homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Si-a pierdut pofta de sex?? help!


#1 2009-04-21 14:17:22

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

si-a pierdut pofta de sex?? help!

acum vreo 2 luni iubitul meu a avut un deces in familie, i-a murit bunicul pe care il iubea enorm. a suferit mult si eu am fost langa el, l-am sprijinit si am incercat sa fac tot ce pot k sa-l ajut sa-si revina. acum este mai bine insa tot nu isi mai doreste sa facem dragoste k inainte. o facem o data pe saptamana sau poate chiar mai rar si nu spun k nu e bine, dar nu mai este k inainte cand o faceam pe unde ne apuca si aproape in fiecare zi. am stat de vorba cu el, am incercat sa gasim un raspuns, dar tot nu isi revine. aproape k de fiecare data cand o facem eu sunt cea care e cu initiativa. mi-am pus tot felul de intrebari, am crezut k nu-i mai plac, k are pe altcineva, k s-a plictisit de mine. el insa sustine k ma iubeste din tot sufletul, k sunt singura din viata lui, dar k pur si simplu nu prea mai are chef. se mira si el pt k el e genul care e innebunit dupa sex. daca aveti vreun sfat va rog sa ma ajutati pt k nu mai suport situatia asta. nu vreau sa ne despartim dintr-o prostie...sad


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#2 2009-04-21 14:25:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

discutati pe tema asta.si mai lasati sa treaca un timp sa treaca peste moartea bunicului.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#3 2009-04-21 14:27:38

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Probabil e deprimat, si inconstient, se simte vinovat fata de bunicul lui, poate considera asta o gresala fata de bunic... multe persoane trec prin asta dupa un deces in famile...
Nu cred ca ar trebuii sa iti faci griji ca ar putea avea pe altcineva, sau ca nu te mai place. Trece printr-o perioada grea, probabil e si o persoana mai sensibila...
Ai rabdare cu el, sustine-l in continuare, si situatia se va inbunatatii pana la urma.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#4 2009-04-21 14:38:53

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

da...probabil...insa fata de baietii din gasca lui e la fel. se vad zilnic aproape, merg la fotbal, stau de vorba, numai pe mine si familia lui ne neglijeaza. si sincer nu sunt cicalitoare si niciodata nu i-am interzis sa faca ce ii place, dar cand vad k isi petrece mai mult timp cu prietenii decat cu mine sau cu ai lui imi pun un semn de intrebare.cand il intreb ce se intampla spune k nu stie, k nu poate sa-si revina, dar cu ei de ce e la fel? incep sa fiu geloasa pe prietenii lui. stiu k alaturi de ei uita de probleme si este distras de la lucrurile care il framanta, dar ar putea sa-mi dea si mie mai multa atentie. cand ii zic asta imi da dreptate, dar nu ia nicio masura...:-<


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#5 2009-04-21 15:29:33

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

si eu am patit la fel ca si prietenul tau din pacate sad
si la inceput te simti vinovat  intr un fel...nu stiu de ce...dar pana la urma trece ...trebuie numai sa ai rabdare...
si sa ai grija ca motivul pe care il invoca el sa nu devina permanent...adica sa se foloseasca de chestia asta ..
eu zic totusi sa mai ai rabdare si daca nu se rezolva sa stai de vb cu el serios smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-21 15:37:04

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

eu am 22 si el 24 si suntem impreuna de un an si o luna. nu stam impreuna, dar stam in acelasi bloc. ne despart doar cateva etaje. o sa incec sa mai vorbesc cu el, dar gandul k relatia noastra s-ar putea deteriora ma inspaimanta. nu ne-am cetat niciodata pana acum si la noi comunicarea este totul. sper sa reusesc sa fiu mai intelegatoare cu el desi am inceput sa-mi pierd rabdarea. clipele petrecute impreuna sunt tot mai putine, el e ocupat, dar si eu sunt ultimul an,am licenta, lucrez, sunt foarte aglomerata dar intotdeauna el a fost pe primul loc si indiferent cata treaba am pt el intotdeauna imi fac timp. mi-as dori sa faca si el la fel...


