homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am o mare mare problema-2


#20 2009-02-12 01:00:51

bybyka
New member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 5

Re: am o mare mare problema

Buna tuturor!!!sunt cam noua pe aici abea m-am innregistrat pt ca mi s-a parut un site foarte tare am invatat foarte multe ba chiar m-am mai linistit putin vazand ca nu sunt sigura care asteapta un bebe cu multa nerabdare si incercari:(...cat despre ralu e drept ca vrei o parere din exterior dar cel mai mult conteaza ceea ce simti tu ca ar fi bine pt tine...dupa cum vezi sunt multe femei care se chinuie sa faca bebei eu sper sa te gandesti bine sa nu fii si tu una dintre ele in viitor!!Oricum mult succes si nu uita ca tot ceea ce ti se intampla este pt ca cel de sus asa vrea...poate ca e un nou inceput pt tine si unul bun chiar...

Offline

 



#21 2009-02-12 02:02:37

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: am o mare mare problema

ralu2323 a scris:

O sa pierd persoanele cele mai dragi mie,iubitul si copilul lui pe care am ajuns sa-l consider ca fiind al meu. Pe bebe ..o sa-l pastrez.. nu pot face altceva..deja il iubesc ,este copilul meu si al barbatului pe care il ador. Dar ce voi face?mai ales daca voi fii singura (sunt mari sanse),daca nu am venit,nu am casa mea..ai mei nu-si permiteau sa ma sustina pe mine. ..Mi-e foarte frica..

Ralu, draga mea, de ce te chinui atat?
Tu iti omori propriul copil, sange din sagele tau, doar ca sa nu pierzi un barbat?!?
Si daca sa zicem ca faci avortul, iar peste 1 an, 2.... te certi cu barbatul asta, pe care zici tu ca il adori, nu vei regreta toata viata ca ai omorat un suflet nevinovat pt el?
Barbati sunt atatia, si vin si pleaca...
Cum a acceptat copilul din prima casatorie, sa isi asume responsabilitatea si pentru al doilea.
Esti o norocoasa ca o sa ai ajutorul parintilor tai, ce vrei mai mult?
Eu zic sa il pastrezi, sa nu iti para rau mai tarziu.
Nu poti s aiti omori copilul pt un barbat! Te rog mai gandeste-te, este un suflet nevinovat care nu a gresit cu nimic  sad


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#22 2009-02-12 18:15:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: am o mare mare problema

love_t a scris:

ralu2323 a scris:

O sa pierd persoanele cele mai dragi mie,iubitul si copilul lui pe care am ajuns sa-l consider ca fiind al meu. Pe bebe ..o sa-l pastrez.. nu pot face altceva..deja il iubesc ,este copilul meu si al barbatului pe care il ador. Dar ce voi face?mai ales daca voi fii singura (sunt mari sanse),daca nu am venit,nu am casa mea..ai mei nu-si permiteau sa ma sustina pe mine. ..Mi-e foarte frica..

Ralu, draga mea, de ce te chinui atat?
Tu iti omori propriul copil, sange din sagele tau, doar ca sa nu pierzi un barbat?!?
Si daca sa zicem ca faci avortul, iar peste 1 an, 2.... te certi cu barbatul asta, pe care zici tu ca il adori, nu vei regreta toata viata ca ai omorat un suflet nevinovat pt el?
Barbati sunt atatia, si vin si pleaca...
Cum a acceptat copilul din prima casatorie, sa isi asume responsabilitatea si pentru al doilea.
Esti o norocoasa ca o sa ai ajutorul parintilor tai, ce vrei mai mult?
Eu zic sa il pastrezi, sa nu iti para rau mai tarziu.
Nu poti s aiti omori copilul pt un barbat! Te rog mai gandeste-te, este un suflet nevinovat care nu a gresit cu nimic  sad

EXACT!!! si daca ar fi prietenul meu si ar spune ca "nici nu vrea sa auda si raspunsul lui e nu", i-as da papucii eu insami.....

la 28 de ani nu mai este un copil fara minte, ori ceea ce face el e lipsa de responsabilitate si ar trebui SA TE PUNA SERIOS PE GANDURI.... daca langa un astfel de barbat EGOIST vrei sa stai tot restul vietii...

