homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sexul fara placere-2


#20 2009-01-09 13:34:59

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

am incercat si cu vin... te relaxezi intr-adevar dar efectele reale sunt slabe.

da, asa este, totul este facut mai mult ca sa se faca, nu din cauza unor sentimente inalte sau profunde. este sex, nu dragoste, asta o stiu de mult. si totusi chiar sa fie sexul cumlea suprema a iubirii si a profunzimii astfel incat in lipsa lor sa nu mai fie valabil? vreau si eu relaxarea aceea promisa, iesirea din cotidian, escapada placuta de la mijlocul zilei, vreau si eu in pauza de la munca sa dau o fuga la el si sa ne simtim bine,mai ales ca am o munca grea si ar fi placut tongue
dar prefer sa mananc sau sa dorm decat sa  fac sex pentru ca atunci imi readuc aminte ca nu merita timpul pierdut tongue

acum ma gandesc, or fi si contraceptivele? la 3 luni de cand am inceput viata sexuala am tras o mare sperietura si am trecut pe pastile si de atunci nu mai m-am oprit.


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#21 2009-01-09 13:35:59

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sexul fara placere

heimdall a scris:

Pentru inceput puteti sa incercati stimularea manuala in timpul penetrarii, nu inainte, in felul asta cred ca o sa fie mai putin plictisitor. Si stai linistita, n-a ajuns nimeni frigida de la candida smile problema ta sigur nu e una fizica

ba chiar din contra,eu am citit pe net ca,candidoza provoaca frigiditate,mai ales daca nu a fost tratata la timp wink


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#22 2009-01-09 13:36:29

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sexul fara placere

Nu cred sa fi fost candida cauza problemei tale, poate e si el de vina, si cred ca e intr-un fel, dar daca spui ca nu simti niciodata nevoia, cred ca problema e mai mult la tine.
Probabil e ceva psihologic, poate problema e in felul in care vezi tu sexul, nu stiu, daca din punct de vedere fizic nu ai probleme, altceva nu prea poate fi.
Poate ca nici nu esti prea atrasa de el, poate confunzi obisnuinta cu iubirea, in mod normal cand esti atras de cineva iti doresti si sa faci sex cu persoana respectiva, pentru ca de fapt cam in asta consta atractia fizica.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#23 2009-01-09 13:40:37

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sexul fara placere

da,chiar ma gandeam si eu poate nu il iubesti destul,nu te atrage asa mult.pt ca si eu la inceput nu simteam nimic(era psihic,din cauza ca ma simteam intr-un fel "pacatoasa" ca mi-am inceput viata sexuala)ba chiar ma mai si durea la incput pt ca eram virgina de fiecare data lol dar tot il vroiam mereu.Facem zilnic si  imi placea,chiar daca fizic nu simteam mare lucru.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#24 2009-01-09 13:40:47

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

dupa o perioada lunga de durere si apoi de "nesimtire" sexul nu imi provoaca nici o nevoie. e ca si cum ti-ar fi pofta de o mancare pe ai nu ai gustat-o in viata ta.
si eu am citit ca poate provoca frigiditate pentru ca distruge mucoasa, si am citit si ca dupa o lunga perioada doar pe "manual" deja se poate sa nu mai simti nimic in interior datorita inactivitatii.

teorii sunt multe, ramane ce este real, si anume faptul ca nu simt nimic, fac ce fac din datorie parca fata de el, eu nu am cum sa doresc ce nu am avut niciodata.
imi place sa stau cu el, sa stam in pat in brate sa ascultam muzica, sa vedem un film cuibariti, astfel imi manifest eu atractia...

de fapt hai acum sa nu exagerez, totusi simt si eu nevoia de sex, inumana nu sunt, mai ales cand iesim pe afara cu prietenii, prin cluburi sau la petreceri, atunci ma apuca pe mine, sau in vacante tongue finalitatea este mereu la fel, dar macar arata ca nu sunt moarta de tot nu?tongue

