homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum e mai bine?-3


#39 2009-04-22 22:18:27

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: Cum e mai bine?

poate nu perfectiunea, dar atata timp cat ai creat in subconstient un model de fata cum vrei tu, risti sa ramai cu ce ai acu-loneliness

Offline

 

#40 2009-04-22 23:19:02

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Nu cred ca-i un standard,nu vreau rasa pura sau model arian.Nu mi-am propus anumite caracteristici fizice pe care eventuala partenera sa la respecte.Nu ar fi normal pentru ca frumusetea vine in multe forme si stii cum se spune,e in ochii privitorului.

Offline

 

#41 2009-04-23 11:27:58

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Cum e mai bine?

Doamne ce ati sarit pe saracul baiat....si nu inteleg de ce.Este normal ca vrea o fata calumea si fizic si desteapta si cuminte sau mai stiu eu cum.Pt o relatie serioasa nu stai cu oricine.Una doar frumoasa sau doar desteapta nu ajunge.Nu poti sta cu cineva care nu te atrage fizic.Eu n-as putea,oricat de super ar fi pe celelte planuri.Trebuie sa iti placa pe toate planurile.Si eu sunt f pretentioasa si ce ar trebui,sa-mi dea in cap cineva?este normal sa vreau ceva bun pt mine.
Stai linistit henry vei gasi intr-un final o fata care sa te multumeasca.

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-04-23 11:30:27)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#42 2009-04-23 11:33:35

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

Andra123 a scris:

Doamne ce ati sarit pe saracul baiat....si nu inteleg de ce.Este normal ca vrea o fata calumea si fizic si desteapta si cuminte sau mai stiu eu cum.Pt o relatie serioasa nu stai cu oricine.Una doar frumoasa sau doar desteapta nu ajunge.Nu poti sta cu cineva care nu te atrage fizic.Eu n-as putea,oricat de super ar fi pe celelte planuri.Trebuie sa iti placa pe toate planurile.Si eu sunt f pretentioasa si ce ar trebui,sa-mi dea in cap cineva?este normal sa vreau ceva bun pt mine.
Stai linistit henry vei gasi intr-un final o fata care sa te multumeasca.

poate esti chiar tu candidata perfecta smile

Offline

 

#43 2009-04-23 11:35:00

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Cum e mai bine?

neutral  Presimt un warn... un ban...


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-04-23 11:35:15

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Cum e mai bine?

wtf?


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#45 2009-04-23 11:37:32

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Cum e mai bine?

fetelor... eu zic sa va potoliti... nu va certati... pls peace??  tummenupp


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#46 2009-04-23 12:02:16

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cum e mai bine?

Gata dragutelor puss
De ce nu acceptam ca sunt si oameni care au asteptari de la un viitor partener? Care nu accepta sa se bage intr-o relatie daca ei considera ca potentialul iubit/iubita nu se ridica la asteptarile acestea?

Si eu am filtrat "piata" inainte de a incepe o relatie... Nu inteleg ce e rau in asta.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#47 2009-04-23 12:05:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Cum e mai bine?

Da, asa e, blue, dar trebuie sa recunoastem ca atunci cand apare persoana se duc naibii toate standardele si criteriile... de-aia eu nu inteleg cum e sa stai cu lista in mana sa vezi cine corespunde smile cine vorbeste asa nu s-a indragostit niciodata.

Asta vorbind de chimie. Mi se pare imposibil sa exista o chimie doar cu persoane "incompatibile". Asta combinata cu "imi plac fetele frumoase, dar ele nu se uita la mine" imi da impresia ca de fapt criteriile astea nu sunt ale mele, ci sunt influentate social... imi plac numai fete frumoase nu pentru ca as simti o atractie deosebita fata de ele, ci fiindca tuturor le plac; eu sunt nesigur pe criteriile mele, asa ca-mi caut confirmare in exterior. Stiu multi baieti care gandesc asa, cred ca si datorita unei educatii care i-a facut sa-si cenzureze intuitia... si care sunt profund nefericiti din cauza asta.

Ultima oara a fost editat de heimdall (2009-04-23 12:18:13)

Offline

 

#48 2009-04-23 12:20:06

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum e mai bine?

dom'ne si eu am fost k henry si mult timp am stat pe bara... eu chiar aveam listuta si bifam lol dc respectivul nu indeplinea cel putin jumate din ce'mi doream eu, nici macar la un cico nu acceptam sa ies neutral
evident am incercat sa'mi mai reduc cerintele, k altfel ajungeam sa ma calugaresc big_smile ... si intr'adevar am avut succes smile ...

Offline

 

#49 2009-04-23 12:22:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Cum e mai bine?

da, capca, dar ce te faci cand respectivul indeplineste toate conditiile si totusi nu face click ? smile eu mai degraba as renunta la pretentii in favoarea atractiei...