Doamne ajuta sa iei decizia corecta...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#23 2009-02-12 18:25:39

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: am o mare mare problema

da el e foarte egoist, are deja un copil si nu se gandeste si la tine ca exista posibilitatea ca dupa sa nu mai reusesti sa ramai. Vorbeste cu el si spune-i tot ce ai pe suflet. daca te iubeste trebuie sa te inteleaga plus ca e si copilul lui, poate s-a speriat la gandul ca o sa mai aibe un copil si pt ca a patit-o cu prima sotie. Oricum gandeste-te la tine si la copilasul din burtica, sa nu faci ceva ce poti regreta dupa....


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#24 2009-02-12 21:37:32

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: am o mare mare problema

Doamne ce trebuie sa fie in sufletul tau ralu ... nici nu stiu daca ma pot gandi...e o decizie f grea...sa iubesti si sa renunti...mai ales ca esti f tanara si e greu sa treci peste o durere singura, ai nevoie de cineva lg tine ... in principal de cel pe care-l iubesti...si eu imi doresc enorm de mult un copil si cu siguranta as lua decizia sa fac copilul cu orice risc (sa-l pierd pe cel care-l iubesc) mai ales ca ai mai avut o sarcina cu probl si nu se stie niciodata ce probl pot sa apara...eu iti doresc sa iei decizia cea mai buna si sa treci cat mai usor peste toate probl  puss


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-12 22:09:57

yully
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 4

Re: am o mare mare problema

buna...am si eu o intrebare dak ma poate ajuta cineva...poti avea ciclu peste sarcina mai multe luni la rand?sau asta e posibil doar o luna ,doua?va multumesc..am mare nevoie de lamurirea asta...

Offline

 

#26 2009-02-12 22:20:52

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: am o mare mare problema

Se poate sa sangerezi mai multe luni.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#27 2009-02-12 22:29:29

yully
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 4

Re: am o mare mare problema

grater  nu stiu ce sa cred pt ca in ultimele luni am avut ciclu normal iar luna asta am avut mai putin...si mi e tare teama sa nu fiu insarcinata si sa nu fie prea tarziu ...ms mult de raspuns

Offline

 

#28 2009-02-13 00:02:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: am o mare mare problema

yully, e simplu, fa un test wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#29 2009-02-13 01:10:33

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: am o mare mare problema

dar sa stii Yully ca daca erai insarcinata de mai multe luni, iti dadeai seama sigur ca esti insarcinata. Imposibil sa nu fi avut ceva simptome... sau chiar daca nu ai simptome, cand esti insarcinata, areolele se inchid foarte mult la culoare... deci eu zic ca nu esti insarcinata... dar pt linistea ta, fa un test de sarcina cu prima urina de dimineata.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#30 2009-02-13 01:21:57

bybyka
New member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 5

Re: am o mare mare problema

ciclu peste sarcina mai rar ...doar la femeile in varsta..asta am crezut si eu candva din obsesia de a ramane cat mai repede credeam ca poate totusi sunt dar am si cm dar m-au linistit doctorii spunandu-mi ca sunt prea tanara sa am ciclu peste...poate un lichid usor rozie asa ca nu-ti fa griji Yully dar e bine de mers la doctor sa nu ai vreo dereglare de hormoni:k:

Offline

 

#31 2009-02-13 01:24:13

bybyka
New member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 5

Re: am o mare mare problema

m-am exprimat putin gresit..emotiile astea:P-femei invarsta:bang:(ma rog cam peste 35 sa zic)

Offline

 

#32 2009-02-13 10:46:54

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: am o mare mare problema

ralu2323, eu nu as renunta la copil doar ca sa nu-mi pierd iubitul. ai putea sa te mai uiti la el la fel stiind ca ti-a zis ca daca nu faci avort nu mai vrea sa fie cu tine... mai bine cu bebe care a fost conceput din dragoste decat cu un astfel de om...


ralu2323 si bybyka aveti warn pt ca nu v-ati editat unele mesaje. va rog sa cititi regulamentul.

