homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic off topic...sexul si mari...jane :D


#1 2009-03-17 21:43:46

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

topic off topic...sexul si mari...jane :D

in primul rand , salutari tuturor din Canada, si scuze ca nu am mai scris de atata timp!
nush cat de ok e sa vb despre asta pe internet dar mi am facut curaj si o sa incerc sa vb cat mai...codificat big_smile
deci, ajungand in Montreal, dupa ceva vreme mi am facut un prieten (cu care sunt de 5 luni) si s a intamplat la un moment dat sa facem dragoste... minune! e unul dintre cei mai grozavi amanti...si am impresia de fiecare data ca e mai bine ca inainte.
        problema este ca ...aici in oras,  foarte multa lume, de toate varstele,din toate categoriile sociale, fumeaza (nu tigari, dar tot natural...intelegeti). asa ca am ajuns si eu sa incerc,si pe la chefuri iar uneori cu prietenul prin diverse locuri am mai fumat.senzatia e mortala,iar cheful de sex ajunge undeva pe la 200% ca sa nu mai zic de senzatiile pe care le ai in timpul actiunii... toate bune si frumoase, insa dupa o vreme am observat ca ajungem sa o facem mai cu chef doar cand suntem un pic plecatzi...iar in rest, mai...rar,mai calculat asha.nu ca nu ar fi frumos,dar nah,se simte diferenta. eu una is mai deschisa la minte si nu vad nika rau in a fuma cu masura, pentru ca da dependenta doar folosit excesiv,si uneori chiar simti nevoia sa te destinzi...dar ce fac cu sexul? (ca fizic si moral e mai bine dupa cateva fumuri,ca suntem mai detasati, ca nu avem libidouri extraordinare in mod obisnuit, nici eu nici el si nu o facem chiar atat de des)....motive is multe.
eu as vrea sa stiu parerea voastra, mai ales a celor care stiu despre ce vorbesc...si un sfat ,daca ati mai trecut prin asta...sa las lucrurile sa continuie sau sa le opresc in mod subtil?


Cocorosie!

Offline

 

#2 2009-03-17 21:46:52

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

eu as spune sa terminati cu tigarile alea...pt ca mai mult e in capul vostru ca aveti mai mult chef dupa ce trageti...deja s-a intiparit in subconstient.

Offline

 

#3 2009-03-17 22:30:45

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Faptul ca fumati, nu e  neaparat rau. Daca zici ca o faceti cu masura, e chiar chill. Numai ca, asa cum zice andrulina, in subconstient s-a intiparit faptul ca voi doar atunci, cand sunteti h*gh puteti atinge apogeul implinirii sexuale. So  here there might be a problem. Daca produsul in sine nu creeaza dependenta, exista mari sanse ca rezultatul folosirii lui, adica amazing sex-ul, sa creeze, si mintea sa asocieze o partida buna doar cu cateva fumuri de 'Ganjaaah'.  smoke2  smoke2 

Poate v-ar ajuta sa va filmati in timpul actului ,fiind high, iar apoi, sa va uitati si sa incercati sa faceti la fel, fara niciun fum inainte:P

Ultima oara a fost editat de narissa (2009-03-17 22:33:20)


Come play my game.

Offline

 

#4 2009-03-17 22:38:13

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Sau să apăreţi pe internet. Golăneala e bună doar c?nd există luciditate. Stai departe de droguri, fie ele cum or fi. Ai văzut  filmul Requiem for a dream? E cel mai bun exemplu şi cel mai realist.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#5 2009-03-17 22:50:48

reparaTot
Full member
De la: fetele rele
Inregistrat: 2009-03-15
Mesaje: 522

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

James a scris:

Sau să apăreţi pe internet. Golăneala e bună doar c?nd există luciditate. Stai departe de droguri, fie ele cum or fi. Ai văzut  filmul Requiem for a dream? E cel mai bun exemplu şi cel mai realist.

corect ! senzatiile drogului o poti inlocui si cu alcool , sau diferite substante nutritive.  drogurile nus o solutie si cat ai fi de matur nu le controlezi tu pe ele , ci ELE pe TINE , ai grija la dependenta .

iti dedic o melodie Parazitii - DROGURILE schimba tot


free , free , freeeeee

...boring [& horny] club , here  i am.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-17 22:55:47

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Da, e potrivită melodia.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#7 2009-03-17 23:32:08

skumpi
Vizitator

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

incercati altceva care sa va dea starea asta de euforie...de noutate....nu o sa puteti sa faci sex toata viata sau cat va dura relatia fiind fumati...sau cum se spune lol si dak deja ai sesizat ca e o schimbare, care de altfel e si normala dupa cum ai explicat senzatiile care le traiesti dupa ce ai fumat, pe viitor va fii tot mai pregnanta
asa ca gasiti alte mijloace... si incercati sa fiti voi insiva...lasati`va purtati de val... bla bla bla big_smile sa vezi ca e mai misto senzatia aia...cand stii k nu tzigarile te`au facut sa te simti asa ci partenerul wink

 

#8 2009-03-18 00:07:23

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Nu are nimic daca fumati..nu provoaca dependenta.Si daca tot ziceti de parazitii: zic ei intr'o melodie ceva de droguri dar precizeaza ca din ele se exclude iarba pt ca nu e un drog...
Ar fi naspa daca va limitati sa faceti sex doar cand sunteti fumati.
Pregatiti o seara speciala cu ceva romatic,preludiu lung si apoi o partida nebuna dar fara sa fumati ceva..si o sa vedeti ca se poate si fara.
Sexul dupa un fum trebuie sa fie ocazional nu invers( sexul fara fum ).