Ultima oara a fost editat de allexya (2009-01-09 13:50:41)


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-01-09 13:52:03

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

Andra123 a scris:

da,chiar ma gandeam si eu poate nu il iubesti destul,nu te atrage asa mult.pt ca si eu la inceput nu simteam nimic(era psihic,din cauza ca ma simteam intr-un fel "pacatoasa" ca mi-am inceput viata sexuala)ba chiar ma mai si durea la incput pt ca eram virgina de fiecare data lol dar tot il vroiam mereu.Facem zilnic si  imi placea,chiar daca fizic nu simteam mare lucru.

daaa la inceput putea sa doara groaznic, tot era bine pentru ca era el !! asa este, adevarat ai grait. in primele luni, ce mai in primii 2 ani, orice facea, oricat de prost sau stangaci, oricat de tare durea, era ok, nu conta, ma iubea si era de ajuns.
dar anii au trecut si parca vreau si eu mai mult acum.


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#26 2009-01-09 13:56:22

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sexul fara placere

te cred sad
Dar el este finut cu tine?iti bv frumos,dragostos?pt ca si asta conteaza enorm


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#27 2009-01-09 14:02:17

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

ma da.. ce sa zic, el este foarte curtenitor, cuminte, stie sa se faca placut, este dragastos, dar atunci cand vede ca nu ii iese asa bine se supara si isi schimba total comportamentul.
acum cat o fi iubire si cat o fi obisnuinta nu stiu, probabil ca din ce a fost o data a ramas doar cotidianul unei relatii care esueaza.
si totusi, cum atatea femei se simt bine cu barbati pe care nici nu i-au cunoscut vreodata? aventurile de o noapte de exemplu?
asta eu nu reusesc sa inteleg. nu cred ca sexul este atat de legat de dragoste pe cat se spune.


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#28 2009-01-09 14:04:11

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: sexul fara placere

depinde ce fel de persoana esti...unele nu pot sa faca sex fara dragoste,pt altele la ordinea zilei,cu cine apuca


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#29 2009-01-09 14:04:29

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sexul fara placere

ptr ca e doar o aventura de o noapte,in care face doar sex...fara sa implice sentimente,de aia se simte bine.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#30 2009-01-09 14:13:37

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

bun, gata m-am decis,nu ma duc cu alti barbati ca nu merita, dar imi iau vibrator, asa e ca un barbat in miniatura cu care faci ce vrei:P daca si asa nu merge, habar n-am ce o sa fac..

pana la urma daca nu mai exista sentimente intre noi, macar ca o aventura sa privesc totul, noi suntem oricum foarte atasati, dorim sa ne facem si afacere impreuna, programam vacante si evenimente si pe distanta de 1-2 ani, vrem sa facem si masterul impreuna ca sa ne sprijinim. Totul e perfect pana la urma in relatia asta, daca am fi prieteni-amici ar fi relatia ideala. din punctul meu de vedere, sexul este singura chestia care strica tot.

o sa ma duc la medlife sa fac seria intreaga de analize din nou, poate o fi ceva ce nu a fost gasit inca.

in psihologi nu cred? voi ce ziceti, aveti incredere in asa ceva?


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#31 2009-01-09 14:19:51

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sexul fara placere

ce naiba sa mai cauti iar la medici?? sa-ti dea pastile de ,,putut,,???
glumesc bineinteles
noi suntem cei mai buni psihologi ai tai allexia.
pune mana si incearca ce ti-am zis noi pe aici,fii cu mai multa fantezie,lasa-te invaluita,spune-i sa aiba rabdare cu tine,sa nu se mai grabeasca,spune-i ce vrei...si lasa naibii vibratorul,ca ai deja unul,dar nu stii sa-l folosesti!!!


