homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sexul fara placere


#1 2009-01-09 12:03:20

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

sexul fara placere

Buna fetelor, vreau sa va cer si voua sfatul dat fiind ca la toti medicii la care am fost nu m-a lamurit nici unul.
Mi-am inceput viata sexuala de 5 ani ( am 22 de ani )dar pana in momentul de fata nu simt nici o placere, nu simt chiar nimic, eventual o jena daca se prelungeste actul mai mult de 15 minute..
Stau si numar picatele de pe tavan, ma concentrez sa simt ceva, sper sa vina de la sine dar nimic
Am avut candidoza multi ani, am crezut mereu ca ea a fost problema, dar de un an si ceva sunt vindecata complet, medical vorbind sunt perfect sanatoasa, dar in continuare sexul este egal cu 0 pentru mine.
Simt nevoia sa fac sex o data la luna sa zic asa, si atunci oricum nu simt nimic. La inceput de tot aveam dureri mari de tot, usturime, arsuri, era groaznic dar mereu am zis ca este candida de vina.
Deja prietenul meu este satul de mine (cu el am inceput, cu el sunt inca), deja se vorbeste de despartire de ceva timp pentru ca efectiv eu nu vreau, nu simt nici o motivare, si el s-a saturat sa mai imi cante in struna de 5 ani se tot chinuie cu  si eu nimic.
Am citit ca la inceput este posibil sa nu simti etc etc dar dupa atata timp?
Nici macar nu am pretentii de orgasm vaginal sau alte fantasmagorii d-astea (pentru mine normal tongue) doar o placere acolo, sa ma simt si eu o data o femeie normala. Orgasm am doar prin stimulare manuala, si dupa aceea daca se incearca o penetrare simt ca o opreliste la intrare... apoi o usoara jena si gata, senzatiile se opresc aici.
Am fost la medici si medici, toti se uita stramb la mine si imi fac analize peste analize, care la final ies ok.

Nu vreau sa se termine relatia din cauza unei prostii de genul asta, deja sunt de acord cu zicala "sexul este foarte important, dar doar atunci cand lipseste".
Il inteleg si pe el ca trece si o luna fara sa facem nimic, dar pe mine cine ma intelege? Ma gandesc cu groaza ca poate iar ma va durea, daca revine candida, daca iara stau ca o scandura ca nu simt nimc si nu stiu ce sa fac?
Am incercat cu autosugestia, sa ma las purtata de val, lubrifianti, nimic parca as fi robot!!  cold  o fac pur si simplu pentru el, eu m-as putea lipsi

Aveti voi vreo parere sua sugestie?
Mersi frumos


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#2 2009-01-09 12:07:35

aphrodite
Full member
De la: a better world
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 220

Re: sexul fara placere

incearca sa te concentrezin mai mult..
incearca noi pozitii
vorbiti in timp ce-o facetzi..
In timpul penetrarii spune-i sa-ti stimuleze ushor clitorisu.
Poate va avea efect. Asa eram si eu:) cu fostu meu prieten. Nu simteam absolut nimic. Acum am altu de 1 an d zile, si-si face bine treaba:) cred ca depinde si cat d experimentat e el.


elle joue avec ton coeur hjarta

Offline

 

#3 2009-01-09 12:21:15

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sexul fara placere

poate suna aiurea... dar schimbarea paretenerului ar putea fi solutia

Offline

 

#4 2009-01-09 12:21:44

aphrodite
Full member
De la: a better world
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 220

Re: sexul fara placere

asa zic si eu smile


elle joue avec ton coeur hjarta

Offline

 

#5 2009-01-09 12:22:36

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

lol da ma gandeam si eu la incompatibilitate, deja e prea tras de par ca sa fie numai vina mea..


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-09 12:26:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sexul fara placere

sexul e mai mult decat tehnica. trebuie sa existe atractia aia puternica, sa-ti vina sa sari pe el cand il vezi... dar asa, nu ma mir ca nu simti placere

Offline

 

#7 2009-01-09 12:27:38

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: sexul fara placere

eu zic ca e in minte la tine.. din cauza fricii de candida, de usturimi, etc..
si pe langa asta te concentrezi si prea mult.. let it go.. puneti o muzica pe fundal, lumanarele, beti un pahar de vin inainte sa va destindeti..


hjarta

Offline

 

#8 2009-01-09 12:29:03

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sexul fara placere

sau o fi vorba de frigiditate???
sau..scuza-ma......este primul si singurul cu care ai facut-o???