Offline

 

#50 2009-04-23 12:25:10

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum e mai bine?

da heim, pai si atractia era un guguloi pe lista lol , iti dai seama k dc nu ma atragea nu ieseam cu el, am patit si din astea si tare ma mai deprimam neutral acu de depinde si de noroc

Offline

 

#51 2009-04-23 12:34:03

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Cum e mai bine?

Cine sta in mana cu lista? lol
Eu nu ma referam la standarde de genu;:brunet,1,80,ochi caprui si asa mai departe lol.
Dar trebuie sa arate bine,pe gustul meu,sa fie destept,sa ma simt bine cu el si chestii de genul.Ca doar nu stai cu cineva doar pt o singura chestie care-ti place.Si cand te indragostesti o faci tocmai pt ca este asa cum iti place tie.Si nu inteleg de ce baiatul asta n-are voie sa aiba si el pretentii...Ce,ar trebui sa se combine cu oricare il vrea doar de frica de nu a ramane singur?
Bineinteles ca daca el nu este cine stie ce,dar are pretentii cu mult peste nasul lui atunci el va ramane cu buza umflata.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#52 2009-04-23 13:01:54

persifona
Vizitator

Re: Cum e mai bine?

SoareleMeu, te rog sa incetezi.

 

#53 2009-04-23 13:13:42

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

persifona a scris:

SoareleMeu, te rog sa incetezi.

ce sa incetez ? visslar

Offline

 

#54 2009-04-23 13:16:18

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Cum e mai bine?

offtopic: mai rau ca la gradinita. nu inteleg de ce atata lipsa de respect! nu ne putem spune parerea fara sa etichetam sau sa ne legam de altii?! au fost alte subiecte, numai ca intr-adevar postate de fete/femei, cu subiecte muuuult mai ambigue ca acesta si nimeni nu s-a mai luat de cel care deschisese topicul. atunci cand e chiar cazul nu se dau warn-uri???

Offline

 

#55 2009-04-23 13:37:28

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cum e mai bine?

Andra123 a scris:

Si cand te indragostesti o faci tocmai pt ca este asa cum iti place tie.

Exact. Si pentru asta trebuie sa stii ce-ti place, poate nu chiar cu lista in mana, insa trebuie pe putin sa constientizezi ce vrei...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#56 2009-04-23 14:25:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Cum e mai bine?

henry a scris:

Nu cred ca-i un standard,nu vreau rasa pura sau model arian.Nu mi-am propus anumite caracteristici fizice pe care eventuala partenera sa la respecte.Nu ar fi normal pentru ca frumusetea vine in multe forme si stii cum se spune,e in ochii privitorului.

henry...in momentul cand ai deschis acest topic TU ai cerut niste pareri...acestea ti-au fost oferite si macar puteai sa le respecti si sa raspunzi intr-un mod respectuos chiar daca nu le acceptai si/sau nu erai de acord cu ele...sper ca discutiile sa continue intr-un mod normal si fara alte "probleme"...altfel stim cu totii unde se va ajunge...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#57 2009-04-23 16:34:04

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

crys_ty_na a scris:

henry a scris:

Nu cred ca-i un standard,nu vreau rasa pura sau model arian.Nu mi-am propus anumite caracteristici fizice pe care eventuala partenera sa la respecte.Nu ar fi normal pentru ca frumusetea vine in multe forme si stii cum se spune,e in ochii privitorului.

henry...in momentul cand ai deschis acest topic TU ai cerut niste pareri...acestea ti-au fost oferite si macar puteai sa le respecti si sa raspunzi intr-un mod respectuos chiar daca nu le acceptai si/sau nu erai de acord cu ele...sper ca discutiile sa continue intr-un mod normal si fara alte "probleme"...altfel stim cu totii unde se va ajunge...

crys_ty_na,eu zic ca am facut exact asta!Tuturor celor care mi-au oferit parerile lor formulate fara mistouri gratuite si jigniri le-am raspuns cu bun simt  chiar daca nu am fost de acord cu unele din concluziile acestor pareri.Le-am si multumit,pentru ca respect dialogul si intentia lor de a-mi da informatii utile.
heimdall,interesant ce-ai scris.Nu inteleg insa de ce ai ramas cu parerea ca as cauta neaparat frumuseti.Frumuseti in acceptul general...Am mai zis-o,frumusetea e relativa si depinde de privitor.Doar nu societatea traieste si se iubeste cu respectivele!Chiar m-a atras cineva,nu prea frumos dupa parerile multora.Insa mie imi placea...Nu s-a concretizat ceva pentru ca a parasit Romania.Compatibilitatea tu o stabilesti ca doar nu vine cineva din exterior si iti releva persoanele compatibile,de asta am zis ca persoanele cu care credeam ca sunt compatibil(dupa mine evident),nu au gandit la fel.Compatibilitatea intre doua persoane inseamna si atractie reciproca.Daca nu-i reciproca,persoanele nu prea mai sunt compatibile...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.