homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne de sarcina?pls help-3


#39 2011-07-06 21:24:17

cristinqa
New member
Inregistrat: 2011-07-06
Mesaje: 12

Re: semne de sarcina?pls help

buna,as avea si eu nevoie de ajutorul vostru,am probleme cu menstruatia adica imi vine odata la 2 sau 3 luni,am avut contact sexual neprotejat in urma cu 3 saptamani (dar nu si_a dat drumu),acum pe 1 iulie trebuia sa-mi vina menstruatia,imi intarzie deja de cateva zile mai exact de 5 zile,simptome nu am doar ca ma dor sanii cand mai tare cand mai putin,,,am inceput sa-mi fac griji inca innainte sa-mi vina problemele,NU STIU CE SA FAC,MA TEM SA NU FIU INSARCINATA,ce sanse as avea daca el nu si-a dat drumu,am avut contact sexual in urma cu 3 saptamani,puteti sa-mi spuneti?

Offline

 



#40 2011-08-09 17:13:48

alexandralucia
New member
Inregistrat: 2011-08-08
Mesaje: 6

Re: semne de sarcina?pls help

buna ziua tuturor...sunt noua asa ca nu stiu cum stau lucrurile prea bine..am si eu o intrebare...am avut ciclu pe 4 iulie...totul normal fara nici o chestie anormala insa pe 31 zi cand trebuia sa imi vina ciclu am avut o scurgere maronie,,putina in cantitate..si ce continea niste tesuturi..tip atisoare...in tot acest timp de dinaintea acestor scurgeri si chiar si acum am avut o presinue in sani si durere..dureri de burta...crampe..dureri in zona de mijloc a burtii...dureri de cap ..oboseala..mentionez ca am facut un test de sarcina inaite de scurgerea aceasta si dupa scurgere la vreo 2 zile si toata au iesit negative..imi poate raspunde si mie ce poate fi?...poate fi o sarcina????

Offline

 

#41 2011-08-10 07:59:26

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: semne de sarcina?pls help

alexandralucia, ai warn pt postare multipla. Te rog, citeste regulamentul si posteaza intrebarea o singura data la topicul corespunzator.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#42 2011-08-10 17:01:05

ceska
New member
De la: Satu Mare
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 51

Re: semne de sarcina?pls help

Buna fetelor.iarasi va sriu.am o intrebare :sangerarea de nidatie este obligatorie?sunt in Z 29 la un ciclu de 30-34 zile(34 luna trecuta).Saptamana trecuta m au durut ovarele, am sanii mariti putin parca dar nu ma dor.Am o scurgere cremoasa.niste calduri din cand in cand, si parca uneori mici greturi dar putine.poate fi oare sarcina?mai astept cu testul pana sapt viitoare dar eram curioasa ce ziceti.de pofte nu pot sa zic nimic caci eu de felul meu sunt pofticioasa.

Offline

 

#43 2011-08-10 18:04:32

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: semne de sarcina?pls help

ceska, nu putem sa-ti spunem: e sarcina sau nu. De f multe ori simptomele de sarcina pot fi confundate cu simptomele premenstruale.
De cate ori n-am avut si eu greata inainte sa-mi vina, sanii mi se umfla in fiecare luna inainte de cm + dureri de sani uneori.
Deci, nu ne putem lua dupa astfel de simptome, astepta sa faci un test, el va fi concludent.

Sangerarea de nidatie apare in tre z6-z11 dupa ovulatie, si nu e obligatorie.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-08-12 22:30:22

ceska
New member
De la: Satu Mare
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 51

Re: semne de sarcina?pls help

Hello .acuma dupa masa spre sera mi a aparut o scurgere maronie ca si in prima zi de ciclu(cum imi aparea) dar acum am observat niste firicele de sange.pana acum nu am vazut asa ceva.de la ce sunt oare?a ti patit careva?

Offline

 

#45 2011-08-12 23:34:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: semne de sarcina?pls help

avand in vedere ca este un inceput de menstra, e normal sa fie sange, indiferent ca este maro sau firisoare asa cum descrii.
imi pare rau si iti doresc multa bafta luna viitoare  kram

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.