nunta sau dc vom primi pamant , sa putem finisa parterul casei incat sa ne putem muta ... cert e k si chirie si o rata la banca  nu putem plati sad ... sper totusi k din toamna sa ma angajez si sa nu fim nevoiti sa plecam la ai mei

Offline

 

#52 2009-08-17 21:23:53

oana_confuza
New member
Inregistrat: 2008-01-25
Mesaje: 82

Re: Locuitul cu parintii/socrii

eu o sa fiu nevoita sa ma mut cat de curand..si tocmai la socrii grater si asa nu vreau mad..daca era sa aiba iubi meu o garsoniera de mult eram mutata la el..dar asa knd ma gandesc unde ma mut m-apuca groaza diablo..faza e ca eu stau cam la 6 km d oras si in tp liceului am facut zilnic naveta si deja mam saturat..ai mei nu vor sa se mute la oras..asa k leam zis: sa merg la lucru si la faculta si sa mai fac si naveta care imi poate lua o ora sau d ce nu m-ai mult in cazul in care pierd autob nu o sa pot, pentru ca eu vreau sa si lucrez..si numa bine ce mi-am gasit la un mag d haine unde are nev d 4 ore..dar a zis ca ma cheama din septembrie ca nu prea are vanzari..
nu-i problema de spatiu ca ai lui au un apartament cu 3 camere dar baia si bucataria o sa trb sa o impartim..si mai ales eu care vorba aia is fata si vreau sa invat sa fac si eu mancare,dar cu ai lui in nici intr-un caz..nu pot sa zic ca nu ma inteleg cu ei sau k nus d treaba..dar problema e ca taicaso nu lucreaza si ii zilnic acasa si tocmai k taicaso ii cel mai dificil pt ca el crede ca le stie pe toate si cere explicatii pt cel mai mic detaliu(de ex de ce pui ouale in farfurie asa si nu altfel...) si va dati seama ca n-am cum sa ma contrazic cu el..daca fiuso cand se enerveaza ii zice pe un ton mai rastit si ii comenteaza k face cum vrea el si tot nu-l potoleste apai eu..o sa fie naspa dar de naveta m-am saturat asa mai economisim si motorina sau bani d autob..si timp..dormim impreuna..dar in rest intimitate, libertate sa fac ce vreau si knd vrea (de ex la mine acasa dk vreau sa fac ceva d mancare si nu-mi iasa ai mei nu com..o arunc..da la el no sami permit asa ceva)..n-o sa ma simt in largul meu deloc..orikm dk ii sa si lucrez o sa fiu plecata de acasa cand la faculta cand la serv si n-o sa am prea multe tangente..sper  roll ..
pentru moment alta optiune nu avem..desi ai lui ar putea sa vinda (chiar tataso a zis) ap cu 3 camere si noi sa ne luam o garsoniera si ai lui un ap k 2 camere..da ces prosti..
si ce sa mai zic d bani dati in casa..lea dat puiu meu in 25 23 d bonuri si 4 mil iar akm in 10 a luat numa 3 mil k are in banca credit de sio luat masina si da 5 mil pe luna..si vai ce s-or umflat in pene k nu leo dat bani...super naspa disperat

Offline

 

#53 2009-08-17 21:53:35

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Locuitul cu parintii/socrii

Dar iubi tau de ce si-a luat masina inainte sa-si ia casa? Scuze ca intreb, dar is curioasa ca si un preten de-al meu a facuta sa, si chiar nu inteleg de ce e nevoie mai mare de masina decat de casa.

Offline

 

#54 2009-08-17 22:53:51

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: Locuitul cu parintii/socrii

Clar NU!!! mi-e mult mai bine fara niciunul pe capul nostru.faci ce vrei si cand vrei.

nu mi-e bine singura???struna merge big_smile


kapitulation

Offline

 

#55 2009-08-18 11:09:15

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Locuitul cu parintii/socrii

PillBlast a scris:

Dar iubi tau de ce si-a luat masina inainte sa-si ia casa? Scuze ca intreb, dar is curioasa ca si un preten de-al meu a facuta sa, si chiar nu inteleg de ce e nevoie mai mare de masina decat de casa.

poate pt ca o masina costa pana in 10.000 de euro si o casa costa de 10 ori mai mult ???

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2009-08-18 11:09:30)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#56 2009-08-18 11:20:08

dreamgirl27
New member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7

Re: Locuitul cu parintii/socrii

eu stau cu socri de aproape un an de zile, sunt super de treaba, dar cateodata simt si eu nevoia sa fiu numai cu sotul meu singuri, sa avem un pic de libertatea, un pic de spatiu, desi avem un apartament cu 3 camere. De pilda, knd vreau si eu sa gatesc ceva nu pot, din cauza ca e soacra mea in bucatarie si face ea, cand vreau sa aduc si eu pretenele mele acasa, nu pot, pentru ca ea este impotriva. Cu mine se comporta foarte bine, desi are si ea defectele ei, dar pe buna, tot mai bine e sa stam singuri, decat cu parintii sau cu socrii, pentru k intotdeauna o sa apara discutii.

Offline

 

#57 2009-08-18 11:21:54

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: Locuitul cu parintii/socrii

anabella_n a scris:

oricata dragoste, oricat respect si intelegere ar exista de toate partile, fiecare trebuie sa traiasca pe propriile picioare si sa-si pastreze pana la urma independenta si mai ales intimitatea
si uite asa toti avem o viata frumoasa si implinita, cu vorbit la telefon si vizite de sarbatori si uneori in timpul anului, vara.

mi se pare corect ceea ce spui tu anabella_n!!
intimitatea intr-un cuplu este extrem de necesara... spre exemplu poate nu vreau sa stau imbracata in casa iar in cazul in care stau cu parintii/socrii ma impiedica acest lucru... ne-a apucat deodata nebuneala prin bucatarie - tb sa ne stapanim ca daca vine nu situ care... sau vrem s-o facem si "stai, daca ne aud" rotfl nu de alta dar e intr-un fel... iesi din dormitor si se uita la tine
apoi trebuie sa te maturizezi mai mult, sa cunosti valoarea banilor, sa-i pretuiesti, sa nu depinzi de parinti...
si consider ca se pastreaza mai usor relatiile intre fii si parinti deoarece nu au de unde exista discutii negative... pentru ca stim ca oricat de bine ne-am intelege cu parintii pot exista divergente ce pot lasa un gust amar...
e mai bine sa fii independent, sa fii in casuta ta chiar daca nu esti langa ai tai!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.