homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-132


#2490 2009-05-31 12:25:45

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Of, garga............ de aia esti supi? Fa o plimarica.. pe mine ma invioreaza mereu. puss

Fany, bafta la perdelutze smile


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 



#2491 2009-05-31 12:26:41

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fany, spor la cumparaturi...puss...
Garga, nu mai fi tristutza, in ce zi de cm esti acum?Poate e prea devreme pt test...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2492 2009-05-31 12:52:53

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Garga, pe listuta ta apare si Asim, dar ea a pierdut bb-ul din pacate sad


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#2493 2009-05-31 13:14:00

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mersi Camelia, am editat. am trecut-o pe Asim pentru 2009, sper sa fie ok

Offline

 

#2494 2009-05-31 13:38:54

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Am revenit si eu acasa vineri noaptea. Ieri am stat toata ziua si m-am giugiulit cu al meu ca nu mai puteam de dorul lui. Au fost doar 3 zile si am simtit ca innebunesc fara el. Ce bine ca nu trebuie sa stam despartiti mai mult timp... Nu stiu ce m-as face daca as fi in situatia lui Buck... Nu cred ca as putea suporta...noi suntem de nedespartit

Din pacate nu vin cu vesti prea bune in ceea ce ma priveste, dar deja m-am obisnuit. Spotting din ziua 7 DPO. Cool, ha? sad Incep sa cred ca asta e normalul meu...  grater Nu va fi nici luna asta nimic, asa ca va rog sa ma scoateti si sa ma puneti la 2009, nu mai vreau sa mai apar in lista luna de luna, ca nu are sens... Pana nu ma reglez pricum nu raman, asa ca sper macar pana la sfarsitul lui 2009 sa se intample... ata ete...

Carra, casa de piatra si sa fiti fericiti si sa va iubiti. Acum va veni si cununia religioasa imediat, si apoi va veni si bebe, ai sa vezi  par Imi pare rau, dar nu am apucat sa vad pozele cu voi, poate le mai pui o data si pentru mine... Daca nu, poate imi dai pe mess, ca as vrea si eu sa te vad DOAMNA smile

Garga, imi pare rau ca e negativ testuletzul... Pana la urma va veni si cel pozitiv... trebuie  rugaciune

Pass, umbre roz???? Hm, baga un sure check maine dimineata ca am emotii smile

Va pup, va mai scriu mai pe dupa-amiaza!  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2495 2009-05-31 15:32:20

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce faceti fetele?smile
am intrat si eu cam tarzior sa va salut. m-am fatait tota ziua prin casa si am fost la biserica  rugaciune
va atasez niste pozici cu testul varza de azi dimineata big_smile
sper sa mearga totul bine cu bb si sa fie la locul lui smile
garga, nu fi suparica, eu nu credeam ca am sa vad vreodata un test pozitiv, si uite se mai intampla si lucruri bune..nu trebuie sa pierdem credinta puss
pass, umbre roooz zici ?lol pai si eu iei la sure check si clear blue aveam tot umbreee..adica niste linute ff pale..hehe asteptam inca un testulet si tin pumnii majoreta
carra, casa de piatra, sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun si un bb cat mai curand smile par
adina, m-ai surprins cu vestea despre prietena ta si visul cu sobolanii..eu nu prea cred in vise..mama in schimb de fiecare data cand ma viseaza mai urat ma suna dimineata sa imi zica sa fiu atenta ce fac, cum traversez strada lol
crissy si buck ma bucur ca ne-ati scris, va pup dulceee
pe mine m-a cam durut burtica si azi de dim, m-a trezit la 6 si azi a durut un pic...am fost la farmacie si am luat acid folic sper sa fie ok..si incerc sa stau linistita...tot nu-mi vine sa cred ca am test pozitiv...dureaza pana procesez lol
sarumana ca m-ati pus pe listuta..sper sa fim toate acolo hjarta
acum o sa iesim si noi la o mica plimbare, ne citim mai pe seara...va puuup  hjarta

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-06-04 07:59:10)

Offline

 

#2496 2009-05-31 17:04:34

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pass ceva vesti si eu sunt tare curioasa
abia stept sa vin si eu cu vesti bune si sa aud de tote fetele ca sunt cu bebe la purtator


