homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum e mai bine?-2


#20 2009-04-22 00:15:07

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

cati ani ai ? 14 ? poate ar fi bine sa mai astepti 2-3 ani si sa iti pui iara intrebarea, poate ai sanse sa gasesti raspunsul mult dorit. Bafta!

Offline

 

#21 2009-04-22 00:25:37

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Am eu 14 ani cum ai tu coerenta in gandire si exprimare...Acelasi lucru ti-l spun si tie,nu te mai simti obligata sa raspunzi.

Offline

 

#22 2009-04-22 00:27:58

MisterV
Membru
Inregistrat: 2009-04-21
Mesaje: 1

Re: Cum e mai bine?

henry a scris:

Continut:cele pe care le plac nu sunt interesate,cele care ma plac nu ma incanta!

Henry , postul tau m-a facut sa-mi creez un cont pe forumul asta , eu pana acum fiind doar martor la discutii , din punctul meu de vedere ,baiat fiind ca si tine, TU ai o problema sau chiar mai multe dupa cum urmeaza:

     1.Esti putin cam misogin (fara suparare)
     2.In capul tau exista doua grupuri distincte : "Fetele care nu sunt interesate de tine" <-tu esti interesat de ele -> TU <-  nu esti interesat de ele -> "Fetele care sunt interesate de tine" , aici problema reiese din felul cum ti-ai orientat tu interesul , problema asta se poate rezolva inversand cele doua puncte de interes .
     Si ca o nota la chestia asta dupa cele spuse de tine TU pui oarecum fetele care te plac dar nu te incanta in postura in care esti si tu acum.Cum e?
     3.Nu iti analizezi bine oportunitatile si ocaziile ce ti se ofera , a 2-a oara e posibil sa nu mai pupi si sa fi luat la misto
     4.Te uiti prea mult in oglinda si eventual te si autosatisfaci in fata ei.

Sfatul meu : Prima fata care da semne ca te place si cu care crezi tu ca poti lega o relatie, chiar daca sa zicem ca nu o placi la inceput , accept-o !!! odata cu acceptul asta o sa vezi ca pe parcurs or sa vina raspunsuri la toate intrebarile tale . Tu gandesti ceva de genu uite floarea aia ... e naspa , dar ai fost langa floarea aia ? o cunosti atat de bine incat sa tragi o concluzie asa rapid ?  floarea aia odata ce ajunge la tine  iti poate incanta simturile cu un parfum unic , o finete aparte , o senzatie la care nu te asteptai , asa ca nu mai fi asa "pussy" si iesi in lume si fa-ti o gagica .

Offline

 

#23 2009-04-22 00:34:33

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

henry a scris:

Am eu 14 ani cum ai tu coerenta in gandire si exprimare...Acelasi lucru ti-l spun si tie,nu te mai simti obligata sa raspunzi.

si atunci te mai intreb o data: de ce ai cerut sfaturi pe un forum public???
ce raspunsuri te asteptai sa primesti? "o vai saracutu de tine, esti prea frumos si prea destept pentru orice fata! asteapt-o p-aia la fel ca tine!"
mama doamne ce specimene.....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#24 2009-04-22 00:34:36

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Cum e mai bine?

ar tb sa faci compromisuri atunci cand deja ai o relatie si cand tii la o persoana...
poate ai avut tu ghinionul pana acum sa nu dai peste o fata cu care sa poti avea o relatie de durata....dar va aparea si in viata ta una cu siguranta.
trebuie sa-ti placa din prima asa cum ai spus si tu mai sus....si nu dispera ca n-ai gasit-o....fiecare isi are undeva jumatatea.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-04-22 00:48:16

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

misterv,e opinia ta si ti-o respect insa lasa-ma sa nu fiu de acord cu ea.In primul rand care ar fii argumentele care te-au facut pe tine sa crezi ca as fi misogin?Apoi,nu vad de ce asa accepta o astfel de rezolvare propusa de tine,inversarea punctelor de interes ar fi compromisul ala despre care vorbeam(nu zic ca poate nu poate fi o solutie,insa eu intreb daca merita).Nu vad de ce ar trebui sa fiu eu ala vinovatul atat timp cat exista o echitate(adica ma incadrez undeva pe la mijloc).Nu invinovatesc vreo fata pe care o plac pentru ca nu e interesata de mine insa acelasi lucru sa fie valabil si in celelalt caz.
Sfatul tau e unul de bun simt insa nu stiu cat de corect poate fi aplicat.Si o intrebare:ce motive as avea sa cred ca pot lega o relatie cu o persoana pe care nu o plac la inceput?

alexa,Iar eu iti mai zic inca o data,nu e treaba ta ce fac eu si cum fac.Modul tau de exprimare arata cu certitudine cine e specimenul aici...