Offline

 

#33 2009-02-13 12:15:43

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: am o mare mare problema

ii grea decizia pe care trebuie sa o iei,dar gandeste-te ce este mai important si mai bine pt tine.....daca el  s-a luat fortat cu aia si dupa au divortat si acuma iti spune ca nu vrea bebele,ii clar ca nu vrea o familie.....si daca iti doresti asa mult bebele,mai bine pastreaza-l,prietenul tau se poate desparti de tine si fara sa ai copil si dupa aia o sa iti para rau ca ai facut pasul asta....vb si cu ai tai si vezi in ce masura pot ei sa te ajute si gandeste-te bine la ce ai sa faci.iti tin pumnii


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#34 2009-02-13 17:15:02

yully
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 4

Re: am o mare mare problema

da,ms mult.o sa fac un test sa ma conving dar mai intai sa scap de examenul de maine:((
  oare e posibil sa fi avut mai putin si asa dureri din alta cauza?am avut un chist acum 3 ani(akm am 21) p care nu l am tratat decat o luna cu antibiotice p care le am luat si am renuntat.akm 4 luni am facut un ecograf si ginecologul mi a spus k  nu l mai am...cu toate ca nu stiu unde a disparut...
mai am o nelamurire insa...dak ma puteti ajuta...asta vara am fost la munte si am folosit ob-uri..de obicei nu folosesc dar atunci nu stiu c am avut in cap,mi se pareau mai comode pentru drum si am fost la toaleta afara si cand am intrat sa ma schimb nu l am mai gasit...credeti k e posibil sa se fi pierdut inauntru si sa nu se fi vazut la ecograf?habar nu am..k d atunci imi fac mereu griji...doamne fereste sa u se intample altcv...sau e posibil sa l fi dat afara si nu mi am dat eu seama?va rog..dak imi puteti raspunde...sunt singura,k mamy e plecata si e atat de rau fara ea:((...va multumesc...

Offline

 

#35 2009-02-13 17:17:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: am o mare mare problema

cred ca l-ai pierdut "pe drum" cumva, daca ai facut echo si nu era acolo, clar nu a ramas intepenit

Offline

 

#36 2009-02-13 17:39:31

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: am o mare mare problema

Pai de "emigrat' pe undeva, nu avea cum... deci l-ai pierdut pe drum... dar tot nu imi explic cum sa pierzi un ob.... nu erai patata pe lenjeria intima? pe pantaloni?  yikes


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#37 2009-02-13 18:21:15

yully
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 4

Re: am o mare mare problema

unde am fost cazati aveau toaleta si dusurile separat (nu aveam baie in fiecare camera)...am fost afara si apoi am venit in camera pt a mi lua altul de schimb sa merg s fac si dus...si knd am vrut sa l schimb nu am mai avut c schimba:d..adik totul a durat 2-3 min sa zic si nu puteam sa sangerez prea mult...d asta nu prea mi am putut da seama si am banuit ca l am pierdut...dar nu stiam unde...
ms de rasp...m am mai linistit putin

Offline

 

#38 2009-02-14 22:25:25

ralu2323
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 19

Re: am o mare mare problema

Problema este ca nu este vorba numai despre iubit si faptul ca il voi pierde.. desi atarna foarte greu, dar si de faptul ca nu am loc de munca, nu am unde sta ..inafara de apartamentul parintilor..ei nu prea au mijloace materiale sa ma tina pe mine singura. Sacrificii s-ar face, eu as incepe munca imediat pe undeva .. imi imaginez cat costa o sarcina, nasterea si mai apoi intretinerea unui copil.. Daca nu ar fii fost problemele acestea.. si as fii avut "resurse", mai mult ca sigur si iubitul meu ar fii fost de acord cu bebe.. Ce voi face singura , fara bani, si cu un copilas. Am primit un warning, imi pare rau.. dar nu stiu cum sa editez mesajele.help

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.