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#9 2009-01-09 12:34:27

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: sexul fara placere

a scris mai sus ca e primul..
poate fi vb si de incompatibilitate, cand o faci numai cu unul, chiaaar nu stii cum e altfel.. si altfel poate fi in muuuulte feluri, si totaaaal diferit si alte senzatii
dar si de ce am zis eu, cred..


hjarta

Offline

 

#10 2009-01-09 12:35:20

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sexul fara placere

este normal la inceput sa nu simti nimic,la mine primele luni au fost asa,dar dupa 5 ani neutral.Nu cred ca este vb de incompatibilitate pt ca ea nu simte chiar nimic niciodata.Daca ar fi asta ar simti ceva,dar nu s-ar simti extraordinar....eu asa cred.Din pacate exista si femei frigide si s-ar putea sa fi una dintre ele.
Frica de durere,usturime iti anihileeaza din placere,dar nu total.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#11 2009-01-09 12:37:44

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: sexul fara placere

eu zic ca e prea devreme sa vb despre frigiditate atata timp cat e primul partener, si are orgasm prin stimulare manuala..
ajung poate si eu la parerea fetelor, ca e incompatibilitate..
daca ar sti cum sa se "miste" pt a-ti provoca placere, ai avea orgasm la fel ca atunci cand te stimuleaza manual..


hjarta

Offline

 

#12 2009-01-09 12:39:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sexul fara placere

mai, ea a zis ca are orgasm, deci cum puteti vorbi de frigiditate ?
eu zic ca e vorba de incompatibilitate, acum nu ca te indemn sa-ti inseli prietenul, dar poate ar fi bine sa incerci si cu altcineva... s-ar putea sa ai o supriza
e pacat sa stai asa

Offline

 

#13 2009-01-09 12:39:05

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sexul fara placere

deci este primul...poate ca nu te potrivesti cu el sau poate ca nu se pricepe la un preludiu...
cred ca ai putea incerca,exact cum a scris si love,sa intri un pic in atmosfera..
te pot ajuta,de ce nu si niste carti de citit,cu scene fierbinti,de ce nu o caseta cu filme de specialitate(nu trebuie sa ti se para porcos,ptr ca nu este),sa iei initiativa tu...sa-i spui ce ti-ar place tie sa-ti faca....sa ai un pic de fantezie...
sau..si nu vreu sa fiu rea, poate ca ,daca nu stii cum e cu altul,nu stii daca problema este la tine.

si apropo de frigiditate....cand am fost casatorita,m-am izbit de problema asta,exul meu era potent,f bun,voia mereu,eu nu il stiam decat pe el,nu mai cunoscusem alt barbat,am ajuns sa ma uit la fel ca ea,pe pereti si sa ma rog sa se termine mai repede...nu reuseam sa mai am orgasm,decat daca mi-l provocam eu,sexul era o corvoada...
singura mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva si am facut exact ceea ce am scris mai sus...si a functionat...

Ultima oara a fost editat de ella_nicegirl (2009-01-09 12:42:46)


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#14 2009-01-09 13:16:07

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

m-am gandit si eu de multe ori ca sunt frigida, ca poate dupa atata timp de "neutilizare adecvata" s-or fi atrofiat simturile sau ceva de genu lol plus ca daca nu as avea orgasm vaginal nu ar fi o tragedie, dar macar un simtamant acolo, parca nici nu ar fi ceva in mine, scuzati expresia..

initial el era tandru si dragut, ma rasfata tot timpul si imi facea pe plac sexual vorbind, acum deja a incetat, parca e plictisit sa mai se chinuie sa ma faca pe mine sa ma simt bine, este potent nu am ce zice, dar si parca grabit, imediat dupa ce am orgasm trecem la penetrare, dar pe mine parca ma izbeste realitatea, dupa ce am orgasm manual gata reintru in circuitul normal si nu mai vreau sex tongue

tot timpu sta si spune ca atatea fete sunt normale si a trebuit sa ma gaseasca pe mine asa defecta cum sunt, ca niciodata n-o sa ma simt bine si o sa am mult de pierdut din cauza asta, in ultima vreme sunt ciuca batailor, ma simt din ce in ce mai prost, cu ce am gresit eu ca am avut candida de la 14 ani cand eram virgina?