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2497 2009-05-31 17:47:55

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fetelor vad ca nu sunt semne de bebe luna asta sad
Doar Pass ne salveaza si o sa ne spuna ca are test pozitiv applause

Sper sa fie un semn bun berzele pe care le-am vazut eu. Daca vor fi si 2 bebei cu atat mai bine...cred ca sunt sanse ptr ca sotul meu mai are un frate geaman chicot

In rest eu sunt foarte trista. Tocmai am aflat ca verisoara mea care era insarcinata in 6 luni a aflat ca are copilasul mort in burtica. Acum 2 saptamani a fost la control si a aflat ca va fi fetita, dar din pacate nu mai e grater Am o stare foarte nasoala si unde sa mai pun ca am si cazut pe scari si m-am julit rau in coate si ma doare si spatele....

Offline

 

#2498 2009-05-31 17:56:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ruxxy puss groaznice chestiile astea..... dupa atata timp... brr...

pass... ai test de sarcina pozitiv? ca nu intleeg la ce test te referi... daca e de arcina, doar stii ca nu conteaza cat e de pala liniuta.... e cu ochisori! applause

of, garga.... pare rau, toate iesisera asa bine.... sigur nu-i prea devreme?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2499 2009-05-31 18:00:57

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fete dragi
m-am intors de la cumparaturi cu traista goala ca sa spun asa ,nu am gasit nimic sa imi placa dar nu ma dau batuta mai caut si maine trebuie sa gasesc eu ceva

ruxxi o imbratisare calda  kram sa mai treca durerea si supararea tot odata ,imi pare nespus de rau pt verisoara ta ,nici nu imi imaginez durere sufleteasca mai mare de atat

sihaya ce teste frumusele ai  drool  drool  drool vreau si eu,de unde le-ai cumparat sa merg sa cumpar si eu poate ies si ale mele la fel

acua bine ai revenit acasica  puss

garga puss

katami puss

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-31 18:02:47)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2500 2009-05-31 18:13:41

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fetelor, cum sa fac un sure check daca la Varza de dimineata ( "afli mai repede cu 4 zile", reclama lor ) abia-abia se zarea ceva?  hmm  pai daca as fi gravida, oricum nu imi va arata nici mama sure check-ului.
Mai stau vreo 2 zile fara sa fac test, eu stiam ca se dubleaza hcg la 48 de ore, deci as face degeaba maine...  hmm
Am sa iau TB si maine, si daca e tot asa mare, fac poimaine un test.
Si oricum crampele astea nu ma lasa deloc in pace, aseara a trebuit sa iau pastila sa treaca.. Si vreau sa va zic ca nu ma dor sanii mai deloc...

Doamne ruxy, e cumplit... Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce  trece ..
Vara mea a nascut aseara prin ceza. un baietel de 3.500, la Elias, si am vb cu ea la 4 ore de la operatie si nu mai putea de dureri, abia vorbea...  wow

Offline

 

#2501 2009-05-31 18:19:38

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Sa-i traisca baietelul, Pass. Lasa ca ii vor trece durerile important e ca e copilasul bine.

Da fetelor, e terminata. Ei mai au o fetita de 1 an si jumatate care a venit dupa 2 ani de incercari. Acum urma sa fie tot fetita, dar nu a fost sa fie......

Offline

 

#2502 2009-05-31 18:29:23

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna fetele! puss

Garga imi pare rau pt.testul negativ,poate e prea devreme....sad

Pass sa faci testul zilelea astea sa nu ne mai tii in suspans goodluck +++++

Sihaya ce test + frumos.felicitari si sa ai o sarcina usoara puss

Rruxxy nu-mi vine sa cred ce am citit,tb.sa fie foarte nasol,of doamne sad puss la bubita ta sa treaca.

Accumaria nu mai fi asa pesimista,ca dd o sa-ti aduca bb cat mai curand ai sa vezi kram
.Si eu sunt la fel cu sotul meu nu am fost despartiti mai mult de o sapt.de 6 ani de cand suntem impreuna(5 prietenie,1 cu acte) si ne-ar fi foarte greu unul fara celalalt.Buck este de admirat puss

Ana-maria bine ai venit : majoreta puss

Eu sunt la al 4 lea test de ovulatie in seara asta,pe la 19.30 tb.sa-l fac am prestat si azi  signof10 si sa speram ca va fi cu ochisori  rugaciune

Fetele ce ziceti,eu am mai schimbat pozitia cu al meu sot azi de ex.nu am mai facut in pozitia clasica,am facut si pe la spate si imediat dupa m-am pus pe spate cu pernita sub fundulet si am stat linistita  chicot Are vreo importanta?