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#32 2009-01-09 14:34:31

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

rotfl vai cat am ras, mersi mult, chiar m-am inveselit! lol
pai ce sa ii fac daca nu a venit cu instructiuni de folosire? smile mereu ii zic ca parca foloseste energie eoliana, ca nu se opreste niciodata:P
acum astept sa treaca perioada lunii si o sa incerc, ideea e sa accepte si creierasul meu:P
apropo, in disperarea mea am incercat si tinctura de branca ursului, am citit peste tot ca este buna in cazurile de frigiditate, chiar in perioada aia am mers in vacanta o saptamana, sincer cheful meu a trecut prin tavan:)) chiar daca efectiv nu am simtit mare lucru, si sigur si autosugestia a jucat un rol foarte important (o fi fost chiar asa buna tinctura? nu prea cred..) a fost o schimbare placuta tongue

ma gandesc sa renunt la contraceptive ca stiu ca diminueaza libidoul rau de tot.
astept pareri...


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#33 2009-01-09 15:47:12

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: sexul fara placere

hm.. diminueaza libidoul dar nu toate, si nu in toate cazurile..
faza e ca prefer libidou diminuat decat stresul de a ramane.. ala mi`ar taia si mai tare pofta


hjarta

Offline

 

#34 2009-01-09 15:49:22

Puccina
Full member
Inregistrat: 2007-02-07
Mesaje: 358

Re: sexul fara placere

ah daaa, pai asta e si motivul pentru care nu renunt!
decat sa tsau in fiecare luna cu frica, mai bine despic firul in 14 si rezolv altfel.


Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ..

Offline

 

#35 2009-01-09 15:50:27

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: sexul fara placere

heimdall a scris:

acum nu ca te indemn sa-ti inseli prietenul, dar poate ar fi bine sa incerci si cu altcineva... s-ar putea sa ai o supriza

sau asa  visslar
si stiu ce zic wink

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-01-09 15:55:41)


hjarta

Offline

 

#36 2009-01-09 16:19:45

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: sexul fara placere

Loveable a scris:

heimdall a scris:

acum nu ca te indemn sa-ti inseli prietenul, dar poate ar fi bine sa incerci si cu altcineva... s-ar putea sa ai o supriza

sau asa  visslar
si stiu ce zic wink

rotfl

Offline

 

#37 2009-01-09 16:34:26

Lizza008
New member
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 6

Re: sexul fara placere

Buna ziua!sunt noua pe forum:P..am o mica problema si v-ash fi recunoscatoare daca m-ati putea lamuri din m.m.p.d.v)...hmm,duminica pe 4ianuarie09.. am facut dragoste cu prietenul meu,insa neprotejat:-|...a doua zi am mers la farmacie si am luat Postinor2 la un interval de 10 ore de la intamplarea faptei:P si a 2-a am luat-o la 12 ore conform prospectului...app ultima menstruatie am avut-o pe 13.12.08..revenind la oile noastre,dupa luarea pilulelor de Postinor2 nu am avut reactii de voma,dureri de cap...insa ma cam dor sanii:(.....Spune-mi te rog,exista riscul sa raman insarcinata?(...help me:((((

Ultima oara a fost editat de Lizza008 (Astazi 16:11:25)

Offline

 

#38 2009-01-09 17:07:31

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: sexul fara placere

eu zic ca ti ar prinde bine sa mergi la psiholog
sau sexolog hmm
nu putem sa ne numimi noi psihologi, nu dam noi cele mai bune sfaturi... si chiar daca le da cineva ,alta e cand esti fata in fata cu acea persoana, alta e cand esti in fata calculatorului...
faceti terapia aia de cuplu amandoi, eu cred ca e imposibil sa nu ajungi la niciun rezultat
sfatul meu e sa ti iei vibrator, daca vezi in el o solutie; sa nu te mai duci la doctor,pt k totul e doar in mintea ta...clar
sau, cum spuneau si fetele e si vina lui... dar probabil ca s-a saturat si el
e pacat sa stricati o relatie de 5 ani doar pt atata lucru... convinge'te mai intai ca problema e la el si apoi gandeste-te la o eventuala despartire
cred k un alt baiat sau un vibrator o sa te ajute sa ti dai seama big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.