preludiul este cateodata foarte scurt, eu ce incerc sa il prelungesc dar parca si ala devine plictisitor.. wow citind tot ce spun chiar incep sa cred ca el e de vina..

o fi incompatibilitate.... ce sa fac? cu altu de amorul artei nu ma duc, la ce ghinion am mai iau si boli si nici n-o sa fie bine lol
sa iau un vibrator?lol

Ultima oara a fost editat de allexya (2009-01-09 13:18:20)


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#15 2009-01-09 13:22:01

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: sexul fara placere

allexya a scris:

tot timpu sta si spune ca atatea fete sunt normale si a trebuit sa ma gaseasca pe mine asa defecta cum sunt, ca niciodata n-o sa ma simt bine si o sa am mult de pierdut din cauza asta, in ultima vreme sunt ciuca batailor, ma simt din ce in ce mai prost

:f?rv?nad:  :f?rv?nad: cum adica iti spune asa ceva?


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#16 2009-01-09 13:23:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sexul fara placere

Pentru inceput puteti sa incercati stimularea manuala in timpul penetrarii, nu inainte, in felul asta cred ca o sa fie mai putin plictisitor. Si stai linistita, n-a ajuns nimeni frigida de la candida smile problema ta sigur nu e una fizica

Offline

 

#17 2009-01-09 13:26:24

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

cam da, chiar ieri am avut ultima discutie de genul asta si in ultima vreme sunt  din ce in ce mai dese.
acum dupa ce ca trebuie sa ma lupt cu mine, trebuie sa mai ma lupt si cu ideile pe care si le-a creat de-a lungul atator ani. initial se simtea prost, credea ca e vina lui, acum deja toata vina mi-o pune mie in spate.


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#18 2009-01-09 13:27:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sexul fara placere

dar sa bei un pahar de vin rosu ai incercat ? te ajuta sa nu mai gandesti atat de mult si sa te lasi purtata de val smile

Offline

 

#19 2009-01-09 13:27:53

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sexul fara placere

allexya a scris:

m-am gandit si eu de multe ori ca sunt frigida, ca poate dupa atata timp de "neutilizare adecvata" s-or fi atrofiat simturile sau ceva de genu lol plus ca daca nu as avea orgasm vaginal nu ar fi o tragedie, dar macar un simtamant acolo, parca nici nu ar fi ceva in mine, scuzati expresia..

initial el era tandru si dragut, ma rasfata tot timpul si imi facea pe plac sexual vorbind, acum deja a incetat, parca e plictisit sa mai se chinuie sa ma faca pe mine sa ma simt bine, este potent nu am ce zice, dar si parca grabit, imediat dupa ce am orgasm trecem la penetrare, dar pe mine parca ma izbeste realitatea, dupa ce am orgasm manual gata reintru in circuitul normal si nu mai vreau sex tongue

tot timpu sta si spune ca atatea fete sunt normale si a trebuit sa ma gaseasca pe mine asa defecta cum sunt, ca niciodata n-o sa ma simt bine si o sa am mult de pierdut din cauza asta, in ultima vreme sunt ciuca batailor, ma simt din ce in ce mai prost, cu ce am gresit eu ca am avut candida de la 14 ani cand eram virgina?

preludiul este cateodata foarte scurt, eu ce incerc sa il prelungesc dar parca si ala devine plictisitor.. wow citind tot ce spun chiar incep sa cred ca el e de vina..

o fi incompatibilitate.... ce sa fac? cu altu de amorul artei nu ma duc, la ce ghinion am mai iau si boli si nici n-o sa fie bine lol
sa iau un vibrator?lol

deja daca ti-a zis asa....ce naiba sa mai simti? voi o faceti pur si simplu ca sa aveti ce face,ca de dragoste in pat...e mai degraba ceva sa fie...
cred ca ar trebui sa stati de vorba,eu cred ca e ceva mai mult decat ce se intampla in pat.
vibratorul ar fi o solutie,dar tu te descurci mai bine singura...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.