homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-7


#115 2009-07-30 11:42:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

se poate sa fi ramas, danyela... testul de sarcina e concludent la 3 sapt de la contact sau 1 sapt de la intarzierea ciclului... nush ce test ai tu, eu nu prea am incredere in reclamele alea tongue


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#116 2009-08-03 17:27:24

daniela_patrik
New member
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 10

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

mersi mult de raspun katami am un test care se numeste MINUT si pe care scrie ca se poate face la 7 zile dupa concepere si l-am facut dr a iesit negativ deocamdata mai astept ms trebuie sa imi vien pe 12 mai astept sunt tare nerabdatoare semne incep sa apara am avut dureri pelviene dureri de sani mai astept sa nu fie caldura de vina

Offline

 

#117 2009-08-03 17:57:33

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna norocoaselor  goodluck  am si eu cateva intrebari dureri de cap ,ameteli ,somnolenta, pofta de mancare , dureri de ovare, frisoane de caldura , ce credeti ca sunt ?
este posibil sa fie semn de sarcina?  tin sa mentionez ca primul contact  neprotejat ( sa lasat in mine) la avut pe 10 iulie ,17iulie,21 iulie,25 iulie si 2 august 2009 si menstruatia mi-a venit  mai repede cu o zi si in cantitati fff reduse 2 zile fata de 5 cat ma tine de obicei . test de sarcina nu cred ca pot sa fac deoarece am avut recent sexinpat tr sa astept 3 sapatamani dar nu mai am rabadare tr sa aflu neaparat .

Doamne cat imi doresc un bebic  bebe  . Bafta voua norocoaselor  goodluck  nu ma las la voi o sa am si eu cat de curand   gravida

Sa fiti iubite si sanatoase si  multi  bebic


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

#118 2009-08-03 18:07:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Kat, testul nu are nimic de a face cu ultima oara cand ai facut sex!! e vorba de 3 sapt de la contactul cu risc, adica 3 sapt de la 10 iulie, in cazul tau... care au trecut!! deci poti sa faci un test, preferabil maine dimineata, cu prima urina...dar daca nu ai rabdare, poti incerca si acum wink

bafta si tie si danyelei!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#119 2009-08-03 18:15:45

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

multumesc ff mult pt ajutor ,o sa incerc maine un test ,

care sunt mai bune? cele banda sau cele electronice?

mie cunva frica sal fac mie frica de rezultat daca iese negativ cred ca o sa   bang .


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2009-08-03 18:21:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

eu alea electronice nici nush cum arata, dar... or fi mai bune, probabil..... eu la viata mea am facut doar 2... dintre care al doilea cel pozitiv tongue si ambele au fost sure-check (cu banda).

bafta si sa ne tii la curent cu rezultatul!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#121 2009-08-04 18:16:44

daniela_patrik
New member
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 10

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna fetelor KAT VON D s-ar putea sa fii gravidutza deja poti sa faci testul eu cu primul copil si am mai avut o sarcina pierduta  am facut testul in prima zi de la intarziere a ciclului si mi-a iesit ok am facut un banal test tip banda si eu astept sa treaca zilele sa pot face tetsul sa vad daca vine bebe sa ne tii la curent sa ne spui daca ai facut testul.katami tu esti insarcinata nu-i asa?ce face bebe?

Offline

 

#122 2009-08-04 18:22:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

da, eu sunt in 17 sapt, tocmai ieri am aflat ca avem cuculetz... si facem bine, multamim smile

te asteptam cu testul


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#123 2009-08-04 19:32:43

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna fetelor si va multumesc  pt tot ce faceti pt mine
 
sar putea sa fiu sar putea sa nu  bang  am facut un test barza gold si a iesit prima linuta pronuntata iara doua cat un fir de par si ffffffff palida nici ca se vede nocry   cred ca este negativ  , dar oare dc am simptome ? am fost la medic mi-am facut un ecograf o spus ca nu vede nimic  doar ca este putin unflat uterul ma chiemat peste o saptamanaca cand se implineste 1 luna de la primul contact cu risc  de fapt pana in ziua de azi adica 4 august doar  sexinpat  cu risca au fost din dorinta unui bebe

disperat asea de dezamagita sunt bang
, ce nas da sa fiu si eu  gravida



P.S. rugaciune te rog doamne-doamne da un miracol in viata noasta , miracolul sa fie  bebe


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

#124 2009-08-04 19:34:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

repeta testul maine dim cu alt test.... oricare altul decat barza... la barza se pare ca exista si acel "fals pozitiv" sad

daca iti iese o liniuta palida la oricare alt test... e bebe

e devreme pt ecograf, deci sanse mai sunt smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#125 2009-08-04 20:01:24

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

multumesc din suflet pt sfat

o sa incerc alt test , asea de greu imi este sal fac  bang , cred ca imi era mai usor sa jefuiesc o banca,
de cat sa vad daca is cu bebic sau nu bang


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

#126 2009-08-04 20:07:11

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

kat, e prima luna cand incerci?

eu ce sa mai zic de 10 luni...trebuie sa ai rabdare....nu avem ce face...daca disperam dupa fiecare luna esuata ce facem?

si eu imi doresc nespus acum , mai mult ca orice pe lumea asta...dar...

eu zic sa faci maine dimineata un sure check....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#127 2009-08-04 20:22:09

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sunt la prima luna ,  la inceput de drum la inceput de viata 

sure check  de unde se pote lua la ce fel de farmacie ? de exemplu la sensiblue este ?

daca na fost sa fie asta e ,poate luna viitoare
maine  voi face un test 
acuma daca ma gandesc mai bine   ,  urmeaza multe clipe de razboi cu iubitul meu  sexinpat  bineteles neprotejat  chicot


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

#128 2009-08-04 20:42:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

la majoritatea farmaciilor. la sensiblue ai mai multe sanse

Offline

 

#129 2009-08-05 17:00:15

daniela_patrik
New member
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 10

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

KAT VON D asa am patit si eu cu un test barza luna trecuta a iesit o liniuta slab evidenta am avut sperante dar cu un alt test s-a dovedit a fi negativ. cu primul copil mi-a aparut a2a liniuta foarte slab si am fost la dr si tot asa nu se vedea nimik  m-a chemat cand se implinea o luna de la contact si era bebe . Katami m-a impresionat povestea ta cum ai ramas insarcinata.sa ne tii la curent KAT VON D. eu mai astept pana duminica sa imi fac testul sa vad daca e bebe sper sa fie cu 2 liniute

Offline

 

#130 2009-08-05 21:20:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

tongue saru-mana... ar fi bine sa impresioneze si pe fetele care inca NU isi doresc copii... dar practica la greu "metoda calendarului" calculata la aproximatie.....

si tu sa ne tii la curent big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#131 2009-08-05 21:53:30

daniela_patrik
New member
Inregistrat: 2009-07-29
Mesaje: 10

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

sigur ca va tin la curent si fiul meu isi doreste tare mult o surioara ca totiprietenii lui au deja fratiori sau surioara asa ca vrea si el KATAMI baietel ai zis ca ai nu?sa fiti sanatosi pusi

Offline

 

#132 2009-08-06 13:42:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

yeap, am burtica cu cuc lol ms smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#133 2009-08-08 09:59:21

Kat Von D
New member
De la: zalau
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 46

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

ce norocoasea sunteti voi fetelor ,

eu inca mai astept putin timp sa mai fac inca un test   sper sa noroc de data asta.

sa nu cheltuiti multi banii in lipsa mea  dance


bebe hai in viata noastra! Te asteptam sa vi cu multe bucurii party

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.