homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Si-a pierdut pofta de sex?? help!-2


#20 2009-04-24 20:02:38

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

da...fiecare a inteles ce a vrut. era de asteptat dupa ce titlu am pus smile dar vroiam neaparat sa imi raspundeti. de fapt ceea ce ma deranjeaza cel mai tare e felul in care se poarta el. sexul nu mai e asa important, eu doar eram nedumerita pt k a fost o schimbare radicala in privinta asta cum am spus si in primul mesaj. si sa va lamuresc: doliu a tinut 10 zile, apoi am facut dragoste, a continuat sa nu mearga la chefuri, dar asta am facut-o pt k asa cum a zis si el doliul e in suflet, nu inseamna k daca arati tuturor k suferi e mai doliu decat daca nu ai arata. si ne iubim mult, asa k, cum sa fie pacat iubirea dintre doi oameni cand de fapt e sfanta si e lasata de dumnezeu? daca o facea cu una oarecare mai ziceam, dar avem o relatie serioasa cu sentimente puternice si implicare totala. am vorbit cu el si cand o sa ne vedem o sa avem o discutie serioasa si ciudat, cu initiativa a venit EL, nu eu cum cred k v-ati fi asteptat. o sa va anunt ce am vb


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#21 2009-04-24 21:39:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

kata87 a scris:

da...fiecare a inteles ce a vrut. era de asteptat dupa ce titlu am pus smile dar vroiam neaparat sa imi raspundeti. de fapt ceea ce ma deranjeaza cel mai tare e felul in care se poarta el. sexul nu mai e asa important, eu doar eram nedumerita pt k a fost o schimbare radicala in privinta asta cum am spus si in primul mesaj. si sa va lamuresc: doliu a tinut 10 zile, apoi am facut dragoste, a continuat sa nu mearga la chefuri, dar asta am facut-o pt k asa cum a zis si el doliul e in suflet, nu inseamna k daca arati tuturor k suferi e mai doliu decat daca nu ai arata. si ne iubim mult, asa k, cum sa fie pacat iubirea dintre doi oameni cand de fapt e sfanta si e lasata de dumnezeu? daca o facea cu una oarecare mai ziceam, dar avem o relatie serioasa cu sentimente puternice si implicare totala. am vorbit cu el si cand o sa ne vedem o sa avem o discutie serioasa si ciudat, cu initiativa a venit EL, nu eu cum cred k v-ati fi asteptat. o sa va anunt ce am vb

bafta kata!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#22 2009-04-30 13:25:16

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

a trecut ceva timp de cand n-am mai intrat pe forum si am si vesti noi. am vorbit cu iubi, am intors problema pe toate partile si pana la urma...mi-a spus k ai lui nu sunt de acord cu relatia noastra...de fapt taicaso. si imi zice asta dupa un an si o luna! el spune k ma iubeste, k sunt singura care il poate face fericit pe deplin si k nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata. dar...in acelasi timp mie mi-e teama k nu va avea curajul sa-l infrunte pe tatal lui pt k taicaso e genul care "le stie pe toate". acum lucrurile decurg foarte bine intre noi, parca ne iubim mai mult k niciodata, dar uneori am cate o urma de indoiala si de teama. sper sa fim suficient de puternici si sa trecem peste toate obstacolele...


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#23 2009-04-30 14:50:30

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

kata, mi se pare aiurea, trebuia sa iit zica de la inceput de taicasu. oricum, daca e sa te iubeasca dupa cum sustine, sunt sigura ca o sa treaca peste si o sa te aleaga pe tine. taicasu nu are de ce sa se bage, asa vad eu, si nici iubi tau n`ar trebui sa il asculte, pt ca la urma urmei taicasu si`a facut viata cum a vrut el, e randul iubitului tau sa isi faca si el o viata. asa ca, bafta in continuare.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#24 2009-04-30 17:53:49

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

asta zic si eu. am incredere in noi si simt k o sa fie bine. pana la urma n-o sa stea cu tasu toata viata. puss


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-05-02 11:54:01

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

si noi speram sa iti mearga bine kata si mai tine`ne la curent de cum merge.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#26 2009-05-02 16:43:14

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

acum e totul ok. ne intelegem foarte bine. poate chestiile astea prin care am trecut ne-au facut sa ne dam seama k ne iubim cu adevarat si k trebuie sa tinem cont doar de noi si atat. lu taicaso nu-i convine k eu am 1,52 si el 1,78 si cica e diferenta mare de inaltime, k ce copii o sa facem noi? pfff...e un om cu conceptii invechite care nu vede mai departe de aparente, dar slava domnului iubi nu seamana cu el. restul membrilor familiei lui ma plac. mai ales matusa-sa e innebunita dupa mine. chiar nu aratam rau impreuna k poate cine stie ce va imaginati. daca ar fi fost aiurea, normal k nu aveam o relatie cu el. nu una atat de serioasa