Ultima oara a fost editat de henry (2009-04-22 00:58:23)

Offline

 

#26 2009-04-22 02:32:27

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum e mai bine?

da dar poate tu te suprapreciezi de aia nu te plac cele care iti plac tie.mai pe romaneste : nu`s de nasu tau
o fata frumoasa isi stie potentialu

Offline

 

#27 2009-04-22 10:56:02

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: Cum e mai bine?

mai, dar totul consta in faptul sa ai o iubita cat mai..."perfecta"? eu nu am avut niciodata standarde impuse, suntem oameni, nu roboti care clasificam oamenii si dam eroare cand ceva nu se potriveste. am vrut pe cineva care sa ma completeze si asta a cuprins tot ce imi doream, in masura in care imi doream. compromisurile? nici nu constientizezi cand le faci, atata timp cat nu domina ratiunea intr-o relatie, adica: "uite, e avantajos sa fiu cu asa o pers", "toti se uita dupa ea/el, dar imi apartine" etc. parerea mea

Offline

 

#28 2009-04-22 11:23:16

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Cum e mai bine?

henry, ai dreptate! nu e treaba noastra ce si cum faci tu! fa cum ai facut si pana acum si nu te mai plange.
datorita felului in care ai inteles ca reactionezi fata de Soarele Meu si _alexa_ , nici eu nu voi mai incerca sa-ti dau vreun sfat sa sa-mi exprim vreo opinie. tu stii cel mai bine si ma intreb de ce mai cauti sfaturi doar ca sa ai ce contrazice. imi aduci aminte de un alt membru al forumului citystar....


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#29 2009-04-22 11:45:32

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

lucia mi-ai luat cuvintele din gura


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#30 2009-04-22 11:56:22

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

pacat ca unii dintre baieti nu inteleg ca in viata nu iti alegi partenera ca la piata. Toata lumea e unic in felul lui si aspectul experior nu este atat de important. faptul ca el si-a aratat compasiunea fata de o anumita persoana care s-ar putea sa nu arate pe masura standardelor lui si ar putea sa o faca sa sufere pentru ca nu va ajunge sa o iubeasca .. e dezgustator... adica si-ar face experienta cu cateva sacrificii sau si-ar pastra standardele ridicate dar cu riscul sa ramana singur.

Offline

 

#31 2009-04-22 12:01:48

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Cum e mai bine?

parerea mea: teoria chibritului! ce a avut de inteles, a inteles si cu asta basta

Offline

 

#32 2009-04-22 12:10:38

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

pai n-a inteles, ca-i exact ca citystar!! aduce contraargumente la absolut orice i-ai zice.
de ce naibii a mai deschis topic atunci??
mi se pare stupid sa intrebi niste fete daca el ar trebui sa stea cu o gagica cu toate ca nu-i place de ea, doar din dorinta de a face experienta.
vb ta soarelemeu, e dezgustator


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#33 2009-04-22 12:19:49

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Cum e mai bine?

mda...ma intereseaza putin spre deloc cazul citystar. am vazut ca nu merge si am lasat-o balta. asta ar trebui si voi sa faceti cu henry pentru ca tot ce s-ar fi putut zice s-a spus deja si nu mai are rost sa continuam inca 20 de pagini.

Offline

 

#34 2009-04-22 15:37:28

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cum e mai bine?

Henry, eu iti zic sa nu faci compromisuri. Nu exista fete care "nu-s de nasul tau"! Sa fim seriosi, daca ea e frumoasa, in mod automat trebuie sa fie si el asa??? Nu trebuie sa te simti lezat prin faptul ca ai anumite asteptari de la o fata, potentiala partenera!