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-31 18:37:01)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2503 2009-05-31 18:39:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Offff, cand sunt acasa la ai mei nu am timp deloc de pc., as sta si eu sa citesc tot ce ati scris dar nu pot. grater  merg sa ajut la bucatarie, apoi merg in parc cu juniorul patruped ca se cere afara.
Va pup dulce!
Revin mai tarziu un pic  puss

Offline

 

#2504 2009-05-31 19:30:25

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fetele vreau sa va pun 2 poze cu testul meu de ovulatie de azi.Eu zic ca vine ovulatia,dar vreau sa va dati si voi cu parerea.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/23902_imag006.jpg


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/23902_imag007.jpg

Nu stiu daca am facut bine...va rog sa-mi spuneti daca le-ati vazut si ce parerea aveti.

Pupici la toate puss

Am iesit la o plimbarica,va citesc mai tarziu!

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-31 19:34:59)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2505 2009-05-31 19:37:40

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna, fetele! Acum am revenit si eu de la gratar de la prieteni...fff frumos...
puss la toate
Rux, imi pare tare rau pt verisoara ta.Dumnezeule, cum se poate intampla asa ceva?E groaznic!!!Sa ne fereasca Dumnezeu pe toate!!! popa
Pass, eu zic ca e ++++++++++++...majoreta..Fa pauza 2 zile si a treia mai fa unul cu urina de dimi...puss
Garga, a cata zi de cm e la tine?
Accumaria, bine ai revenit.Te cred ca ti-a fost dor de sotul tau...puss
Fany, persevereaza ca sigur o sa gasesti si perdelele perfecte...puss
Laura, Ana Maria, Katami puss
Sihaya, frumoase foc testele...sarcina usoara si bb sanatos!puss
Eu sunt f fericita ca m-a sunat sotul de pe telefonul navei prin satelit, ca nici acum nu a intrat in port si nu are semnal la mobilul lui...e bine, vesel si cu gandul la bebe mic, m-a tot intrebat cum ma simt si daca se joaca bebe...sper sa fie totul bine pana la capat si sa fie bebe sanatos, altceva nu-mi doresc!!!
Laura, esti in apropierea ovulatiei, dupa parerea mea...doar ca liniuta de test trebuie sa fie la fel de intensa sau mai intensa fata de cea de control...

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2009-05-31 19:39:45)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2506 2009-05-31 20:06:19

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buck     puss
ma bucur ca te-ai simtit bine la gratar

pass puss  spor la bucatarit

laura  puss spor la prestat sa o prinzi pe doamna ov

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-31 20:06:54)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2507 2009-05-31 20:07:38

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

sarumana pentru urari fete dragi kram sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat rugaciune
vaaii..ruxxy...ce m-am speriat grater sa ne feresca Dzeu de asa ceva..sper sa isi revina verisoara ta..
laura, eu nu am avut test de ovlatie pozitiv, am facut in z 17 ..si tot asa se vedea ca la tine..si cred ca am ovulat in z 19 sau 20. eu eram f speriata cu uter retrover si ovare polimicrochistice, dar uite ca s-a intamplat minunea smile ca pozitie a fost ce vrei tu sa incerci lol
buck esti de admirat cum te descurci tu singurica, cu sotul plecat  tummenupp   puss iti multmeeesc muult pt urari smile
pass,poate ne pregatesti ceva vesti bune majoreta
fany big_smile, multumiiim de complimente, esti o dulce...iti doresc ca tu sa ai test si ma clar kram
va pup pe toate si va doresc o saptamana cat se poate de usoara big_smile

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-05-31 20:09:31)

Offline

 

#2508 2009-05-31 20:51:00

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ruxy, e cumplit ce i s-a intamplat verisoarei tale sad

laura, testul tau de ovulatie este pozitiv. sa aveti spor la   sexinpat

fetele care m-ati intrebat... sunt in ziua  11 de la ovulatie. teoretic ar putea fi cam devreme, dar avand in vedere cum se prezinta temperatura stiu ca nu e nimic nici luna asta sad . sa vad cum mai e si maine temperatura si poate mai fac un test

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.