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#7 2009-04-21 18:00:40

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

ms katalyna. sper sa trec peste... puss


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#8 2009-04-21 18:12:03

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Eu zic sa nu te mai gandesti la lucruri rele si sa incerci sa mai rezisti in situatia asta..cu timpul cu siguranta va fi bine.
Cu prietenii lui se comporta asa,probabil,pt ca nu este asa atasat de ei si nu se simte ca in familie cand sta cu ei si de aceea nu se gandeste la ce il framanta dar cand sta cu familia se simte mai relaxat si de aceea isi aduce aminte de suparari.
Stiu ca e greu si nu'ti place sa'l vezi mai distant dar incearca sa'l intelegi si sa'l sustii in continuare.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#9 2009-04-22 18:18:28

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

e din ce in ce mai rau...astazi nu am vorbit deloc pana la ora asta, nici macar un mesaj. dar am hotarat k nici eu sa nu-l mai sun pt k de fiecare data eu sunt cea care cedeaza. a zis k trebuie sa isi puna ordine in ganduri, asa k il las...sa hotarasca ce vrea sa faca cu viata lui. daca ma mai vrea sau daca nu...am obosit sa ma lupt singura. nu stiu daca e bine, dar poate asa isi da seama cine e cu adevarat important in viata lui. stiu k o sa-mi simta lipsa si k oricat de ocupat ar fi se gandeste la mine, dar o relatie necesita mai mult decat atat.sad


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#10 2009-04-22 18:49:15

skumpi
Vizitator

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

cea mai buna alegere desi doare...
dar asa macar stii o treaba smile e alba sau neagra`

 

#11 2009-04-23 00:12:32

iluvkitty
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 6

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

sunt in aceeasi situatie....numai ca starea asta a lui are alte cauze...mereu imi spune, frumos sau nu, ca el are multe probleme si griji...si daca ii spun ca atunci cand e cu prietenii uita si nu mai e abatut, imi raspunde ca numai atunci se poate desprinde d toate probleele...ca vrea sa uite...si eu am zis ca n`o sa`l mai caut si...cateodata a mers...cateodata nu!.... ata ete....sper sa s remedieze situatia, oricum e mai bine decat pana acum. bafta si tie, kata!

Ultima oara a fost editat de iluvkitty (2009-04-23 14:13:11)


Toată lumea vrea să meargă în Rai, dar nimeni nu vrea să moară

Offline

 

#12 2009-04-23 19:25:25

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Voi va vaitati de prieteni...Eu ma vait de sot ca suntem impreuna de aproape 5 ani si la capitolul sex e varzaaaa sad
Rar cand vine el cu initiativa sad  si se mai intampla sa-mi zica si k e obosit knd am eu chef.... Deci mai sunt si d'astia...
Atat ca eu sunt o leoaica iubitoare de sex si fac tot ce pot k sa-l provoc atunci knd am cu adevarat pofta smile


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#13 2009-04-23 21:50:13

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

nu vreau sa fiu rea,dar la om ii moare o pers f importanta si apropiata si tu te gandesti la sex?mai bine ti`ai ajuta si sustine moral iubitul,parerea mea. goodluck


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#14 2009-04-24 12:15:59

chiorete
New member
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

E mai important sexul ca sentimentele sale faţă de bunicul?

Offline

 

#15 2009-04-24 12:30:16

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

asta e problema lui, nu este problema ei. e normal ca ea sa aiba nevoie de el sa se simta iubita. nu e normal din partea lui c-o neglijeaza.
asa sunt unii barbati.... isi bat joc si dup-aia regreta


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#16 2009-04-24 12:41:24

chiorete
New member
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

- _alexa_ : toti?

Offline

 

#17 2009-04-24 13:03:49

chiorete
New member
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Ok, my bad. Totuşi mi se pare straniu, şi el, dar şi ea. E normal ca moartea bunicului să nu-l afecteze ani de zile, trebuie să trecem peste, ok. Dar totuşi, cam anapoda să te g?ndeşti la sex din moment ce ştii că el trece prin astfel de momente. Cel puţin aşa g?ndesc eu, nu spun că e anormal să te g?ndeşti la sex, suntem oameni, spun doar că e anapoda.

Offline

 

#18 2009-04-24 13:30:50

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

daca-i asa de mare durerea, nu te duci sa petreci cu baietii in fiecare seara!

Offline

 

#19 2009-04-24 15:56:33

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Prin asta am trecut si noi chiar inainte de nunta...murise unchiul sotului cu exact o sapt inainte de nunta sad un om care l`a crescut si erau ca fratii...s`a pus pe picioare dar nu f greu k la nunta era super ok...a s dansat k deh...era mire dar pofta de sex si`o pierduse si al meu sot dar acum,dupa 7 luni knd mi vine uratul face criza k iar no sex? rotfl
lasa`l sa`si revina,o sa se puna pe picioare.tu sustine`l,iesiti la plimbare,cine romantice,vin rosu,eu asa faceam si duiscutii chiar si certuri am avut pe teme asta k mereu zicea k e obosit,dar acum multumesc lui DD k e super ok big_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.