Insa daca te hotarasti sa-ti rezervi dreptul a "tria" oferta, inarmeaza-te cu maaaare rabdare, pentru ca probabilitatea de a gasi pe cineva compatibil 100% cu tine este destul de mica...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#35 2009-04-22 16:26:13

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

lucia,dupa  judecata ta daca eu te fac fara sa te cunosc,fara sa te fi mancat cu tine din acceasi farfurie specimen iar tu mi-ai fi zis ca nu-i treaba si calitatea mea ca sa te fac asa de fapt eu am procedat bine iar tu ai reactionat intr-un mod exagerat.M-am contrazis pentru ca e normal sa avem discutii,asta inseamna o dezbatere,un forum.Daca eu nu sunt de acord cu ceva,ce vrei sa fac?Sa accept punctul de vedere ca si corect desii eu nu gandesc asa?Asta ar fii ipocrizie...Si e normal sa raspunzi unora ce vin cu mistouri si rautati gratuite.Daca recitesti ce am scris eu vei vedea ca nu m-am plans de absolut nimic,nu am cautat compatimire prin postul meu.M-a intereseaza niste puncte de vedere,pentru ca in viata tot timpul inveti,chiar de la ultimul om(in rang) din lume poti invata ceva.Daca ti-a placut ce am scris,daca crezi ca ai ceva interesant si relevant pentru subiectul asta,poti posta fara probleme si ma bucur sa dialoghez(insa posturi de bun simt)Daca nu,la fel de bine.Ignora subiectul si nu se supara nimeni...
melany,probabil ca asa si e cum ai pus tu...insa vezi paradoxul aici,ele au dreptul sa faca triere si sa sa ma considere neconform cu standardele lor insa eu daca fac acelasi lucru, nu e bine...
erna,am subliniat in posturile mele ca in nici un caz nu caut perfectiunea...
blueeyes,nu cred ca problema este cu fizicul,nu sunt un tip urat.Altele cred ca ar putea fi cauzele pentru neincadrarea mea in asteptarile fetelor care mie mi-au placut.Si cum am mai zis,nu le invinovatesc pentru ca in fond fiecare isi traieste viata asa cum considera el de cuvinta.Merci de opinie...
katalyna,mie mi se pare mult mai grav sa vii sa-l faci pe om specimen si de 14 ani fara sa-l cunosti decat sa-i spui cuiva sa-si vada de treaba lui.Nu crezi?Eu nu mi-as permite sa spun asa ceva asa ceva atunci cand nu cunosc persoana respectiva sau daca nu m-a jignit.Tine de un minim bun simt...

P.S. Lucia,nu eu am inceput cu jignirile Doamne iarta-ma!!!Citeste si ai sa vezi.Trebuie sa repet asta ne nu stiu cate ori?Ele si-au permis sa ma faca specimen si de 14 ani fara sa ma cunoasca.Eu doar am reactionat.Si mi se pare normal sa reactionezi la jigniri pentru ca altfel unele persoane ajung sa creada ca asata e normalitatea.Insa orice actiune are o consecinta,nu poti avea pretentia ca dupa ce ma jignesti grosolan eu sa fiu impaciuitor...

Ultima oara a fost editat de henry (2009-04-22 17:03:05)

Offline

 

#36 2009-04-22 16:42:27

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Cum e mai bine?

de ce unii cred ca daca raspund rautacios sunt superiori altora? henry, e o intrebare retorica vis-a-vis de modul in care i-ai replicat lui Soarele Meu. habar nu ai cine e, nu stii cata experienta are si sari la gat. de asemenea, nici pe alexa nu o cunosti, cum nu ma stii nici pe mine ( si chiar as putea sa-ti spun "copile" ca am dreptul asta ) si ne inviti afara de pe topic , scuze dar sunt tentata sa-ti reamintesc ca nu e forumul tau! fetele astea si-au rupt din timpul lor sa-ti dea tie o parere iar tu, in nici 10 postari pe forum ajungi sa le jignesti!
stai relax ca eu chiar nu mai intru pe topicul asta insa inainte iti dau tema de gandire: vrei o fata ca o masina buna: si cu aspect si dotata "tehnic", ai cu ce sa intretii o asemenea "masina"? si nu ma refer numai financiar!!!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#37 2009-04-22 18:11:09

persifona
Vizitator

Re: Cum e mai bine?

Fetelor, va rog incetati cu ironiile si presupunerile. Daca puteti da un sfat,va rog sa o faceti; daca nu, mai bine lasati pe altii care vor sa fie de ajutor.

 

#38 2009-04-22 21:39:56

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

persi.... el a inceput cu ironiile si raspunsurile acide.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.