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#27 2009-05-07 15:58:59

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

acum ne intelegem aproape la fel de bine k inainte. si-a dat seama k daca ma iubeste cu adevarat nu are rost sa se lase influentat de parinti k pana la urma alaturi de mine o sa-si petreaca viata. va multumesc pt sfaturi puss


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#28 2009-05-11 14:27:12

white_fallen_angel
Membru
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 4

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Help!!! Si eu ma intreb acelasi lucru, daca si-a pierdut pofta de sex? am 25 de ani, el 36 si am ajuns sa facem sex 1 data, max. de 2 ori/sapt, ceea ce nu mi se pare deloc normal pt. o viata sexuala sanatoasa. Nu inteleg de ce nu vine mai des cu initiativa sexului. Despre mine, pot spune ca sunt o femeie frumoasa (si desteapta) (din ce spun altii smile ), am grija de mine, sunt cocheta, toata lumea imi spune ca sunt sexy, tot timpul cand ies undeva primesc complimente de la barbati si imi dau seama ca sunt dorita. Suntem impreuna de vreo 8 luni de zile, mie la inceput nu-mi placea de el, il respingeam, apoi am acceptam sa fim impreuna, la inceput faceam sex mai des, desi nu asa de des cum mi-as fi dorit eu (in fostele relatii, faceam aproape zilnic, uneori si de  mai multe ori/zi, de multe ori ma aflam in postura sa refuz eu sexul ca era prea mult chiar si dupa 2 ani de relatie, starneam pasiunea fara sa fac nimic). Mentionez ca locuiesc impreuna cu actulalul prieten (de vreo cateva luni) si nu stiu ce sa ma mai fac, imi doresc sex de cateva ori/sapt si nu se intampla nimic. Am ajuns si la ideea disperata sa-mi caut un amant...nu stiu ce sa mai fac, eu sunt genul care iubeste pasiune, sexul mangairerile, el e genul de barbat nu prea sportiv, destul de rece, inteligent (are afacerea lui), nu ii place sa vb la telefon, nu prea are initiativa in viata sexuala, de multe ori astept sa sara pe mine (asa eram obisnuita smile ) si nimic! Prefera sa se uite la un meci de fotbal sau la un film decat sa ma tina in brate sau sa facem sex. (din cate mi-a pove, nu a avut nici o relatie f lunga pana acum si nu e obisnuit cu tandrete asa de multa). Isi face planuri de viitor cu mine, casa etc. dau eu sunt speriata pt ca ma gandesc ca nu o sa fiu fericita.....

Offline

 

#29 2009-05-11 19:52:17

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

poate trece printr-o pasa mai proasta si pur si simplu momentan nu are chef de sex.totusi incearca sa discuti cu el sau eventual sa il provoci.incearca lucruri noi  amageste-l, intarata-l pana nu mai poate si poate asa vede ce pierde. ;)bafta!


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#30 2009-05-12 11:42:59

white_fallen_angel
Membru
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 4

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

Da, cred ca m-am ingrijorat degeaba smile Am inteles ca unei persoane cu adevarat ocupate si cu pasiuni, nu ii sta toata ziua capul la giugiuleala si sex. Iar daca hormonii celor 25 de ani ai mei nu-mi vor dau pace, mai mult ca sigur ca o sa preiau eu initiativa in aceasta situatie. Aseara mi-am luat inima in dinti si am trecut destul de usor peste "jena" (nemotivata) de a face eu primul pas... a functionat si am obtinut ce mi-am dorit, asa ca nu a fost atat de greu precum mi-am imaginat. Trebuie doar sa ceri smile Important e ca am foarte multe puncte in comun cu el, in ciuda diferentei de varsta, il apreciez pt ca e inteligent, educat, corect, altruist si sensibil (desi nu o exprima verbal) si cu foarte mult calm (cateodata prea mult ), plus ca sexul e grozav de fiecare data. Multumesc de sfaturi!

Life is beautiful!

Offline

 

#31 2009-05-13 21:12:19

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: si-a pierdut pofta de sex?? help!

white_fallen_angel a scris:

Da, cred ca m-am ingrijorat degeaba smile Am inteles ca unei persoane cu adevarat ocupate si cu pasiuni, nu ii sta toata ziua capul la giugiuleala si sex. Iar daca hormonii celor 25 de ani ai mei nu-mi vor dau pace, mai mult ca sigur ca o sa preiau eu initiativa in aceasta situatie. Aseara mi-am luat inima in dinti si am trecut destul de usor peste "jena" (nemotivata) de a face eu primul pas... a functionat si am obtinut ce mi-am dorit, asa ca nu a fost atat de greu precum mi-am imaginat. Trebuie doar sa ceri smile Important e ca am foarte multe puncte in comun cu el, in ciuda diferentei de varsta, il apreciez pt ca e inteligent, educat, corect, altruist si sensibil (desi nu o exprima verbal) si cu foarte mult calm (cateodata prea mult ), plus ca sexul e grozav de fiecare data. Multumesc de sfaturi!

Life is beautiful!

bravo!


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.