Ultima oara a fost editat de life (2009-03-18 00:09:03)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#9 2009-03-18 00:12:33

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Inconştiento, crezi că toţi pleacă de la heroină? Nu, de la ţigară...


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#10 2009-03-18 00:30:23

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

life a scris:

Nu are nimic daca fumati..nu provoaca dependenta.Si daca tot ziceti de parazitii: zic ei intr'o melodie ceva de droguri dar precizeaza ca din ele se exclude iarba pt ca nu e un drog...
Ar fi naspa daca va limitati sa faceti sex doar cand sunteti fumati.
Pregatiti o seara speciala cu ceva romatic,preludiu lung si apoi o partida nebuna dar fara sa fumati ceva..si o sa vedeti ca se poate si fara.
Sexul dupa un fum trebuie sa fie ocazional nu invers( sexul fara fum ).

Si zis-au Parazitii si toti copiii s-au dat pe mj ca nu e drog. Aham, pana ajungi intr-un cerc unde o sa-ti zica: poftim? numa acolo esti? ia asta si vezi ce e bun cu adevarat.
E o mare prostie, pentru cateva minute sau cum o fi de distractie ajungi un nimeni. Iata, domnisoara ia ocazional, caci ea zice ca pe la ei toti, de toate varstele trag asa ceva, deci si-a gasit scuza, iar acum sexul "simplu, light" i se pare plictisitor.
Ce oameni,  iti vine sa-ti musti pumnul...


Goodnight moon

Offline

 

#11 2009-03-18 00:30:38

skumpi
Vizitator

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

James a scris:

Inconştiento, crezi că toţi pleacă de la heroină? Nu, de la ţigară...

cam asa ceva... la inceput e distractie...apoi nu`si mai face 'efectu" iti trb ceva mai tare... si se ajunge cine stie unde neutral
pacat...sunt atatea feluri de a te distra si de a te simti bine  roll

 

#12 2009-03-18 23:01:21

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

La mine oboseala cruntă e cel mai bun afrodiziac. C?nd sunt rupt de oboseală, o pot ţine aşa p?nă c?nd leşină ea. big_smile


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#13 2009-03-18 23:32:32

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Nu se ajunge neaparat la heroina mereu. Si in Requiem for a dream cele 4 personaje aveau diverse complexe si probleme serioase din pricina carora au apelat la droguri si normal ca s-a ajuns acolo. Daca faci asta numai pentru a te distra, a te destinde sau chiar a-ti dezvolta anumite capacitati din cand in cand sansele sa treci la ceva puternic de care sa devii dependent in adevaratul sens al cuvantului sunt destul de mici.
Am si eu expriente asemenatoare si mi se pare ca te afecteaza mai mult psihic nu neaparat fizic fiindca ajungi sa-ti pui la indoiala lucruri de care in mod normal esti sigur si probabil de acolo lipsa de chef sau chiar oboseala. Eu zic ca e suficient sa iei o pauza din fumat fiindca te obisnuiesti intr-un fel sa faca "ea" treaba in locul tau si tu fara sa vrei nu prea te mai implici si-ti "iesi din mana".


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#14 2009-03-18 23:35:41

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Eu zic să vă vedeţi de treaba voastră. Oare nu-s destule dovezi pe lume că drogurile, de orice fel, nu sunt bune? Dar fiecare face ce vrea cu viaţa şi cu libertatea lui...


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#15 2009-03-18 23:38:05

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

nu-s dovezi ca drogurile, de orice fel, nu sunt bune. sunt doar dovezi ca drogurile puternice duc la consecinte grave intr-adevar.


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#16 2009-03-19 00:07:03

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Mai copii. Deci serios. Ce dovezi aveti nevoie in afara de vieti si cariere distruse, clinici de dezintoxicare pline, copii cu malformatii, criminalitate etc...??? Pentru numele lui Dumnezeu!! O buna parte a traficului de carne vie se face pentru droguri! Nu luati drogul din punct de vedere al celor puternice, cunoscute, ci ca stimulent ce creaza dependenta, iti pierzi simturile, nu mai gandesti, si iti vinzi viata caci ti-e prea greu sa te trezesti la realitate!!


Goodnight moon

Offline

 

#17 2009-03-19 00:09:32

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Fiecare face ce vrea cu viaţa lui. Aşa că emily02, ?ţi recomand heroina amestecată cu whiskey. Eventual iei şi vreo două ecstasy şi puţină cocaină trasă pe nas... să vezi senzaţii! Pentru ai tăi, c?nd vor veni la ?nmorm?ntarea ta.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#18 2009-03-19 00:37:09

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Exagerati..alea nu intra in discutia, nu fac parte din categoria senzatiilor "wow" zic eu.. N-are niciun farmec sa ajungi pana in punctul ala. Acolo se ajunge cand ai motivatii serioase sa o faci, de ex frustrari sau ceva intr-adevar coplesitor. Nimeni nu-si distruge viata asa aiurea. Atunci se cauta o refulare in dorguri si alcool pana-ti pierzi mintile. Nu s-a pomenit cineva care de la cateva fumuri sa se apuce sa-mparta topoare si cutite in stanga si-n dreapta si sa-si verse amaru' pe cine-ntalneste in cale.


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#19 2009-03-19 00:41:47

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

ce vrei sa zici james, ca tu nu ai tras niciodata un fum? ca nu a facut nimeni un joint in preajma ta?


Come play my game.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.